CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
9. dub 2011

@ami33 Ahoj kočko!!! Amnio se dělá od ukončeného 16tt, ale jen v případě, že je k tomu důvod. Je tam totiž sice malé, ale riziko potratu. Takže se doporučuje když vyjde NT+biochem špatně, nebo když se dělají tripl testy a ty vyjdou špatně (ty jsem vůbec neabsolvovala), anebo je nějaký problém v rodině. Další důvod je věk nad 35 let, ale i tak to není úplně nutné absolvovat. Prostě záleží na každém - můžeš to odmítnout v každém případě.
Já měla důvodů více, takže jsme do toho šli. Probíhá to tak, že jsem šla nejdřív ke genetičce, se kterou jsme důvody probrali a pak jdeš k dr, který udělá podrobný ultrazvuk přes bříško, pak ti natřou pupík dezinfekcí a pod stálou kontrolou ultrazvuku píchnou tenkou jehličku, kterou vysají malé množství plodové vody. Kdo si do břicha někdy píchal jako my, tak si to asi líp představí - první pocit je podobný - prostě se jehla dotkne kůže a propíchne ji, ale pak je to takový větší tlak, jak to jde až do dělohy. Netrvá to ale dlouho. Pak musíš být tak 2-3 dny v naprostém klidu (já ležela), a 1 až 2 týdny se šetřit (nic nezvedám, ale jinak nevím, jestli se opravdu šetřím 😝 ).
Výsledky jsou za cca 2 týdny (někdy a někde i za dýl). Někde je možné si připlatit zrychlené výsledky pomocí metody PCR na hlavní vývojové vady (já si připlatila na 4 nejčastější vady, takže jsem výsledek věděla ještě ten den večer). Zbytek se musí dýl kultivovat, takže musím čekat na konec příštího týdne...

misha83
9. dub 2011

Ahojky holky. Prcky áčkové kvality máme u sebe🙂. Tentokrát úplně jiný zážitek! Ta dilatace opravdu pomohla, takže tentokrát transfer proběh naprosto bez problémů a já odcházela úplně v pohodě tak, jak jsem přišla. Minule to byla bolest a strach, teď prostě spíš pocit štěstí a naděje.

No, bohužel asi nic nemůže být ideální a dnes mi zemřela babička. Naši mi to nechtěli říct, ale mně to bylo jasný, už když jsem mluvila s mamkou po telefonu. Snad útěchou je, že jí je teď líp, měla rakovinu a byla na tom už hodně špatně.

@kac3nka Určitě jděte na audit osobně, nám to vždy hrozně pomohlo. Mně celý první pokus řídil Dr. F. a druhý Dr. O (ale zase třeba transfer dělal Dr. F.), teď jsem měla u transferu taky F. Já mám ráda oba a i G. je v pohodě. A musím říct, že mně se zase přítup pana Dr. O. líbí a po druhém pokusu nám dodal hrozně moc odvahy jít dál.

vodni
9. dub 2011

@misha83 Ahoj Miško, a gratuluji - tentokrát vám to musí vyjít 😉 Ať ti čekání na // rychle uteče...
A s babi je mi to moc líto 😔 Já si vždycky po ET na tu svoji (měla jsem s ní neuvěřitelný vztah) vzpomněla a prosila ji, aby to tam v nebíčku zařídila a za prcky se přimluvila...

misha83
9. dub 2011

@vodni Já doufám, že to rychle uteče. Mám tedy neschopenku, ale stejně budu spoustu věcí dělat do práce. Jenže kdybych tam byla, tak bych musela s pravdou ven i u vyšších šéfů (protože bych nechtěla na některé služebky, navíc mám trochu stresovou práci, což normálně miluju 🙂 , ale teď by to nebylo ok) a to zatím nechci. Můj šéf to ví a jsme tak domluvení, tak to snad uteče.

Mně mrzí, že nepojedeme na pohřeb, je to v Čechách a nevím, jak bysme to dělali s injekcemi atd. A navíc, tam bych asi v klidu nebyla. No a hlavně mi to všichni (rodiče a manžel) zakázali. Tak si s manžou doma zapálíme svíčku aspoň.

durma
9. dub 2011

@kac3nka Ahoj,jsem tu nová,ale chodím se koukat na vás delší dobu.Nyní jsem na 2.IVF.1.IVF proběhlo v listopadu a audit byl s prim. Otevřelem - přikláním se k tvému názoru o jeho přístupu (jako na běžícím pásu).Další pokus byl KET v únoru a dr.Frgala u auditu!Ten nám dal takovou chuť do 2.IVF,že jsme ihned při auditu začali první návštěvu 2.pokusu.
Nyní jsem pár dnů před odběrem vajíček,zítra jedeme na druhou kontrolu foliků.

misha83
9. dub 2011

@durma Přeji moc štěstí ať se druhý pokus vyvede!

drndapetka
9. dub 2011

@vodni ahojík 😀 No jo, blíží blíží 😎 Pregnyl už je v břichu a dneska už první píchanec oblíbence Agolutinu do zadku 😎 Rozmražení hrošíků už je potvrzené, v úterý mi budou volat, jak to vypadá a na kdy si máme dojít ve středu na transfer. Tak jsem zvědavá jak se ty moje dětičky rozmrazí, začínám mít celkem strach a začínám trojčit 😅

Dneska jsem celý den gruntovala, umývala okna, převlíkala postele,......prostě abych po transferu pak nic nemusela dělat. Budu pak jen vařit, jíst, odpočívat, spát, číst, chodit na prochajdy a dělat věci, na které není čas když chodím do práce....

No a abych byla upřímná bojím se, fakt dost ☹ Máme ale s manželme domluvené, že kdyby KET nevyšel, tak do 2IVF jdeme hned, tak že bych v květnu papala Marvelon a na červen by vyšla stimulka. Penízky na to máme taky odložené, myslíme na zadní kolečka. A kdyby KETík vyšel, tak aspoň budou kačky na kočár a na vybavu pro dětičky, takže tak 😀

drndapetka
9. dub 2011

@vodni no a ještě jsem zapoměla napsat, že jsem nějaká nachcípaná, takže to vypadá, že si pro hrošíky půjdu nemocná stejně jako šla pampeliška por samuraje 😒 kvůli tomu mě taky trochu opustil optimismus. Celý měsíc se držím abych byla fit a 4 dny před transferem rýma, kašel, bolí mě průdušky,no fakt zákon schválnosti 😢

misha83
10. dub 2011

@drndapetka Moc držím pěsti, hlavně ať se nemoc nerozjede a prckům ať se u Tebe líbí🙂. Penízky si určo užijete na super kočárek!!!

durma
10. dub 2011

@misha83 Díky 😀 !Ve středu jdeme na odběr vajíček,už se těším,protože mám břicho jako balón.Nemáte někdo zkušenosti s metodou PICSI?

suuu
10. dub 2011

ahoj holky!! všechny moc zdravím!!
kac3nka je mě to líto,že to nevyšlo ☹ posílam spoustu sil!!!
no ja jsem to konečně po nezdařenem IVF dostala ...audit jsem měla s dr G. řeší mě už od začátku .Teť mě dokonce řešili na poradě a slíbil mě,že se vrátime k dlouhemu protokolu který mě docela dobře seděl (24 vajíček)
antagonista pro mě neni(4 vajíčka) ...v červnu jedu na krev a i pro marvelon.jen se prý musím připomenout,že jsme tak domluvení aby se vše urychlilo!! jinak i s dr. F a dr.O jsem nikdy žadný problem neměla,ale je pravda,že dr.O ma takový odstup...
holky všem mooc štěstíčka a spostu sil!!!

misha83
10. dub 2011

@suuu Supéééér, utečeto a bude další akce!

Ještě k tomu Dr. O. No vidíte a s námi se fakt vždycky i nasmál a byl v pohodě. A hrozně hezky tehdy mluvil o variantě s dárkyní, prostě, že maminka je ta, která mimi porodí atd. Prostě fakt hrozně hezky se mnou mluvil.

jezulicka
11. dub 2011

@kac3nka kači tak jak?držím pěstíky nenapsala si... 😲 drž se holka..

nali1
11. dub 2011

Ahoj holky,
mám na Vás prosbu.Máte někdo po ruce mail na dr.Frgalu?Potřebovala bych s ním něco zkonzultovat.Děkuji

misha83
11. dub 2011

@kac3nka Kači, taky tu od včerejška pořád vyhlížím, tak co?
@nali1 oni to maji příjmení@unica.cz

nali1
11. dub 2011

@misha83 děkuji moc.zkusím napsat,snad se dočkám odpovědi.

jezulicka
11. dub 2011

@misha83 a co ty?jak se daří? 😉

kac3nka
11. dub 2011

Ahoj holky, no je to v p..... jak jsem čekala ☹ ☹ ☹ Přišla jsem domů s výsledkem, nejdřív jsem tomu nerozuměla, ale je to jasné. Poslala jsem výsledek mailem dr.F., tak čekám, co mi odpoví, ale nemám teď náladu na nic 😢 😢
Takže se tu mějte hezky, všem držím palce, ať dopadnete líp a asi to tu budu muset taky vypustit. Neměla bych ani čím přispět ☹ 😒

misha83
11. dub 2011

@jezulicka Já se cítím fajn, občas mám pocit, že se mi v břichu něco děje 🙂. Dnes mi je akorát tak nějak slabo, ale to je asi z toho válení 🙂.
@kac3nka Ach jo kočko, to mě hrozně mrzí ☹.

jezulicka
11. dub 2011

@kac3nka tak to je mi moc líto.... ☹ ach jo..

durma
11. dub 2011

@kac3nka ☹ je mi líto,ale příště to budou // 😀

pampeliska36
11. dub 2011

@kac3nka ACH JO ☹ ☹ ☹ prisla jsem se na konika mrknout kvuli tobe a co to vidim... ani nevis, jak je mi to MOC LITO!!! budu moc drzet pesticky do dalsiho boje 😉 ani sama momentalne nevim, co bych ti poradila... jen mozna: nevzdavej to NIKDY!!!

pampeliska36
11. dub 2011

@misha83 gratuluju cerstve novopecena maminko 😉 moc ti drzim pesticky!!!

kac3nka
12. dub 2011

@pampeliska36 No jo, co se dá dělat ☹ ☹ Nějak se nám nezadařilo...je to ještě čerstvé, asi to chce čas (i když o ten mi jde 😒 ) a audit s panem dr.F., po tom se mi snad trochu uleví. Taky ti budu držet pěsti do dalšího boje 😉

suuu
12. dub 2011

kac3nka ja vím jak to bolí,ale musíš věřit,že příště to prostě vyjde!!!!
ja se domluvila s dr.G,že marvelon nasadíme už v červnu jak tam pujdu na krev aby jsme to trošku popohnali 😉
všem posílam spostu štěstíčka a sil

jimmy1
12. dub 2011

@kac3nka je mi to líto 😨 pravděpodobně ten neúspěch souvisi i s těma tvýma potížema při transferu, jak si musel Dr. popotáhnout tu dělohu 🤐 já měla při prvním transferu taky podobný problémy a kleštěma si tu dělohu přidržovali a nevyšlo to... ona je ta děloha potom otřesená a prostě to už není ono 🤐
určitě se na to při příštím transferu zaměří, aby to šlo hladce 😉 tak posílám hodně sil a ať to příště dopadne na 1* tj. spokojený zdravý mimísek 😵

drndapetka
12. dub 2011

Ahojky,

tak už mě to zítra čeká, hroši jsou rozmražení a v pořádku, 8:30 si jdeme pro ně 🙂 Akorát jsem z toho teda na nervy 🙄 Dolehla na mě totiž depka ☹ A to proto, protože se celou dobu držím, abych byla zdravá a začala jsem v sobotu neskutečně kašlat, v noci se dávím, nemůžu ten suchý kašel ničím utišit, pořád mě škrábe v krku a ne a ne vykašlávat.....Mám strach, že kvůli tomu kašli to nevyjde a hroši nebudou chtít u tuberácké hroší mamky zůstat 😢

Dneska jinak den samý šok 😕 . V práci mi poprvé došla ČOI, samozřejmě si něco našla, i když se snažím mít vše o.k., tak prostě něco vyhmátli 😖 Budou z toho sankce, takže i srážky ze mzdy, tak jsem dost rozhozená 😔
No a pak dojdu domů, těším se na manžela, že se k němu přitulím a uděláme si hezkej den po té hnusné kontrole v práci, a on je oblečenej a říká, že zase valí do práce, že jim pískli pohotovost a že se vrátí pozdě v noci.....holky není tohle den blbec? 😠

No a aby toho nebylo málo, tak zase depkuju nad tím, co zítra řeknu v práci, že jdu zase na neschopenku 😕 Nechci jim lhát,že jsem nemocná (když angýnu ani chřipku mít nebudu), ale zase jim nemůžu říct že jsem asi těhotná, když ještě nevím, jak to dopadne....ach joooo

vodni
12. dub 2011

@drndapetka Ahoj kočko, nebuď labuť, vždyť jsi hrošice a ty něco vydrží 😉 Zítra si pěkně vyzvedneš hrošíčky a ostatní přece vůbec není důležité 😉 A v práci - minule jsi jim říkala, že jsi byla na zákroku ne? (to lež nebyla), tak co takhle, že jsi byla na kontrole po tom zákroku, cos měla loni, a zjistily se nějaké s tím spojené problémy, které se musí ještě vyřešit... (to taky přece lež nebude 😉 )

drndapetka
12. dub 2011

@vodni no ale já mám strach, že ty hrochy z toho břicha vykašlu 🙄
No a te´d kdesi četla, že holka taky měla dlouho dráždivý suchý kašel (žádné další symptomy) a měla prasečí chřipku, tak jsem te´d vyděšená dokonale ☹

vodni
12. dub 2011

@drndapetka neblbni a netrojčiiiiiiii!!!!! Hrochy vykašlat nejde, a nesmíš se na ně ani vykašlat 😠 Oni ti věří, tak věř ty jim, kašel není žádná překážka, ani nachlazení. A tu prasečí, prosím tě, to už tady snad nestraší... Co jediné je špatné jsou horečky, a to nemáš, ne? 😉 Nečti pitominy a těš se na hrošáčata 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru