CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
18. zář 2011

@drndapetka mě nikdy nenabídli že by mohl být manžel po opu se mnou.Ale ani mi to nevadí.Já tedy jednou byla i na plným pokoji,dokonce tam byla i přistýlka takže nás tam celkově bylo pět. K té krvy manžel tvrdí že nám ted brali krev na genetiku a infekce.

lenceslava
18. zář 2011

@drndapetka hele a přestan stresovat 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bobecek79
18. zář 2011

@drndapetka sestra ten odchod nějak neřešila.... 😖 Myslím si,že jsme byly na OPU ten den jen dvě. Prvně volali mě a pak druhou paní. Když jsme odcházeli,všechny pokoje byly otevřené a byly prázdné. Jsem přesvědčena,že pět OPU neměli,manžel na mě čekal a s ostatních chlapů tam byl právě ten jeden od paní,co byla se mnou na pokoji. Sestra mě řekla,když jsme se ptali,že máme počítat 50|50.

bobecek79
18. zář 2011

@lenceslava nám na infekce krev brali poslední UTZ v ordinaci,ne v konzultační místnosti

drndapetka
18. zář 2011

@lenceslava na genetiku se krev jen tak nebere, jen při opakovaných potratech ( jako u mě třeba) nebo pokud by se ze 2 IVF vůbec neotěhotnělo. To je fakt divný s tím manželem na pokoji. Oni mi vždy před OPU, ET a revizí dole na recepci řekli, že budu sama s manželem na pokoji, u reize se mnou dokonce byla mamka místo manžela, a vůbec žádnej problím nebyl. Neumím si představit jak na mě čeká chudák dole. On si vždycky vzal s sebou na pokoj notebook a jak jsem byla na sále a pak dopsávala , tak si hrál hry 😀 On staršně nerad čeká, ostatně kterej chlap jo, že 😉 Kdyby měl čekat 2 hodiny dole, tak by byl pěkně naštvanej a jak ho znám, tak by se i ozval, proč se mnou ne,ůže nahoru. Já se každopádně před OPU optám, když bude punkcí víc tak to pochopím, ale pokud by byly v ten den dvě, tak nevidím důvod, proč by nemohl se mnou a já byla s nějakou jinou dámou na pokoji, když ostatní pokoje jsou prázdné 😕

drndapetka
18. zář 2011

@lenceslava a za ten Cetrotide jsi něco teda taky doplácela?
Dobrá dobrá, už nestresuju, jdu s manžou na prochajdu 🙂

bobecek79
18. zář 2011

@drndapetka manžel taky zuřil a řekl mi,že jim to na konci řekne,že tolik peněz chtějí a nechají ho čekat někde na ulici.... prý i pití a nějaký rohlík mohli po OPU dávat,když chtějí tolik peněz..

lenceslava
18. zář 2011

@drndapetka budu ho platit v to uterý až tam půjdu,sestřička říkala že to bude kolem 60ti korun.Genetiku nám dělali,prý to dělají před každým třetím pokusem(pokud se nepovede).Manžel vždycky jel k rodičůmmá to kousek) a pak pro mě přijel.

drndapetka
18. zář 2011

Tak jsemzpět z vycházek 🙂 Zítra jdu ještě ke své gyndačce, nechat si udělat nějaký vyštření, který mi na Unice nechtěli udělat, tak si od ní rovnou nechám udělat i UTZ, a´t předběžně vím na čem jsem 😉

lenceslava
18. zář 2011

@drndapetka jejda jaké vyšetření?

drndapetka
18. zář 2011

@lenceslava na chlamydie. Měla jsem totiž před mimoděložním těhotenstvím zánět na vejcovodu, který to vše způsobil, a doktor tenkrát po laparoskopii mluvil o tom, že to klidně (ty srůsty) mohli způsobit chlamydie. Byli jsme tenkrát s manželem spolu jen 4 měsíce, takže jsem si klidně ty potvory mohla "přinést" z minulého vztahu (mimochodem můj bejvalý m+ podváděl na každém rohu). Já tomu nevěnovala nikdy moc velkou pozornost, říkala jsem si, že problémy (příznaky)žádné nemám, ale po tom , co jsem si prožila vloni po 1.IVF, tak už nechci nechat nic náhodě a nechala jsem si udělat veškeré vyšetření i u obvaďačky a toto je poslední , co mě ještě čeká. Já pevně doufám, že jsem v pořádku, ale ta nejistota by mě nedala spát. Chlamydie jsou mrchy, které způsobují potraty, i to mimoděložní těhu, nebo po nich člověk může zůstat neplodný. Nemusíš je chytit jen po styku, ale klidně i když použiješ nakažený ručník nebo ležíš na nakaženém prostěradle. Je to opravdu nevyzpytatelné. Doela mě překvapilo, že na Unice tento test nedělají před OPU automaticky, spolu s ostatními testy. Primář mi řekl, že se dělá jen v případě, že má pacientka problémy. Jenže chlamydie se bohužel nemusí projevit žádnými příznaky i několik let 😕 Takže já jdu zítra na to, doufám, že nebudu mít šok, test je hotový za 10 minut, stojí 350Kč a budu vědět pravdu hned......Možná jsme blázen, ale opravdu už nechci další potraty a horší scénáře, chci mít klid v duši a tohle je to nejmenší, co pro to můžu udělat 😉

teckovanaorchidej
18. zář 2011

test na chlamydie si můžete udělat i doma 😉
@drndapetka
http://diagnosticke-testy.heureka.cz/chlamydia-...

drndapetka
18. zář 2011

@teckovanaorchidej ale je dražší než u doktorky 😉

lenceslava
19. zář 2011

@drndapetka no tak to je jasný že to chceš mít v pořády. Víš já si myslím že na unice by mohli dělat vícero vyšetření které třeba v jiných car dělají.Ale tím si rozhodně nechci na nic stěžovat. 😉 Já mám v plánu dneska vyžehlit a umýt koupelku,musím to stihnout než se vrátí manža z práce.

krataskovi
19. zář 2011

@lenceslava gratuluju k folikum...uz se to blizi a myslim, ze to dobre dopadne. Sestricka mi posledne rikala, ze ted tento rok maji uzasne vysledky :_)ze se hodne holkam dari otehotnet, takze drzim palce, at jsi mezi nima taky 🙂

lenceslava
19. zář 2011

@krataskovi děkuju pěkně.No já jim loni statistiky trochu pohoršila takže letos to snad napravím 🙂

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava tak mě dnes taky čeká koupelna, prach a dožehlit pár kousků 😝 Ty nejhnusnější domácí práce co znám 🙄 Teď letím k té doktorce, pak se ozvu 😉

drndapetka
19. zář 2011

@krataskovi já statistiky spravuji už 4 roky a pokaždé to blbě skončí, tak snad tento rok už bude "ten pravý" pro nás všechny 🙂

drndapetka
19. zář 2011

Tak jsem zpět. Pí.doktorka měla trchu skluz, tak jsem se tam zdržela a pak jsem byla ještě nakoupit, tak mi aspoň uteklo celý dopoledne 😉
Jinak test na chlamidye je negativní !!! 😵 Jsem strašně šťastná, a mám o jednoho červíčka v hlavě míň 🙂
Test byl hotový za 15minut a nakonec stál "jen" 260Kč, takže o polovinu levnější než na internetu.
Pí.Doktorka se divila, že tento test na Unice nedělají, protože na vznik těhotenství mají chlamydie velký vliv 😠
Ptala jsem se jí i na vyšetření na mykoplasmata a ureoplasmata, ale říkala, že to pro mě není důležité, že na otěhotnění nemají vliv.
Dělala mi i UTZ resp. jsem si o to drze řekla 😅 Vaječníky vypadají lehce nastimulované, největší folikul má 13mm, o počtech nemluvila, nemá na to asi tak kvalitní stroj jako mají v Unice. Každopádně mě uklidňovala, že folikuly rostou každým dnem a když jsu na UTZ ve středu, že ještě povyrostou, a že je dobře, že mi dali tentokrát nízké dávky, abych neměla OHHS, že to vypadá dobře, že k hyúerstimulaci to nesměřuje , tak jsem ráda, že aspoň tak.....a ve středu se dozvím víc 🙂
Ptala jsem se jí i na tu listovku a potvrdila mi,že kdo má problémy se srážlivostí krve, měl by buď brát vyšší dávky listovky a nebo ten Femibion, protože opravdu se u trombofilíí hůř listovka vstřebává 😖
Pokecala jsem si v ordinaci hezky, paní doktorka má opravdu se mnou trpělivost 😀 je prostě skvělá 🙂 taky mi sama od sebe řekla, že pokud otěhotním, tak mi neschopenku nechá celé těhotenství, tak za to jsem taky moc šťastná.
Jo a taky se divila, proč neberou pacientkám, které prodělaly v minulosti mimoděložko na Unice po pozitivním testu pravidelně krev, protože jsme riziková skupina a měly by si nás hlídat - takže jsem se s ní domluvila, že mě pohlídá kdyžtak ona a udělá mi i UTZ dřív než na Unice....ale to už předbíhám 😅
Tak já valím uklízet 🙂

lenceslava
19. zář 2011

@drndapetka tak na tu krev se chci na unice domluvit.A nevíš jak často by se tedy měla brát? Já už mám koupelku hotovou a ted mě čeká žehlení ☹

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava no hCG by mělo stoupta každý 2-3 den dvojnásobek, podle toho poznají, zda je těhu o.k. U mimoděložka to stoupá pomalu, nebo vůbec a pak to může začít klesat, když začneš krvácet (já to tak měla). Takže ten každý 3.den by se měla brát krev, podle mé gyndařky do hodnoty hCG 800, pak by měl být na UTZ už viditelný gestační váček, tedy že je embryo unízděné v děloze. Pokud nejde na UTZ nic vidět, když je hodnota hCG 1000, tak se může jednat z největší pravděpodobností o těhu mimo dělohu. Je blbé, že my, co jsme mimoděložko měly, tak jsme k němu více "náchylnější", ale já pevně doufám (ťuk ťuk), že se to opakovat už tady nebude!!!!! U blastocyst je fajn, že nemají čas na to putovat někam pryč z dělohy, většinou se do jednoho dne uhnízdí, ale prostě náhoda je blbec, však to známě,že 😝 Ale v říjnu má být dobrá konstelace hvězd, takže bude vše O.K. 😉

lenceslava
19. zář 2011

@drndapetka peti tak to nevím, já měla blastocysty.

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava já vím, že jsi měla. Ale to jsi měla fakt pech ☹ Protože blasty jsou opravdu rychle zakouslé a nemají čas "utíkat" na špatný místa.....teď už to dopadne všechno dobře🙂 Podívej na mě - já měla minule už taky těhotenství v děloze. Mimoděložní těhotenství se sice může u jedné ženy opakovat, ale myslím si, že je to velmi velmi nepravděpodobné, když ten poškozený vejcovod je fuč.

lenceslava
19. zář 2011

@drndapetka no otevřel mi to vysvětlil tak že jelikož se embrya zavádí s tekutinou(sice je to minimum) tak se nedá nijak ovlivnit aby se tekutina nerozlila kamkoliv.

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava to je sice pravda, ale embrya po ET stejně cestují bez ohledu na tu tekutinu, nezůstávají tam, kde je "dali", takže spíš bych to vyděla na to, že holt zacestovali špatně a nebo pokud jsi měla na tom vejcovodu už zánět, tak to taky hodně udělalo 😒 No to jsou jen dedukce, závěru bysme se stejně nedopídily, některý věci vysvětlení prostě nemaj. To si ta příroda prostě s náma jen hraje 😔

lenceslava
19. zář 2011

@drndapetka no doufám že už si vyhrála

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava určitě,....teď už jen dobré věci...a basta šmidli 😀

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava fidli, né šmidli 😀 😀 😀 😀 😀

drndapetka
19. zář 2011

@bobecek79 co miminka? 🙂 jak se drží?

bobecek79
19. zář 2011

@drndapetka jéé ahoj,jsem nějak skleslá,jedno nám odešlo. Takže máme jich celkem 6. Ale jsou slaboučký ☹ ☹ .3 jsou 6 buněčný a 3 4buněčný. A 3 den by měly mít asponˇ sedm buněk....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru