CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulinecka
2. pro 2009

Kráásné ránko

tak zrovna snídáme

jěště jsem včera popřát ivetce ,že nelinka si vybrala kráásný datum 15,11 jako mareček budou slavit spolu 😵

k tlakáčum mám ho a naprosto dokonalý dělám sním všechno a to maso z něho miluju a je to hned já mám nějaký obyč jednou ho měli něk¨de v marketu a mám 2 hrnce jededn menší a druhý větší na to jednu poklicu tak super

jinak mě bolí strašně záda v kříži a nevím co stím doma se protahuju,ale nemužu moc se narovnat marečka vyzvednout do stoličky nejde chjoo proč to bolí

ink jěště jj mateřskou mám na 3 roky končí mě až v listopadu,ale už předem se na to připravuju teda pokud neotěhotním to jim vlastně taky musím oznámit kdyby mě to vyšloa do těch 3 let,že bych měla znova jakoby pul roku mateřskou?i po druhé mateřské bych měla nárok na odstupné?
akorát na prd je ,že zrušili u nás učetní a všechno to přesunuli do jiného města takže komunikace bude asi dost děsná po telefonu atd

já dneska ani nevím co vařit..........

jeany
2. pro 2009

Holky zdravím. Už jsem dočetla. Ale budu muset dnes zase v práci zabrat, nemám doděláné uzávěrky, takže se sem tak často nedostanu.
Luci, už zítra. 😉
Betys je dnes na tripl testech. Betys, pak napiš co a jak.

enka27
2. pro 2009

Ahoj holky, tak dnes se už konečně cítím jako člověk, žaludek přestává zlobit. Sláva. K tlakáčům - mám taky od Tescomy a jsem s ním spokojená. Rozhodně lépe dražší a kvalitnější - před x lety jsme měli tlakáč z Polska, z tržnice, a vybuchl mi - opařila jsem si ruce až k loktům. Naštěstí nemám trvalé následky. Ale od té doby si raději krapet připlatím za kvalitu a mám "jakousi" jistotu, že se mi podobná situace už nestane.

elllenka
2. pro 2009

Děkuji za info. k tlakovým hrncům. Já jsem vždy žila v tom, že je Tescoma nejlepší, kolikrát jsem si za její výrobky i připlatila, ale je fajn vědět, že jsou i lepší značky. Sama jse mzvědavá co vyberu.

Luci, už se ti to krátí, já jsem nervózní za tebe 😀 držím všechny palce co mám, aby vše bylo v pořádku.

Hanulinecka: S tou mateřskou a rodičovskou je to pro mě šílený chaoz. Jsem zvědavá jak to potom budeme papírově zvládat. Připadá mi, že je všechno tak složité, všelijaké žádosti a hlavně si to nějak pohlídat. Nechápu proč to nemůžou zjednodušit.

Betys: co testy? Viď, že napíšeš co to obnáší, tak abych to pochopila 😀

lucifirek
2. pro 2009

Dobré ránko.
Tak k tlakáčům,taky jsem ho dostala od mamky,mám k němu jak hanulka taky dvě nádoby,menší a větší a je to super,zkoušela jsem v něm i svíčkovou a je to fakt rychlovka. Než to péct v troubě. Luštěniny,nebo maso,guláš jez toho super a je za chvilku i z hovězího. 😉
Já jsem před chvílí dosnídala. Ale musím to břicho chvíli přemlouvat,aby to tam zůstalo. Není mi špatně,ale občas se mi zvedne kufr.
A ted bych šla klidně hned zase swpát.

elllenka
2. pro 2009

lucifirek: Jestli se ti chce spát tak jsi běž lehnout, poslouchej svoje tělo 😉 na to máme neschopenku.

lucifirek
2. pro 2009

enka,tak to je dobře,že ti je lépe. Ale teda ta příhoda z tlakáčem není moc příjemná. Já z toho měla vždycky strach. Mám nějaký italský,neznámá značka. Ale super mají tefal,ty mají třeba s digitálním displejem,s časovačem,ale teda ta cena je nářez. Ale s tím,co mám jsem spokojená.
Ellenka tobě už se to taky krátí.

lucifirek
2. pro 2009

Jj ellenka,ale práce stojí,mám tu hromadu prádla na žehlení. A musím vymyslet něco k uvaření.

natalka28
2. pro 2009

Ahoj holky. Já jsem měla v noci šílenej sen a od té doby jsem strašně smutná, protivná a chodím jak mrtvola. Zdálo se mi, že jsem rodila - doma. Narodil se kluk a já zavolala veterináře, aby se na něj přijel podívat - to je ta veselejší část snu🙂 Pak v tom snu ale bylo, že moje mamka najednou říká - podívej co má s obličejem, a když jsem se podívala, tak měl chudáček takovou tu hlavičku jak mají postižené děti. Byla jsem v tom snu úplně v pr.... a říkala jsem mamce, že se o něj nedovedu starat. On v tom snu během toho dne vyrostl asi do věku 15-ti let a já si pak řekla, že bych si už bez něj nedokázala představit život! Byl to strašně zvláštní sen a určitě to něco znamená, jen nevím co!!!! ☹

enka27
2. pro 2009

S tím vařením jsem taky na štíru. Nějak mě nic nenapadá a kupodivu nemám ani na nic chuť (dosud jsem byla - s výjimkou trápení se žaludkem - pažravec.) Luci, držím Ti zítra (už dnes) moc a moc palečky!

enka27
2. pro 2009

Natalko, to chápu, taky když mám divné sny, cítím se mimo i v realitě. Zkus se nějak příjemně naladit - třeba oblíbenou hudbou..mně to občas pomůže.

lucifirek
2. pro 2009

Natalka,tyhle děsivé sny se občas stávají. člověk nad tím vším tak nějak pořád podvědomě přemýšlí. Byl to teda děsivý sen. ale nevšímej si toho. Je to tím stresem kolem toho všeho. mě se pořád zdálo,že krvácím a takový kraviny.

Enka moc děkuji,fakt jsem zvědavá,jak to dopadne. Já mám ted k vaření taky spíš nechut. Já dřív vařila s radostí a každý den. Ale ted mám nějaký kopr. ☹ Ale polotovary teda zase nekupuju. Uvařím něco rychlého,nebo polívku.

enka27
2. pro 2009

Polévka - dobrý nápad. Dala bych si špenátovou, nebo hráškovou..nebo cibulačku, o které se tu psalo tuším včera. A nejlépe z každé pár lžiček 🙂 Mňam.

elllenka
2. pro 2009

natalka28 : To já mám pravidelně noční můry, když si vspomenu na naše a na miminka. To zase bude spousta blbých keců a kdyby to byla dvojčata tak to už tuplem. A pak mamka začne vymýšlet, že po porodu mám být u ní, že mi s dětmi pomůže, ale přitom bude všem vykládat jak jsem neschopná a nedokáži se o děti postarat sama a ještě, že mám ji, která se o mě a o děti stará.

Nějak takto se chová pořád a hlavně to vydím na sestře. Nejdřív jí přemlouvala, aby bydlela u ní po porodu- tak u ní bydlela, dělali rekonstrukci tak se jim to i hodilo, ale tolik urážek jsem snad nikdy neslyšela :( Nevím proč je taková.
Teď se sestra k našim zase vrátila, protože se rozvádí a neměla kam jít a s našima je to k nevydržení, když s nimi mluvím at už s mamkou nebo s tatkou tak si jen stěžují a těší se až vypadne. Ale mě zase přemlouvají, at jdu marodit k nim, že mi u nich bude líp, fakt to nechápu a děsí mě to jako noční můra.

elllenka
2. pro 2009

Já dneska budu dělat dukátové buchtičky.

elllenka
2. pro 2009

teď to po sobě čtu a tolik chyb, se půjdu zahrabat 😒 Omlouvám se za chyby

natalka28
2. pro 2009

To já mám naštěstí rodiče v pohodě. Strašně mi pomáhají a podporují. Zato MM včera naznal, že chce stimulku odložit, protože zrovna ten týden, co by měly být UTZ a punkce, tak máme být na horách a on prostě na ty hory CHCE!!!! Je to pořád dokola - jednou jsem dole, jednou nahoře!!!!☹
Život nás trestá už tímto, co musíme podstupovat, tak nevím proč nám hází pod nohy další překážky!

enka27
2. pro 2009

Ellenko, sleduji, že každá máme něco...Já se pro změnu stěhovala od mamky z rodinného domu (taťku už dlouho nemáme), když můj brácha zjistil, že čekají dvojčátka. Co na to, že jsem ani neměla pořádně kam jít. Tehdy se jim to hodilo a přes to nejel vlak. Tehdy jsem to hodně špatně nesla a do teď to nemám ještě úplně strávené...ale nakonec jsem ráda. Moje mamka je něco podobného - jak popisuješ Ty. Člověk nikdy neví, jak to , co vypadá v první chvíli špatně, je smutné a bolestivé, co mu to do budoucna může přinést..

lnk
2. pro 2009

Hanuli, máš v IP.
Natálko, docela tvýho muže chápu, ten můj byl to samo - ještě než začnem, tak si zajedem naposled na hory - to bral jako že už nikdy nikam nepojedem. No vidíš - byli jsme naposledy před 3 rokama a mimčo pořád nic... 😉
Asi budeš muset ještě měsíc vydržet, aby on byl spokojenej a pak tě naopak podporoval, když ho budeš potřebovat ty.. 🙂

lnk
2. pro 2009

jinak jsem ráda, že mám tak skvělé rodiče - když to tady čtu, je to smutné...
naši nás mají rádi a vždycky se nám snažili pomoct, když jsme potřebovali a naopak se nikdy nepletli mezi nás, když jsme o jejich pomoc nestáli, takže opravdu jsem za ně moc ráda

lucifirek
2. pro 2009

Enka,mi takové polévky děláme často. Já špenátouvou dělala minulý týden. Hrachovku moc nedělám. Ale cibulačku jo,je hodně verzí cibulačky. Já dělám rychlou. Hodím ti ji do IP. Ale na netu jich je tolik receptů.
Ellenka ty rodinné vztahy,to je prostě těžký. Co já bych dala,kdyby byla mamka s námi. Já moc pomoc nečekám. Manželovi rodiče se o vnouče strají super,ale jsou oba ještě zaměstnaní,takže se vrací pozdě. A můj táta nehrozí a mamka moje by se starala,ale bohužel už s námi není. Tam budem chodit jenom na vycháku s kočárkem,podívat se za babičkou.
dukátové buchtičky,ty bych si taky dala. Manža má rád rýžový nákyp.

enka27
2. pro 2009

My taky jezdili na hory a výlety skoro po 3 roky jakože "naposled".. A teď jsme se domluvili, že partner pojede sám. 🙂 Ale je fakt, že jsem v jiné fázi, čekám na testování, takže se bez něj přece jen obejdu lépe..

enka27
2. pro 2009

Luci, děkuji, už se na dobrotu těším!

lucifirek
2. pro 2009

Tak tak enka,nemá cenu riskovat.

elllenka
2. pro 2009

natalka28: No, nedá se nic dělat, když tam chce. My jsme zase letos nikam nejeli v létě, aby jsme si mohli dovolit ICSI, ale mysleli, jsme si že nás to bude stát víc, radši jsem chtěla mít nachystanou i nějakou rezervu.
Na hory nejezdíme, máme rádi teploučko a na horách bych asi zmrzla 😒
Tak si užij vánoce a hory a po tom se do stimulky vrhneš odpočatá 🙂

enka27
2. pro 2009

To rozhodně, navíc jsem na lyžování i po letech trochu poleno, takže to pro mě nehrozí. Navíc, partner lyžuje od malička a mám pocit, že ho pořád brzdím. A taky hned jak sjedem dolů, spěchá zase na vlek atd. bez přestávky, bez kochání přírodou..Pro mě je to skoro k uštvání. Teď pojede jen s kamarádama a aspoň se vyblbne.. A ještě ušetříme 🙂

elllenka
2. pro 2009

Já mám naštěstí výbornou tchýni a tchána, nevím proč, ale jim můžu říct cokoliv. Dokonce si můžu i postěžovat na jejich syna 😀 a oni mě vyslechnou, to naši mě akorát nadají. Mám i dobré švagrové a jestli budu mít mimčo tak mi určitě budou pomáhat a nic nebudou očekávat. Našim musím být za vše strašně vděčná, mrzí, mě že s našimi nedokáži vyjít a pokaždé se pohádáme, jenže já už nevím jak s nima mám komunikovat, tak jsem rezignovala. s něma to už lepší nebude :(

enka27
2. pro 2009

Luci, vypadá to báječně, děkuji, jdu se na to vrhnout. Už se těším! (Evidentně se mi vrací apetit 🙂 )

lucifirek
2. pro 2009

enka to je dobře,ted potřebuješ jíst. 😉

elllenka
2. pro 2009

Luci, těšíš se na zítřek? Pojede s tebou manžel?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru