CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
7. kvě 2009

Holky tak teď mě to naštvalo, napsala jsem příspěvek a zmizlo mi to.Tak znovu:
Ahojky
Kveta, napsala jsi to moc pěkně. Už to beru jinak a fakt si užívám zatím období bez malého mimi a věřím, že jednou to opravdu vyjde. A tak čekám a čekám a věřím nadále. 😀 Díky za povzbuzení.

Luci, tak si užij pěkný víkend. napíšu ti do IP.

Irminko, tak ať máš v sobotu pěknou úrodičku, ale ty jistě budeš mít. Sice se dívím, že už nejdeš na 2 kontrolu, protože já poprvé byla na 3 kontrolách a myslím, že to taky nešlo špatně a podruhé to prý bylo ukázkové a byla jsem na 2 kontrolách. U tebe je to asi ještě lepší. Tak hodně štěstí.

Zdravím ostatní......

jarunka1
7. kvě 2009

prcekpet: Ahoj Peti, my jsme nekojili, jen přikojovali, protože malá je narozená o 5 týdnů dřív (ale to jsem měla problém i u dcery před 13 lety), a tak jsem dostala MS už po 3 měsících, no 2x jsem ji měla a pak už jsem byla těhotná.

jarkabilik
7. kvě 2009

irminka v tabulce jsem to nakonec zaznačila tak jak to psáváme ju, napsala jsem den punkce a pak se jen dopíše datum ketu a taky datum kdy si máš dělat TT 😉

jarkabilik
7. kvě 2009

jeany jak se máš a co v práci stále frmol?

jeany
7. kvě 2009

Ahoj Jary. Ty máš před sebou pracovní víkend, co. Budeš odpočívat až v pondělí. Jinak já se na to volno moc těším, zítra budu sedět utv a koukat na dvd Tudorovci. Mám 2 dvd a je tam asi po 10 dílech, tak to mám na dlouho. 😀 Zítra se opravdu nepřetrhnu.

jarkabilik
7. kvě 2009

jeany to jsou ti tudorovci co běželi v TV? jj pracovní víkend ale třeba to uteče rychle 😀

jeany
7. kvě 2009

Jo, bylo v tv, ale dávali to nějak až kolem 9 hod. a to já už chodím spát, takže jsem neviděla ani jeden díl, jen jsem o tom četla. Ale ségra říkala, že když si k tomu dvd sedla, tak už nevstala, prý je to moc pěkné a prý komu to půjčila, tak každý se díval zároveň na všechny díly. Takže to musí být opravdu velmi záživné. Já si kdysi natáčela ještě na videokazetu Sága rodu Forsaytů a měla jsem taky několik dílů po sobě a sledovala jsem to jednou taky celý den. 😀

jarkabilik
7. kvě 2009

jeany mě se tudorovci líbili první díl jsem sledovala z nudy ale pak mě to chytlo a musela jsem vidět každý díl 😀
je to možné abych měla od toho listopadu tak silne mens a taky takove bolení ☹

irminka
7. kvě 2009

prcekpet, jeany: Já jsem se také včera divila, že mě včera řekli, že na žádný druhý UTZ nepůjdu. Dr Otevřel byl takový zmatený a divil se, že v pravém vaječníku nemám žádný folikul a v levém 14. Jak tam můžu něco mít, když jsem byla na laparo a snad 95% pravého vaječníku mně šmikli. tak jsem mu odpověděla, že v papírech je vše napsané. Potom dofrčel prof. Malý a díval se na mě a nakonec se dohodli, že punkci provedou už v sobotu, protože by u mě hrozil hyperstimulák. Tak nevím,no......

A já snad žádného favorita nemám..Byla jsem tam 3x a pokaždé mě měl jiný doktor.

A ještě jsem se Otevřela ptala, že mě nebolí ani tak břicho jako spíš ledviny a záda, odpověděl mně, že to tak někdy je. Za 5 minut mně zase řekl, že folíky rostou a že ten podbřišek mně musí opravdu bolet. A já na to: " Doktore, vždyt jsem Vám říkala, že mě bolí ledviny" Tož chudák, měl toho asi moc, či co 🙂 🙂 🙂

zuzuza
7. kvě 2009

Ahoooj holky,
no irminko, to jsou teda zážitky z unicy co? No já to měla tak, že mě rostlo asi 40 folíků a břicho mě ani nepíchlo, jen bylo velké, ale holest absolutně žádná 😉 .

Prcku, já s tebou na kávičku půjdu, ale nejsem ani těhule ani mamina 😀 tak by ses musela spokojit se snažilkou🙂

ivule11
7. kvě 2009

Dobré ranko holky 🙂
Máme krásně, viďte?
Já se už nemůžu dočkat na pondělí až mi můj gynekolog potvrdí,že se to už konečně podařilo 😵

ivule11
7. kvě 2009

Mám pořád takový pocit,že ano....

ivule11
7. kvě 2009

Irminko,no já mám na dr.Otevřela vlastní názor-pro mne je to prostě ještě takový ťůla 😅

jarkabilik
7. kvě 2009

ivule tak už je potřeba aby to tady někdo prolomil 😉 a než se nadáš bude to datum tady

ivule11
7. kvě 2009

KÉŽBY 😵

irminka
7. kvě 2009

ivule11, asi tak, je to ťuloš 😀 😀

kveta
7. kvě 2009

Ivule11, vydrž, Prťka, vydrž! /Sněženky a machři / 😉

iveta11
7. kvě 2009

Ahoj holky,
vidím, že nejsem sema, co otěhotněla přirozeně. Můj přítel měl morfologii jen 6%, pak se zlepšila na 8% a dr. nám řekl, že s tímto výsledkem sice není vyloučené přirozené otěhotnění, ale je to velmi nepravděpodobné. Jarunka píše, že měli jen 3% a vidíte jak se nám zadařilo. Proto holky nezoufejte, fakt není nic ztraceno. Navíc, vy jste tady vesměs všechny ještě mladé a to dělá taky hodně.

iveta11
7. kvě 2009

Jinak holky, vy, co jste už zkušené. Nebyl někdo z vás na vyšetření NTplus - je to biochemický screening v 1. trimestru. Já na to jdu ve středu a nevím, jestli to má nějaký smysl nebo jestli by tím nešlo nahradit vyšetření z plodové vody. Mě se na tu plodovku moc nechce, je tam riziko potratu a při představě, že mi budou velkou jehlou z břicha odebírat plodovku... V letáku píší, že tímto vyšetřením se dá zjistit Downův syndrom a z plodovky přece taky ne? Tak proč jít na 2 vyšetření? Poraďte, prosím, jestli některá něco víte. Díky

kveta
7. kvě 2009

Iveta11, optimizmus je fajn, ale napr. v mojom prípade máme dobrých spermií pod jedno percento /máme najhorší spermiogram zo všetkých, čo som tu čítala/, ja nemám ovuláciu, mám endometriózu a oba vajcovody nepriechodné, takže s tým optimizmom o možnosti prirodzeného počatia by som v mojom prípade radšej pomlčala...

Iveta11, v Rakúsku robia skríning Downa na základe presných meraní šije a neviem čoho ultrazvukom v neviem ktorom presnom mesiaci tehotenstva. Ale zisťuj si to rýchlo, lebo sa mi marí, že je to niekedy okolo Tvojho momentálneho štádia tehu.

Plodovka, ak sa nemýlim, zisťuje najčastejšie genetické poruchy, nie len Downa.

jarkabilik
7. kvě 2009

iveta co vím tak už jsme tady kdysi to téma měli a shodli jsme se na tom že screening je plnohodnotný k zjištění všeho co je potřeba aniž by se na plodovku šlo. Gyn ti o tom neřekl více?

jeany
7. kvě 2009

Holky, vás už tu dnes je. To je super. Já mám dnes v práci pořád vzrůšo, je toho na mě už dost a jsem ráda, že si fakt psychicky odpočinu, potřebuji to jako sůl. 😖
Ivule11, věřím, že jsi těhu. Ty to už prolomíš, ne? Ale kdyby v pondělí nebylo na sono nic vidět, tak se neplaš. Někdo tu psal, že to třeba ještě nemusí jít vidět. Tím chci říct, že by to ještě nebylo ztraceno. Moc se těším na pozitivní zprávičku a přeji ať to určitě vyjde!!!
Iveta 11, no my měli spermio o mnoho lepší a já jsem snad zdravá / na nic mi nepřišli a nikdy jsem žádné problémy neměla/, takže by se to eventuelně mohlo podařit, ale nevěřím tomu, protože kdyby bylo všechno tak dobré, tak by se nám to přece při druhém ISCI podařilo. Proto tomu u nás nevěřím, i když vím, že zázraky se dějí. Ty se opatruj. Já když byla těhu s dcerkou, tak jsem na zvláštní testy nechodila, byla jsem snad jen 2 x na ultrazvuku. Tenkrát to bylo jiné. Dnes jsou jiné vymoženosti, třeba 3d nebo 4 D UTZ.

lenulinka21
7. kvě 2009

Ivet11: určtě na to NT vyšetřní běž protože v tomto tt se to nejlépe pozná
myslím hl. ty vady apod. Pak se dělá ve 16tt ty AFP testy ale nebývyjí tak přesné jako ty
NT.

Na plodovku bych určo nešla je to velké riziko.

prcekpet
7. kvě 2009

ahooooj

dnes je krasne.... 😀
Jani - mas frmol?
zuzuza - dostanes na zadek...aj kdybys mela 3 nohy a 3 ruky, pujdu s Tebou... 😉

prcekpet
7. kvě 2009

NT screening doporucuji je to dukladne vysetreni a muzete z toho mit i DVD, z celeho vysetreni 🙂

prcekpet
7. kvě 2009

utikam nakrmit divou zver a pak plavat...vecer si vas doctu...papa 😉

irminka
7. kvě 2009

prcekpet: tak rukávky s sebou at se nám neutopíš 😉

vladka1
7. kvě 2009

Ivet11...taky jsem byla pro svůj klid dušičky na NT screeningu. Je to měření nosní kůstky. Tohle vyšetření ti zhruba na 80% odhalí vývojové vady .Mudr pak bude počítat prstíky na nohou i rukou...A dokonce mi už tam řekli pohlaví.. Tripl testy jsou zhruba jen 40-50%. Proto spousta mamin musí pak na plodovku, protože to ukáže špatné výsledky, i když je vše v pořádku. Vezmou ti jen krev a udělají ultrazvuk na takové velké televizi.
Budeš mít pak před triplama klid a pokud vyjdou blbě, můžeš být klidná...a na plodovku zapomenout

jeany
7. kvě 2009

Peti, jo mám frmol a už se těším domů. Dám si nohy na stůl, pustím tv a k tomu si uvařím kafíčko. Je toho na mě už moc, ale dnes už mi bylo řečeno, že mi dají k ruce asistentku, takže by mi nějaká papírová práce měla zmiznout. Tak bude snad líp. Všechno fakt zvládat sama nemůžu.
Peti, plavání si užijte a pak mrkni na nás. 😉

irminka
7. kvě 2009

jeany a ty jsi snad ředitelka či co? 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru