CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
19. kvě 2011

@vodni Vodni, tady jsou data. OPU 4. 4. 2011, ET 9. 4. 2011, TT 24. 4. 2011 pozitivní, mimoděložní + revize Děkuji

vodni
19. kvě 2011

@misha83 Je to tam...

jarkabilik
19. kvě 2011

@vodni To bude tím že jsem žádnou aktuální tabulku 63 stranek zpětně neviděla..... 😉 Tak se omlouvám 🙂

vodni
20. kvě 2011

@jarkabilik Ne, ne, v pohodě 😉 My si ji přesunuly do fotoblogu carunica jen pro přátele, protože ne všichni chtějí zveřejňovat své pokusy naven 😉

jarkabilik
20. kvě 2011

@vodni Jj to chápu nenapadlo mě že ji máte schovanou 😉

leamax
20. kvě 2011

ahojte dievcata. mozem vam sem trosku vpadnut?
chcem sa vas spytat - je tu aj niekto, kto je v tomto CARe ako samoplatca? ten cennik, co je v albume, je platny? ako ste spokojne s tymto centrom a pristupom lekarov? dostanete sa vzdy k tomu svojmu lekarovi alebo si vas zoberie vzdy ten, ktory je prave volny? a este jedna otazka - vzdy sa dava pred prvym stimulovanym cyklom antokoncepcia?
dakujem za odpovede

vodni
20. kvě 2011

@leamax Ahoj, ano, před stimulací je obvyklá antikoncepce. A doktoři se tak jakoby "točí" - jeden je v poradně, jeden na sále, jeden u ultrazvuků nebo tak nějak (a po týdnu se obměňují), takže můžeš mít vždycky někoho jiného. Ale vyhovovali mi všichni a spokojená jsem byla. Všichni jsou taky úplně informovaní, takže se nestane, že bys viděla doktora poprvé a on o tobě nevěděl nic... Ceník jsem tam dávala už před časem, jestli se změnil nevím...

misha83
20. kvě 2011

@vodni Taky se přidávám ke spokojeným 🙂 . A můžu říct, že když jsem si řekla, tak jsem šla i ke konkrétnímu Dr., takže i to jde domluvit. Ale jak píše @vodni jsou fajn všichni a vždy mají přehled.

leamax
20. kvě 2011

@vodni
@misha83 dakujem. este by ma zaujimalo - po ET sa vzdy picha agolutin? a aku ma uspesnost toto CAR? ja chodim do Reprofitu, ale moj gyndo mi odporucil, ze UNICA je lepsia, ze mu tam otehotnelo viac pacientiek ako v RF. obidva su v Brne, takze je to v podstate jedno co sa tyka dochadzky

misha83
20. kvě 2011

@leamax Ano, po ET se píchá agolutin až do těhotenského testu (cca 14-17 dnů po ET). Přesné statistiky neznám, raději nic nehledám 🙂 . Já slyšela samou chválu i o Reprofitu, ale nevím, od začátku jsme v Unice.

leamax
20. kvě 2011

@misha83 a picha ti to partner? samej sa to asi neda, ze?

vodni
21. kvě 2011

@leamax Ahoj, jj, píchá se agolutin, ale po několika dávkách je možné ho vyměnit za utrogestan (např. někdo má alergickou reakci, někdo prostě nemá, kdo by mu píchal...). Na unice se drží názoru, že se líp vstřebává, ale je to doktor od doktora jiné. Jinde ti řeknou, že je to to samé, když se zavádí utrogestan nebo jakýsi gel (už nevím název). Já osobně jsem agolutin měla ráda a chtěla ho co nejdýl. Nakonec jsem ho píchala až do 12tt 😀. Obvyklé je, že se vyměňuje po těhotenském testu s //. Ale když si řekneš, tak je možné vyměnit po jednom týdnu aplikace. Píchat to musí rozhodně někdo jiný. Je to do svalu do zadku, takže se musí ještě nasát zpětně, jestlis nenapíchla cévku, to by jeden asi nezvládl 😉 Osobně doporučuji píchat ráno, a když to partner nezvládne, je vždycky možnost zajít k nějakému dr. (např. se domluvit se setřičkou u obvoďáka) anebo přímo na unicu. U prvního pokusu jsem se takto domluvila na unice na víkendy, kdy mi to neměl kdo píchat (ebyl v tom žádný problém, jen ten, že jsem tam musela vždycky na 7). Pak už byl manžel profík,tak nebylo zapotřebí.

Co se týče úspěšnosti, ono je to celkem těžké posoudit, protože záleží na tom, jak si to v carech počítají - procento na realizované transfery vůči //, ale tady třeba nejsou započteny zamlklá nebo mimoděložní těhotenství atd., no a bohužel i to se stává. Nicméně přidala jsem tě mezi přátele do fotoblogu carunicabrno, je tam i tabulka pro zajímavost... (opravdu "pro zajímavost", protože tam nejsou všechny pacientky centra, takže to samosebou nemá moc statistickou hodnotu).

vodni
21. kvě 2011

@leamax A taky se přidávám k tomu, že jsem o reprofitu (a taky repromedě) slyšela pozitivní ohlasy. V reprofitu mají myslím hodně zkušeností s nativem a minimálkou, ale to se nás nikdy netýkalo, a taky jsem tam nikdy nebyla, tak nemůžu posoudit...

misha83
21. kvě 2011

@leamax Jj, agolutin mi píchal manžel. A já ho taky měla ráda a jestli bude nějaké příště, tak si ho taky nechám dýl. Ten utrogestan mě pěkně štval jak vytýkal 😠 .

Je to těžký, o každém CAR člověk slyší něco. Já třeba znám holčinu co se jim v Repromedě zadařilo, ale dalších několi co na ni nadávají. Osobně bych nevolila jinak, max. bych přemýšlela o Reprofitu, kde jak píše @vodni mají zkušenosti s minimálkama a nativem.

misha83
21. kvě 2011

No já se dnes v noci "výborně" vyřvala. Konečně, už mě to tolik nebolí, tak jsem mohla. Navíc to na mě tak nějak padlo...

leamax
21. kvě 2011

@vodni
@misha83 dakujem vam za odpovede, este sa s mm porozpravame a uvidime ako sa nakoniec rozhodneme. ten utrogestan stve aj mna, ked vyteka a jest sa to zas neda, kedze to hrozne uspava. s agolutinom by som to nejak vymyslela.
no uvidime
silno vam drzim paste aby najblizsi pokus snazilkam vysiel a tehulkam krasne a pohodove tehotenstvo 😵
krasny vikend vsetkym

leamax
21. kvě 2011

@vodni neviem tam tu tabulku najst 😢

misha83
21. kvě 2011

@leamax Musíš kliknout i na "zobrazit netextové prvky".

leamax
21. kvě 2011

@misha83 mne tam taku moznost ani nedava. asi som blba alebo co, neviem to tam najst

vodni
21. kvě 2011

@leamax https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno... ale nejdřív musíš asi "potvrdit přátelství" - v IP

leamax
21. kvě 2011

@vodni aha, ano, uz to vidim. dakujem

leamax
21. kvě 2011

uz som to nasla a prezrela. kraaasna tabulka, uzasna uspesnost, to sa mi paci 😵 uz sme sa s mm dohodli, ze ak vyjde pondelok krv negativne, tak prejdeme do UNICy. dakujem vam za pomoc

misha83
21. kvě 2011

@leamax A co vám na to řekli?

vodni
21. kvě 2011

@leamax máš IP

leamax
21. kvě 2011

@misha83 kde myslis? v RF? ved to ani nemusia vediet, nie? ci?
@vodni idem kuk

vodni
21. kvě 2011

@leamax Taky si myslím, že nezávazná konzultace je osobní věc, nemusí to člověk hned oznamovat... Ale leamax, podle toho, co ti svítí v profilu by to ještě přece mohlo být nadějné, ne? Nebo už to vypadá, že ne?

leamax
21. kvě 2011

@vodni no uz asi skor vyzera, ze nie. vcera som zacal slabo krvacat, ale dnes je to uz jasna krv. a myslim, ze nebyt toho, ze mi kazali do pondelka, kedy idem na krv, uzivat este utrogestan, tak by sa mrcha rozbehla naplno. takze asi tak. sokovalo ma to, lebo minule som v pohode vkladala utros az 20dni a mrcha dosla az na cca 4.den po vysadeni. tak ale co uz narobim

vodni
21. kvě 2011

@leamax Ještě to nevzdávej, může to být jen jedno z embryjek, a taky jsme tu už měly pár koček, které krvácely a těhotné byly... Je to zvláštní, taky mi říkali, že léky vlastně merchu "drží", a přesto některé začaly krvácet dřív než vysadily (v Unice se kromě agolutinu/utrogestanu bere ještě Estrofem). Ale je jasné, že je vždycky lepší se pomalu připravovat. Držím pěsti!

leamax
21. kvě 2011

@vodni dakujem. ved pondelok idem na krv a dovtedy uzivam utrogestan a picham aj fragmin. musim ale utrogestan jest, lebo by ho hned vyplavilo, takze som ako mechom prastena 😀
samozrejme, ze by som bola stastna, keby to znamenalo, ze jedno embryjko sa udrzalo aj napriek krvacaniu. ale som pripravena na vsetko a aj zmierena aj s neuspechom. uz by som chcela vediet vysledok

vodni
21. kvě 2011

@leamax To chápu, já jsem taky vždycky raději chtěla vědět, jak na tom jsem, je to lepší - člověka to sice strašně bolí, ale o to dřív se může oklepat a jít dál...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru