CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

elllenka
28. říj 2009

jeany : Snad Vám nějakou korunu dají, také doufám, že něco dostaneme. V pololetí jsme dostávali 1/4platu navíc, ale letos nic ani korunu, jen všem snížili peníze brali 1-2tisíce v hrubém :( a na pořád :( Tak se docela obávám co teď na konci roku vymyslí.

jeany
28. říj 2009

Ellenko, nikdo nechce dávat nic navíc, každý si radši všechno nechá pro sebe. Já jsem na to moc zvědavá, u nás je to tak, že pokud člověk nebyl celý rok nemocný, tak by měl dostat 14 000,- a věrnostní je 100 kč za každý měsíc. Věrnostní se počítá od roku 2001. Vše je to v hrubém. Takže nějaká sumička by to byla.
Holky já tu posunuji ručičky na hodinách očima, musím ještě zavolat manžovi, aby pro mě přijel. Ten teď doma se dívá na tv nebo sedí u pc. Aspoň si odpočinul.

elllenka
28. říj 2009

jeany : Jak dlouho tam ještě musíš být?
Máte to pěkně nastavené u nás ve všech článcích co o naší firmě vyšli se vedení chlubí jak dává 3platy navíc jako bonusy. Sice to není pravda, ale vždy dávali v pololetí 1/4platu navíc a na konci roku 1plat navíc. Dávali to i když firma na tom byla hodně špatně neměli jsme jednu dobu zakázky, ale teď se y práce můžeme pos.., nestíháme a firma přistavuje patro na naší budově, aby jsme měli víc místa. Ještě jsme si museli pronajmout prostory ve vedlejší firmě- tak moc jsme se rozrostli. Já stejně asi nedostanu nic pokud půjdu na neschopenku, ale peníze jsem už přestala řešit :( radši at je miminkooooo

jeany
28. říj 2009

Pracovní dobu mám do 3 hod. Jinak na neschopenku bych chtěla jít až v prosinci, listopad ještě nějak zvládnu.

lucifirek
28. říj 2009

Tak já po obědě usnula.
Jary je nám oběma27let.
Ellenka a jak často v ní pečeš? Já peču tak různě,s kámoškou objednáváme směsi na chleba na netu. Když jsem dělala domácí,tak mi mocn nechutnal. Ale střídám to i s kupovaným chlebem.
Jani ty směsy jsou v sáčku dáš tam jenom vodu a směs a už si toho nemusíš všímat. 😀

lucifirek
28. říj 2009

Ellenka,ty tam děláš i sekanou? Co tam dělá ještě jiného? to já jenom pečivo.

jeany
28. říj 2009

Ta sekaná mě v tom taky překvapila, to je dobré.
Luci, tak jsi se pěkně vyspala. Já už za chvíli mažu, volala jsem manžovi ať mě vyzvedne. Ptala jsem se ho co dělá, myslela jsem si, že leží a představ si, že on spáruje plot.

lucifirek
28. říj 2009

Ono se v tom dá dělat opravdu hodně věcí,já v tom dělala ovocnou marmeládu. apod. Ty brňo ten Martin je šikula. Opravdu se hodně snaží,že?

jeany
28. říj 2009

Jo, Luci, snaží se opravdu dost. Až někdy žasnu. Je klidnější, vůbec se nerozčiluje, no prostě doma je pohodička. Je to paráda.

lucifirek
28. říj 2009

Oni to ti chlapi nedávají najevo,ale opravdu se tím asi zabývají sami v sobě . A také to na něj mělo vliv,když se nedařilo. A na mímo se strašně těší.

elllenka
28. říj 2009

jeany : Tak to už budeš za chvilku doma 🙂

Ano, dělám v tom sekanou, pěkně se to vymýchá a já si nemusím špinit ruce a po upečení ji jen vyklopím a lehce ji umyji 🙂

Dělám v tom nejvíce chleba- těsto si míchám sama podle chuti, mám doma asi 8sum druhů mouky.
Pak v tom dělám hodně těsto- teď k večeři tam nechám udělat těsto na langoše
Marmeládu jsem v tom také dělala a už se těším jak mi to zpracuje těsta na vánoční cukroví 🙂

Peču minimálně 2x do týdne.

jarkabilik
28. říj 2009

jeany tak to přeji aby vám to dali tak jak říkáš každá korunka dobrá,u nás svítilo taky a nějak se zatahuje 🙂

lucifirek
28. říj 2009

Elenka ta věta,že umyješ sekanou mě pobavila. A na jaký program ji pečeš,nebo podle čeho v tom vaříš. Mě by u té sekané chyběla ta štávička.
Tak vánoční cukroví bych v tom taky mohla dělat,to mě taky moc nebaví. To v tom děláš spoustu věcí. Máš nějakou kuchařku. Já si objednávám německé směsi. Ty co prodávají v kaufáči a pod. mi moc nechutnají. Ale také jsem říkala,že si koupím ve zdravěnce kvásek a zkusím svoji směs.

elllenka
28. říj 2009

Umyji nádobu v čem se to peče 🙂 né sekanou 😀

elllenka
28. říj 2009

Štávičku to má 🙂 nejdřív dávám program těsto, ale nenechávám do konce. Jak je to promýchané tak zapnu program pečení. Program je nastavený na hodinu a většinou ještě přidávám čas, máme to rádi křupavé 🙂

lucifirek
28. říj 2009

Ahaa Elenka. 😀
Tak tu sekačku tam musím taky zkusit. 😀
S těma odměnama je to hrozné,my vždycky dostáváme něco v listopadové nebo prosincové výplatě,je to každý rok jiné,jka se jim to hodí. Ale pochybuji,že letos něco dostanu. Když se dili ozvou,že se jim něco nelíbí.. ☹
Holky mě se dneska tak nic moc nechce. Jen jsem poklidila obývák,ještě chci uklidit a pověsit prádlo a večer žehlit,ale jinak se mi nic nechce.

lucifirek
28. říj 2009

Já mám tu pekránu taky jenom takovou obyčejnou,dostala jsemji od mamky na vánoce a ani není mocpěkná a musí být na lince. Ale když už ji mám,tak ji měnit zatím nebudu. Kámoška má od Bielmayera,ty se mi libí a dají se tam péct dva chleby najednou,nebo jeden velký.
Kde jsou ostatní.
Jary proč jsi se ptala? 😉

betys
28. říj 2009

My jsme taky v listopadu dostávali roční prémie.Bývalo to jako celá výplata,před vánocema se to vždycky hodilo.Letos už mám smůlu.Proto jsem s ankupováním začala už v září a spoustu dárků už mám ve skříni 😀

lucifirek
28. říj 2009

No Betys my tolik ani nedostávalijen tak porůznu,třeba pět tisíc. Ale také se to hodilo na dárečky. Já leto už něco na vánoce koupila,ale většinu ještě nemám.

elllenka
28. říj 2009

Já už také začínám řešit vánoce, dárky už dávám pomalu dohromady, jako každý rok mám problém s chlapama co jim koupit :( S nimi je to těžký :(

elllenka
28. říj 2009

lucifirek : Držím palce na zítřek

jarkabilik
28. říj 2009

lucifirku jen tak pro porovnání snámi 😀

jarkabilik
28. říj 2009

lucifirek taky ti držím pěsti na zítra 😉

lucifirek
28. říj 2009

Jary moc děkuji a zítra 😉
NO ty dárky jsou vždycky problém,nejhezčí vánoce jsou s malými dětmi,to je jasné. 😉

jimmy1
28. říj 2009

Lucifirek, na zítra tfuj tfuj, ať všechno dobře proběhne, ať jsou vajucha krásně zralý a spermiogram ať je ok, aby bylo co nejvíc super embryjek 😵 😵 😵

Já teď konečně přidala ty slíbený fotky Martínkových věciček do alba 😎
je toho šílená hromada, ale jsou to různý velikosti, tak snad nebudeme mít ničeho zbytečně moc. Už se těším, až to budu všechno prát a hlavně žehlit 😝, ale to až budeme mít přestavěhou ložnici a novou skříň, do který se to všechno schová 😝

Jinak my vánoce letos asi ani nebudeme slavit, manžel bude v práci od 23.12. a přijede až 28.12. ☹ navíc to už budu opravdu asi jako koule 😕 ale příští rok si vezme volno, pokud by mu vyšly směny určo a všechno si to vynahradíme 😵 i s Martínkem 😵

jarkabilik
28. říj 2009

Přeji všem hezkou dobrou noc 😉

jeany
29. říj 2009

Dobré ráno 🙂
Luci, od rána na tebe myslím. Pak hned napiš. Držím pěsti, ale věřím, že to bude dobré.

Jimmy, musím mrknout na tvoje albíčko. V kterém tt jsi se dozvěděla pohlaví? Já bych měla možnost zdarma krásného kočárku po 1 dítěti, byl dost drahý a je navíc odlehčený, jen je červený. Na chlapečka by to asi nešlo. Není to tmavě červená, ale taková ta klasická. Včera jsme měli doma hooodně návštěv a jedna známá mi počítala co budu mít dle ovulace a vyšlo jí, že kluk. No a včera mi byl nabídnut z rodiny ten červený kočárek, takže určitě budu potřebovat vědět co to bude. Když tak bych si musela sehnat jiný. Ale musela bych to udělat tajně, protože nechci, aby ostatní věděli nebo i tušili co to bude. Ať si každý tipuje co chce. 😀 i

Ellenko a ty máš jakou značku pekárny? Co bystebolky doporučovali po vašich zkušenostech? Já, když už pak budu doma, tak bych si ji pořídila a mohla bych péct i několikrát do týdne.

Betys, já vždycky kupovala dárky od září taky. Něco málo už mám, ale letos to udělám tak, že nebudu nakupovat po částech, ale domluvili jsme se s manžou, že by jsme jeli nakupovat dárky jeden den a ten den bych se jenom tomu věnovala. Počítá, že po listopadové výplatě, protože kdybych náhodou něco nesehnala, tak, abych měla čas to ještě někde dokoupit. A dárky pak balím vždy dopředu, jak už jich mám víc. Moje sestra je vždy balí až na vánoce a to mi přijde už pozdě. Někdy jsem v dětství kvůli ní museli čekat u stolu, protože ona ty dárky šla balit až po večeři. No strašné. 😠

betys
29. říj 2009

Dobré ráno.
Luci pak se pochlub s úrodičkou.
jeany-já taky balím dárky na Štědrý den,ale ráno.nerada je skladuju zabalené.Ono se to pak mačká a trhá.
S tím pohlavím-dá se to zjisti z krve kolem 12.týdne.Ale nevím jestli se to běžně dělá.Zkus se zepta své Dr.Od známé známá je ze severní Moravy a otěhotněla přes prášky a dlouho je ještě brala.Tak měly strach z vývojových vad a nechali si dělat ve 12 tt testy a řekli jim i pohlaví.Budou mít kluka.Je to 20-letá holka,která ani neví jestli to dítě chce-no to je ta spravedlonost 😒
Jinak můj obvoďák mi doporučil očkování proti chřipce,že se to teď hodně těhulkám dělá ale že se mám pradit na gyndě.Máte nějakou zkušenost?O očkování se hodně mluví ale v souvislosti s těhu jsem nic neslyšela.
Lije u nás jak z konve.V rychlosti oběhnu zvířátka a pak zas honem do tepla 😎

jeany
29. říj 2009

Jimmy, ty máš tedy věciček a nádherných. Máš všechno nové, že. Opravdu jsem se pokochala a nejvíc se mi líbilo body od taťky s nápisem Jsem Vaše miminko. I ty soupravičky máš moc pěkné. Já jsem už dost věcí dostala od sester, už mám několik igelitek. Oni to neměli kde skladovat a tak jsem si to všechno brala a schovávala. Co kdyby? A ono je to tady. 🙂

jeany
29. říj 2009

Ahoj Betys, venku je zima, tak to ti věřím, že se budeš snažit ryvhlo do teploučka. Zkusím se v pondělí zeptat své Dr, kdy se to dá zjistit. V pondělí ráno jdu do poradny a asi už dostanu průkazku, už minule mi ji vypsala, tak počítám, že teď už mi ji dá. Betys, ty ji už máš? Kdy jdeš na kontrolu ke své Dr? Jinak vím, že příští týden 4.11. už jdeš na to Veveří. Přeji ti jen samé dobré zprávičky. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru