CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
21. zář 2011

@drndapetka díky, tak to asi fakt zpomněli škrtnout. Navalilo se ten den na mě toho moc. Zrovna když mi to sestra vysvětlovala, tak přiběhla druhá, která brala manželovi krev a nadala mi, že mám hlásit, že omdlívá při odběru krve. Složil se při odběrech na infekce. Tak jsem ji vysvětlila, jak to mám jako vědět, když on snad byl n odběru jen 2x za život. Vůbec nemarodí a tak k doktorům moc nechodí. Jen vždycky pro nějaké potvrzení.

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Narkoza snad bude v pohodě. Už jsem byla 2x v narkoze na menší zákroky, tak snad to bude v pohodě.

drndapetka
21. zář 2011

@betysek hihi, Ti chlapi fakt nic nevydrží, ten můj tam minule taky omdlel 😀 , skákalo kolem něho najednou během chvilky asi pět sestřiček-no uměl si to chlapec zařídit 😎 Já mám v rozpise napsaný taky předběžné Estrofen v den OPU AŽ odpoledne jeden a jeden večer, ráno nic 😉

drndapetka
21. zář 2011

@betysek já jsme taky naštěstí po narkoze v pohodě, cítím se taková oblblá, jako zfetovaná, je to hezkej pocit 😀 Ale jíst a pít můžu hned, mám silnej žaludek 🙂 Kdyby měli chodit na OPU chlapi, tak by jsme asi vymřeli 😕 😝

betysek
21. zář 2011

@drndapetka My měli s sebou i malou. Řekla jsem mu, ať si ji vezme on na odběr, ať nekouká, jak si píchám injekce do břicha. Zase by to všude vykládala. Musela jsem ji vzít jednou na vyšetření na gyndu u nás a pak týden všem vykládala,jak se pan doktor koukal mamince do zadečku. 😉 Tak jsem měla strach, jak prožila to omdlení manžela, ale prý si kreslila a jen se na něj koukla a začala se smát. Asi tomu, jak ho křísili.

betysek
21. zář 2011

@drndapetka To jo, to bychom vymřeli. Když manžel viděl, kolik do sebe napíchám injekcí, tak prohlásil, že jeho zásluha bude minimální oproti tomu, co všechno já musím do sebe navalit.

drndapetka
21. zář 2011

@betysek tak to je malá dobrá 😀 obdivuju Tě, že to zvládáš všechno s dítětem, jsi šikovná 😉

drndapetka
21. zář 2011

@betysek ty jo, to je dobrej manžel, že tohle přiznal. To můj manžel tohle nedokáže přiznat, vůbec si to neuvědomuje, že já pro to dělám daleko víc, podstupuji toho víc a nese to s sebou i rizika,...a on pak jen přijde, dá ocásky a hotovo 😝 On to bere tak nějak sportovně, dokonce si mě nějak extra ani nehýčká, ba naopak je schopný mi říct, co jsem celý den dělala, jestli nechci přidat práci, abych se nenudila 😀 To víš, voják, mám doma sparťanskou výchovu 😉 ne , jinak je zlatej, jen je strašný perfekcionista co se týče pořádku, to je někdy trochu na budku 🙄 A to jsem moooooc čistotná a je to u nás jak na operačním sále....on si vždycky něco najde, už se tomu směju 😎

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Je fakt, že někdy toho už mám plné oči. Ještě že je malá na dopoledne ve školce a odpoledne spí, jink bych už zcvokla. Ty hormony se mnou asi pěkně mávají.

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Jo, to znám, manžel má taky přehnané nároky na čistotu, aspoň na můj vkus a to není voják. Ale nštěstí se teď poslední týden drží a komentáře si nechá pro sebe.

drndapetka
21. zář 2011

@betysek a malou máte taky z IVF, nebo se Vám povedla přirozeně? To věřím, že hormony dělají divy, ty jsi měla asi dlouhej protokol, že? Při něm jsem byla úplně rozhozená 😝
To můj manžel si komentáře neodpustí, já se vždycky začnu smát, pak ho to přejde 😉 Naštěstí ví, že po OPU bude uklízet on sám, že mu budu jen vařit, maximálně utřu prach a takové drobnosti. On si to udělá aspoň podle svých představ a bude 😀

drndapetka
21. zář 2011

Jinak jsem byla dneska teda na tom 1.UTZ a ani nevím, zda má cenu to tady rozebírat, nestojí to za řeč, začala bych tak akorát trojčit 😝 ještě teď to rozdejchávám. Bylo mi to úplně jasný (vnitřeně jsem to cítila), že reaguji špatně-folíky rostou pomalu-jsou o den pozadu podle primáře, podle mě i víc 😝 takže mám vyšší dávky a v sobotu další kontrola. Stimulace se bude muset o 2dny prodloužit, takže OPU přichází v úvahu až příští středu ve svátek. nebudu to raději řešit, nebo bych byla smutná ☹ Děložní sliznice taky nic moc, jen 5mm 😒 Počet je tedy super-na pravo 10folíků, na levo 8 fol., ale to je tak vše, bez správné velikosti je mi to na prd 🙄

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Malou máme přirozeně. Sice jsme se snažili skoro rok, ale nakonec se povedlo. Jo, jo dlouhý protokol. Kolikrát mě vytočí i kdejaká blbost, kterou malá udělá. Hlavně teď prošla velkou změnou - šla od září do školky, tak na mě zkouší kdejaké blbosti, které tam pochytila, poslední dobou se tvaří, že neslyší. Ale jinak je zlatíčko. Jsem zvědavá, jak se mnou budou mávat hormony v těhotenství.

lenceslava
21. zář 2011

@drndapetka ahojky.Peti já při prvním pokusu taky špatně reagovala. A nekonec jsem tech sedum vajek měla.neboj doženou to.

drndapetka
21. zář 2011

@betysek no jo, školky udělají svý ve výchově, vidím to všude ve svým okolí. děti vidí moresy ostatních dětí a zkouší 🙂 také nosí domů více nemocí, to je na prd 🙂 Já když měla vloni dlouhý protokol, tak když jsem píchala Diphereline, měla jsem hrozné depky, byla jsem smutná, pořád plakala, ani jsem nevěděla proč, bylo to hnus 😝 pak když jsem ho přestala píchat, tak se mi ze dne na den ulevilo. Teď krátký protokol je bez těchto injekcí, tak se cítím fajn, až tedy na včerejšek-to mě rozhodilo asi to počasí, tak jsem byla na měkko 🙂

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Určitě ještě dorostou. 😉 Mně říkal na 1.UTZ, že jsou 2 dny pozadu, zvedl dávky a dohnaly to. Ne teda všechny, ale polovina jo. Hlavně klid a netrojči. 😉

drndapetka
21. zář 2011

@lenceslava já vím, že doženou, ale mám strach, že když to teď na rychlo zvýší a nastimulují naráz a rychle během pár dní, že to bude mít vliv na kvalitu ☹ Myslela jsem, že mi budou růst folíky postupně a né hrrr a naráz najednou. Nevím jestli to není špatně pro ty vajíčka 😒 Měli dnes jen mezi 8-11 mm 😔

drndapetka
21. zář 2011

@betysek a o kolik Ti ty dávky zvedli? Já měla 100 jednotek (75j . Menopur, 25j. Puregon pero) a zvýšili mi to na 150 jednotek - 2x menopur. Není ten Puregon lepší?

Mě Puregon zůstal 150 jednotek, tak te´d nevím co s ním, když už ho nebudu píchat, vydrží totiž po propíchnutí jehlou jen 28 dní, takže buď ho budu darovat na Unice (to bych byla asi hodně štědrá - je to půlka kontejneru tak za 500 Kč) nebo kdybyste někdo potřeboval, tak se, prosím, ozvěte, jsem z Brna a můžeme se domluvit 🙂

lenceslava
21. zář 2011

@drndapetka vem si mě mě taky folíky vyrostli během tech šesti dnů hodně rychle. Hele uvidíme v sobotu.

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Já měla jen Menopur a Diphereline. Od 1.UTZ jsem píchala 1 Diphereline odben (před tím 1 každý den) a Menopur mi zvedli ze 150j. na 225j. . Já Puregon neměla vůbec. A teď po 2. UTZ mi nechali stejné dávky. Dnes jsem měla poslední a v pátek jdu na OPU. A na 2.UTZ už měly kolem 18 mm.

betysek
21. zář 2011

@drndapetka To bude dobrý. Určitě to doženou. 😉

drndapetka
21. zář 2011

@betysek a jaké jsi měla rozměry folíků na tom 1.UTZ?pamatuješ si to? 😕

@lenceslava no já nevím, tak Tobě to naskočilo hned díky vysokým dávkám, u mě měli strach, abych zase nebyla přestimulovaná, tak mi z opatrnosti dali méně,já vím, že se to těžko odhaduje, ale raději bych stimulovala tím Puregonem, než Menopurem,raději bych si připlatila 😒 No nic, musím doktorům věřit, a doufat a doufat a....nezbláznit se z toho 😀

drndapetka
21. zář 2011

@betysek uvidíme, zatím nemá prohraný....když z těch 18ti bude půlka kvalitních budu spokojená 🙂

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka nebud´smutná.........doženeš to,uvidíš......Mě na prvním UTZ řekli,že nereaguji vůbec a chtěli mi to úplně stopnout. příště to bude jen lepší a lepší,uvidíš...... 🙂 Snaž se na to nemyslet,a dělj něco příjemného.....Moc Ti to přeji atˇ se to podaří.... 🙂 ,přece mě v tom nenecháš samotnou 😉 😉 .Já mám dva naše bobečky už v bříšku.... 🙂 Jsme s manželem strašně štˇastni........... 🙂 🙂

bobecek79
21. zář 2011

ještě Vám napíšu jsem po embryotransféru,manžel chce abych šla ležet.......chvilku si odpočinu a písnu 🙂 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 jupíííí, pozdravuj Tvoje miminka, a pozdravuj je od tety z koníka 🙂 Takže jste to zvádli, paráda 😵 A v jakém stadiu Ti je zaváděli, říkala T pí.embryoložka?
Já nejsem ani tak smutná, spíš zklamaná....minulý rok jsem reagovala strašně moc, teď s jiným protokolem málo, ale vím, že se to může každým dnem obrátit, navíc jsi pro mě příkladem, takže v to budu věřit 🙂

betysek
21. zář 2011

@drndapetka Na prvním UTZ mi našel 8 a 8 folikulů. Největší měl 13 mm, pak pár 11 mm a hodně 8 mm. Na 2 .UTZ říkal, že 6 má 16 - 18 mm a ostatní kolem 9 mm. Tak že ti malí už nedorostou. Tak doufám, že těch 6 bude zato kvlalitních a že nám zůstanou spoň 2 embryjka na transfer.

betysek
21. zář 2011

@bobecek79 Gratuluju, pěkně odpočívej, ať se mohou pěkně v klidu zahnízdit. A dali jste si ještě toho 3. zamrazit?

vodni
21. zář 2011

@drndapetka Netrojči! Vzpomeň na mě - špatná reakce, malý počet, malé velikosti, už jsem šla nalásit, že to vzdávám a chtěla to stopnout sama, a koukni jak to dopadlo 😉

jimmy1
21. zář 2011

@bobecek79 opatruj bobísky v bříšku a pěkně je od nás pohlaď 😉 ať se jim tam aspoň jednomu mooooc líbí a zůstane tam ještě cca 8 měsíců 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru