CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

cassis1
1. čer 2013

Ahoj dámy z Unicy. Mám dotaz jen tak pro orientaci můžete mi prosím napsat jak dlouho to trvá od první návštěvy, konzultace až po první transfer? Zajímá mě jestli je to v řádech týdnů či měsíců.....nějaký časový horizont ať vim naco by jsme se měli připravit. Děkuji moc.

lnk
8. čer 2013

ahojky, my byli hned na začátku ledna a transfer byl pak někdy koncem března. nejdřív tam přijdete, udělají vám vyšetření, řeknou co a jak, pak počkáš na MS, nasadí ti antikoncepci na měsíc a po další MS začneš s lékama a přípravou a zakončíš transferem 🙂 přeji hodně štěstí! 🙂

zimka
8. čer 2013

My přišli v srpnu, transfer v říjnu. KET pak byl docela rychlovka - přišli jsme, čekalo se na MS a pak už to všechno frčelo.

ofrah
11. čer 2013

ahoj, chcem sa spýtať kto chodil v Unice k dr. Otevřelovi? a ako ste boli spokojné a ako ste dopadli? On je teraz v Reprofite a ja k nemu chodím. Ďakujem

kveta
11. čer 2013

@ofrah Bol jediny co sa do detailov vyznal v muzovej diagnoze, takze ho velmi odporucam pri muzskej neplodnosti. Manzel deti vobec mat nemoze, ini lekari nas hnali do ICSI. Tento odporucil darcu a mal pravdu.

lnk
24. čer 2013

@ofrah ahoj, s ním jsem byla nejspokojenější. problém byl na mojí straně, vždycky otevřeně řekl, co ano, co ne, vysvětlil, poradil, nakonec nám i zaváděl synka, který se uchytil 🙂 takže za mně velká jednička 🙂

ofrah
24. čer 2013

@lnk ďakujem za odpoveď 🙂

zazy
27. čer 2013

Ahojky děvčata,chtěla bych se Vás zeptat,zda nevíte jestli má Unica ceník,nemůžu nic najít,nebo jestli mi někdo z Vás může napsat,pokud víte co stojí jednotlivé úkony,myslím ICSI,PK,děkuji moc za odpověd

pehu
28. čer 2013

@zazy V únoru jsme dostali tento ceník 🙂.
ICSI (1 až 5 vajíček) 4 999,- Kč
ICSI každé další vajíčko1 200,-
PK - prodloužená kultivace do 48 hodin 3 990,- Kč
asistovaný hatching 3 990,- Kč
zamrazení embrya standart (1 až 4) 2 990,- Kč
zamrazení embrya standart každé další 900,- Kč
zmrazení 1 až 2 embryí cryotop 3 990,- Kč
zmrazení 3 až 4 embryí cryotop 6 990,- Kč
zmrazení každého dalšího embrya cryotop 1 500,- Kč
KET 4 000,- Kč

zazy
28. čer 2013

Ahojky Pehu moc děkuji informaci,my byli na 1 i 2 IVF v Repromědě,máme holčičku,ale chceme na podzim zkusit ještě jedno mimčo a tak jsme si říkali,že bychom zkusili Unicu,už jen z finančního hlediska.Jaký je tam přístup,děkuji

pehu
29. čer 2013

@zazy Ahoj, my si na přístup nemůžeme stěžovat, i když teď jsme se nechali ukecat na vklad 2 a z ketu čekáme dvojčata. Problém je v tom, že syn je taky z dvojčat, ale narodili se v 25tt a oba to nezvládli. Takže jsme se tomu stresu chtěli vyhnout. Tak teď jsme dost naštvaní ☹. Ale v tomto budeme asi dost ojedinělí.
Jinak lékaři jsou milí a sestra vždy vše dobře vysvětlila. Prostředí je příjemné. Můžeme srovnat s Fertimedem v Ol a je to neporovnatelné. Jinak si ještě dost chválí Reprofit, s 3 lékaři jsme přišli do kontaktu, protože byli v Unice a byli fajn.
Kdybychom šli do nativu, tak jsme se s manželem bavili, že bychom šli do FN Olomouc, protože tam to stojí 7 000,- kč už i s Icsi a Ah (je to i blíže). A tady 13 000,- Kč jen nativ bez dalších služeb.

betysek
4. črc 2013

@ofrah V Unice se nechodilo pořád ke stejnému lékaři, tak že jsem byla několikrát i u MUDr. Otevřela. Byl perfektní. Byla jsem u něho na vyšetřeních během stimulace a šla jsem na punkci, i když mi při stimulaci při dlouhém protokolu narostlo jen 6 folikulů (ale měli jsme už jedno dítko přirozeně, tak že asi i proto). Punkci nedělal, ale dělal embryotransfer, nechali jsme zavést 2 embrya, prtože nám zbyla jen 2 po prodloužené kultivaci a máme krásnou roční hlčičku.🙂 Tak že za nás spokojenost....

betysek
4. črc 2013

@zazy Byli jsme na Unice před 2 lety a spokojenost. Všude se najde něco, to si nedělej iluze....Např. když ti sestra odebír krev a ty máš pocit, že ti napíchne snad i kost....🙂 ale Jinak spokojenost, máme roční holčičku. Jinak koukám, že se snížily ceny a že bychom i ušetřili.🙂 Měli jsme totiž jen 4 vajíčka na oplození a před 2 roky byla stejná taxa za 1-8 vajíček za ICSI, což bylo 9999 Kč. Ale i tak nelitujeme, že jsme do toho šli, Julinka je šikovná, krásná roční holčička. Nemůžu porovnávat s jinými centry, prtože jsme byli jen tady na doporučení mého gynekologa....🙂

ratatooy
4. črc 2013

@zazy ahoj tak přístup v Unice je perfektní,profesionální,jsou milý a nikdy se nestal žadnej problem co čtu o jinych carech,že jsou pacienti neinformovaní hlavně.
takže za nas doporučuju byli jsem na I IVF z toho mm kluka a ted čekame z ketu druhátko a ješte mame zamraženo na třetátko 😀

bobecek79
4. črc 2013

Holky mrkněte na www. Unica.cz mají nové stránky,vydařené........A mají tam novinku,dostanete přístupové heslo a můžete vidět,jak se vyvíjí Vaše embrya. Pro nás sice už pasé,ale šikovné je to...))))

zazy
19. črc 2013

Ahojky děvčata,tak všem co čekáte miminko hodně štěstíčka.Ještě jsem se chtěla zeptat,říkala mi známá,že se dá úmělko platit ina splátky,nevíte o tom něco?Nevím,zda budeme mít potřebnou sumičku na to.Pehu ta prodloužená kultivace kdyby byla dýl jak 3 dny stojí víc,že nevíš kolik?Děkuji Vám moc za odpovědi a hezké léto všem

pehu
20. črc 2013

@zazy Ahoj, asi jsme tenkrát připláceli, ale už se nepamatuji. Tím, že jsme teď měli ket, tak si myslím, že jsme dostali trošku ořízlý ceník 🙂.

zazy
26. srp 2013

Ahojky děvčata,není tady někdo,kdo momentálně podstupuje IVF v Unice?Za jak dlouho objednávají na konzultaci

elllenka
27. srp 2013

@zazy : já tam ted docházím. Objednávají rychle, podle MS. Holky na recepci jsou hrozně ochotné a hodné, zavolej tam a oni ti řeknou co dál. Radši zavolej co nejdřív at pak třeba nemusíš měsíc čekat. Vlastně pokud tam jdeš poprvé tak na konzultační schůzku objednávají zhruba do týdne- záleží jak ti to bude vyhovovat.

zazy
28. srp 2013

Elenko a už ti dali nějaký ceník kolk co bude stát,já jen abych věděla tak orientačně.Jsem jen zvědavá,jestli se na mě nebudou dívat blbě,že jsem byla už na jiné klinice,kde se zadařilo a ted jdu sem.Ještě se chci zeptat,když už nám dělali v jiném caru genetiku,to ji budou dělat i tady?

elllenka
29. srp 2013

@zazy : ceník jsem si nebrala, platila jsem to už v únoru, ale zkomplikovalo se mi to, tak jsem to musela odložit a ted jsem to rozjela, ale jdu jen na Ket, máme mražáčky. Ale ceník je jen část ceny pak je ještě doplatek za léky a to už ti přesně neřeknou, výhodou je, že mají vlastní lékárnu, takže si to tam všechno hned koupíš.
Neboj, nikdo se na tebe blbě dívat nebude 🙂 Genetiku nevím, mě ji dělali v těhotenství.

suzief
21. zář 2013

Ahoj Děvčata, do Unicy chodím již několik let k Dr. Novotné. Před třemi oky mi diagnostikovali endometriozu né sice na této klinice ( obsolvovala jsem operaci kýly a ze lab. vyšetření, zjistili pak tu endometriozu ). Bylo mi stručně vysvětleno v nemocnici o co se jedná a že bych měla rychle otěhotnět, případně jiná hormonální léčba apod. V té době těhotenství nepřipadalo v úvahu a léky sem do sebe nechtěla dávat ( antikoncepce mi úplně stačila ). Tři roky jsem tomu moc nevěnovala pozornost a žila si tak jsem jsem byla zvyklá a teď k věci. S manželem se snažíme o miminko 4 měsíce a stále nic, je jasné že problém je u mě kvůli nemoci která se postupem trochu zhoršila, manžel byl na spermiogramu a máme 75 % kvality což ujde ale hitparáda to prej také není. Takže teď jsem ve fázi, že začnu jíst zdravě, cvičit a sobě a manželovi budem papat vitamíny, pak další vyšetření, pak možná laparka a když ani to nepomůže tak nejspíš IVF po novém roce. Mám před sebou pár měsíců, kdy se budu modlit, aby to mimi vyšlo přirozenou cestou, držte mi palce a vám samozřejmě přeji to samé, ať už jste v jakékoliv fázi🙂 Jinak s Unicou a personálem zatím naprostá spokojenost a tuším, že tomu tak bude i do budoucna a doporučuji.

lnk
22. zář 2013

ahojky, endometrioza vůbec není problém, pokud je jinak vše OK. ve svém okolí mám kamarádky, které ji mají a otěhotněly přirozenou cestou. takže nezoufej. 🙂 já ji mám taky, zjistili mi ji právě v Unice, ale můj hlavní problém je PCO, takže tohle byla jen další třešinka na dortu a máme z Unicy z KET ročního klučinu 🙂 tak držím pěstičky, ať se vám zadaří

vanushka
20. říj 2013

ahojte, mam za sebou 3 neuspesne ivf - icsi a chcem zmenit centrum. Odporucate UNICU ???? Mohla by niektora z vas prosim vyslat mi cennik ? Dakujem vopred!

kveta
21. říj 2013

@vanushka Neviem ako teraz ale pred rokmi bola Unica vyborna. Chodila som tam. Ak Ti vyhovuje brat viac liekov ale s perspektivou vyssej pravdepodobnosti uspechu, tak odporucam.

vanushka
21. říj 2013

@kveta ahoj, dakujem za odpoved. co myslis pod tym viac liekov ?

kveta
21. říj 2013

@vanushka Prednison, decapeptyl, uprednostnuju dlhe protokoly, takze zena berie viac hormonov.

vanushka
21. říj 2013

@kveta ok, diky
vlastne som ochotna, vzhladom na moj vek nemam vela casu a podustupil vlastne vsetko aby uz konecne sa dockat dietatka 🙂

lnk
22. říj 2013

@vanushka raději doporučuji reprofit v brně

vanushka
22. říj 2013

@lnk diky, ale tam nerobia imsi ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru