CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
7. pro 2009

Narazila jsem teď na pěkný stránečky o těhotnění, tak jestli chcete...

http://www.bonella.cz/prubeh-tehotenstvi/prvni-...

lucifirek
7. pro 2009

Jimmy já jsem ještě pořád taková nedůvěřivá. A potřebuji objednat nějaké oblečení pro tátu a pro švagra. Tak možná zkusím aukro. Na mimi možná taky nakoupím po bazárkách a tak,přijde mi to i lepší. Akorát tomu maželovi pořád nevím co,letos nějak nemám inspiraci.

lucifirek
7. pro 2009

Jimmy děkuji.

jimmy1
7. pro 2009

Teď mi psal manžel z práce smsku, že mám lehnout a dát nohy hore, ať se mi to zlepší, že žehlit věcičky může klidně on 🙂 no není to skvělej chlap?? 😵 😵 😵
Jdu to chvilku zkusit, každá hromádka, která zmizí do skříně je dobrá 😉

lucifirek
7. pro 2009

Tak to je super Jimmy,některý chlapi jsou k nezaplacení. 😉 Můj manža v sobotu bez keců udělal obídek,když jsem mu řekla,že mi není dobře a včera dovlekl nákup,co jsme měli udělat spolu,kde bylo spousta věcí na pečení... No máknul si.

elllenka
7. pro 2009

jimmy1 : máš úžasného manžu, ale už jsi skoro mamina, tak bys měla co nejvíc odpočívat, aby sis udělala zásobu dopředu zachvilku si neodpočneš.

Luci, já jsem koupila dárky přes internet. Už jsem měla obavu, kde mi zkončili objednané věci, platila jsem to už skoro před 10seti dny a nic mi nedošlo, tak jsem napsala mejlíka na který mi hned došla omluvná sms, že jim platba přišla, jen nečekali takový nápor objednávek, ale že dnes mi to balí a pošlou, tak snad zítra už budu mít všechny dárky pohromadě.
Také jsem nevěděla co koupit manželovi, teď si koupil nový mobil, tak jsem mu koupila jen maličkost- čokoládové nářadí 😀 at je nějaké sranda 😀

Manža, když odcházel do práce tak mě zaúkoloval, mám tu věci na zašití :(, už mám vysáté a ve dvě jak mám vycházky jedu k našim, chci si pomlít ořechy a budu dělat pomalu cukroví. Těším se jak si pohraji se synovcem 🙂

mrkvicka28
7. pro 2009

Hokky tak právě jsem se vrátila ze školky a Náš Honzík se dneska předvedl děla pravý opak než říkala paní učitelka a u jídla se celej pokecal, připadala jsem si jak blbec.
No budem muset malýmu trochu přistřihnout křidýlka, je to darebák radeji jsem ho poslal spinkat budu muset vymsylet nejakou taktiku jak na něj. Je totiž strašně tvrdohlavý je sice pravda, že má pokom ( já i manžel jsme oba tvrdohlaví lvi),ale budem ho muset usměrnit. Jako by toho i takl člověk neměl dost...

elllenka
7. pro 2009

jimmy1 : ten odkaz je super, děkuji. Je to moc pěkně napsané. Pěkně pro mě 😀

elllenka
7. pro 2009

mrkvicka28 : kdo ví co se ve škole děje, hlavně učitelka by si s ním měla nějak poradit, ne? Někteří učitelé jsou děsní, ještě si pamatuji na svoje studium :(

mrkvicka28
7. pro 2009

Ellenko : to je sice pravda,ale my víme že Honzík není žádný svatoušek a když se zasekne tak sním jen tak nehneš on nemárád příme příkazy mušíš na něj trochu šalamounsky,. do školky chodí už druhým rokem takže už ho moc dobře znají. Většinou je dohný,ale ted má takový to období detské puberty, bud to je paličatý a zatvrzelý a nebo ho zase naopak někdy rozpláče úplná maličkost. On je mrška podšitá jakmile člověk povolí hned toho využije potřebuje jasná pravidla a pak je to v pohodě vetšinou stačí jen zvýšit hlas, ale ted jsme oba s manžou myšlenkami někde jinde a on toho hned nenápadně využije.

mrkvicka28
7. pro 2009

Ellenko ty jsi učitelká?

jeany
7. pro 2009

Jimmy, super stránky, už jsem se koukla co se píše o 16 tt. Je to pěkně napsáno. Jak budu mít víc času, přečtu toho víc. 😉

klara.k
7. pro 2009

ahoj holky
můžete mi poradit, podle čeho si vybrat při snaze otěhotnět pomocí IVF?

Byli jsme s manželem v Heliosu a nejsme si úplně jistí, že je to to pravé, jestli není třeba lepší jít na Obilní trh nebo jinam. Máte nějakou zkušenost, kterou byste mi mohli předat.

V Heliosu nám řekli, že by pro nás byla vhodná metoda umělého oplodnění, malo spermií které se málo pohybují 😖 tak teď zvažujeme a hledáme nejlepší možnost.

Děkuju za každý názor.

mrkvicka28
7. pro 2009

Klara.k.: v brně je sanatorii hodně, my tady chodíme do Unicy v masarykově čtrvti. Obilní trh je státní instituce a počítej stím že budeš běhat z jedné budovy do druhé je sice finančně o trochu levnější( cca3000) ,ale když se podíváš na statistiku uspěchu tak nic moc.
Unica je soukromá klinika příjemné prostředí lékaří špičkoví odborníci a moc příjemné sestřičky. Ale záleží na každém co očekává a jak složitý má problém . Doporučili vám IVF nebo ICSI?
Každý se cítí dobře v jiném prostředí.
Jinak v Brně je ještě Repromeda, reprofit.

klara.k
7. pro 2009

IVF - aspoň si myslím, zatím jsme tam byli jen jednou a nejsem si těma zkratkama úplně jistá. Mělo by jít o umělé oplodnění, když u manžela možná budou dělat metodu TESE, kdyby bylo potřeba a tím pádem i vpravili spermii do vajíčka.

Jak to je s tou statistikou? Mohla bys mi to napsat. Děkuju

mrkvicka28
7. pro 2009

Klarko tak to vám budou dělat ICSI ( to je vpravení spermije do vajíčka), pokud vám budou dělat i tese tak bych na obilnák nešla.
tady máš odkaz na obilnák:http://www.ivfbrno.cz/info.asp?ivf=11
tohle je unica:http://www.unica.cz/cs/vysledky-lecby.html
a tohle je helios:http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=cs&menu=...

mrkvicka28
7. pro 2009

Klarko když jsem to znova prošla tak to vychází že obilnák má o 10%(43%, unica i helios pře 50%) nižší uspěšnost otěhotnění, ale záleží kolik je ti let nejveští uspěch je do 35 let,
Bohužel obilnák neuvádí kolik tehulek uspěšně pokračovalo.

elllenka
7. pro 2009

mrkvicka28 : nejsem učitelka, naštěstí. Jen si pamatuji když jsem byla ve škole, někteří učitelé tam neměli co dělat 😒

mrkvicka28
7. pro 2009

Ellenko to máš naprostou pravdu někteří učiteklé to je fakt děs.

lucifirek
7. pro 2009

klarko,taky bych to viděla na tu unicu nebo Helios,také každé centrum preferuje jinou stimulaci. Na unice většinou dlouhý protokol a Helios a Reprofit mám pocit krátký,to je minimální stimulace,ale také menší počet vajíček. Jde opravdu jen o to,abyste se tam cítili dobře. Peníze zaplatíte všude skoro stejné,v tom moc rozdíly nejsou.
Ten obilnák opravdu není nic moc.

betys
7. pro 2009

Tak jsme doma.Trhy nic moc.Možná kdyby byl sníh a trochu jiná atmosféra.Dost pršelo takjsme to proběhli v rychlosti.Dali jsme si oběd a frčeli domů.Neteř je pěkně nachlazená tak jsem ji doma hned zabalila pod deku. 😠
Jinak jse taky dost dárků objednávala z netu.Ale člověk musí hledat aby se to vyplatilo i poštovným.
klaro-Já mám dobré zkušenosti s Unicou,před ICSI jsme taky zvažovali jestli nejít jinam.Někdo doporučil manželovi Obilňák ale já jsem na něj neslyšela chválu.I sestřička na gyndě mi doporučila Unicu,mají s ní spoustu zkušeností.
jeany-mě ses třička říkala že p triplu jsou zákonem stanovený postupy.Když to vyjde blbě,tak posílají na genetiku a tam Dr.rozhodne,ale prý se přiklání k výsledku ze 12 tt.Takže si myslím že u nás dvou by na plodovku nemuselo dojít.já osobně na ni jít nechci.Přecejen tam nějaké rozoko je 😒

elllenka
7. pro 2009

klara.k : Také jsem měla takové otázky a chaoz v hlavě. Ono je celkem jedno kam jdeš, všude jsou odborníci, léky používají všichni podobné, všude se k tobě chovají individuálně a cenově je to všude podobné. Jde hlavně o důvěru.
Já měla děsný strach, byla jsem úplně vháji, když nám doktor řekl, že vzhledem na moje problémy a špatný spermiogram tak jedine ICSI, měsíc jsem se s tím smiřovala a .... teď už čekám a zítra budu testovat jestli se oběví 2čárky. Uteklo to hrozně rychle, ale to rozhodnutí je jen na tobě, bohužel dopředu se neví jak to dopadne :(

lucifirek
7. pro 2009

Jary ty stránky jsou vezvadný. 😉

lucifirek
7. pro 2009

Teda co to plácám,JIMMY. 😀

klara.k
7. pro 2009

děkuju vám a držím palce

mě v tom heliosu zarazilo, že manželo na spermie doporučovala cosi a k tomu říkala že to může koupit tam a nebo v posilovně. 😒 Co to jako je, že ne lékarny, ale posilovny?

A další, že jsem někde četla, že soukromá sanataoria hned nabízí umělé oplodnění i kdyby se to dalo nějak jinak, protože za to mají lepší peníze, ale u nás asi stejně jiná metoda nepřipadá v úvahu. tak nevím no.

lucifirek
7. pro 2009

Klara.k tak to vám možná doporučovali nějaké vytamini,nebo Lcarnitin,ne? Manžel ho také bral. A nebo také tribulus..... Může to napomoci zlepšení spermia. Do IP ti pošlu,co zkuste brát za vitaminy. Hlavně ty i partner berte kyselinu listovou,tobě ji stejně při ivf dají. Vitaminy jsou důležíté,může s to zlepšit a nemusí. My byli na 2.ivf stimulaci. Spermio se sice nezlepšilo,ale na genetickou stránku to asi nějaký vliv mělo a to není vidět. Proto si vysvětluji,že minule se embryja vyvíjela špatně a tentokrát ukázkově. Ted na vás těch informací je asi moc,musíte si to porovnat v hlavě. Víš on Helios není tak špatný,nenutí vás jít ted hned. Určitě mu doporučili brát aspon tři měsíce ty vitaminy a pak,že se uvidí,není to tak? U vás,pokud tedy manžel bude možná muset podstoupit TESE,asi opravdu jiná možnost není,takže nemá cenu otálet. Jinak manžel bere kyselinu listovou,E,C,omega3 mastné kyseliny,selen,zinek,hořčík a L carnitin. Zkoušel i ten tribulus.To ti hned pošlu do IP.

betys
7. pro 2009

klara-můj manžel taky bral ten l-karnitin,to se fakt dá koupit i jako doplněk stravy ve sportovní výživě.Mě v Unice nenutili jít hned na ICSI.Napřed jsem chodila k Dr.Novotné,ta mě i manželovi udělala udělala všemožné rozbory,pak jsme zkoušeli těhotnět za podpory léků,pak jsme zkoušeli srazit protilátky proti spermatu a teprve pak mě poslala do indikační poradny.Jenže když už se člověk snaží tak dlouho tak je pak celkem rád když se to začne řešit a začne to trošku"odsýpat".Umělý už pak jde rychle.Ale pokud chcete ještě zkoušet tak Tě nikdo nemůže nutit.Já už jsem těch pokusů měla za 2,5 roku dost.Zmáhalo mě to hlavně psychicky. ☹

elllenka
7. pro 2009

betys: To jsi měla dobrý, že se Vám tak moc věnovali. Mě jen p.Gogela přímo řekl, že jedině umělé. I když jsme se ptali i na jinou léčbu tak říkal, že by to byla jen ztráta času a zbytečně vyhozené peníze. Mě by pomohli léky, ale prý, když je špatné sperma,.... no zítra uvidím jestli budu ráda, že jsem do toho šla nebo ne.

elllenka
7. pro 2009

Ale je fajn, že když to nejde přirozeně, že nám doktoři pomůžou 😉

elllenka
7. pro 2009

Luci, jak ti je? Už je to lepší?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru