CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
15. lis 2011

@betysek 🙂 moc děkuji, uvidím, jak dopadnu příští úterý, tak bych si tam raději zavolala dopředu 🙂

lnk
15. lis 2011

@ivetule ahoj Ivetko, tak už se ti to krátí, páteček je tu coby dup 😉

ivetule
15. lis 2011

@lnk ahoj máš pravdu a furt se tady utěšuju ,že snad bude všechno v pořádku. Manža se furt bojí že tam budou dvě. 😀 Já budu ráda hlavně at je to v pořádku.

lnk
15. lis 2011

@ivetule 🙂 no jo, vlastně ty zatím nevíš, kolik jich bude 🙂 tak to já měla embryjko jen jedno, takže pokud se nenaklonovalo, tak tam jedno zůstalo 🙂
jsem moc zvědavá, co na tebe teda v pátek vykoukne 😉

betysek
16. lis 2011

@lnk Taky jsem byla šíleně napnutá, jestli se chytilo jedno nebo obě. Byla jsem už celkem připravená i na dvojčata, tak jsem ze začátku byla i trochu smutná, že se chytilo jen jedno. Ale je fakt, že mi bylo jasné, že by to s naší 3 letou Eli byl pěkný mazec, kdyby se narodila dvojčata. 😉
To by jsi asi koukala, kdyby Ti řekli, že budou 2 - co třeba jednovaječná dvojčata? 😉

lnk
16. lis 2011

@betysek ahoj 🙂 no manžel mě s tím škádlí, že co takhle jednovaječná dvojčátka... 🙂 ale mně by to naopak vůbec nevadilo. vždycky jsem chtěla mít dvě děti, a vzhledem k tomu, jak nám to nejde, tak se obávám, že druhé už se nezadaří, takže já říkám, proč ne? 😉
ale fakt je, že si to nemyslím, cítím, že tam je jen jeden drobeček 🙂

lnk
16. lis 2011

holky, včera mě docela šokovala jedna známá, která má čerstvě po porodu a vykládala mi, jak ji doktor před porodem seřval na tři doby, protože ji zahlídnul, že si hladí břicho. prej se to v těhotenství vůbec nesmí (hladit břicho), protože to dítě má pak omotanou pupeční šňůru kolem krku... tak jsem jí říkala, že to slyším teda poprvý a všechny moje kámošky, co kdy byly těhotný si vždycky hladily ty svý objemný břicha 😉 a žádná z nich neměla omotanou pupeční šňůru u prcka... co vy na to? setkaly jste se taky někdy s tímto názorem???

jimmy1
16. lis 2011

@ink to je ale kravina 😀 😝 by mě zajímalo, kam na ty bludy lidi chodí... takovejch různejch pověr koluje, že to snad ani není možný... podle mě je blbost, že tohle by vypustil z pusy doktor 😎
@betysek to je moje noční můra, že by byly dvojčátka 😕 kvůli tomu jsme dávali jen jedno embryjko.

lnk
16. lis 2011

@jimmy1 no právě, já jsem jí taky říkala, že ten doktor byl abnormální debil, ještě ji před tím porodem vystresoval, někteří doktoři by taky potřebovali jednu zleva a jednu zprava.... 😉

betysek
16. lis 2011

@lnk To je teda kravina. Podle mě si snad každá mamina hladí břicho. Já to dělala určitě při prvním těhu a Eli tedy neměla omotanou šnůru kolem krku. Hlavně si ho pak hladíš, když kope. Když kopala hodně, tak mě připadalo, že ji hlazení aspoň trochu zklidnilo. Já jsem si břicho pěkně opatrovala, jen pěkné hlazení a proto jsem byla v šoku, když jsem chodila před porodem na monitor do nemocnice, kde Eli samozřejmě vždy při vyšetření spala. Ostaní maminy byly venku za 10 min a já tam vždy ležela skoro hodinu, protože se Eli nechtěla vbec pohnout. Když už sestra nechtěla čekat, tak mi dala ruce na břicho a pořádně s ním zahrkala. Nkdy ji ani to neprobudilo. Ona totiž nevěděla, že jsem jezdila do nemocnice vlakem a musela jsem vysupět 15 min do kopce, tak že Eli byla asi tak ukolébaná, že ji nikdo nevzbudil.

lnk
16. lis 2011

@betysek 🙂

jimmy1
16. lis 2011

@betysek tak to máme podobnou zkušenost z monitorů v porodnici 🙂 já byla na bříško táááák opatrná... a pak Martínek na monitoru nespolupracoval a spal a sestřička mi čapla břicho a tááááááák s ním zatřásla, že jsem myslela, že mi ho utrhne 😕 a Martínek si 2x kopnul a pak v klidu spal dál 😎

lnk
17. lis 2011

@ivetule ivetko, tak to uteklo jako voda a zítra ti na utz držím vše co mám 🙂 papa

jimmy1
18. lis 2011

@ivetule tak na dneska tfuj tfuj, ať to na to UTZ krásně bliká 😉

ivetule
18. lis 2011

Ahoj holky tak jsem musela už k doktorovi ve čtvrtek. A já musím mít taky všechno. Mám zánět močáku takže tak. 😒 Ale aspon jsem se dozvěděla ,že tam je jeden prcek a krásně mu bije srdíčko. 🙂

ivetule
18. lis 2011

@lnk
@jimmy1 děkuju moc za držení palečků 🙂

bobecek79
18. lis 2011

ahojte,tak sem za Vámi zase občas nakouknu. Všechny tady máte už asi jiné starosti,aby se mimískům u vás v bříšku líbilo a bylo vše v pořádku. Tak hodně štěstí a sil. A my začneme zase od nuly,už příští týden,indikační poradna,v prosinci Marvelon a v lednu 2 pokus. Miminko moooc chci,ale už to těšení není takové jako poprvé. Ptám se sama sebe čím to je, že by strachem z neúspěchu nebo tím,že vím,co mě čeká?????

jimmy1
18. lis 2011

@ivetule srdíčko super 😵 že je jedno, tím líp, ne? 😉 a ten močák to je naprd... máš asi antibiotika, že? Tak se brzy vyzdrav.
@bobecek79 ten strach je normální, jednak už víš do čeho všeho jdeš a druhak taky víš, že ne vždycky se to povede ☹ ale, když to nezkusíš, tak nebudeš vědět... Tak držíme moc palce, ať se tentokrát zadaří 😵

mrkvicka28
18. lis 2011

@ivetule tak moooooooooc gratulujem hezky mimiska hyčkej v bříšku

ivetule
18. lis 2011

@jimmy1 to víš že bohatě jedno stačí. 😀 Byl by to asi docela u nís problém mít dvojčata. Manža je věčně pryč. A máš pravdu dostala jsem antibiotika tak doufám,že to brzy bude dobrý. Je to docela nepříjemný.

ivetule
18. lis 2011

@mrkvicka28 děkuju moc snažím se snažím co to jde aby se mu u mě líbilo. 😀

betysek
19. lis 2011

@ivetule MOc gratuluju. 😉 Hlavně ať máš brzy v pořádku ten močák.

ivetka77
19. lis 2011

Ahoj holky, jsem novacek, delam si prehled o CARech v Brne, protoze vubec netusim,kam mam jit. Jsem rocnik 77 a jsem po 3 potratech,tak se chci rozhodnout vazne dobre 😖 Muzete mi prosim napsat vase zkusenosti? Moje gynekolozka rika,ze budeme muset potrebovat PGD.Nevite, kolik to stoji? Nebo nehradi to v nasem pripade pojistovna (mame Vojenskou)...
Dekuji moc za jakekoliv info...ja bohuzel neznam nikoho, kdo resi podobny problem, tak spoleham na vas 🙂

ivetule
19. lis 2011

@betysek děkuju moc už je to o moc lepší. Antibiotika zabírají. 😀

jimmy1
21. lis 2011

Ahojte holky, je tady nějak pusto a prázdno 😕
@ink tak zítra 😵 tfuj tfuj tfuj, ať to tam krásně bliká 😉
@ivetka77 ahoj, s PGD ti moc neporadím, ani ceník nemám ☹ v jakých případech to platí pojišťovna taky netuším, to se budeš asi muset zeptat konkrétně tam. Vyber si ten nej CAR, klidně běžte na pohovor do více, ať to tam vidíte osobně. Přeju hodně štěstí 🙂
@ivetule jak je? už ty ATB přemluvily močák?? 🙂 a jak to zvládáš s Mildou? já jsem furt nějaká unavená, tak nejedu s Martínkem na 100%, ale přes víkend tady byli za ním i naši, tak to bylo lepší, že se s ním vyblbnuli a já jsem jen uvařila čaj a poplkala s nima 😎

ivetule
21. lis 2011

@jimmy1 ahoj močák je naštěstí lepší. Antibiotika zabrali. Naštěstí o víkendu jsem tady měla švagrovou. Jinak to mi povídej utahaná jak pes a ještě k tomu se mi začíná zvedat žaludek Naštěstí Milda se zamiloval do šmoulů tak chvilkama kouká a já odpočívám. Bude to dost náročný. 😒

ivetka77
21. lis 2011

@jimmy1 Ahoj, me se to prakticky zuzilo na dva cary, podle toho,co pisi holky z jinych diskuzi-Helios nebo Repromeda, protoze tam je PGD zdarma-na pojistovnu.Ale v Repromede to je jen pro VZP,a ja mam Vojenskou, takze nakonec mi z toho vysel Helios. O Unice moc zprav nemam, jestli to tam jde na pojistovnu,ale na strankach jsem nic takoveho necetla...Dnes jsem se hned objednala na konzultaci do Heliosu,tak uvidim, holky z diskuzi jsou tam spokojene, snad take budu 😵
Mec dekuji za ses mi ozvala a preji hodne stesti

betysek
21. lis 2011

@ivetka77 Dívala jsem se do ceníku. Na Unice mají PGD za 38 000 Kč. Jestli v některých případech jde u nich na pojišťovnu, to tam napsané není. Jedině jak radila Jimmy1. Domluvit si konzultaci i na Unice a zjistit, co a jak.

ivetule
21. lis 2011

@lnk tak na zítra tfuj tfuj hodně štěstíčka 😀

betysek
21. lis 2011

Dnes jsem byla na kontrole. Doktor udělal i UTZ. Ručičky mávají, nožičky kopou. Byla jsem moc ráda, že jsem viděla, že je všechno v pohodě. 😉 Za 2 týdny screening v Brně, snad bude v pohodě a já budu klidnější.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru