CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
18. říj 2011

@bobecek79 jinak, jak píše
@drndapetka na imunologii jsem si byla nechat udělat vyšetření taky, a bylo v pořádku

bobecek79
18. říj 2011

Na genetiku nám brali oběma s manželem při auditu. Takže ráno z jedné ruky krev na HCG,po auditu z druhé ruky na genetiku. Ještě jsme museli podepsat papíry,prý je to důvěrné vyšetření.... V průběhu listopadu si mám volat,jak to dopadlo. A vyšetření na imunologii se dělá jak,z krve??? A musí být doporučení od doktora???

bobecek79
18. říj 2011

@lenceslava moje gynd.mě nechala v pohodě,řekla atˇ si odpočinu,na ko jdu taky 31,ale myslím,že už mě pošle do práce. Říkala,že když se bude někdo pídit,může říct,že byl potrat....A s těma minimálkama máš pravdu a myslím,že to ve finále vyjde na víc než IVF,pokud jdeš vícekrát,ale zase dobré řešení,když máš vyčerpané 3 IVF. Mě nejvíc fascinují lidi,kteří jsou strašně chytří všechno o tom vědí a skutečnost je jiná. Tyhle problémy pozná opravdu jen ten kdo to zažil a podstoupil. Já už neposlouchám takové řeči,že je to tak nebo tak,každej radí a neví o tom nic...

drndapetka
18. říj 2011

@bobecek79 genetika se bere dohromady z hematolkou. Já imuno udělaný nemám, protože jsem těhotná byla, tak se předpokládá, že embryo přijmu. bere se to všechno z krve

bobecek79
18. říj 2011

@drndapetka díííííky 🙂 🙂

sblanch
18. říj 2011

@krataskovi Ahojky, já mám podobnou zkušenost - po OPU jsem vždycky stráááááááášně ospalá. Vždycky si říkám, že bych i šla do práce (už kvůli psychice, člověk by neměl čas se tak moc sledovat), ale kvůli té spavé nemoci to fakt nejde. Ale má to i své výhody, rychleji to všechno utíká. Já bych klidně brala, kdybych usnula po transferu a probudila se až po porodu 😎

durma
18. říj 2011

@ivetule tak hodně štěstí !!!!!!!!!!! 🙂 😉 🙂 😉

drndapetka
18. říj 2011

@bobecek79 beruško, od blbejch lidí, kteří tohle nezažili si nenech vůbec nic radit a namlouvat. Takových chytrálků jsem si v životě už vyposlechla ☹ Vždycky mě to úplně rozhodilo a byla jsem z toho hotová. Nějak jsem se časem naučila to brát jedním uchem dovnitř, druhým ven, a ty lidi , co mě znají a ví čím jsem si vším prošla už ani vůbec o ničem na téma "mimino" přede mnou nemluví, protože moc dobře ví, že bych se začala čertit, přinejhorším brečet.
V tomto člověk musí být fakt sobec, a jít si za svým, nebrat ohledy na druhé, na práci, na nic,....je to vůj sen, tak a´t se do toho nikdo neplete! je to fakt strašný, vím jak umí okolí ublížit a jak je nechápavé ☹ Proto mi tentokrát o IVF nikomu neříkali. Asi bych neměla sílu na to každýmu vysvětlovat co se stalo, proč se stalo, proč to zase nevyšlo,.....Já mám období bulení nad kočárkama a těhotnýma ženskýma naštěstí za sebou, nějak jsem se uzavřela do sebe, ale te´d mám zase období, kdy se nemůžu vůbec vídat s mýma známýma, co mají děti....protože to bolí a vím, že ti známí by mě poučovali co mám dělat! 😠
Tady na koníkovi je tolik smutných a dlouhých příběhů, který mi dodávají sílu jít do toho znovu a zas, a nevzdat to,....vím, že někdo je na tom hůř, někdo se třeba o dítě snaží 10 let, tak mě to vždycky povzbudí, že ty naše 4 roky ( i když pro mě hrozně dlouhé) jsou málo.....když čtu, že někdo potratil třeba 5x než se dočkal nebo nedejbože porodil mrtvé miminko, tak si říkám, že ty moje potraty a mimoděložní těhotenství, ty moje nezdary na IVF jsou oproti tomu nic....to je to, co mi dává sílu jít dál !!!!! Nejvíce to bolelo poprvé, když jsem otěhotněla přirozeně, byla jsem šťastná, hned jsem si myslela, že za 7 měsíců budu rodit, vůbec jsem nevěděla, že můžou existovat nějaký komplikace jako potraty, mimoděložní, krvácení, špinění,....brala jsem těhotenství jako hotovou věc....teď vím, že ani ty zatracené // nejsou výhra. Poprvé to hodně bolelo, proto chápu Tebe, jak Tě to muselo složit, že se Vám nepodařilo.....☹ Po druhé když jsem potratila to bolelo míň, minulý rok když jsem byla těhotná po třetí a potratila jsem, tak jsem si říkala, tak aspoň že ta příroda je chytrá a ví, že miminko by nebylo zdravé, tak ho raději nenechala vyvíjet se dál- brala jsem to rozumně-bolelo to, ale už zase míň....teď po posledním nepodařeném IVF si říkám, že naděje vždy je a miminko bude, už se mi ani nechce plakat, jsme spíš vzteklá, ale bolest to ani není, jen ten vztek......člověk se smíří s čímkoliv, člověk je moc silný.....taky to zvládneš....a do práce se nevracej, já myslela, že máš smlouvu na neurčito, ale když to máš tak, jak jsi psala, tak bych se na ně vyprdla........

sblanch
18. říj 2011

@drndapetka Já teď můžu srovnávat svoje zkušenosti se "státním" zařízením, kde bych čekala víc starosti o pacientky a až v druhé řadě o prachy a zatím jen krátkodobé zkušenosti se soukromou "CAR" klinikou. Bohužel - když to ještě srovnám s tím, co se teď tady píše o soukromých klinikách - nezdá selmi, že by se jejich přístup nějak výrazně lišil...
Podstoupila jsem postupně IUI, 1. IVF + KET, 2. IVF a teprv tak - a i tak jsem si o to musela říct - nás s manželem poslali na genetiku a já absolvovala laparku. Na moji otázku na imuno testy mi bylo řečeno, že je nemá smysl moc dělat, protože se můžou měnit a nemají vypovídající hodnotu... Jediné, co mě ještě napadlo, jsou ty chlamydie, to jsem zatím neřešila.
Takže: jakmile doktoři vědí, kde je zakopaný pes, jako je to v mém případě (endokrynologie), tak ostatní neřeší, což je podle mě chyba, vlivů na úspěch může být hafo a další pokusy můžou být pouze bez nějaké další léčby trápením pacientky a vyhazování peněz. Z cizího holt krev neteče...

betysek
18. říj 2011

@krataskovi Určitě taky doporučuji screening v 12tt. Taky jsem při prvním těhu byla v Brně u doktora Vlašína. Screening vyšel dobře, tak že testy v 16 tt mi už nedělali, moje gynekoložka řekla, že je to zbytečné, že ten screening z 12tt je přesnější a další testy nejsou potřeba.

betysek
18. říj 2011

Mně celkem dost na Unice vadilo, že nás hned nahnali do IVF. MAnžel měl horší spermiogram - nižší počet a špatnou pohyblivost. Čekala jsem, že se dočkáme třeba nějakých návrhů, jak spermiogram zlepšit, že udělají mně vyšetření průchodnosti vejcovodů a pod. Měla jsem totiž zánět dělohy, tak že se dá předpokládat, že srůsty budu mít. Ale jelikož byl zánět, ještě před tím než jsem otěhotněla s Eli, tak to nikdo neřešil. Ještě před přirozeným otěhotněním mi na OBI zjistili vrozenou vadu na děloze. Řekli mi to takovým způsobem, že jsem vylezla ven z OBI ubrečená, že prostě já mít děti přirozeně nebudu. Bylo mi řečeno, že se s tou vadou zatím nic dělat nebude. Je na děloze prý nějaký výrůstek a když se embryo uhnízdí blízko defektu, tak se neudrží. Až prý budu mít za sebou 3 potraty, tak se to může operativně odstranit. To mi bylo 27 a právě jsme se s manželem rozhodli, že už bychom miminko chtěli.
Po porodu jsme se přestěhovali a můj nový gynekolog tu vadu nemohl na děloze najít. Ani v Unice, kde jsem je na ni upozornila, nic nenašli. Teprve když jsem požádala moji původní gynekoložku o výsledky z OBI, tak mi na Unice řekli, že tam vada je, ale minimální a že to na těhotenství nemůže mít žádný vliv. Tím že mám dělohu v RVF, tak prý to není moc vidět. TAk nevím, co si o tom mám myslet.
Je fakt, že se nám podařilo při IVF otěhotnět napoprvé, ale jelikož mám tu vrozenou vadu na děloze, tak stejně ještě moc nejásám. Nedělám si iluze, že jiné CARy fungují jinak. Podle mě jsou postupy ve všech hodně podobné. Většinou se jen liší jinými postupy při stimulaci (trochu jiné léky a protokoly).

monfeb
18. říj 2011

ahoj já mam také endometriozu a chtěla jsem imuno v praze,které dopadlo dobře.A taky jsem brala při IVF prednison.tak nevím,měla jsem kompletní vyšetření než jsem šla na IVF...

lnk
18. říj 2011

@betysek tak to jsme na tom byli stejně... my s manželem jsme taky právě čekali, že se budou nejdříve zaobírat tím, kde by mohl být problém, takže nás dost zarazilo a taky znechutilo, že nás hned hnali do IVF, ale dítě jsme chtěli, tak jsme do toho šli, právě jsme přemýšleli, jestli to nezkusit nejdřív ještě někde jinde, ale tak nějak jsme si říkali, že ty centra budou asi všude úplně stejný...

ivetule
18. říj 2011

@lnk
@bobecek79
@durma holky děkuju moc za přáníčka 🙂
@jimmy1 embroušci měli dneska nejvyšší stadia. Test dělám za 14 dní. A radši vydržím netestovat dřív už ted jsem nervozní z toho. Nikdy jsem nedělala test dřív radši. 🙂 A měla jsem dr. G tak snad mi přinese štěstí

lenceslava
18. říj 2011

@ivetule držím pěsti at se ti zadaří.

betysek
18. říj 2011

@ivetule moc držím pěsti, ať se embryjka pěkně zakousnou a pustí až za 9 mesíců.

bobecek79
18. říj 2011

se na to vypr...,napsala jsem článek a neuložil se mi,chjoo ☹

lnk
18. říj 2011

holky, nebraly jste některá Clostylgebit před první návštěvou Unicy? jedná se mi o to, jestli požadují nechat pár měsíců pauzu nebo hned najedou na stimulku...

sblanch
18. říj 2011

@ivetule taky se přidávám k přání, ať za 14 dní najdeš // 🙂

sblanch
18. říj 2011

@drndapetka ješté k té miminálce (a dík za vyčerpávající informace - třeba se mi to jednou taky bude hodit). Vrtá mi hlavou nízká cena proti IVF, protože jestli to chápu dobře, tak se hradí jen méně za léky, ale jinak stejně, jako při IVF - poplatky za anestezii, případné ICSI, PK, AH atd. Takže mi to zas taková úspora nepřipadá. Jak jsi uvedla u té třetí varianty minimálky cca 25 - 30 tis., tak co je tam prosím tě všechno zahrnuto?

lenceslava
18. říj 2011

@lnk já měla 4 cykly s clostylbegytem před tímto pokusem. Pak hned marvelon.Moje mudra říkala že pak vaječníky můžou lépe reagovat na stimulku.Neví jestli ta moje bouřlivá reace byla díky clostylbegytu.Ale já měla místo měsíce marvelonu dva.

ivetule
18. říj 2011

@lenceslava děkuju moc. Jsem docela nervozní.

ivetule
18. říj 2011

@sblanch Děkuju a tobě držím palečky taky. At se vajíčka drží a jsou to bojovníci.

lenceslava
18. říj 2011

@sblanch ona minimálka je lepší varianta pro samoplátce. Nás třeba bude stát minimálka do 20000(chtěla bych jen stimulaci clostylem). Klasický cyklus by nás stál 75000 v lepším případě(prý by mi mohla pojištovan uhradit až 20000 za léky) by to bylo 55000.A můj názor je že šance pro nás jsou u obou cyklů stejné.Minimálka možná lepší tím že je přece jenom přirpzenější s min léků.

lenceslava
18. říj 2011

@ivetule bude to v pohodě uvidíš. 😉

bobecek79
18. říj 2011

@ivetule určitě budeš mít dvojčátka,co??? Embryjka byly statečný,v jaké fázi,blastocysty?? Přeji Ti krásná miminka. Potom mi napiš,jak se to dělá,aby to vyšlo... 🙂 🙂

bobecek79
18. říj 2011

@lenceslava pokud do minimálky půjdeš,přeji strašně moooc štěstí,musíš tu smůlu jednou prolomit a vytoužené miminko mít u sebe!!!!!!!!!!!

lenceslava
18. říj 2011

@bobecek79 Děkuju.Ale je to hudba budoucnosti.Myslím že dřív než napřesrok do toho nepůjdem.

bobecek79
18. říj 2011

@lenceslava tak se třeba zadaří normálně a budete s manželem příjemně překvapeni.

lenceslava
18. říj 2011

@bobecek79 ač malá pravděpodobnost i to se může stát a bylo by to opravdu velké překvapení.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru