CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

kveta
3. bře 2010

Ratatooy, gratuľujem.

Včera večer som zase trocha krvácala... Dnes je to už v pohode... ale aj tak sú to zakaždým nervy... Už by som fakt ocenila pohodové tehotenstvo... Stále ležím, strašne sa šetrím, jem Duphaston a Ascorutin. Neviem, čo viac by som mohla urobiť..

lucifirek
3. bře 2010

betys tak takový kurz ano. 😉

Ratatooy,super,že jste zdraví 🙂

hanulinecka
3. bře 2010

Ahojky

ratatoy super srdíčko je k janémi chodíš dr.v třebíči???

květi opatruj se za chvilku už si budeš užívat moc ti to přeju

mě je celkem dobře akorát večr teda sotva lezu a v osm bych už spala

záda polevila za což jsem neskutečné vděčnááá jipí

luci já taky na žádnY kurzy s dýcháním nechodila 😝

jdeme ven a na návštěvu za kamarádkou tak se mějte

jéé Betys prosímtě vím,že jsi to tady už psala asi 10krát jak se jmenuje ta mastička na zatvrdliny po agolutinu kamarádka je má taky velký a bolestivý nebo někdo jiný kteýr to ví??

lucifirek
3. bře 2010

Ahoj Hanuli. 😀

betys
3. bře 2010

hanuli-já jsem se mazala Ibu-hepa nebo Heparoid.
Teď jsem byla navštívit kamošku s Honzíkem.Mají nové cviky Vojtovky.Je to drsný.Úplně mě z toho rozbolelo břicho.Mají nějakou novou rehabilitační sestru v Tišnově,prý je to starší paní ale má asi hodně zkušeností a samý dobrý ohlasy.Tak hlavně aby to pomohlo. ☹

jeany
3. bře 2010

Ratatoy gratuluji k srdíčku.

My jsme dnes byli s dcerkou ve městě a nějak mně to zmohlo, musela jsem si pak jít lehnout. Dnes bylo nádherně, krásně svítí sluníčko,ale ještě je zima. Už jsem viděla, že se prodávají jarní květiny. Ještě si počkám a letos chci osázet všechny truhlíky. Času na to budu mít dost. Vloni jsem to nějak nestihla.

Srazík se nám už blíží. 😢

lucifirek
3. bře 2010

Jani srazík už brzo. 😀 už se těším

mrkvicka28
3. bře 2010

Ahoj holky akorát že já ted na srazík nepojedu musím být cö nejvíc v klidu. V ponděli jdu do ivančic do nemocnice primář rozhodne jsetli mi budou preventivně dělat cervikáž čípku. Tak jsme zvědavá jak dopanu. Tak si v sobotu dejte něco dobrého i za nás 4 🙂
ratatoy gratuluji k sríčku opatruj se.

caki1
3. bře 2010

mrkvicko,
prosim co to presne znamena na cervikaz cipku?
dekuji za vysvetleni

betys
3. bře 2010

caki-to je steh na čípku.Čípek se obrkouží jako když zatahuješ látkový pytlík šňůrkou.Je to proti předčasnému otevření.
mrkvička-to mě mrzí,těšila jsem se že se poznáme když to máme od sebe kousek.A taky jsem chtěla vidět na vlastní oči těhulku s trojčátkama.Ale máš pravdu,potřebuješ opravdu hodně klidu 😉

lucifirek
3. bře 2010

mrkvička,to je škoda,že nemůžeš přijet za námi,ráda bych tě poznala. 😒 Ale zdraví je přednější.

weny
4. bře 2010

ahoj holky, dneska jsem tady brzo. Nemužu spát. Co manža stával o půl 5, tak já už nespím. Nějak to na mě padlo. Jen se převaluju a brečím. Asi začínám magořit - rozmlouvám si s bohem 😅 , proč mě tak trestá, za co tohle všechno mám a prosím ho, aby mi už taky dal šanci aspoň jedno jediný miminečko. Nejsem pako?! Holky, já se tak bojím, že se mi to nikdy nepodaří 😢 . Manža už má svoje děti skoro dospělí a už jen čeká že může být za chvíli děda, tak nevím jak douho to ještě se mnou bude zkoušet. Ratatoy - gratuluju.

lucifirek
4. bře 2010

Weny,tyhle pocity jsou naprosto normální,prošli jsme si tím tady téměř všechny. Uplně si vybavuju,jak bylo mě,po neuspěchu,byla jsem naštvaná na celý svět.záviděla jsem ženským,které otěhotněli,kdy se jim zachtělo. Štvali mě všichni,co mi říkali,že to moc řeším a že se určitě zadaří jindy. Nikdo si totiž nedokáže představit,jak člověku je. Drž se,ono opravdu časem trošku poleví,hlavně ta bolest.Touha zůstává a strach z neuspěchu. Ale je potřeba to nevzdávat.

luccatko
4. bře 2010

dobré ráno...weny souhlasím s lucifírkem,taky jsem si tím prošla a měla podobné pocity,vím,že to teď není jednoduché,ale musíš věřit,že příště už to vyjde.

weny
4. bře 2010

děkuju holky za podporu. Ještě že vám to tady mužu říct, protože ty pocity bohužel znáte taky. Kdo to nezažil tak to nikdy nepochopí. Holky, nemáte někdo zkušenosti s kontryhelem nebo malíníkem?

kveta
4. bře 2010

Weny, je tu téma Ako sa zmieriť s /možnou/ bezdetnosťou, kde nájdeš kopec aj mojích úvah nad bezdetnosťou, prečo práve ja a podobne. Stále som nechápala aký plán so mnou Boh má, že práve ja s mojím manželom nemáme deti... Prežívala som aj krízu viery. Keď ma manžel hnusne podrazil a opustil dva dni po neúspechu v poslednom umelom oplodnení /lekári mi pre silné OHSS aj pri minimálnej stimulácii neodporučili ďalšie pokusy/, pochopila som, že to že som ostala bezdetná, je vlastne dobré... Proste v mojom prípade sa časom otázka "Prečo práve ja" zodpovedala... A som teraz rada, že som bola toľko rokov smutná z bezdetnosti... Nesnažím sa Ti vysvetliť, že Tvoj manžel je hajzel, ale to, že možno časom pochopíš, prečo práve Ty.

Každopádne platí to "Nevzdávaj to". Počala som bábo tak, že som uprostred vianoc odcestovala od rodiny 230 km za priateľom len preto, že som mala plodné dni... Pri mojich diagnózach to bol naozaj uletený optimizmus... a vidíš, vyšlo to. Takže nevzdávaj to.

A prestaň si klásť otázku Prečo práve ja. Odpoveď nevymyslíš a len to ťahá do depresií. Otázka "Prečo ona áno a ja nie" detto...

Poplač si a potom si začni užívať svoju zatiaľ-bezdetnosť... Rob to, čo my nemôžeme: choď si zatancovať, daj si divinu na víne, čokoládu, cestuj, jednoducho rob to, čo by si ako tehotná už nemohla...

Viem, že je to ťažké, Weny. Osem rokov som v tom žila. Ale je len na Tebe, či sa tým necháš zložiť a staneš sa nebodaj zatrpknutou ženou, alebo či s tým budeš bojovať.

ratatooy
4. bře 2010

weny malinik je prej dobrej na začátek porodu na přivolaní nebo lepší průběh nebo tak něco a kontryhel se pije na sliznici.taky jsem ho pila.ale teď jsem si nevšimla jestli jsi tehu?já se radši bylinkam vyhýbám.

betys
4. bře 2010

weny-já jsem sice po ICSI otěhotněla na první pokus,ale za ty 2 roky snažení jsem si pobrečela opravdu dost.Ale podívej se na tuto diskusi,zázraky se dějí-třeba jeany nebo kveta.Neboj jednou se štěstí unaví....
Dneska je u nás pod mrakem a celkem zima.Trochu poklidím a začnu trvořit nějakou jarní výzdobu-teda napřed uklidím tu zimní

weny
4. bře 2010

kveta - to co ti provedl manžel - na to nějak nemám slov. Můj manža není hajzl, je skvělej. Jen je prostě toho názoru, že nechce mít dítě stejně staré jako svoje vnouče. To docela chápu. Takže mě spíš tlačí čas, a to mě stresuje nejvíc. Kdyby nám bylo aspoň o 5 let míň... Já to nevzdávám, jen to prostě strašně bolí.

bobbule09
4. bře 2010

weny nezoufej. Já mám o dost staršího partnera,který má dospělé děti a může být děda. Vždyť jeho dcera bude mít 27 let 😀 V našem vztahu je to on,který mě drží nad vodou a dodává optimismus,že miminko ještě určitě bude,jen ještě nepřišel ten správný čas 🙂
Minulý měsíc jsem se tiše radovala z pozitivního těhu testu a během tří dnů bylo po radosti 😠 Strašně moc mi pomáhá se tady z toho vypsat a holky vždy umí potěšit a povzbudit. Tak hlavu vzhůru. 😉

mrkvicka28
4. bře 2010

caki to je že ti na děložním čípku udělají steh aby se zabránilo jeho zkracování.

mrkvicka28
4. bře 2010

holky mě to taky mrzí,ale slibuji, že pokud to vše dopdne dobře tak se na vás na další srazík příjdeme i s tročátkama podívat.

weny
4. bře 2010

Jo jo, pomáhá se z toho vypsat a jste tady vážně všechny super. Moc vám děkuju

betys
4. bře 2010

weny-je to sice divný mít děti starý jako vnoučat,ale zase by ěl brát ohled na tebe.Když sebudeš stresovat časem tak to nebude moc dobrý.
kveta-sice je to hnus co Ti manža provedl ale jak vidíš tak k něčemu to bylo dobrý-čekáš mimčo.Někdy je potřeba vyměnit partnera.Znám pár co se snažil 9 let,paní otěhotněla ale neudržela to.Měly hodně pokusů na klinikách.Pak se odcizili paní si našla milence-otěhotněla hned,pán se po rozvodu znovu oženil a má roční krásnou holčičku.A spolu jim to prostě nešlo.Někdy je ten život zbytečně zamotanej.... 😉

kveta
4. bře 2010

Betys, tiež to tak beriem. Môj ex je neplodný. A keby ma nepodrazil až tak príšerne, tak by som tak rýchlo neskočila do nového vzťahu, lebo by som ešte bojovala o ex. Takto nebolo o čo bojovať a ja som stihla bábo inde... Nesťažujem sa... 🙂

jeany
4. bře 2010

Ahojte, teď žasnu co to mám u věty, že se blíží srazík za smajlíka. To měl být smajlík s úsměvem. 😀 Já se už taky moc těším. Kolik nás bude?
Mně dnes nějak bolí záda, sice jsem dopoledne žehlila docela velkou hromadu, ale záda mně bolely už předtím. Snad to brzo poleví. Odpoledne si lehnu a budu odpočívat. Už taky vidím, že toho moc neudělám a když něco už dělám, tak mi to dělá problémy. Už nejsem tak ohebná jako dřív a taky mi dělá problémy stát na jednom místě, třeba u vaření.

Květy, jak se říká: Všechno špatné je pro něco dobré. To, že tě potkala v životě smůla s partneren ti zase otevřelo cestu k vytouženému miminku. No a něco na té větě je a já to beru tak, že i když se nám několik let nedařilo a teď už se těšíme na malého, že to tak asi mělo být. Daleko víc si toho vážíme a víme, že všechno není samozdřejmé.

Weny, bude ti líp, uvidíš. Taky mně tlačil čas, nejsem už nejmladší a jsem ráda, že se to povedlo. Předtím jsem si říkala, že chci druhé dítě maximálně do 35 a prostě to do té doby nevyšlo. Teď je mi 37 a je mi fuk, kolik mi je a hlavně, že to naše vytoužené miminko bude. Ty máš kolik let?

betys
4. bře 2010

jeany-já jsem si říkala že ten smajlík tam asi nepatří 😉 .Já přijedu v sobotu do Brn asi 11.10.Počkáte na mě na schoech?Musela bychjet o hodinu dřív a to se mi nechce.Můžeš mi na sebe napsat mobil a já bych se tI ozvala kdyby jsme třeba měli zpoždění.Už se moc těším.Rovnou ze srazu pojedu ke kámošce do bystřine nad Perštejnem.Je taky těhulka asi ve 27tt.Budeme srovnávat pupíky 😀 .Na sobotu hlásí sněžení,snad jim to nevyjde 😠

ratatooy
4. bře 2010

Ahoj holky.hanuli já chodím k janickovi.vždycky se s ním tak nasmeju.holky jak jste postupně vysazovali estrofem?a když mi dali v caru neschopenku pro mého dr.musím mu to donést hned?

mrkvicka28
4. bře 2010

jé betys já ti tpo cestování tak závidím 😨 , já ted musím dodržovat klid a hodně ležet,ale snad to bude něco platný a miminka vydrží dost dlouho

natalka28
4. bře 2010

Ahoj holky. Tak jsem zpět od dr. Miminečko krásně roste. Viděla jsem už i ručičky🙂 Hematom tam pořád je, ale oproti UTZ z minulého týdne je o dost menší. Dr.říkal, že to není nijak nebezpečné. Asi si dovedete představit tu VÉÉÉÉLIKÁÁÁNSKOU radost!!! V pondělí jdu do poradny, dostanu průkajdu a snad i další fotečku!🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru