CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
23. zář 2011

@bobecek79 Ahojky, Ty jsi narozená 5.11.? Já jsem 8.listopadu 🙂

Jinak Vás všechny zdravím,
u nás děs, manžel má chřipku, celý den kolem něj lítám, je protivnej, vše mi vyčítá, nebyl nemocnej 5 let a musí to být zrovna teď 😢
Zítra mám jít do Unicy na UTZ, a máme jít na krev, což on v takovým stavu nemůže ☹
Té smůly je už na mě nějak moc, nevím jak tohle skončí. Je mi do breku a mám chuť to všechno vzdát ☹
Mám strach mu dát nějaký lék, aby se to neodrazilo na spermiu, ale musím mu něco dát, protože bez léků by to nezvládl (však znáte určitě chlapi , jak zvládají nemoci).
Holky, nevím jak všechno bude......ach jo☹

@lenceslava Tobě přeji , ať Ti ty Tvoje 3 bojovníčci bojují ze všech sil 😉

@betysek Tobě zlati gratuluji k 6 vajíčkům, a přeji a´t se hezky oplodní 😉

A já běžím zase k marodovi a přeji Vám pěkný, ničím nerušený večer, papa

lenceslava
23. zář 2011

Ahoj.Kde je dneska @drndapetka.já se snažím neplašit,manža mi pořád říká že to bude v pohodě.Holky co jste měli ket,myslíte že má cenu mrazit jedno embryo,a v jakém stádiu?(to se ptám proto že nám loni nedoporučili mrazit kompaktované moruly,myslela jsem si že čím vyšší stádium,tím líp)A kolik ebryii je v té ceně,kterou pro zmražení udávají?Nemůžu nikde najít ceník.

ivetule
23. zář 2011

@betysek gratulujeme a at to jsou velcí bojovníci. 🙂

jimmy1
23. zář 2011

@lenceslava jejda, zrovna dneska jsem jim ten ceník dávala a nejsem si jistá za kolik embryjí bylo těch 4500,-Kč 😕 jestli tam bylo 1-4 nebo 6?, ale za každé další 600,-Kč to si pamatuju (teda myslím, že si to pamatuju).
Nám mrazili 7B a 9B. To že vám nedoporučili mrazit morulky bylo možná tím, že nebyly dobré (áčkové) kvality... a tím pádem by pravděpodobně pak nepřežily rozmražení.
@betysek tak ať se embrouši drží 😉

ivetule
23. zář 2011

@drndapetka drž se holka. Když se to se.. tak se to se..vid. Neboj manža může jít na krev až při OPU. My to tak budeme mít taky. Manžu v týdnu nepustí. Hlavně zkus nějaký vitamínky at jsi v pořádku ty. 🙂 A chlapi a nemoci nejde dohromady takže přejeme pevný nervy. Pa 🙂

ivetule
23. zář 2011

@lenceslava taky si to bohužel nepamatuji ,ale myslím si že až čtyři? Já bych šla asi i do jednoho. V mnoha carech to i dělají po jednom na unice se jim nechce. My jsme měli 8B a všechny to rozmrazení zvládli. 🙂

jimmy1
23. zář 2011

@drndapetka jejda, to se vám to pěkně zašmodrchává 😖 uričtě manželovi naordinuj něco na sražení teploty (paralen, ibalgin), vitamínovou bombu i pro tebe, ať něco nechytneš taky. No a s tou krví budou muset udělat výjimku 😉 vezmou ji prostě později a hotovo, určitě se s nima dá domluvit 😉
Jo a vzpomeň si na @vodni jak chtěla házet flintu do žita a teď 😵 vodníček se má čile k světu 😉

drndapetka
23. zář 2011

@lenceslava Takže: zmražení do 4 embryí je za 4 500,- za každé další embryo 600,- . Když jdeš na ET po 5ti denní kultivaci zmrazí Ti pouze ty embrya, které jsou ve stadiu 5ti denního vývoje - což je 5.den rovná se blastocysta. Mě kompaktovanou morulu taky nechtěli zmrazit. Byla by totiž o den pozadu, tudíž pro ně nekvalitní, neprosperující, to chápu. Jedině, že by se to jedno embryo nechalo zmrazit po 3denní kultivaci-to si myslím, že by šlo, já bych to asi zkonzultovala s embryoložkou, zda je to reálné, co ty na to? Ale nikdo Ti už nezajistí, že po rozmražení se začne správně vyvíjet dál, to už je na přírodě. My měli 3 embrya v jedné pejetě, po rozmražení přežilo jen jedno ☹ čekala jsem , že to zvládnou všechny, většinou se holkám rozmraží všechny dobře, ale my měli asi smůlu, no 😒

drndapetka
23. zář 2011

@jimmy1 naštěstí (díkybohu) teplotu nemá !!!! což je hlavní - to by mělo na spermie špatný vliv. Dala jsem mu po celodenním kňourání Coldrex horký nápoj (ač nerada - je to driják) a udělalo se mu dobře, tak snad mmu bude do středy líp a spermouši budou taky o.k. Moc by mě mrzelo, že by to nevyšlo ☹ Já vím, že nemoc si nikdo nevybírá, ale jsme z toho oba moc mrzutí ☹

lenceslava
23. zář 2011

@ivetule mě jde o to že pokud se stane zázrak a vydrží všechny tři tak představa platit 4500 za mražení jednoho embrya ☹ A zase si nechat zavést jedno a zmrazit dvě, zavedení všech tří nepřipadá v úvahu.Já nevím,Nechám to na přírodě,ale doufám že se na mě zase nevyprdne.@jimmy1 jestli byli áčkové to napsané nemám.

drndapetka
23. zář 2011

@ivetule děkuji za podporu 🙂 Já se cítím zatím fajn, akorát mě bolí hlava, ale ta už mě bolí dýl - je to asi z těch injekcí -jak působí na hypofýzu 😨 Zítra se nechám jen k Unice odvést, ale dovnitř půjdu sama, krev mu domluvím asi na pondělí. Cpu do sebe ovoce, vit. C a Oscilococinum, tak snad se budu držet 😉

lenceslava
23. zář 2011

@drndapetka peti budu ti zítra držet pěsti,ale věřím že se dozvíš dobré zprávy. 😉

drndapetka
23. zář 2011

@lenceslava nech to zatím plavat, uvidíš jak se to všechno vyvrbí 😉 . Já po dnešku už vím, že člověk si nemůže naplánovat vůůůbec nic 😝 Rozhodnete se v den ET co a jak spontánně.

jimmy1
23. zář 2011

@drndapetka tak to je fajn, že není teplota 😉 vitamínama určo nic nezkazíte 😉
@lenceslava tak to asi bude tak jak psala @drndapetka Sice je to pálka, ale asi bych zamrazila i jedno, kdyby bylo dobré kvality. Přece jen je to furt mnohem míň než celá stimulka.
My asi (s největší pravděpodobností) budem transferovat jen jedno embryjko. Hlavně kvůli tomu, že jsem rodila sekcí a taky kvůli Bechtěrevovi, který mi dělá nerozlučný doprovod 😝 by vícečetné těhotenství bylo hodně risk. A pak bych chtěla i případné mražáčky dát po jednom. Ale to hooodně předbíhám...

drndapetka
23. zář 2011

@lenceslava Leni, děkuji, snad to bude vše dobré, člověk musí doufat, nic jinýho nám ani nezbývá ...ale nebudu lhát, že se cítím hodně bezradně 😖

betysek
24. zář 2011

@drndapetka V noci Eli dost kašlala, tak že na ní asi něco leze. Jen doufám, že to od ní nechytím. Většinou jsem to nechytala, ale když jo, tak to stálo za to. Zvýšíme dávky ovoce a snad to nechytím. Jestli bude mít Eli rýmu, tak to zase bude boj - nesnese totiž ani kapky, ani spej do nosu. Zatím valíme sirup a čaje, tak snad to zvládne. Když tak se na ET zeptám, co si můžu případně vzít já, kdybych něco chytila.

bobecek79
24. zář 2011

@drndapetka jj,jsem 5. listopadu,takže Ty to budeš mít taky jako dáreček k narozeninám 🙂 🙂 . Dneska se mi zdá,že se mi nějak ☹ zvětšilo břicho. měla jsem 11 oocytů a sestra řekla,že OHSS bych mít neměla,a břicho si měřit nemám. Trošku jsem vyplašená. Ale možná jsem nafouknutá jen z jídla,včera jsme měli hrášek. Drndapetko myslíš,že ho můžu mít??? Břicho mě nebolí......Jsem 3 den po ET. Začínám šííííílet............... 😠 😠

drndapetka
24. zář 2011

@bobecek79 neměla by si ho mít. Hrášek určitě nafukuje, uvidíš zítra, ale myslím si, že to bude dobrý. Kdyby jsi měla OHHS, tak by jsi do sebe nemohla dostat žádné jídlo, bylo by Ti na zvracení, protože by Tě to tam tlačilo, cítila by jsipo celým břiše vodu a špatně by se Ti dýchalo. Věřím, že nic takového nemáš 😉

drndapetka
24. zář 2011

@betysek jejda, chuděrka malá ☹ Já vždycky od dětí kamarádek všechno chytla a jak jsi napsala - stálo to pak za to 😒 ty dětský bacilky jsou asi nějaký zákařnější 😝 A nemůžeš jí dát třeba k babičce? Já vím, že je blbý dávat dítě nemocný léčit někam jinam, ale Ty by jsi měla na sebe být opravdu mooooc opatrná teď před ET, já minule při ET na sálku kašlala, měla jsem asi zánět nosohltanu, léčila jsem to týden před ET a stejně se mi to nepodařilo vyléčit, protože jsem chodila do práce 😠 A sestra mi pak řekla, že to není moc dobrý, že mám teda smůlu ☹ Po 14ti dnech jsem měla negativní test ☹ A teď je nemocný manžel-nemá teda nakonec chřipku, ale zánět průdušek, cpu do něj ACC long, aby vykašlal ty hleny, leží a je mu líp, prý se krom toho kašle, bolesti průdušek a rýmy cítí dobře tak uvidíme 😒

Já dnes na UTZ zase propadák 😔 na antagonistu moc dobře nereaguji, teda reaguji, ale úúúplně pomalinku 🙄 Takže mám opět zvýšené dávky a OPU by mělo být až ve čtvrtek. Na další UTZ jdu v úterý. Jsem zvědavá jestli do k tomu OPU vůbec dotáhnu s tím mým pomalým růstem. Už z toho nejsem smutná, ale jsem naštvaná, protože minule jsem reagovala přehnaně, teď vůbec, nevím co je lepší a už je mi to nějak fuk nebo co 😖
Na pravo mám pořád 10 folíků - 16mm,14mm,12mm, a pak jen samý 10mm
Na levo - počet pořád stejný 8 folíků - největší má 12mm, nějaké 11ctky a zbytek jen 10tky.
No hrůůůza 😢 Do toho ten manžel.....Holky můžu Vám říct, že z toho pokusu nemám vůbec dobrý vnitřní pocit ☹ Ale jelikož tohle cítila Vodni při svém posledním pokusu taky, tak doufám, že to bude asi dobré 😉

drndapetka
24. zář 2011

@lenceslava Leni, a jak bojují ti vaši 3 prckové?

jimmy1
24. zář 2011

@drndapetka ber to aspoň trošku pozitivně, aspoň bude mít manžel víc času se vyzdravit 😉
Já jsem dneska ráno píchla sama diphereline docela bez problémů, ono to půjde 😉 sice jsem poseroutka, ale dám to a hotovo 😎 akorát je blbý, že kvůli tomu budu muset vstávat dřív než se vzbudí Martínek, s ním by to asi nešlo 😝 ráno prostě potřebuje pořád máminu asistenci a chtěl by se mi v tom hrabat 😝

drndapetka
24. zář 2011

@jimmy1 jj, přesně to mi řekla sestra, že to prý může od ní vyznít špatně, ale že se to vlastně teď hodí, že mi rostou folíky pomalu, že aspoň bude mít manžel víc času vyležet se 😉 Ale myslíš, že ještě vyrostou? Já mám strach, aby se nezastavily v růstu úplně :-/ Vrátili mi znovu Puregon -píchám ho 75j. a k tomu ten Menopur 150j., takže jsem na dávce, kterou jsem neměla ani při dlouhým protokolu 😕
Gratuluji k první "domácí" včeličce 😉 Určitě to zvládnete. Doufám, že Vám to půjde hladce a nebudeš mít takový starosti jako já. Hlavně zdravíčko, být na sebe opatrná! te´d je hrozný období, každý je nemocný 😠

jimmy1
24. zář 2011

@drndapetka no já budu začínat puregonem 225j. 😲 to jsem měla minule na konci stimulky. Jsem fakt zvědavá jak to bude u nás, protože "problémy" nám začaly ještě před stimulkou (ta oteklá noha), pak mi asistentka IVF říkala, že od zahájení píchání puregonu bych neměla tahat Martínka (hahaha a kdo ho jako bude nosit, když nechodí?? 😝) že by mi mohly ty nastimulovaný folíky popraskat... Manžel si teda nahlásil nějakou dovču, ale pak už mu do konce roku nezbyde ani den 😖

vodni
24. zář 2011

@drndapetka Peťulenko, už jsem ti psala, ten tvůj utz zdaleka NENÍ propadák!!!!!! Pro srovnání můj poslední pokus:
- 1.UTZ: 4 folikuly - 1x12mm, 1x10mm, 1x9mm, 1x8mm
- 2.UTZ: 4 folikuly - 1x17mm, 1x15mm, 1x14mm, 1x8mm (asi nebyl folikul), stimulace prodloužena o 2 dny
- OPU: 3 vajíčka, jedno vajíčko nešlo použít, 2 vajíčka se v pořádku oplodnila pomocí ICSI
- ET: 2 embrya (8B a 5B - tj. ta 12 a 10 z prvního ultrazvuku)
Vůbec neměj strach, nic se nezastaví, vše roste moc dobře, věř těm svým hrošíkům 😉

drndapetka
24. zář 2011

@vodni Ségra, jsi fakt zlati 🙂 Já do Tvého fotoblogu už koukala, taky jsi ty folíky měla "tenkrát" trochu líný 😝
Já mám hodně těch 10mm, to pochybuji, že z nich vyroste folikul s vajíčkem, to už asi nedohoní 😒
Těch větších 12-16mm je jich jen cca 5-6 kousků (já si to přesně nepamatuju, jak jsem byla v šoku). To těch vajíček bude fakt malinko. Já vím, že se dají dělat zázraky i ze 2 vajíček 🙂 ale prostě si na to nemůžu zvyknout, že bych měla tentokrát tak málo, když minule jich bylo tolik.
Tak snad budou aspoň pořádně zralá, když už to tak protahují 🙂

vodni
24. zář 2011

@drndapetka tsss, trojčidlo jedno, vždyť z té mé 10 taky vajíčko bylo 😉 A počet je náhodou perfektní, žádné "tak málo", navíc - pamatuj posledně, taky jsi nakonec měla víc 😉 Určitě to bude pěkná desítečka 😵 Kolik bys vlastně těch hrochů chtěla??? 😎 😝

drndapetka
24. zář 2011

@vodni těch 10-15 by mi bohatě stačilo 😀 jj, z té Tvé 10tky vajo bylo, ale tu jsi měla na 1.utz, já dnes byla už na druhém - to za 3dny nedoroste, moc tomu nevěřím 😝

vodni
24. zář 2011

@drndapetka jo aháá, já nějak ztrácím pojem o čase 😉

betysek
24. zář 2011

Zdravím všechny. Po obědě volali z Unici. Ze 6 oocytů byly jen 4 zralé. Tak že máme 4 embrya. A máme se připravit, že transfer bude pravděpodobně dříve než 5. den.

betysek
24. zář 2011

Jo a nemám Pregnyl. Čemuž moc dobře nerozumím, ale budiž. Prý se mám jen měřit. Folikulů bylo 16, ale 10 hodně malých, že v nich vajíčka nebyla. Tak nevím, jak to probíhá, jestli ty malé ani nepunktují.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru