CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ivetule
14. říj 2011

@drndapetka Peti kdepak jsi? Jak jste oslavili výročí s manžou? Doufám,že se nic neděje.

drndapetka
14. říj 2011

Ahojky holky,
omlouvám se, že se poslední dny "skrývám".
Potřebovala jsem být chvilku úplně sama, vše si promyslet, vybulet se a začít plánovat co dál.
Test jsem měla ještě včera bílý, na krev jdu v pondělí, smířila jsem se s tím, že to nevyšlo, a už se k tomu ani nechci vracet, dělám za tím tlustou čáru 😔
Vím, že mě tu budou některé hodné duše přesvědčovat, že na krvi to může být ještě dobré, ale věřte mi - já vím, co moje tělo cítí, a vím, že prostě ni, že to nedopadlo.....tak prosím nelitovat, nepřesvědčovat, neuklidňovat.....jsem z toho už venku, je mi fajn....A HLAVNĚ.....mám novou motivaci, novej cíl, nový datum a krásné plány na nový rok 🙂
Rozhodli jsme se totiž s manželem, že po tom všem zkusíme podstoupit minimální stimulaci na jiné klinice. To né, že bych chtěla Unicu zavrhnout, ale ten 3.IVF pokus si raději ještě nechám v rukávě jako tu nejzažší možnost....
Takže jsem už objednaná na příští týden na první konzultaci a v lednu to rozjedeme 🙂
Na minimálce se mi moc líbí, že se tělo nevystavuje takovýmu množství hormonů a také , že při ní nemůže dojít k hyperstimulaci. Pro mě jako pacientku s polycystickými ovarii je to úplně ta nejlepší volba, kterou si můžu zvolit. Při minimálce se dá získat 2-8 vajíček a te´d z poslední zkušenosti vím, že menší počet vajíček je pro mě větší šance kvality ( při mých 5ti vajíčkách zůstala po 5ti dnech PK 3embrya, což je parádní). O ceně ani nemluvím, ta je oproti klasickému IVF skoro až "směšná".
tak nám držte pěstičky, ať to konečně zvládneme 🙂 Já Vás budu určitě průběžně informovat, jak to se mnou vypadá 😉
všem co čekají ultrazvuky, OPU, ET, další pokusy nebo teprve úplné začátky držím moc pěsti, ať jde vše jak má 😵

jimmy1
14. říj 2011

@drndapetka moc ti držíme palce!!!! 😵 Jedna moje známá má z Reprofitu 2 kluky 2 roky od sebe 😉

sblanch
14. říj 2011

@jimmy1 Tak to gratuluju, to je super rozjezd 🙂 Jen tak dál. Na UZV jdeš v pondělí, že? Já v neděli v 8. Jsem zvědavá jak se to vyvýjí...
Jinak se zatím nedá říct, že bych měla vyhráno s bolením v krku a s celkovou únavou... Kdybych nebyla fit, myslíte, že mi transfer udělají??? Do té doby to ale snad zlomím.
Nevíte někdo o někom, kdo si taky píchal cetrotide? Já o něm dřív ani neslyšela. Nevím, proč mi ho nasadili, nějak nám to nezdůvodnili.

sblanch
14. říj 2011

@jimmy1 ještě jsem ti chtěla napsat, že máme stejné dávky - 75 puregonu a 2 menopury. A já ještě ten cetrotide... 3 injekce je fakt síla. Měla jsi předtím 225 menopuru jako já?

jimmy1
14. říj 2011

@sblanch díky, jsem ti těsně v patách 😉 cetrotide jsem nikdy nepíchala, ale už jsem ten název párkrát zaregistrovala 😉 možná to patří ke krátkému protokolu?? fakt nevím...
S tou nemocí zabojuj, ať mají bobíšci pěkně připravený pelíšek u maminky 😉
Já jsem taky furt unavená, to ty hormony... A dneska mě pěkně pne levé prso 😨 pravé nic, tak nevím co je to zase za novinu 😝
Jo a brečím jak želva i u titulků na netu, telky a podobně. Hormoooooooony vládnou mou myslí 😎

jimmy1
14. říj 2011

@sblanch jj měla jsem 225 puregonu. Teď 75 puregon a 2 menopury. Zítra k tomu píchám ještě poslední diphereline, takže zítra ráno 3 injekce. No už se "těším" 😀

kac3nka
14. říj 2011

@sblanch Ahoj, pokud vím, tak cetrotide se píchá aby folíky nepopraskaly, když jich je víc nebo jsou větší 🙂

sblanch
14. říj 2011

@jimmy1 jé, ty jsi tady 🙂 Já zase nemám diphereline, ale myslím, že už jsem ho jednou měla.
Taky si zpětně říkám, že by možná menší úroda nebyla na škodu. Že je to na úkor kvality... Poprvé jsem včera viděla svoje folikuly na UZV, na Obilňáku obrazovku pro pacientku nemají 🙂 Byl to zvláštní pocit. Radši bych tam viděla mimiška, snad se konečně zadaří.

sblanch
14. říj 2011

@kac3nka Ahojky, taky jsem to tak pochopila. Na Obi fakt nic takového nedávali. Ale možná že reaguju víc, myslím, že mám taky vyšší dávky.

kac3nka
14. říj 2011

@sblanch I když je zajímavé, že při dlouhém protokolu jsem ho neměla (přes 20 vajec) a při krátkém jo a to jsem měla míň vajec, asi 11, tak možná se fakt dává ke krátkému...

jimmy1
14. říj 2011

@sblanch obrazovku v roce 2008 (když jsem podstupovala 1.pokus taky neměli, ale ukazovali folíky na monitoru u sebe. Ale takhle je to rozhodně lepší, přehlednější a pohodlnější než to bývalo 😉

ivetule
15. říj 2011

Tak dneska se nám drží 10 vajíček. Jeden bojovníček to vzdal. 😒

durma
15. říj 2011

@ivetule ahoj,zatím je to dobrý.Nejhorší je čtvrtý den.Já jsem jich měla taky 11,pak deset,další den opět deset,pak jich bylo 9 a den transferu zůstaly 4.Jedno jsme transferovali a tři nechali zamrazit.Transfer se nepodařil a na KET byly vhodné jen dvě a ty jsme nechali zavést,no a teď začínám 20.týden s jedním mimčem.Držím ti palce 😉 😉

sblanch
15. říj 2011

@ivetule Já myslím, že je to dobré skóre, ne? 🙂 Uvidíš, že zbude i na mražení.
Bohužel mám podobnou zkušenost, jak píše durma - taky většinou nejvíc embryí nevydrželo ke konci...
@durma Gratuluju! To je paráda, zatím asi nikoho neznám, komu by vyšel KET. Můžu se zeptat, kolik IVF máš za sebou? Promiň, určitě jsi to tady psala, jsem líná se prokousávat historií...

jimmy1
15. říj 2011

@ivetule zatím to máš fajn 😉 tak ať se embroušci pěkně vyvíjí dál.
@sblanch náš Martínek je taky z KETu 😉 byl u ledu 10 měsíců. Zítra tfuj tfuj na UTZ, pak dej vědět jak to s folíkama vypadá.
Mě dneska pěkně dloube v podbřišku, asi se tam něco děje 😵 ráno jsem píchala 3 injekce, zítra další 2 a v pondělí hurá na UTZ. Jsem fakt zvědavá na kdy mi vyjde OPU, nejlepší by byl pátek, to bysme měli dobře zorganizované (kvůli manželově práci a hlídání Martínka), no uvidíme 😉

andilek01
15. říj 2011

@drndapetka držím moc palce.. můžu se zeptat, kam jdete na tu minimálku?

ivetule
15. říj 2011

@durma ahoj já vím ,že ještě furt neni konec.Doufám,že se aspon těch pět udrží. 🙂

ivetule
15. říj 2011

@jimmy1 díky moc. Tobě držím palečky na pondělí. 🙂

drndapetka
15. říj 2011

@andilek01 do Reprofitu k panu doktorovi Machačovi

andilek01
15. říj 2011

@drndapetka tak držím moc pěsti, aby to vyšlo.. 😵

durma
15. říj 2011

@ivetule neboj 4-5 jich určit zůstane.Budou i mrazáčci. 🙂

durma
15. říj 2011

@sblanch podařený KET byl z druhého IVF.Úplně jsem to před KETEM vzdala a šla jsem na něj jen proto,abychom už neměli ani mrazáčky.Normálně jsem chodila do práce (prodavačka v nábytku,takže tahání težkých balíků atd.) a ono to vyšlo 🙂 Vzdala jsem to,protože už každý máme své dítě z předešlého vzathu.

ivetule
16. říj 2011

@durma díky snad aspon 5 vydrží. My máme taky Mildu s Ketu. A sestra taky holčičku. 🙂

drndapetka
16. říj 2011

@ivetule Ivet, a Tobě z 2.ICSI nezůstalo nic na mražení? 😕

Jinak já dnes zatestovala posledním testem, co jsem doma měla, a nic tam není, takže opravdu mě moje pocity neklamaly. Zítra na krev, audit si chci domluvit na čtvrtek a hned jít na tu konzultaci do reprofitu, ať to máme vše z krku a vyřešené. Už jsem vysadila všechny léky, tak doufám, že mrcha dojde , co nejdřív. A budu se muset uschopnit a jít do práce, protože doma bych se zbláznila ☹

bobecek79
16. říj 2011

@durma a mě při auditu Dr. F řekl,že kvalitní embrya by měli držet a odpadnout až poslední den ty hodně špatný. Nám odpadávaly postupně a řekl,že si myslí,že jsem špatně reagovala,tak to na poslední chvíli doháněly a už to nebylo ono. Ach jo,kdyby člověk věděl,že se to povede.............

sblanch
16. říj 2011

Tak hlásím dnešní výsledky - folikulů hodně, ale asi ne moc velkých... Celkem jestli si pamatuju tak asi 20 na jednom a 8 na druhém. Podle dr. Gogely to vypadá, že jich bude odebráno cca 9 zralých, ideál je 15... Takže uvidíme, co bude nakonec na mražení, jestli vůbec něco.
@drndapetka Tak to mě moc mrzí... Co k tomu dodat. Jen snad, že budu moc držet pěsti při lednovém pokusu.

betysek
17. říj 2011

@drndapetka Držím palečky, ať vám to v Reprofitu vyjde. Než jsme šli do Unici, tak jsem přemýšlela i o Reprofitu. Unicu mi doporučil můj gynekolog a Reprofit kamarádka, která dělala chvíli s embryjky. Nakonec jsme šli na první pohovor do Unici a líbilo se nám tam, tak jsme tam zůstali. Ale kdyby nám to na Unice nevyšlo, tak jsem si říkala, že zkusíme minimálku v Reprofitu. Jak píšeš, hlavně kvůli menším dávkám hormonů (se mnou ten dlouhý protokol teda pěkně mával) a částečně i kvůli ceně.

betysek
17. říj 2011

@bobecek79 Opravdu si nedávej za vinu, že to nevyšlo. Ber to tak, že jsi zareagovala na hormony jinak než čekali a teď už vědí, jak na tebe a příště to už určitě vyjde. 😉 A hlavně jak Ti psala Vodni, to že to vyšlo tady jen jedné ze 4 opravdu nic neznamená. Když jsem byla na OPU, tak tam se mnou bylo 5 dalších holek.
A mně taky dávali velké šance hned od začátku. Já sice byla dost skeptická a říkala jsem si, proč bych zrovna měla já mít vyšší šance než ostatní. Ale časem jsem to pochopila. Když už máme jednoho prcka přirozeně, tak se předpokládá, že nemám žádný větší problém. To asi byl i důvod, proč mě nechali dojít až na OPU jen s 6 folikuly. Někdo tu psal, že minimum na Unice je 7. Mně na 2.UTZ řekli, že jich bude max 6. Manžel mě pořád uklidňoval, že my nejdeme na kvantitu, ale na kvalitu a že tohle bohatě stačí. Já byla opět skeptická. A abych řekla pravdu, do poslední chvíle, než jsem viděla // čárky na testu, jsem nevěřila, že to vyjde.
Dneska jdu ke svému gynekologovi pro další léky, tak jsem zvědavá, jestli mi udělá i UTZ.

betysek
17. říj 2011

@sblanch Držím pěsti, ať se folíci pěkně drží a máte hodně vajíček. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru