CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ami33
7. únor 2011

@evakim no to jsou dobré zprávy...co by praskali, já už si to napamatuji i když to není tak dlouho ale dva dny před opu jsme měla myslím i přes 20mm a oni to odhadnou jak by to asi mohjlo růst podle dávky léků.
@vodni aha, tak to je super, já si říkala že termín ms mám 7.-8. a testovat 13.tého., takže tak je to, to jsem netušila, jsem se dnes od rána modlila a´t nechodí 😀 sem ťula. Ještě že jsi mi to připoměla, sem teď letěla si vzít polední estrofem...uf.

evakim
7. únor 2011

@vodni jojo mam menopur, puregon a cetrotide, uz jsem nafasovala i pregnyl, agolutin a milion strikacek🙂 antibiotika Doxybene pak dve globule pred punkci takze mam doma malou lekarnu🙂 jasne , ze by dva mimisci stacili, ale pocitam , ze uspesnost neni 100% ve vyvoji tech vajicek jeste v laboratori takze 3-4 by byly lepsi kdyby se tam nekde nasly, ale ja vim, nemuzu chtit zazraky s vysledky co mam, ze? mela bych zustat nohama na zemi🙂 budu vdecna za cokoliv co vydrzi az k ET

evakim
7. únor 2011

@ami33 doufam doufam🙂 kdyby jeste nejake chtely dorust vubec bych se nezlobila🙂

ami33
7. únor 2011

@vodni jůůů až za rok, no to je parádička hehe 😀

vodni
7. únor 2011

@mufinka0 Ahoj, taky doufám, že nějakou fotku někdy mít budu... 😀 On ten můj doktor se svou archaickou ordinací... Minimálně ale budu mít až půjdu na NT schreening atd. 😉 Už se těším 😵

vodni
7. únor 2011

@evakim 😵 budou minimálně dva, kteří dorostou až k transferu, uvidíš 😉 A jeden šampion z té dvacítky ti bude v bříšku ležet trochu dýl 😉

ivetule
7. únor 2011

@evakim dobré zprávy. Určitě se budou bojovníčci držet. Držím palečky. 🙂

mufinka0
7. únor 2011

@vodni To věřím!!! 🙂 😉 Taky se těším až budu mít fotku miminka v bříšku, který tam po KETu URČITĚ bude!!!! Na NT screening se chodí ve 12tém týdnu?? To už je za chvilku 🙂
A doktor ať má ordinaci jakou chce, hlavně že Tě bude v těhu pěkně hlídat a dobře se o tebe starat 🙂 😉 😉 😉

evakim
7. únor 2011

@ivetule moc dekuji🙂 doufam doufam

tevi
7. únor 2011

@ivetule je mi to moc líto, dlouho jsem tu nebyla. Začínám si hledat práci. S manžou jsme se po tom úspěchu dost hádali, ted je to úplně v klídku. Snad to vydrží. Malý měl přes víkend vysoké horečky - blbá chřipka!!!
Snad... Bude líp!!!
@vodni ty moje spolubojovatelko, moc na tebe myslím...
Nevím, jestli seberu sílu a odvahu do dalšího KETu, prý je pro mě další stimulace dost velkým rizikem, navíc, když máme doma kluka... Nevím, jak bych to zvládla.

ivetule
8. únor 2011

@tevi děkuju moc.

tevi
8. únor 2011

Holky, kamarádka moc prosí o hlas. Je to taky Uničanka... Díky...
http://www.kojeneckavyziva.cz/soutez_zimni_rado...

ivetule
8. únor 2011

@tevi odhlasováno. 🙂

misha83
8. únor 2011

@ami33 Mně MS držely ty léky, až po potvrzení negativního testu a vysazení všeho přišla i MS.
@evakim Gratuluji k postupu do dalšího kola🙂 a držím pěsti dál!!!

vodni
8. únor 2011

Ahoj kočenky, zase jen tak nakukuji - jak chodím do práce, je to celkem honička, a večer s tím svým blé-pocitem nemám moc chuť něco dělat, takže kompl nezapínám 😝 Ale jinak stále nic neobvyklého, už jsem ale docela nervózní jak se mi to táhne do další kontroly 😅 Už bych chtěla zase vodníka vidět 😵

evakim
8. únor 2011

@misha83 moc děkuji🙂

ami33
8. únor 2011

@misha83 no takže budu čekat do neděle na testík...sem nevěděla, že to léky drží, sem četla jak tu hodně holky píšou že to dostali 5 ,8,10 den po et a tak, tak mě nenapadlo, že ms nebude.

ami33
8. únor 2011

Holky tak mě napadá jak to je pak s další návštěvou v Unice? se po testu jezdí na krev? přece nepojedu kvůli krvi 3 hod tam a 3 hod zpátky...to můžu jít tady u sebe ne?

brusle
8. únor 2011

@ami33 Ahojjy, já jsem po positivním testu jenom volala do Unicy výsledek testu, to ti taky určitě řekli, no a pak jsem si ten stejný den zašla ke své gynekoložce, aby mi napsala Utrogestan, ve kterém se má pokračovat. No a pokud má tvůj dr. v ambulanci UZV, tak ti ultrazvuk udělá hnde na místě a pokud vidií gestační váček v děloze, tak není hCG třeba ani odebírat, jenom pokud by ještě nebyl vidět, tak se hCG bere hned a další kontrola po 2-3 dnech, dokud se na UZV gestační váček nezobrazí, pokud etda hCG v odběrech stále narůstá, ale to určitě bude 😀
Já jsem měla positivní test už po 6-ti dnech po ET, ale asi to bylo i tím, že čekáme dvojčátka.
Moc ti držím palce, úplně tě chápu, co asi prožíváš. Tak ať to dobře dopadne, jako že určitě ano!!!!!!!! 🙂

ami33
8. únor 2011

@brusle díky 🙂 ... no už nemůžu dočkat neděle, první týden byl v poho,ale teď...my nechali také zavést dvě a břicho furt cítím, někdy se docela divím jako bych měla namožené svaly, přitom nic těžkého nedělám,ale jinak mě bolí jako na menzes...dřív testovat nemá smysl...dnes je to 11.den po et, ale před 5 dny jsem měla ještě injekci pregnylu.
Jé ty čekáš dvojčátka a páreček...to by se nám s manželem moc líbilo.

brusle
8. únor 2011

@ami33 taky mě bolelo břicho jako při MS, dokonce ještě celý první měsíce, ale je to naprosto normální. Je fakt, že po pregnylu nemá cenu testovat dříve, radši vyčkat do pravého termínu.....
Na dvojčátka se moc těšíme, ale už teďf už má člověk obavy, jak to věchno zvládne, až do 17.tt včetně jsem jenom zvracela, hodně zhubla, a to už jsem i před tím byla jako kost, tak teď to musím všechno dohnat.

ami33
8. únor 2011

@brusle o to musíš jíst teď, já během stimulky nabrala 5 kilo, teď už na váhu radši nelezu, aspoň bude nějaká ta blinkající rezerva no 😀

brusle
8. únor 2011

@ami33 já jsme taky nejdřív běhěm stimulky přibrala asi 2-3 kg, ale je to jen voda po prednisonu, jakmile ho vysadiš, půjdou kila dole samy, a k tomu event. zvracení.......je dobře, že je rezerva 😉

ami33
8. únor 2011

@brusle no já nevím jestli voda, mě se zdá že docela víc jím a taky mám míň pohybu hehe, no hlavně aby bylo mimi, s kilama si to rozdám potom 😀

brusle
8. únor 2011

@ami33 to, že víc jíš, je taky těma kortikoidama, já jsem předtím taky docela hodně sportovala, pak od stimulky nic a stejně jsem hubla, ale je fakt, že nějaké kilo navíc je mi fuk, hlavně ať jsou bobečci OK a tvoji taky 😵

vodni
8. únor 2011

@ami33 Taky si myslím, že zavoláš na unicu, že je test pozitivní a oni ti řeknou, že za dva týdny máš jít na ultrazvuk. Na tomto potvrzovacím ultrazvuju na unice ti taky předají nějaké papíry, takže na ten si asi ještě výlet uděláš. I když, možná to jde taky přes tu jejich pobočku u vás.
Na krev v případě pozitivního testu ani nezvou. Ale po zkušenostech to i v případě // na testu doporučuju - buď si zajdi ke svýmu gyndrovi v místě bydliště nebo určitě najdeš v místě nějakou laboratoř (při poliklinice nebo na nemocnici), kde se dá udělat test z krve bez doporučení lékaře jako samoplátce (stojí to kolem 200,-) a výsledek máš do dvou hodin. Pak je dobré za dva tři dny zopakovat, abys věděla, jak hcg roste.
A s těmi kily navíc - ehm... 😅 Ale myslím je to spíš tím, jak se během stimulky a po ET člověk šetří, moc nehýbe atd. Ale tohleto neřešme, za chvíli budeme stejně stráááášně tlustý 😀

misha83
8. únor 2011

@ami33 Je to prostě různé, jak u koho. Nad tím nepřemýšlej, prostě Ty to už nebudeš muset řešit a basta 😀 .

brusle
8. únor 2011

@ami33 ten odběr ti tvůj gynekolog udělat musí, pokud k němu přijdeš s podezřením na to, že jsi těhu, stejně tak ti ho zadarmo udělá tvůj obvoďák, je to tak ve smlouvě s pojšťovnama, tak ať někde nechodíš a zbytečně neplatíš

ami33
9. únor 2011

Hojte ženský 😀 ...sem dneska zase byla ve 2 ráno vyspaná....myslím, že to bude reakce na tu celkovou anestezii a nebo magořím...jinak měla jsem krásný sen, dělala jsem test ve snu, byl divnej dlouhej a celej skleněnej , jak teploměr a tak byli teda ty // ale tak dlouhátánský a pak sem čekala, až vstane manža abych mu to ukázala a jak vstanul, tak nebylo co ukazovat, páč jak byl ten test skleněnej tak se celej zevnitř orosil a nebylo vidět nic a pak jsem se vzbudila a pak jestli to máme lehký hehe.
@vodni do Uniky když bude potřeba zajedu, ale teď mě napadá, že mám už jen 10 ampulí Agolutinu, asi budu muset teda v případě potřeby volat o recept. No jinak taky chci bejt šíleně tlustá hehe. 😀
@misha83 no doufám že mě to už na 9 měsíců mine 🙂
@brusle no dobře, že to vím...to určo zajdu po testu, jestli bude důvod.

ami33
9. únor 2011

Tak o tom spaní sem našla toto.....Klára trpí takzvanou ranou těhotenskou nespavostí, o níž mluvíme v prvním trimestru. Nejčastěji uváděnou příčinou je efekt hormonu progesteronu. Ten sice sám o sobě způsobuje spíše únavu a ospalost (je přírodním sedativem), noční spánek ale může spíše zhoršit....přesně můj případ, holt jsem přehormonovaná asik.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru