CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
31. bře 2010

To mi neřekli,ale vyčetla jsem to.To budu ale řešit až postupně.teď musím vyřešit zpátky neschopenu.Ukončili mi ji 22.3.,když tam pojedu zítra tak je toasi 10 dní.Nevím jestli mi ji teď může napsat zpětně nebo se na těch 10 dní budu muset jít někam nahlásit.Za první bych byla doma asi úplne zadarmo a hlavně mi asi nikdoneplatil soc.a zdrav. tak abych z toho pak neměla průšvih.No uvidím co se zítra dozvím. 😒

mrkvicka28
31. bře 2010

Betys to je teda blbý,že tě na to dr. neupozornila třeba se to ukončení bude dát stornovat jinak zase budeš 3 dny zadarmo a ještě si budeš muset doplácet to soc. a zdr. poj. to je fakt teda brodel

betys
31. bře 2010

mrkvicka-ona to asi neví nebo si to neuvědomila.Jinak by mi nevypisovala papír na mateřskou.Je to nějaký nový zákon.

kveta
31. bře 2010

Betys, asi tomu vôbec nerozumiem, ale nepomohlo by, keby si sa narýchlo niekde na oko zamestnala?

Mrkvička, firma Pag Perego robí kočíky pre trojčatá, konkrétne sa to volá Peg Perego triplette SW.

Ak Vás to uteší, tak moja materská bude okolo 4800 slovenských korún plus 500 korún, ktoré dostane ako daňový bonus môj exmanžel... len nájomné bytu mám vyššie než je táto suma a liter mlieka pre novorodenca /ak by som nemohla dojčiť/ stojí 800 korún... Ešte že nie som na tie peniaze odkázaná a mám z čoho žiť...

Inak môj exmanžel, ktorý sa podľa slovenských zákonov stáva automaticky otcom môjho dieťaťa, lebo bolo počaté počas manželstva, dnes skonštatoval, že prišiel k dieťaťu ani poriadne nevie ako... vyprával to dnes predavačke v obchode s kočíkmi... 😀

betys
31. bře 2010

kveta-obávám se že by to nepomohlo.Je tam i nějaká lhůta na odpracované dny.A hlavně za měsíc rodím takže to asi neklapne.Zítra snad něco vyřeším s Dr.
Ty bys kupovala mlíko?Není levnější Nutrilon?

mrkvicka28
31. bře 2010

kveta díky o tom kočárku vím a hodláme ho koupit,je jedinej na kterej se daj nacvaknou autsedačky

kveta
31. bře 2010

Betys, ja neviem, čo by som kupovala... myslela som tú špeciálnu stravu pre bábo, keby som nemohla dojčiť...

betys
31. bře 2010

kveta-Podle mě je i Sunar nebo nutrilon už od narození.Znám spoustu maminek který nemohli kojit a mají pěkný a zdravý děti.já bych taky raději kojila,ale uvidímejak to zařídí příroda.
A to si do rodnýho listu miminka nemůžeš udat někoho jinýho?Co na Tvůj přítel?To by Ti manžel měl platit alimenty ne?

zlutas
31. bře 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po delší pause. V pondělí jsme byli v Olomouci na 2 screening, jsme krásní, zdraví, máme vše, co m áme mít a potvrdili mi tu holčičku! Přidala jsem pár foteček. Já si jinak těhu užívám. Jak už jsem psala naštěstí nemám žádné problémy, asi proto, že jsem na nemocenské a šetřím se. Jo už 14 dní cítím pohyby. Všem držím palečky a příjemné těhulkování. 🙂 😉 😎 😲 😀

kveta
31. bře 2010

No, ja by som aj chcela v rodnom liste niekoho iného, ale zákon mi to neumožňuje. Jediná cesta je súd po pôrode dieťaťa... Sme traja dospelí ľudia, ktorí všetci vieme kto je a kto nie je otcom... ale zákon si nemyslí, že máme právo si to poriešiť pokojnou cestou pred pôrodom...

A tak ma čakajú také absurdity ako napríklad to, že na pomenovanie dieťaťa potrebujem písomný súhlas exmanžela s menom dieťaťa a podobne... U nás je to skôr vtipné, bavíme sa na tom... ale keď si uvedomíš, že väčšina párov po rozvode nevychádza tak pohodovo ako my, tak je to dosť prúser... napríklad exmanžel má podľa zákona právo zobrať si dieťa z pôrodnice k sebe a nie je to únos...

kveta
31. bře 2010

A k alimentom: no áno, teoreticky môžem od neho žiadať náklady na zľahnutie a na nákup výbavičky... 😀 ale taká sviňa nie som... 😉

betys
1. dub 2010

Dobré ráno.Dneska jsem si přivstala.Ségra jela na test cukrovky a já povezu neteř do školky a pak hurá k Dr.řešit tu neschopenku.
kveta-tak to máte některý zákony ještě lepší než mi.Ti Vaši polotici to musí býttaky pěkná banda.... 😀

bobbule09
1. dub 2010

Ahojky všem 🙂
Dneska svítí sluníčko,ale je pořádná zima. V půl sedmé jsme měli jen půl stupně nad nulou,brrrr 😖
Betys, u nás je stejný zákon. Můžeš mít dítě s někým jiným,ale pokud jsi vdaná,tak je automaticky otcem tvůj zákonný manžel. tuším,že je to i určitou dobu po rozvodu. Je to sranda 😀

natalka28
1. dub 2010

Tak jsem si těď volala na výsledky Dawnova syndromu a prý je vše v pořádku!!!!!!!! Jupíííííííííííííííí🙂 😀

kveta
1. dub 2010

Natalka, gratuľujem... Len tak ďalej... 🙂

hanulinecka
1. dub 2010

Ahojky tak nějak jsme se zbavili anginy mě teda pořád pobolívá v krku tak snad už to zaženeme

Betys ,Bobule jj u ná to je taky a je to i rok po rozvodu pokud se dotyčná nevdá otcem je ex
u mě v práci se asi 2 holky kvuli tomu raději vdaly než aby se dohadovaly s ex...

jinak kráásné sluníčkové dny

natálko super a už si užívej...

jeany
1. dub 2010

Betys, dočítám a žasnu. To není možné, takže nakonec by byla pro tebe ideální ještě nemocenská, co. Co to ti naši politici pořád vymýšlí. Já si jen říkám, kdoví jak to bude u mně. Já jsem teda pracovala u stejného zaměstnavatele strašně let, tak mi to snad vyjde, ale člověk se pořád děsí, co zase bude nového a jaká změna k horšímu. Už tak ztrácíme na nemocenské a mateřské tím zkrácením, zasra... politici. Taky jim nemůžu kvůli tomuto přijít na jméno. Člověk léta dělá a pak, když jde na mateřskou tak mu to ještě strouhnou a vůbec je to nezajímá. Jsme zvědavá , jak dopadneš u dr, napiš a držím palce, aby to bylo aspoň únosné.

Bobule, jo venku je zima, sice krásně svítí sluníčko, ale je chladno.Dcerka umývá okna a já jsem uklízela něco málo a teď po obědě jsme si chvilku lehli.

Natalko, super výsledek, určitě jsi moc ráda.

jeany
1. dub 2010

Zlutas, pěkné fotečky a také se už pěkně zakulacuješ. Letí to, už jsi 22 tt.

Květy, jo, věřím, že se vaší vzniklou situací bavíte, jsou to extrémy. Tvůj ex je nakonec rád, že budeš mít miminko, že? Opatruj se, taky se dívám, že už jsi 16 tt.

betys
1. dub 2010

jeany-takže Dr.mi dopíše neschopenku,jde to zpětně ale potřebuje k tomu vyjádření ze sociálky.Takže tam budu ráno volat jestli jim mám papír poslat nebo raději zavést a pak zase k Dr. a ta mi vypíše neschopenku kterou budu mít a ž do šestinedělí a pak si zažádám o rodičák.Dr.říkala že se jim to ještě nestalo.No jo tak jsem v něčem první,ale zrovna za tuhle cenu... 😠

betys
1. dub 2010

Jsem z toho certování pěkně zničená.Ráno k Dr.,která tam ovšem nebyla pak do brna a po cestě zpátky zase k Dr.Přijeli jmse před chvílí a vzpoměla jsem si že máme dneska jít přát tchánovi k narozeninám.Ach jo.Nadšením skáču metr vysoko.Tchán je hrozně hodný,ale má to doma těžký.Tchýně a švagrová mu nedají moc možností se vyjadřovat,tak trošku ho překřičí.No nějak to budu muset přežít.Snad manža uzná že mám nárok být unavená a pojedeme brzo domů.
Jinak jsem si koupila v Chicu modrý dudlík a v Ikei modrou flísovou deku.Nějaké vlhč.ubrousky.Už vím zapoměla jsem na čaj pro kojící,ale na ten mám ještě chvilku čas.A taky jsem si v lékárně koupila Bepanthen mast a vyzvedla Yal.Chci ho zkusit místo klistýru.Tak jsem se vykecala a jdu se trošku natáhnout. 😉

lucifirek
1. dub 2010

ahojky,
Zlutas obrovská gratulace k tdobrým výsledkům a super zpráva,konečně nějaká holčička,už jsem se lekla,že tu budeme mít samé kluky.
Natalka to je dobře,že ti to vyšlo bez komplikací 🙂

mrkvicka28
1. dub 2010

Ahoj holky tak dneska jsem zjistila, že už nemůžu nic moc dělat. Dopoledne jsem na půdě prohrabávala věci a pak šla s pejskama na procházku no a po obědě mě pěkně bolelo bříško a záda.Celé odpledne jsme musela odpočívat.
Takže hrozba doktorů se vyplnila asi fakt už budu muset jen polehávat a budu jen vařit obědostatní bude muset zvládat chudák manža.

lucifirek
1. dub 2010

Mrkvička musíš se šetřit,přece jenom nosíš tři miminka a zabírají místa mnohem víc.Ona se ta práce nezblázní,ted je na prvním místě tvoje a prcíků zdraví. 😉 Vař jen rychlovky,protože to vystávání u plotky taky docela zmůže.

lucifirek
1. dub 2010

ale stejně to letí,už máš 18.tt

mrkvicka28
1. dub 2010

Luco letí tpo hrozně zahvíli budem 20tt a pak už jen chvíli a broučci budou na světě.

lucifirek
1. dub 2010

No fakt jo Mrkvička,to je něco.Taky jsem e nemohla dočkat,až budu dvacátý týden a hle už mi tam naskočil 25.tt. To už uteče.

jeany
1. dub 2010

Betys, tak aspoň tak, že jde napsat znovu neschopenka. Je to hrozné, ale nic neuděláš.
Mrkvičko a v kolikátém týdnu se rodí trojčátka? Možná jsi to psala, ale nějak mi to ušlo.
Luci, já taky dělám nejradši rychlovky, jenže co pořád vymýšlet, že. Včera jsem těm mým žroutům 😀 musela udělat buchtu, protože pořád chodili, že nemáme nic dobrého. Dělala jsem piškot a na to tvaroh, na to broskve a to jsem zalila vanilkovým pudinkem.No a dnes už za chvíli bude buchta dojezená a to já ji moc nemůžu. No, kousek jsem si dala, abych to zkusila. 🙂
Co budu vařit zítra nevím, ještě mě nic dobrého a rychlého nenapadlo. Co budeš vařit ty?

Jo, holky, zase nás přejmenovali, místo nedobrovolná bezdětnost jsme v sekci neplodnost. Síla, co a to se tu skoro všichni bavíme o těhulkování a maminkovských radostech. Měli nás nechat mezi snažilkami, těmi přece jsme byli, ne?

zlutas
1. dub 2010

Ahoj holky, Jeany, Lucifirku dík za gratulace. Taky jsem šťastná, že to bude holčička, moc jsem si jí přála, ať mám doma "parťačku" 😀 . Je to i tím, že jsem učila ve školce, kde máme překlukováno z 84 dětí máme 60 kluků a u mě ve třídě 20 kluků a 8 holek. To byl i jeden z důvodů proč jsem na rizikovce. Dělala jsem s ředitelkou, takže jsem byla pořád sama a s tolika dětma je dost náročné. Hlavně při oblékání na pobyt venku. Polovina dětí je zvyklá, že je obléká mamča a jsou nesamostatné. A taky jsem tam měla pár "výlupků" 😉. Aspoň si můžu těhu pořádně vychutnat a soustředit se jen na sebe a mimuško. Jsem nadšená z té 3D fotky. Je to zázrak, co už dnes věda umí. Už tam vidím i podobu 🙂. Vše přeji pěkné velikonoce!!!

zlutas
1. dub 2010

Jé Lucifirku teď jsem koukala na tvé fotky a máš vybraný stejný kočárek jako já. Jen zatím váhám jestli to bude dany dorjan premium s tou koženkou nebo sport DS3 37. Je stejný jen v celý v látce- červeno černý.

mrkvicka28
2. dub 2010

Jeany trojčátky se rodí většínou v 7 měsíci, říkali nam že když vydržíme do 30tt tak bude dobře. Já bych chtěla alespon do toho 35tt(34+5 má manža narozeniny 3.srpna),ale záleží to na těch jednovaječných dvojčatech ja porostou.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru