CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenjer
14. led 2012

@mrkvicka28 jak jsi zvládla trojčata ? To musel být pěkný záběr ... ☹ ☹

mrkvicka28
14. led 2012

@lenjer ani né kluci byli a jsou moc hodní chce to jen systém a nedělat si hlavu ze zbytečností jako je naleštěný nábytek a jiné. U nás byl problém u mě neměla jsem vůbec ovulaci,spermio jsme měli v pohodě, no a vidíš jak se nakonec ty moje vajíčka vzpamatovaly. 🙂

lenjer
14. led 2012

@mrkvicka28 To jo, to se pěkně vzpamatovaly ... IVF se Ti povedlo hned na poprvé ??
Věřím, že když si uděláš nějaký systém, že se to zvládnout dá, ale ty mimča malý, to jsi moc klidu neměla ...

mrkvicka28
14. led 2012

@lenjer jo povedlo se hned na poprvé, mimča byly v pohodě my máme jště o 5 let staršího kluka a všechno zkombinovat ještě sním to byl teprv mazec. Ted je to s klukama náročnější mám oči pořád a všude a člověka to docela unavuje, těším se až bude léto až se boudou moct venku vyřádit.

lenjer
14. led 2012

@mrkvicka28 To si myslím, kolik je klukům teď let ?? Jak jsi byla v Unice spokojená ??
Přibrala jsi po stimulaci ??

mrkvicka28
14. led 2012

@lenjer Ted bude tomu staršímu 6 a kluci mají 18 měsíců ( 29.1.) V Unice jsem byla moc spojená všechno nám vysvětlili do ničeho nenutili ,měli jsme dost času si všechno s manžou probrat za sebe mohu jen doporučit. To jestlu jem po stimulce přibrala ani moc nevím, protože jsem hned otěhotněla ,ale šatník jsem v průběhu stimulky ani tak do 3 měsíce těhu měnit nemusela tak asi moc né.

betysek
15. led 2012

Už od minulého týdne občas cítím, jak se prcek vrtí. Tak je to fajn, že vím, že tam je. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak ho uvidím i na ultrazvuku. Do Prenatalu jdu až 1.února.

lnk
16. led 2012

@betysek tak to je hezký, už se taky těším, až ho za měsíc ucítím. 🙂
já jdu na kontrolu ke své gyn příští týden, ale ona nemá ultrazvuk, tak to mě dost mrzí, protože ta kontrola je v podstatě o ničem, přeci jen, když vidím prcka, že se hýbe, tak jsem alespoň klidnější... já jdu do prenatalu až 27.2., tak to si ještě na ultrazvuk počkám 🙂

lnk
16. led 2012

@lenjer respektují to, kolik jich chcete zavést vy. my chtěli vždycky zavést dvě embryjka, nikdy se nám nechytlo ani jedno, teď jsme byli naposledy a zůstalo nám jen jedno a to se uchytlo. tak jsem si říkala, že jsem si asi měla dávat raději jen jedno a mohlo to být dřív... 🙂 a teď jsem taky ráda, že je jen jedno, nevím, jak bych zvládala dvojčátka 🙂
já jsem teda po stimulce přibrala- zůstaly mi 3 kg navrch, který už jsem neshodila a jsem taková oplácaná... ☹
tak uvidím, kolik přiberu při těhu, asi ze mě bude slon... 😀

lenjer
16. led 2012

@lnk Nebudéééé 😀 Až bude mimčo na světě, tak zhubneš ani nevíš jak 🙂
Zase lepší je mít 3 kg nahoře a čekat mimi, než být hubená a mimča se nedočkat.
Na kolikátý pokus se vám zadařilo ?? Četla jsem na stránkách Unica, že u 4 IVF otěhotnělo 97% žen.
Kéž by to tak bylo.

lnk
16. led 2012

@lenjer nám se podařilo až na třetí KET

durma
16. led 2012

@lenjer my jsme měli 2xICSI a 2xKET,až na ten 2.KET se zadařilo. 🙂

lenjer
16. led 2012

@lnk
@durma Tak super, oboum se nakonec zadařilo ... to trvalo rok nebo dva než se dostavil úspěch, že ??

durma
17. led 2012

@lenjer My jsme měli první pohovor v UNICE 10.9.2010 a poslední povedený transfer byl 22.6.2011.Bylo to necelých 10 měsíců.

lenjer
17. led 2012

@durma Tak to byla celkem rychlovka ... 🙂 Jak jsi zvládla stimulaci ??

durma
17. led 2012

@lenjer docela dobře.Vajíček bylo vždy hodně,tak mě bolelo břicho,jinak na pohodu. 😉
Rychlovka to byla,protože jsme na mimčo celkem čekali 5 let.Taky už máme nějaký věk a nechceme být staří rodiče (33 a 40 let) a děti (holky) teď už budou mít 12-ti letý věkový rozdíl.

lenjer
17. led 2012

@durma Jéé, tak to jsme stejně staří. Taky mě je 33 let. Když čtu diskuze, jak některým se nepodařilo ani
na po čtvrté IVF, tak je mě z toho ouvej ☹ ☹
Celkem se bojím jak dopadneme my ... na druhou stranu, když vidím, že vám se zadařilo, tak mě svítá naděje,
že se snad i nám zadaří ...

monfeb
17. led 2012

ahoj já mám z uniky 5-letou holčičku a 2-letého klučíka.byla jsem max.spokojená.Dcera byla z druhého IVF a syn z 1 KET.všem přeji brzký úspěch.Monika

lnk
18. led 2012

@lenjer my jsme byli poprvý v Unice v lednu 2009 a naposled v říjnu 2011, takže téměř 3 roky. ale já mezitím přišla o práci, tak jsem musela hledat druhou, takže jsme si dávali na čas. dá se to zvládnout rychleji, ale nebyla jsem na to psychicky připravená, takže jsme si dali před posledním pokusem skoro 2 roky pauzu a vyplatilo se 🙂

betysek
18. led 2012

@lenjer Určitě vám to vyjde brzy. Nám se zadařilo napoprvé. Taky mi je 33 let. Už máme 3,5 letou holčičku (tu ale přirozeně).

lenjer
18. led 2012

@betysek Ahoj a u vás byl problém ve spermiogramu? Ty jsi OK ? Děkuji.

betysek
19. led 2012

@lenjer Spermiogram byl špatný, ale ne úplně tragický. Mě nikdo nevyšetřoval, když už jsem jednou otěhotněla přirozeně, tak předpokládají, že jsem ok. A jestli teď nemám průchodné vejcovody, to asi nikoho nezajímá, když je špatný spermiogram - na umělé oplodnění to nemá vliv. Našli mi kdysi vrozenou vadu na děloze, ale v Unice mi řekli, že to nemá na otěhotnění velký vliv, nejdřív ji nemohli ani najít, pak jsem donesla papíry od bývalé gyn, tak řekli, že tam něco je ale nic zásadního. Když to našli před 7 lety na Obilňáku, tak mi tvrdili, že kvůli tomu můžu mít problém otěhotnět a může to způsobovat potraty. Tak nevím. Ale třeba se to po prvním těhu nějak změnilo.....

lenjer
19. led 2012

@betysek To máš pravdu, že neprůchodné vejcovody jsou u IVF jedno.
Tak hlavně, že se Ti zadařilo a jsi těhulka a ještě tak brzy. To je fajn 😉 Asi ta vada na děloze nemá tak velký vliv na otěhotnění, když jsi jednou otěhotněla přitozeně a po druhé hned na první IVF.
Třetí dítko už nebudete chtít ? 🙂
Můžu se ještě zeptat, u IVF jste měli i ICSI a připláceli jste si ještě něco ?
Dívala jsem se, že možností je celkem hodně jak zvýšit šanci na úspěch.

betysek
19. led 2012

Dnes jsem byla na kontrole, UTZ dělal doktor jen orientačně. Mimčo nechtělo vůbec ukázat obličej, ale jinak říkal, že to vypadá všechno v pořádku. Dostala jsem žádanku do Prenatalu, tak že za 2 týdny valím tam. Je to opravdu velký rozdíl - rozmazaný obraz u mého gyn a super obraz v Prenatalu. Krev a moč v pohodě, tak jsem ráda. Jsem zvědavá na další odběry, v prvním těhu jsem po druhých odběrech baštila železo.
Říkal, že mě posílá do Prenatalu jen proto, že měla dcera vrozenou vadu srdce, když se narodila, že jinak u těhu, kde není v rodině žádná vada, tak mají příkaz udělat UTZ sami, když mají přístroj, jinak prý pojišťovna řve. Na lepší přístroje se mají prý posílat jen těhule, kde se předpokládá, že se může vada vyskytnout. A že prý pak stává, že u některých mimísků na nějakou vadu vůbec v těhotenství nepříjdou, když dělá gyn UTZ jen v ordinaci.

betysek
19. led 2012

@lenjer Chtěli jsem maximalizovat šance. Tak že jsme měli ICSI (spermie měli hodně špatnou pohyblivost, morfologii taky horší, tak to bez toho asi nemělo ani smysl), měli jsme prodlouženou kultivaci i asistovaný hatching. A nechali zavést 2 embrya - no ono jich vlastně víc nebylo.....
Původně jsme chtěli 3 děti, ale uvidíme. Při porodu mi už bude 34, tak nevím. Spíš to necháme na náhodě, když se povede přirozeně, tak budeme rádi, ale do dalšího IVF asi už nepůjdeme.

lenjer
19. led 2012

@betysek Taky jsem si říkala, že IVF bez ICSI nemá význam, prodloužená kultivace, to je jasný 😉 a nad asistovaným hatchingem bych taky uvažovala, ještě PCSI snad ??
Zavést teda by jsme chtěli jen jedno embryjko, tak snad to nebude chyba ...
Tak uvidíš až budeš mít 2 děti jak pak budeš chtít třetí mimčo ... třeba se opravdu povede přirozeně 😉

betysek
19. led 2012

@lenjer Jestli máte hodně špatný spermiogram, tak je PCSI určitě lepší.
Uvidíme, jak to budu zvládat. Třeba budeme chtít i třetí. Výhoda je, že dcerce už budou 4 roky, tak je to už opravdu o něčem jiném než když máš děti po 2 letech. Už se těší, jak mi bude pomáhat. Jsem zvědavá, jak jí to dlouho vydrží.

durma
20. led 2012

@lenjer ahoj,já měla PCSI a z čerstvých vajíček se nezadařilo.Taky jsme dávali jen jedno,ale pak z těch zmražených,to už jsme dávali 2,tak se podařila holčička (?) 🙂 ,která by se měla narodit začátkem března.

lnk
20. led 2012

tak vidím, že z mrazáčků se loni hodně zadařilo. 🙂

lnk
26. led 2012

ahoj holky,
tak hlásím, že jsem se včera konečně dočkala a mám těhotenskou průkazku....
jupííííííííííííííííííííííí 🙂 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru