CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jarkabilik
9. bře 2009

yummick tak to není moc velký rozdíl 😀 než se nadám tak je budu mít taky 😉 ale zatím stačí těch 37 co na mě čeká v dubnu

jarkabilik
9. bře 2009

yummick není vůbec zač 😉

yummick
9. bře 2009

tak to jsi jako můj prostřední brácha

jarkabilik
9. bře 2009

yummick taky je v dubnu nebo jen stejný ročník? 🙂

yummick
9. bře 2009

stejný ročník v květnu

jarkabilik
9. bře 2009

to je ale náhoda 🙂

jimmy1
9. bře 2009

Ahojte holky 🙂
po dlouhé době sem něco píšu, ale čtu vás pravidelně, téměř denně...
V červenci jsme s manželem absolvovali neúspěšně ICSI a máme 2 embryjka zamražená a rozhodli jsme se, že je použijeme, takže se chystáme na KET. Domluvila jsem nám na UNICE na 17. 3. konzultaci s MUDr. Frgalou, protože je mi tam ze všech nejsympatičtější a máme k němu největší důvěru. Chceme se optat jak to vlastně s tím KETem a případným dalším ICSI všechno je, protože od července si toho moc nepamatujeme a navíc, když byl ten audit po neúspěchu, tak jsem byla tak mimo, že si toho moc z informací, které mi MUDr. Otevřel říkal, nepamatuju...

Všem vám tady přeju hlavně pohodu a pevný nervy při tom všem čekání 🙂 protože pořád vlastně na něco čekáme... (ať už na stimulku, OPU, transfer, a ty proklatě vytoužený //, srdíčko(a) na ultrazvuku atd. 🙂)

yummick
9. bře 2009

zjišťuju, že čím je člověk starší, tím je rok kratší, ale nerada bych tady rozvíjela debatu na téma "senilita", když se chystám, byť v pokročilém věku, otěhotnět 😎

jarkabilik
9. bře 2009

no nic přeji všem dobrou noc jdu už se natáhnout at zvládnu zítřek ahojky 🙂

jarkabilik
9. bře 2009

jimmy přeji hodně štěstí 😉

janique
9. bře 2009

Ahoj holky promiňte že k vám lezu, jen výjiměčně... Před dvěma lety jsem prošla tím co vy, tak je mi to co tu teď probíráte hodně blízké.. u mě to dopadlo dobře, mám krásné zdravé dvojčátka. Ale taky jsem učila a zažila podobné věci jako některé z vás... Taky jsem brala hodně ohled na studenty a vrátila se po pozitivním těh.testu do práce - šla jsem do práce v den testu, fakt štastná... a jaké bylo moje překvapení, když na mě kolegové tak jako koukali (asi jestli už mám to břicho), přitom jsem nikomu nic neřekla, byla jsem doma týden a půl a vedení vše rozhlásilo na základě razítka neschopenky ☹ mám na Unice přímo svého gynekologa tak mě ani nenapadlo jít si pro neschopenku jinam... Kolegové, z nichž některé jsem ani pořádně neznala (byli třeba ten rok noví), se mě ptali, jestli mohou gratulovat,a to vše v nějakém 4.týdnu těhotenství, kdy se ještě může stát cokoliv a kdy normálně žena ještě kolikrát ani nic neví natož aby to říkala jiným. Nejvíc mě štve, že předtím jsem snad měsíc suplovala za kolegyni, aniž bych věděla a vůbec se zajímala o to, co jí je a proč chybí, pak ten šk.rok předtím taky skoro měsíc za kolegu, aniž bych věděla jestli má angínu nebo něco s prostatou třeba... Zpětně už si říkám,že jsem si tou senzacechtivostí vedení a kolegů neměla tak užírat (pak přišel porod o 6 týdnů dřív a najednou mi to přišlo všechno směšné) ale když člověk prochází tím vším, tak to prostě hrozně bolelo. Ne že bych se za IVF styděla, ale nechápu jakým právem vedení cokoliv rozhlašovalo?Když mi pak p.dr Gogela po nějaké době na utz potvrdil těhotenství, tak se mě zeptal, kde pracuju a po mé odpovědi řekl, že nic než neschopenka nepřipadá v úvahu.. Učení mě bavilo, ale je fakt že jsou to občas nervy, bohužel jsem navíc měla pocit, že to, čím jsem procházela, nechávalo stopy i na kvalitě mé práce, na mém nadšení a šlo mi to hůř, než přechozí šk.rok... a tak jsem asi poprvé v životě byla fakt sobec, maturanti nematuranti... A taky jsem angličtinářka a náhradu našli do týdne, tak já myslím, že nikdo není nenahraditelný, děcka odmaturovaly i beze mě... Promiňte že jsem se tak rozepsala a fandím vám všem hrozně moc!

yummick
9. bře 2009

hm, tak já taky končím, mějte se a Luciiiie - tfuj tfuj tfuj

yummick
9. bře 2009

ještě mi to nedá - janique, díky

iveta11
9. bře 2009

ahoj janique,
zdravím Tě. Nedalo mi to si taky přihřát svou polívčičku. Já sice neučím " mládež", ale jsem u malých dětí na 1. stupni. A to vám tady všem řeknu, že jsou to většinou pěkný nervy. Nejvíc mě rozčílí, když někdo prohlásí, že jako co bychom chtěli, jdeme na osmou, v poledne jsme doma a furt máme prázdniny. Kdo toto povolání nedělal, nemůže nikdy pochopit, co vše děláme, když si všichni myslí, že jsme "doma". No nic, nechci tady obhajovat své povolání. Pracovala jsem i jinde a všechno má své pro a proti.
Jen jsem Ti chtěla dát za pravdu, že v našem povolání je asi fakt nejlepší, zůstat doma na neschopence. To samé platí i pro ty holky, co chodí na směny nebo mají fyzicky /i psychicky/ náročnou práci.

Takže holky, až budete těhu, tak hurá všichni na neschopenku!!!

hhaanka
9. bře 2009

Ahoj holky.
Teri, tak to by mohlo být ono. Pigmentový skvrny. Vypadají ale dost zvláštně🙂 Zítra písnu, jak dopadnem. Doufám, že nebude mít prcek víc než 1700, bojím se obříka🙂

Jeany, to fakt nevím, jestli je to vláknina. Nikdy jsem to moc nezkoumala, páč je to dost nechutný. Vypadá to jako sušené kousky rostlin, které ovšem hned po styku s vodou bobtnají. Takže radím svůj postup: lžičku do malé sklínky s čajem (druhá sklínka s čajem připravená, ovšem bez psyllia). Psyllium do jedné zamíchat a IHNED vypít, a zapít druhým čajem. Když to necháš stát pět sekund, změní se psyllium na konzistenci podobnou chrchlancům. Kup si třeba s příchutí, mám jahodu, a když dodržíš postup, není to problém. A fakt pomáhá🙂 Navíc je velmi šetrný. Můžu vřele doporučit.
No, odpovídám, a pak teprve čtu dál, takže se s Yummick opakuju, ale to snad neva. Švestky nejím, mám alergii na některé ovoce, snesu maximálně 5 švestek zavařených po ránu – na zácpu taky dobrý, stejně jako vlažná šťáva a rajče na lačno. Dobrou.

tevi
10. bře 2009

Ahojky holky. Janique je dobře, že ses ozvala. Že jsem těhotná, jsem si nechala pro sebe až do čtvrtého měsíce. Byla jsem i v nemocnici, protože jsem krvácela a neměla jsem jistotu, zda-li bude vše v pořádku. Naštěstí se podařilo, ale zase jsem byla nejhorší, že jsem nikomu nedala vědět můj stav. Takže si nevybereš. S tím zaměstnáním... Neschopenku plně doporučuji, každé těhu po IVF je rizikové. Nebudu tu obhajovat učitelky, ani sestřičky. Každé zaměstnání má své pro i proti. Dost záleží na kolektivu. Ten mi zrovna nepřál, takže jsem byla doma i ráda.Malý měl v sobotu osm měsíců. Pořád - částečně (ráno a večer) kojím, ale už přemýšlím o druhém. Už asi třetí den trošičku špiním. Úplně stejně jako před těhu, takže trošičku i doufám... Na půlroční poporodní prohlídce mi ale můj gyn. řekl, že tam bude nejspíš stejný problém - moc vajíček a žádné neúplně zralé. Uvidíme. Nechám to dva týdny tak, pak zkusím test. Hlavně že mi dělá brouček jen samou radot. Poprosím dopsat do tabulky 7.7.2008 syn Víťa. Holky maminy, přemýšlely už jste o druhém? Mám na unice ještě devět nanučků.

jimmy1
10. bře 2009

Dobré ráno děvčata 🙂
Koukám, že je to tu "skoro samá učitelka"🙂 i já jsem, učím na druhém stupni ZŠ.
Občas je to úplně v pohodičce, že si říkám, že bych to v poklídku zvládla i v těhu, ale sem tam se objeví nějaká nepříjemnost a to si říkám, že budu na neschopence celé těhu... Tak uvidím jak to půjde nebo nepůjde.
Vloni jsem taky přemýšlela, aby mi vyšlo ICSI na prázdniny, ale letos to nemíním řešit, jak to vyjde, tak to vyjde.
I když zatím jsem se v práci setkala jen s pochopením, docela se to rozkřiklo i přes prázdniny a pak to v září nebylo zrovna nejpříjemnější období, když jsem "vysvětlovala" že to nevyšlo ☹. Občas se kolegyně optají, jestli půjdeme znovu, ale zatím si to nechávám "pod pokličkou".

Přeju všem krásný den s úsměvem na tváři🙂

jeany
10. bře 2009

Lucinko, čekám na tvoji zprávičku a jsem moc netrpělivá. Kde jsi?

Zuzy, ty píšeš, že jsi píchala pregnyl den před OPU, to já taky, ale já ho píchám nadále. Píchala jsem ho v den transferu, dnes a ještě budu v pátek. Tak to by mi ten test mohlo ovlivnit, že. Taky by mě zajímalo kdy Pregnyl vyprchá z těla. Já ani nemůžu testnou dřív, když budu mít v sobě tolik Pregnylu. Jinak jak se vede?

Lucifírku, moc tě zdravím. Vím, že jsi dnes už v práci a myslím na tebe. Budu čekat co napíšeš, jak jsi to dnes prožila. měj se moc pěkně.

Yummick a Hani moc děkuji za vysvětlení o psyllium. Dnes ráno jem si dala ten sirup, vlákninu zapila větším množstvím vody a dala si na snídani jen jogurt. Tak jsem zvědavá. Jinak určitě to psyllium vyzkouším. Taky jsem občas mívala problémy i dříve, ale včera mi bylo už špatně z přeplnění. Holky a myslíte, že když člověk tlačí, nemůže mimi nějak ohrozit nebo vypudit? Možná, že je to blbý dotaz, ale napadlo mě to. Díky za odpověď.

Ahooojky ostatní holčičky 🙂

jeany
10. bře 2009

Jimmy přeji ti, aby ti to vyšlo. Já mám za sebou jeden neúspěšný pokus, taky ICSI a teď budu netrpělivě očekávat testování 24.3, jestli jsem těhu. To je dobré, kolik se vás tu sešlo učitelek. 😀

luciiiie
10. bře 2009

Ahoj holky,
jsem si to všechno musela prve přečíst...jste toho zas napsali 😀 Je strašně fajn, že se tu tak předávají zkušenosti, nikdo neporadí líp, než ten, kdo měl stejný problém. 😉

luciiiie
10. bře 2009

Jeany já se teď musela smát, jak jsi psala, jestli když člověk tlačí, nemůže mimi nějak vypudit, protože já se bála chodit kadit taky 😀 😀 😀 Ale snad ne 😉

jeany
10. bře 2009

Já vím, Luci, že to byl blbý dotaz, ale napadlo mě to a vidím, že i tebe. Vždyť my se snažíme nic nepokazit a strachujem se, že.
Tak co testík, testovala jsi dnes ráno?

luciiiie
10. bře 2009

Jinak holky k tomu testování, co vám budu povídat...je to pořád stejný... čárka až dlouho po limitu a navíc ještě slabší než včera.. Kdyby včera nebyla silnější a já dnes nevěděla, kde ji hledat, brala bych to jako negativní. Takže nevím, co si myslet. Přítel tomu věří, mě to připadne divný, aby tam po 17 dnech nebylo pořád nic silnýho vidět a ještě v limitu. Je mi z toho zas na nic. Jak jsem se včera radovala tak dneska jsem zas úplně dole. Takže zítra nás čeká ortel z krve..prostě buď a nebo.

luciiiie
10. bře 2009

Tak mě napadlo, včera než jsem šla spát, snědla jsem 3 pomeranče, ale to je asi hovadina, to asi to "C" nemohlo třeba nějak tu moč ovlivnit, že?

luciiiie
10. bře 2009

Asi si pořád hledám nějaký důvody a nechci si připustit, že to nevyšlo.. ach jo..

jeany
10. bře 2009

Luci, tak zítra uvidíš, ale pokud ta čárka je tam i slabá, tak to vypadá přece nadějně. Jestli to může ovlivnit vit. C, nevím. My už pak přemýšlíme nad vším,jestli to a to může nějak ovlivnit, že. Znám to.
Já se dnes cítím mnohem líp. Po nachlazení ani památky, bylo dobře, že jsem po transferu zůstala doma a lenoším. Cítím se tak strašně moc fajn. Jen, abych pak našla na testíku 2 //. Já se budu Luci taky hrozně bát, toho co tam najdu. Já to mám ještě za 14 dní a to je dlouhá doba. Prostě si celou tu dobu budu říkat, že těhu jsem a a hotovo.

luciiiie
10. bře 2009

Víš Jeany, možná kdybych netestovala tak brzo, měla bych teď radost i z té trošky co tam je... Teď když testuju týden v kuse, už nevidím rozdíly a čekám víc a víc a ono to prostě není...
Netestuj Jeany dřív...to ti schvaluju...i když je to těžký.

jeany
10. bře 2009

Já vím, že je to těžké a dovedu to pochopit. Vím taky jak chutná neúspěch. Ale řeknu ti, co člověka nezabije, to ho posílí. Fakt to tak je. Já se cítím silnější a věřím, že jednou to prostě vyjít musí. Někdy si říkám, že kdyby se nám to teď nepovedou, dál už nepůjdeme, pak už zase přemýšlím, kde vezmu peníze a že to zkusíme dál. Prostě dle toho jakou mám náladu. Taky se už moc těším až přestanu brát injekce, ne, že by mě to tak vadilo, na bolest jsem už zvykla, ale vadí mi ty hormony a změny nálad a to mi nějak nejde ovlivňovat. Agolutin je už v normě, manža to píchá dobře, jen mě děsně bolí to pícháním pregnylu, strašně to štípe. Minule jsem u toho řvala bolestí a pak mám z toho skleslou náladu a říkám si, proč zrovná já to tak mám, proč tak musím trpět. jen, kdyby to aspoň vyšlo, an všechnu bolest a trápení bych tím okamžikem zapoměla. Všechno chce svůj čas.

luciiiie
10. bře 2009

Jsem ráda, že máme aspoň ty mražáčky. Šli bysme do toho hned znovu. Já si pořád říkám, jsou to teprv 4 dny, kdy jsem tam poprvé uviděla toho ducha, že to zas není tak dlouhá doba, ale mě připadne, že to nesílí vůbec, včera to sice viděli i jiní, ale dnes zas nic. Mám strach z mimoděložního nebo tak něco. Chci to už mít za sebou..jako zítra..

luciiiie
10. bře 2009

Začíná mi být zle od žaludku nervama...asi dnes nebudu ani spát...sakriš

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru