CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
18. říj 2011

@sblanch min na unice dělají,ale neradi. Je to o domluvě.Nebo o tom že si ji necháš udělat někde jinde.

jimmy1
18. říj 2011

@ivetule tak jáááááááááák?? týjo, se divím, že ti neřekli do telefonu jak na tom prďolíci jsou 😨
@sblanch ty jdeš na OPU zítra?? myslím, že včera @lenceslava psala, že zkusí asi minimálku na Unice, ale že to nedělají rádi?? Ale ještě je brzy na plánování dalšího pokusu, když už za chvíli budeš těhulit 😎
My máme tátu dneska v práci, večer dokvačí a bude tady s náma do soboty, pak si zajede asi na jednu směnu do práce (teda pokud nebude v neděli transfer?) a pak tady bude s náma do pátku, tak to bude fajné 😉
@bobecek79 přesně takhle rozervaně jsem se cítila po prvním neúspěchu :-/ ale chce to čas... máš to ještě čerstvý. A sama poznáš, kdy je ten pravý čas do toho jít znovu 😉

krataskovi
18. říj 2011

Ahoj holky...ted jsem nejak nestihala sledovat, jak se vsechny mate a kterym se co povedlo...doufam, ze jste vsechny vpohode...Chci se zeptat, jestli jste nektera dosli az do faze, kdy jste mely jet ve 12tt na screeening a jestli jste ho absolvovali, nebo treba pockali az do 16tt na tripltest???
Ja ted furt vaham, lezele jsem tyden v nemocnici na kapackach, jelikoz jsem mela nejake "stahy" delohy, takze ted nevim, jestli se do toho screeningu mam poustet...

jimmy1
18. říj 2011

@krataskovi NT screening rozhodně DOPORUČUJU!! je mnohem přesnější než pak triply. Navíc jde vlastně jen o odebrání krve a provedení UTZ většinou přes břicho, vaginálně pouze pokud by něco nebylo dost dobře vidět 😉 Pro nás to byl super zážitek 😵 my jsme byli v Brně www.prenatal.cz výsledky jsme se dozvěděli ještě ten den odpoledne.
Jo a předtím jsem taky týden v 6tt ležela v nemocnici 😉

krataskovi
18. říj 2011

@jimmy1 kdyz ja prave nevim, jak moc tem testum verit...co kdyz to nevyjde, vyjde spatny vysledek, tak stejne pak musim na tripltest,ne?

jimmy1
18. říj 2011

@krataskovi ber to z opačné stránky 😉 když to vyjde dobře, tak na tripl test pak nemusíš 😉 bude stačit odborný UTZ ve 21tt. Já bych na tvém místě šla 🙂 a vzala bych s sebou partnera, ten UTZ je fakt suprovej 😵
Ale samozřejmě záleží na vás jak se rozhodnete 😉

durma
18. říj 2011

@krataskovi ahoj,já jsem krvácela od 9.tt a pak od 11.tt špinila až do konce 18.tt a podstoupila jsem NT+ a pak i tripltest.Oni ti pak udělají přesnější výsledky,protože mají dvoje hodnoty.A jak píše Jimmy1,testy ve 12.tt jsou mnohem spolehlivější.Já pak byla i na genetice,protože mi opět (stalo se mi i tak u 1.těhotenství) vyšel v 16.tt atypicky screening.A díky testu ve 12.tt nemusím na plodovou vodu,protože když spojili výsledky ve 12.tt a 16.tt,tak mám riziko Dow. syndromu 1:16000.Sám genetik mi řekl,že odběr plodové vody v mém případě by byl nebezpečný a ta pravděpodobnost Dow. syndromu by měla být minimální,ale doporočul mi ve 20.tt podrobnější ultrazvuk na VVV. 😉 😉 Určitě běž do toho testu NT+ 🙂 🙂 🙂

krataskovi
18. říj 2011

@durma Dik holky...ja uz sice byla ted hooodne rozhodnuta, ze tam nepujdu, ale zvyklali jste me 🙂poradim se jeste s manzelem...laka me i ten ultrazvuk, protoze muj doktor ho ma takovy nekvalitni a nejde tam nic videt, ale asi jako kazda mama se bojim vylsedku, ze jo. A to krvaceni bylo vporadku, miminko pak vsechno prekouslo a je to zdravy drobecek??

krataskovi
18. říj 2011

Ja na to ted dostala Utrogestan a 3x denne beru horcik, co mi dal doktor, tak doufam, ze to malemu moc neskodi...su po tom teda neuveritelne ospala. Su nespalec jak hrom, ale ted bych spala furt 🙂 taky mas takove zkusenosti "durmo"?

durma
18. říj 2011

@krataskovi příští týden ve čtvrtek jedeme na ultrazvuk ve 20.tt (dnes jsem 19+4,ale podle NT+ jsem 19+6).Zatím podle dr. je vše OK.A to první dítě už má 11let a je úplně normální,ve škole samé jedničky 🙂 🙂

jimmy1
18. říj 2011

@krataskovi jééé ospalá vůbec nemusíš být po lécích 😉 já prospala skoro celé těhu 😎 ten Utrogestan polykáš nebo zavádíš?? prý je mnoooohem lepší ho zavádět.
Krvácela jsem v 6tt docela masivně a Martínek to všechno zvládnul a je v poho.

teckovanaorchidej
18. říj 2011

ahoj holky,
@krataskovi ty triply jsou nepřesné a obsolentní, ve světě se od nich upouští, mnohem větší výpovědní hodnotu má NT screening, jde o odběry krve plus UTZ, kde se prohlíží šíjové projasnění (NT) a nosní kůstka (NB). Z parametrů utz, hodnot krve se pak počítá riziko VVV. Dále pak můžeš absolvovat tzv velký "genetický" utz. Vzhledem k tomu, že jsem stará matka, jsem byla na NT a amnio, triply jsme vůbec nedělali, byly by to zavádějící výsledky. Tak se drž a pohlaď miminko za mě. 🙂

krataskovi
18. říj 2011

@jimmy1 ja ho nejdriv zavadela, co mi napsali na Unice, pak jsem ho dobrala a po tydnu jsem mela ty krece, takze mi ho ted v nemocnici zase nasadili, ale doktor rikal, ze je to potreba jen do 12tt, jelikoz pak uz je vyvinuta placenta a je to zbytecne...tak nevim 🙂
A to spani je otrava..vzdycky me to popadne zrovna kdyz mam jit na vychazky 🙂 Nejvic jsem spala po punkci, to jsem spala skoro nepretrzite do te doby, dokud me nezavedli embrya a pak dva tydny jsem byla ospala jak male dite 🙂 a pak me to konecne preslo a je to tu zas...siiiilene 🙂

lnk
18. říj 2011

@lenceslava

@bobecek79
holky, moc dobře chápu jak vám je... my s manželem jsme to chtěli zabalit už po první indikační poradně... 🙂 strašně nás zklamalo, že bohužel na klinice neřeší, co způsobuje ty problémy, "jen" oplodňují. Já čekala, že dostanu otázky na to, zda mám průchodné vejcovody, zda mám opravdu endometriozu, zda mám ovulaci. Jenže to bych se musela ptát asi někde jinde. Bohužel si to myslela i moje Mudr, že mě tam proklepnou po všech stránkách, a to se nestalo. Takže přišlo nejdříve obrovské znechucení, že jde jen o byznys, ale dítě jsme chtěli, tak jsme do toho šli.
Psychicky to potom rozdýchat, že jsme do toho vrazili tolik peněz a výsledek žádný, to je to nejtěžší na tom všem.
Přeju vám, abyste mohli ještě nějaký čas ztrávit na neschopence, protože opravdu po neúspěchu začít nějak fungovat - mně to vždycky trvalo hoooodně dlouho...
Myslím na vás a držím pěsti.

bobecek79
18. říj 2011

@lnk děkuji za podporu 🙂 . Můžu se zeptat Ty jsi podstoupila kolik IVF ??? V jaké jsi ted´ fázi?? Díky!! 😉

ivetule
18. říj 2011

@jimmy1 Ahoj tak už jsem doma. Tak nám přežilo 5. Dvě máme v bříšku a tři máme zamražený. Doufám,že se budou prcci držet a bude to krásný výsledek. 🙂

bobbule09
18. říj 2011

@lnk napsala jsi to naprosto přesně, líp to snad ani nejde. 😔

monfeb
18. říj 2011

ahojholky,musím Vám napsat,jelikož jsem navštěvovala také uniku a mám doma 5-letou dceru a dvouletého kluka.První IVF se nepodařilo.Druhé ano a malého máme ze zmražených sněhuláčků v přirozeném cyklu.Tak já na uniku nedám dopustit a přeju všem co nejdříve krásné těhulkovství.papa Monika 🙂

drndapetka
18. říj 2011

@bobecek79 ahojky, je minimálka a "minimálka". Existují tři postupy.
1. Bu´d můžeš stimulovat jen Clostibegytem a vystimuluješ max. 3 vajíčka, což je pak menší šance, ale otěhotnět se z toho dá
2. Stimuluješ Clostibegytem a pak pár dní připícháváš injekce Merionalu, pak píchneš Pregnyl, OPU.....ET......vajíček bývá max.8 kusů, šance cca 25-35%
3. Stimuluješ Clostilbegytem, připícháváš Merional, pak Ovitrele, aby Ti napraskly folíky dřív, může se tudíž stimulka trochu protahovat a dá se získat až 15 vajíček, což je srovnatelený s klasickým IVF, také úspěch stejný, ale rozdíl velký a to proto, že Ti to nehradí pojišťovna, můžeš mít kolik pokusů sama chceš - jinak cena stejná cca 25-30tisíc. Do tohoto posledního bych šla! 😉
Kdybys chtěla ještě něco k minimálce, tak klidně piš, jsem už hodně nastudovaná 😀

drndapetka
18. říj 2011

@bobecek79 jinak pořád ve srovnání s klasickou stimulací je to o hodně injekcí míň, menší zátěž pro tělo.....a kdyby jsi chtěla zkusit ten první postup, tak ten můžeš zkoušet každý měsíc, jinak doporučují tak 1-2 cykly pauzu, pokud z předchozího pokusu nevzniklo těhu a nálsledně potrat, to by pak ta pauza musela být delší

bobecek79
18. říj 2011

@ivetule to je super,tak čtrnáct dní si počkáš a budeš maminka,atˇ je všechno jak má,moc Ti to přeji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bobecek79
18. říj 2011

@drndapetka jj,děkuji za info,jsi hodná... 🙂 . Já ted´ ještě nevím co chci,abych byla upřímná každý den něco jiného. V tuto chvíli to musím hodit za hlavu a v prosinci to budeme s manželem řešit. Nejraději bych šla do 2 pokusu IVF a když to nedopadne tak asi ta minimálka. Pořád věřím,že 1 pokus nevyšel,protože nemohli znát reakci mého těla. Chtěla bych "hodně muziky za málo peněz",ale bohužel to nejde. Taky mám nutkání říct své gynd. aby mě udělala vyšetření. Pročítám pořád nějaké diskuze a říkám si že to prostě vyjít musí. Ale chvilkama mě taky hlodá to,že je všechno o.k.,jen mé tělo to embryjko nedokáže přijmout. Myslíš,že i na toto berou krev,nebo to do těla zavádí budˇ a nebo.... 😒 😒 ???

jimmy1
18. říj 2011

@ivetule paráda 😉 v jakém stádiu byli dneska embroušci?? a kdy hodláš testovat?? kdy máš oficiální termín testu? to je otázek, viď 🙂 ale já jsem babizna zvědavá 😀
@drndapetka ty to máš už pěkně nastudovaný 😵
@bobecek79 můžeš si říct taky o genetické vyšetření, to vám nenabízeli?? Ono je to těžký zjistit proč to nejde... a někdy není prostě žádná zjevná příčina a stejně se nedaří (říká se tomu idiopatická neplodnost). Zkus si teď najít něco, co by tě zaměstnalo, ať na ten neúspěch nemusíš pořád myslet... Já vím jaký to je, taky jsme si tím prošli 😔

drndapetka
18. říj 2011

@bobecek79 ano, můžeš si domluvit vyšetření na imunologii, někdo je holt na "cizí" předměty v těle citlivější a potřebuje třeba větší dávku Prednisonu, aby tělo embryjko přijalo. Jinak já si nechám ještě u své gyndařky udělat stěry na mykoplasmata a ureaplasmata, abych doplnila to vyšetření na chlamydie, pak ji poprosím , že bych chtěla podstoupit hysteroskopii , aby se koukli jestli mám dělohu o.k. po těch všech mých potratech a pokud by mi řekli v Reprofitu, že pro mě budou větší šance, když si nechám odstranit ten můj neprůchodnej vejcovod, tak bych to asi překousla a šla bych i na tu laparoskopii, i když představa už páté laparoskopie za posledních 5 let je hrozná, tak pro miminko bych to udělala. Jinak Vám pak můžou udělat genetiku, ale tu bohužel na Unice dělají jen když máš za sebou dva neúspěšné pokusy - teda třeba vím, že F. je takový, že pacientku netrápí a pošle ji tam s manželem už i po prvním nezadařeném pokusu, ale musíš si říct sama a trochu zatlačit. Nevím jestli by Ti genetiku třeba neudělala i Tvá gyndařka, nebo Ti aspoň na tohle vyšetření nedala žádanku. Genetika se dá udělat jen jednou za život (nemění se) a je hrazená pojišťovnou, takže na ní máš právo. Mě právě z genetiky zjistili minulý rok tu zvýšenou srážlivost krve, která asi měla na svědomí ty moje potraty (jenže to jsem teď ani nestihla potvrdit, protože jsme ani neotěhotněla). Já už mám teda v hlavičce vše utvrzené a vím , co budu a nebudu dělat, po těch 4 letech čekání a trápení už půjdu i přes mrtvoly, jsme už vážně moc naštvaná, ani to tak ani nebolí, jako spíš ten vztek, že doktoři se mi doposud špatně věnovali, takže já je budu teď tvrdohlavě prosit, aby mě pořádně prohlídli a uvidím, jak to v lednu dopadne 🙂

lenceslava
18. říj 2011

@lnk dobře jsi to napsala.Ale mysím že takhle to funguje ve většině CAR. Já byla dnes u mudry.Nescho mi v pohodě nachala do once měsíce.31 jdu za ní zase tak uvidíme co jak pořešíme,Dneska se to nedalo byla plná čekárna.Taky jsem se byla podívat v práci,ptali se kdy příjdu.Bohužel pro ně až v listopadu.

vodni
18. říj 2011

@krataskovi já byla na NT na Veveří, šla jsem tam až ve 13tt, určitě bych tam být tebou šla. Vlašín tehdy dokonce odhadl (správně) už i pohlaví 😉 Triply bývají falešně pozitivní - na ty jsem pak ani nešla (ale zato jsem pak nakonec šla na amniocentézu, ale ne kvůli výsledkům NT)

lnk
18. říj 2011

@bobecek79 já jsem byla na jednom IVF, ted se chystám na třetí KET

lnk
18. říj 2011

@ivetule hodně štěstí! 🙂

lnk
18. říj 2011

@monfeb je to jak jsem psala, kdyby se nám zadařilo, tak unicu vychválím až do nebes... 🙂 zatím jsem spíše naštvaná a znechucená... ale to je asi normální, když člověk projde to, že do sebe rve hormony horem spodem, vyplázne za to nějakej peníz, stojí ho to nervy v práci a nakonec nic, tak to prostě nas... 😉

lnk
18. říj 2011

@bobecek79 já si myslím, že nezkoumají, jestli tvoje tělo dokáže přijmout embryjko nebo ne... prostě to nechají, at si tělo poradí. Mně třeba mrzí u KETu jedna věc, tím, že mám blbé endometrio, horko těžko se dostanu na 7, což je minimum, které požadují, tak u toho KETu je to bohužel vůbec nezajímá, zda to endometrio je nebo není, při žádném KETu jsem nebyla na ultrazvuku, jestli vůbec má a nebo nemá smysl zavádět... tak asi tak...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru