CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
18. črc 2012

ahoj holky,
tak konečně jsme doma. minulé pondělí už si mě nechali v nemocnici, protože se jim nelíbily monitory. nakonec mi porod vyvolali, takže ve středu se nám narodil František - 53 cm a 3,9 kg. jelikož máme i dost silnou žloutenku, tak jsme zůstali v porodnici trošku dýl a teď musím doma malýho ještě "přisluňovat", tak čekám, kdy to sluníčko vyleze 🙂
všem jsem vám moc chtěla poděkovat za podporu, nejen teď ke konci, ale hlavně v těch začátcích, kdy se nám nedařilo. byla jsem moc ráda, že toto forum je a že si mám o tom s kým popovídat. takže ještě jednou dík.
🙂

lnk
18. črc 2012

@alenkova ahoj, bolesti jsem měla také, důležité je, že nesmíš začít krvácet. jakmile začneš krvácet, tak okamžitě upaluj do nemocnice, ale jinak si nemusíš dělat starosti 🙂

jimmy1
18. črc 2012

@lnk gratulujem 😵 a Františkovï přejem do života jen to nejlepší 😵

pampeliska36
18. črc 2012

@pampeliska36 jééééééé moc gratulujeme, to je krásná zprávička 😀 a přeji hodně zdravíčka a ať vám František dělá jen samou radost 🙂 😉

pampeliska36
18. črc 2012

já si tu zprávu poslala sobě 😀 😀 😀

pampeliska36
18. črc 2012

néééééé ono to nějak nefunguje ☹ však víte, komu to mělo být 🙂 😀

bobecek79
18. črc 2012

@bobecek79 já se taky přidávám ke gratulaci. Ať Vám František roste a dělá jen samou radost. Maminko mějte se i s miminkem krásně a užívejte jeden druhého......máš doma pěkný kus chlapa.... 🙂

bobecek79
18. črc 2012

Ink já se taky přidávám ke gratulaci. Ať Vám František roste a dělá jen samou radost. Maminko mějte se i s miminkem krásně a užívejte jeden druhého......máš doma pěkný kus chlapa....

petula5
18. črc 2012

Ahojky, mohla bych se k Vám přidat? Začali jsme chodit do Unici před dvěma měsíci. Nejspíš nás čeká umělý nebo minimálka. Jsem po mimoděložním nemám pravý vejicovod a ovuluji jenom z prava. Takže přirozeně otěhotnět je prakticky nemožný. Nebyl jste někdo na tý minimálce? Chtěli by jsme jí podstoupit. Díky za reakce.

betysek
18. črc 2012

@lnk Moooc gratuluju. Přejeme Františkovi hlavně hodně zdravíčka.🙂 Neboj, žloutenka brzy zmizí, už bude brzy hezky, tak se budete moci slunit. Eliška byla taky dost žlutá, měla to akorát na hranici, už ji chtěli nasvěcovat v porodnici, ale nakonec na to nedošlo. Eli byla tak spavá, že jsem si musela první týdny dávat budík, abych ji nakojila, prtože se budila až tak po 6 a více hodinách.

betysek
18. črc 2012

@petula5 Jasně přidej se. Nevím, že by sem chodil někdo, kdo byl v Unice na minimálce. Myslím, že tu dokonce někdo říkal, že na Unice nechtějí minimálku moc dělat.

andinecka
18. črc 2012

@lnk
Moc, moc gratulujeme a přejeme Františkovi všechno nej. 😵
Zuzka měla taky žloutenku, zůstaly jsme tam o 2 dny déle, ale pak byla nádherně opálená

andinecka
18. črc 2012

@jimmy1
Omlouvám se, že jsem nepopřála k narození Klárky. Takže to tím to napravuji.
Milá Klárinko, tak tě tady vítám a přeji ti hodně sluníčka v životě 😵 😵

petula5
18. črc 2012

@betysek nám jí nabídli sami ani jsme o téhle variantě nevěděli. Dneska i po telefoně jsem se domluvli na září dřív to nestihneme v srpnu v době ovu budeme na dovče. Protože dobře reauguju na clostil včera na utz byli tři folikuly 24, 23, 20 tak je zbytečná další stimulace. Ale zase víme, že šance jsou menší....

lnk
18. črc 2012

všem děkuji za gratulace 🙂
my jsme taky nakonec zůstali v porodnici déle, Fanda chodil na slunko, ale stejně je pořád žlutej 🙂 když nás pouštěli, tak to ještě nebylo úplně ono. docela jsem se divila, že když má žloutenku, tak stejně každé 2-3 hodinky je vzhůru, ale tak zas je to nenažranej chlap 🙂

lnk
18. črc 2012

@petula5 ahojky, také nevím o nikom, kdo by šel na minimálku v Unice. ale určitě se přidat můžeš 🙂 mně tohle forum dost pomohlo hlavně po psychické stránce, že bylo s kým si popovídat...
přeji hodně úspěchu

petula5
18. črc 2012

Děkuji budu taky moc ráda, když si budu mít s kým o tom povídat moc lidí kolem totiž není ☹

lucifirek
18. črc 2012

@lnk gratulujeme,hlavně,že jste oba v pořádku a konečně doma 🙂 Přejeme zdravíčko a at všechno hezky a pohodě zvládáte 🙂

ivetule
18. črc 2012

@lnk moc a moc gratulujeme k Františkovi. Hlavně zdravíčko. Pa 🙂

kac3nka
25. črc 2012

@lnk Jé, moc gratuluji a přeji vám oběma hlavně zdraví a ať vám dělá Fanda radost 😉

petula5
1. srp 2012

Má Unica na stránkách ceník? Nemůžu ho nikde najít. Děkuji 🙂

betysek
1. srp 2012

@petula5 Myslím, že na stránkách Unica ceník nemá, aspoň ho teda neměla. Dávají ceník v papírové podobě až na první konzultaci u nich. 😉 Ale pokud tě zajímá něco konkrétního, tak napiš, můžu Ti napsat ceny z ceníku z loňského roku (byla jsem na IVF v září 2011). Nemám představu, jak se ceny mění, ale myslím, že moc ne.

petula5
2. srp 2012

@betysek Děkuji už mě jedna holčina ceník poslala do zprávy. Díky za ochotu 🙂

petula5
2. srp 2012

Ještě mám takový dotaz za OPU se platí nebo to hradí pojišťovna. Mě totiž pořád nesedí cena, kterou mi dr. říkal, že by nás minimálka bez ICSI stála tak maximálně 3-4 tisíce. Není to blbost???

betysek
2. srp 2012

@petula5 My u dlouhého protokolu za OPU neplatili. Ty 3-4 tis. budou asi jen za léky. Asi se u minimálky moc nepočítá ani s prodlouženou kultivací.

lenuleeee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mimar
20. zář 2012

ahoj holky můžu se zeptat jak probíhá 1 návštěva v unice a jak to dále pokračuje děkuji

martulle
25. říj 2012

Ahoj holky,chtěla bych se vás prosim vás na něco zeptat.Dělá se v unice IUI bez pruchodnosti vejcovodu?ani třeba nedělají vyjímky?my jsme ted podstupovali nativ,dnes mám 14den a tt negativní a tak mě ještě napadlo IUI,jenže nemám tu pruchodnost.V pondělí tam sice pojedu na krév,tak se zeptám,ale kdyby náhodou jste o tom něco věděli...Nebo nějaká metoda,která nevyjde moc draho.My jsme samoplátci a v květnu jsme měli nativ,ale to bylo v 8týdnu ZT a ted tt negativní. ☹ děkuju za odpovědi

lenski
1. lis 2012

Ahoj holky. Unicu jsem navstevovala v roce 2006 az 2007, provedli jednou ET a jednou KET. Jelikoz jsme meli nepekne zkusenosti s chovanim lekaru (predevsim dr.Maly a tehdejsi anesteziolozka uz nevim jak se jmenovala), rozhodli jsme se vyzkouset Apolinare. Srovnani: stalo nas to tretinovou cenu (spousta veci se u Apolinare neplati, napr. mrazeni, pocet spojenych embryi atd.), leku do me cpali jen nezbytne mnozstvi!, (diky Agolutin injekcim mam dneska problemy se sedacim nervem) a navic vzali odbery krve na vsechno mozne mne i manzelovi. V unice se mi zdalo, ze snad ani po nicem moc nepatraji. Hlavne chteji co nejvic vydelat a nacpat vas vsim moznym, at si zajisti pokud mozno co nejlepsi vysledek bez ohledu na vase zdravi - muj nazor, vzhledem ke zkusenosti s nesoukromym CARem. Kazdopadne mam po prvnim apolinarskem ET chlapecka a jsem rada, ze jsem si ho privezla zrovna od nich. V Unice jsem mela ze vseho (krome sester) dost horky pocit. Manzelovi se to chovani taky zdalo dost arogantni a ne prilis citlive. Kazdy mame samozrejme jine zkusenosti a ja vam preju at vam to vyjde, ale nenechte si slapat po dustojnosti kvuli vidine neceho, co vam mozna splni i jinde. A pokud jste spokojene, pak je to v poradku.
PS: dr Maly nema rad, kdyz nejste dostatecne zoufale a vdecne za jejich instituci, tak se od neho nenechte rozhodit - to diky vam vydelava, tak at se podle toho taky s uctou chova - obzvlast v takove citlive zalezitosti je pohoda dulezita.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru