CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
4. kvě 2011

@kac3nka Určitě se takové případy stávají, ale já ve svém okolí mám spíš páry, co mají první z IVF a pak přirozeně, prostě se ty hormony pak poblázní 😀 .

durma
4. kvě 2011

@misha83 Já měla spolužačku na ZŠ a byli s bráchou od sebe 10let,protože rodiče chtěli druhé dítko a nešlo jim to.Tenkrát nebyly možnosti umělého oplodnění,tak začali běhat kolem adopce a najednou maminka zjistila,že je těhotná a narodila se jim ta moje spolužačka. 😀

durma
4. kvě 2011

@misha83 Vidíš a já jsem opačný případ 😠 První dítko nevím ani kdy a jak.A druhé bude snad vymodlené. 😔

kac3nka
4. kvě 2011

@durma To prostě nejde na to nemyslet a nejvíc mě dokážou naštvat lidi, kteří mi říkají, buď v pohodě, nemysli na to...asi neví, co to všechno obnáší a jak se člověk cítí, navíc pod vlivem hormonů... 😒
Já znám případ v rodině, kde nemohli mít děti, taky vyzkoušeli kde co, adoptovali si holčičku a za několik let se jim podařilo otěhotnět přirozeně, jj zázraky se přece jenom stávají...

misha83
4. kvě 2011

@durma No je to různé, ale to si člověk právě nenaplánuje. No, nicméně to, že nemusíme používat žádnou antikoncepci je jasné 😀 . Kolem nás teď všichni rodí nebo těhotní a nejvíc miluju otázku "A kdy vy"? A největší perla je "měli byste začít, pak to nemusí jít" 😠 .
@kac3nka Jo, to taky miluju, ty řeči, že to je v hlavě... Jasně a ty výsledky vyšetření asi dělá moje hlava 😉 . Věřím tomu u přirozeného snažení, ale takhle.

durma
4. kvě 2011

@kac3nka Neboj,stejně jednoho krásného dne si pošleme fotečky // 😀 Protože se zázraky dějí!! 😀 🙂

durma
4. kvě 2011

@misha83 já ještě poslouchám doma od dcery "já chci bráchu nebo ségru".A co ji chceš odpovědět?Říkám ji,že se takový brácha nebo ségra nedá v obchodě koupit. 😒

misha83
4. kvě 2011

@durma No právě, jak má pak člověk neagovat, že☹.

kac3nka
4. kvě 2011

@misha83 jo no, taky se nás občas někdo zeptá a už mám kolikrát chuť vyletět. A už vůbec nechápu, proč se ptá třeba ženská, která s tím taky měla problémy 😒 Já jsem z toho byla třeba psychicky hodně vydeptaná, jak jsem čekala na test, ale co jsem měla dělat? A neležela jsem po ET, jak to hodně holek dělá, ale zase jsem nic těžkého nezvedala a stejně se říká, že pokud se to má udržet, tak se to udrží, i kdyby se člověk na hlavu stavěl!!!
@durma Snad to jednou vyjde...

misha83
4. kvě 2011

@kac3nka Je pravda, že já tentokrát byla víc v pohodě než minule, ale asi to bylo tím, že už jsem byla smířená se vším. Jj, já patřím k těm co leží, resp. první 3 dny se hodně povaluju a nechodím nikam ven.

durma
4. kvě 2011

@kac3nka já jsem teda rozhodnuta,že pokud bude KET,tak si vezmu jen tři dny dovolené,odjedu na chatu a budu courat po lese a sbírat hřiby 😀 Já neležela zatím ani jednou,protože musím holce a drahé polovičce uvařit,když příjdou ze školy a z práce.Jsem taky toho názoru,že pokud se to má podařit,tak je jedno jestli ležím nebo skáču salta 🙂

misha83
4. kvě 2011

@durma Určo na tom něco bude, moje známá vždy leží hodně dlouho a fakt leží a nepodařilo se.

kac3nka
4. kvě 2011

@misha83 já jsem vlastně byla poprvé po ET a jelikož jsem nedočkavý nervák, věděla jsem, jak na tom budu 😠 ale byly i chvilky, kdy jsem byla celkem v klidu. My jsme "bohužel" jeli hned po ET na manželovu oslavu, tak jsem ani ležet nemohla, jinak bych taky odpočívala, ale co už...

kac3nka
4. kvě 2011

@durma Přesně tak! Však spousta žen, co otěhotní přirozeně a neví o tom, tak než to zjistí, stejně dělají všechno normálně...

misha83
4. kvě 2011

@kac3nka To asi ano, ale já bych to dělala zase stejně. Akorát bych možná nešla hned na neschopenku, vzala bych si týden dovču, abych ty první dny mohla odpočívat a pak bych šla do práce.

durma
4. kvě 2011

@kac3nka a kdy se chystáš na další pokus?Možná jsi to tu psala,ale já už nevím.

kac3nka
4. kvě 2011

@misha83 Jasně, já bych si příště taky vzala dovolenou aspoň první dny a taky bych odpočívala 😉
@durma výhledově asi v červenci, ale říkala jsem si, že nebudu zatím nic plánovat, protože stejně musím čekat. Doufala jsem, že by šla třeba minimální stimulace, ale to hned nejde, vaječníky si musí tak jak tak odpočinout 2-3 měsíce...

misha83
4. kvě 2011

@kac3nka Já myslím, že záleží na tom, jak to komu pomůže, samotné válení třeba až tak velký význam nemá, ale já jsem třeba díky tomu byla víc v pohodě🙂.

teckovanaorchidej
4. kvě 2011

ahoj holky, ode dneška jsme doma, porod SC naprosto bez komplikací, nemocnici milosrd. bří dávám 110 bodů ze sta možných 🙂 🙂, ne 150 🙂 🙂
Gábinka zežloutla, tak byla 24 h v inkubátoru na fototerapii, jinak by nás pustili už včera.
Je moc hodné miminko, zatím 😀 😀
Všem děkuji za gratulace a holkám snažilkám Gábinka vzkazuje nevzdávejte to, bojujte, jednou to správné vajíčko dozraje a Gábinka bude mít kamarády z MK. Holky moc moc vám držím palce, bojujte, stojí to za to.
A těhulkám pokojné těhulkování a super porod a zdravá miminečka.
Jak budu mít čas, dám nějakou fotečku.

misha83
4. kvě 2011

@teckovanaorchidej Jupí, jupí, krásné zprávy, jsem ráda, že jste holky v pořádku, ještě jednou obrovská gratulace 🙂 .

lenceslava
4. kvě 2011

@teckovanaorchidej mooooooc gratulujem a přejem všechno dobré

mufinka0
4. kvě 2011

@teckovanaorchidej Ahojky 🙂 Taky se přidávám s gratulkou !!!!! Hurá!!! Hlavně ať jste obě v pořádku a zdravé 🙂

jezulicka
5. kvě 2011

@teckovanaorchidej také moc moc gratuluji tak lavně to zdravíčko oboum...at se vám daří.. 🙂 😉

kac3nka
5. kvě 2011

@teckovanaorchidej Taky moooc gratuluji a přeji hlavně zdraví vám oběma 🙂 😉 😉

vodni
5. kvě 2011

@teckovanaorchidej Moc veliká gratulace ode mne i vodníčka 😉

ami33
5. kvě 2011

@teckovanaorchidej Velká gratulace hodně zdraví
@vodni Tak jsem zase tu....už jsme 3 tydny doma a je nam fajn. Pohlaví ještě stále nevíme, snad příští týden, mám poradnu. Prvni screening dopadl dobře a včera jsem byla na triplech, tak musime 14 dní čekat. Jinak jsme začali nakupovat na mimi, orientovat se v kočárech a hodně budeme mít po neteřích. Bříško už začalo růst a mám 4 kila nahoře. Ted jen čekám jak ucítím první pohyby. Tobě už se vodníček hejbe? Já cítím často takové kručení nebo vrčení,ale to nevím nikdy jestli je to opavdu mimi, chci ať už mě to kope hehe. Doufám, že vám se daří dobře a jste OK.

misha83
5. kvě 2011

@ami33 Ahojky, tedy ty už jsi daleko, vzpomínám, jak jsme tu netrpělivě čekaly na tvůj test🙂. A jaký vybíráš kočárek? Hlavně, že jste v pořádku, jen tak dál.

ami33
5. kvě 2011

@misha83 Ahojda, no konečně jsem trochu dál a nemusim se tolik bat. Koukám u tebe budou dvojčátka jo? to velká gratulace. Dlouho jsem tu nebyla,ale koukam, že je to čerstvé. Kočárek zatím vede X-lander XA 2010. Má sice nějaké mouchy,ale kterej nemá, člověk musít dát přednost tomu co preferuje na prvním místě. Tenhle má velké a nafukovací kola a hlavně 4, což my potřebujeme. Tady u nas v Beskydech bych s těma malejma plasťákama ani nevyjela. Někdy jsou takové závěje že místo kočárku jezdí po ulicích sáňky. Teda moc se mi ještě libí Bébécary, jsou vymakane,ale maji podvozky jen jako tříkolky a kola taky nic möc. X-lander je teréňák,ale na objednání je ještě čas.

misha83
5. kvě 2011

@ami33 Nn, u nás nejsou dvojčátka, resp. my ještě nevím, ale podle krve to tak nevypadá, teprve nedávno jsem objevila // a až 16. 5. jdu na UTZ. Tak to už máte krásné starosti - radosti, věřím, že už bude všechno v pořádku.

vodni
5. kvě 2011

@ami33 Čau čau, můj vodník je lenoch, pořád necítím nic ☹ Jen sem tam taková jakoby bublina... Dnes jdu na utz II.trim, tak uvidíme jak bude prcek vypadat... Jo a X-lander sice taky vidím ty mouchy, ale taky asi ten - resp. nevím přesně označení, chci 4 velká kola 😀
Teď letím na jednání, napíšu zítra.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru