CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
25. lis 2009

Tak holky, zatím jsem se dočetla a spočítala si, že na mateřské - první půlrok přijdu o 19 000,- kč. Paráda. 😠

elllenka
25. lis 2009

Krásné ránko, vy jste teda ranní ptáčata, teď co nemusím do práce tak stávám v devět 😀
Jsem ráda, že tu máme poradce na neschopenky 😉 Je to tak, že zaměstnavatel drží místo 3roky? nebo to bylo kdysi tenkrát a už to také stihli změnit?

elllenka
25. lis 2009

jeany: neděs mě, ale asi to tak nějak vychází- to je to porodné 😀

elllenka
25. lis 2009

jeany : a co teprve na rodičovská, to bude několik let docela málo, ale co by jsme neudělali pro mimuška. Nějak to budeme muset zvládnout

lnk
25. lis 2009

Jani, zadej si do prvního řádku počet kalendářních dnů: 45 - aby ti to spočítalo celý měsíc, tj. celých 31 dnů... a do druhého řádku si napiš kolik máš hrubou mzdu za JEDEN měsíc a na konci ti to vyjede nemocenskou, kolik dostaneš, když budeš marodit celý měsíc

lnk
25. lis 2009

Jani, nemocenská je právě od příštího roku pořád stejná, letos to ještě bylo odstupnované, že kdo marodil delší dobu, tak měl pak nemocenskou vyšší, ale od ledna bez ohledu jak dlouho budeš marodit, budeš mít pořád stejně...
Dělám účetní - vč. mezd.
Ellenko - 3 roky myslíš asi když budeš na rodičovské, že? Tak toto je v zákoníku práce pořád stejné. Pokud zaměstnavatel nezanikne, jsi u něho celé 3 roky stále zaměstnaná.

lnk
25. lis 2009

Jani, i když půjdeš na nemocenskou první týden v lednu a výplatní den máte 20.1., tak se nic nemění. Ty totiž dostaneš nemocenskou vyplacenou od sociálky až v únoru... Prvních 14 dnů ti bude platit zaměstnavatel, od 15. dne teprve sociálka. Zaměstnavatel na sociálku s tvojí neschopenkou posílá soupis těch 12 měsíců kolik jsi měla hrubou mzdu. Takže než budou posílat tvou neschopenku, tak už to mzdová bude vědět, jakou máš za prosinec výplatu a do toho formuláře to uvede, i když ty třeba na účtě zatím výplatu mít nebudeš. To se neboj.

lnk
25. lis 2009

Ellenko, ještě upřesním - 3 roky jsi stále zaměstnaná, jestli máš smlouvu na dobu neurčitou! pokud máš na určitou, tak samozřejmě ti končí poměr tím dnem, na jak to bylo uzavřeno...

jeany
25. lis 2009

Ink, mockrát díky. Já hledám nějaké info i na netu a narazila jsem na vycházky v nespchpnosti v těhotenství, je to odpověď od Dr. Cituji:
Ve vyhlášce není stanoven žádný časový rozsah vycházek proto, že je plně v kompetenci ošetřujícího lékaře podle závažnosti zdravotního stavu práce neschopného určit jejich rozsah a event. je vůbec nepovolit.
Takže chápu, že to záleží jen na lékaři. některé holky, co jsem četla různě na diskuzích mají na neschopence napsáno pouze vycházky povoleny a hotovo. tím to mají neomezeno. Jak to máte holky vy? Chci se domluvit na neomezených, přece nebudu sedět jen doma a ven půjdu jen 4 hodiny, to mi připadne jako blbost, když jsme v těhu.

elllenka
25. lis 2009

lnk: Děkuji za vysvětlení. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Možná je mi to už jasné- teda už nevím na co se zeptat, to zase vyplyne časem 😀

Vlastně jo, ještě bych měla dotaz, někde jsem vyčetla, že si na mateřské můžeme přivydělat libovolnou částku, ale že se nemůže pracovat u zaměstnavatel, který nás vede že jsme na mateřské - teď jsem se do toho zamotala.

jeany
25. lis 2009

Ink, jsi hodná, že jsi s námi tak trpělivá. Pěkně jsi to rozepsala. Už chápu i ten postup a už jsem si to spočítala. Díky. 🙂

lenpes
25. lis 2009

Ahojky všichni,
tak včera jsem byla na Unice. Už jsem myslela, že od ledna zase budeme moct pokračovat ve snažení a čekat na dárkyni a vše se mi zhroutilo. Byl by to již můj 6.pokus. Jsem již po několika operací kvůli endometrióze. Mám už jen jeden vaječník a dělohu. Před Vánocemi mě čeká cystoskopie, mají podezření, jestli už nemám zasažen i močový měchýř. Včera mi navíc objevili myom na zadní stěně děložní. Je malý, ale nechtějí ho zatím operovat kvůli ztenčení sliznice, která je důležitá při uhnizďování embrya.Zárověň prý ale myom způsobuje potrat. Taky už mám od těch všech bolestí problémy se zády, tak budu chodit na rehabilitaci(cvičení p.Mojžíšové a další cviky).Také mě čeká magnetická rezonance, aby zjistili, že se mi nezhoršila ta endometrióza. Řekli mi, že vzhledem k tomu, že mám tolik problémů dohromady, mám začít uvažovat o adopci. Prý mám štěstí, že jsem mladá (26 let) a také se situace může obrátit a 10 let mám ještě k dobru. Řvala jsem tam, jak malá holka.Pak mi to bylo trapné, ale muselo to ze mě ven. Dnes jsem z toho včerejšího vyšetřování celá rozbolavěná a bolí mi hrozně záda. Také se chystám do Rakouska, kam odešel můj gynekolog, který mě pokaždé operoval.Cvičím i pilates, ale po včerejšku už mám pocit, že nic nemá smysl. Začínám uvažovat o adopci. Nechci čekat, až bude na vše pozdě. Nemáte některá informace, jak adopce probíhá, podmínky.Nevím, kam se obrátit.Je mi ze všeho nanic. Moje kamarádky už mají děti nebo jsou teď těhotné a já mám pocit, že jsem zůstala sama.Moc ráda je vidím, moc jim to přeju a le ten pocit je hrozný.

lnk
25. lis 2009

holky, co vim, to poradim po té účetní stránce
vy mi zase pomáháte, když je mi ouvej, mimísci se nedaří, obrovská opora tu vždycky je, to je moc fajn 😉
ellenko, můžeš si přivydělat, dokonce i u svého zaměstnavatele, ale musela by jsi dělat něco jiného, než na co máš smlouvu, nicméně raději bych volila jiného zaměstnavatele. Princip totiž spočívá v tom, že pokud na něco dostaneš neschopenku, tak bys to neměla dělat, že? 😉 ale přivýdělek je samozřejmě možný

lnk
25. lis 2009

ahoj lenpes,
to je opravdu moc špatné,co píšeš. ☹
Zkus se tady na koníkovi podívat, mám pocit že je tady také nějaké diskusní forum ohledně adopcí. S někým jsem se tady na to téma už bavila, protože o tom také uvažujeme a bohužel mě zaskočilo, že čekací doba je tak 5 let, to je fakt nářez. Zkus se podívat, jestli tady není někde to forum, tam by ti určitě holky řekly co a jak. Já to zatím nestudovala, dávám si ještě rok k dobru a pak to teprve pro mě začne být také aktuální. ☹
Co se týče těch kamarádek - moc dobře vím o čem mluvíš... Já jsem nyní ve stejné situaci. Všichni mají děti nebo jsou těhotní a mně to vždycky může srdce utrhnout... ☹ když mi někdo řekne, že je v tom tak nevím, jestli mu blahopřát nebo se rozbrečet... ☹ ☹

jimmy1
25. lis 2009

Ahojte holky 🙂

tak jsme právě dorazili od gyndr. 😝 Tlak mi lítá dneska už od rána 😠 ale je to stopro tím jak jsem byla nervní z toho všeho 😝 Brali mi krev na protilátky a krevní obraz, tlak měřili 3x pokaždý jinak (175/82 pak 140/71 a nakonec 146/96) tak co si z toho má člověk vybrat 😀
Důležitý je, že CS je 1 a Martínek má asi 1700g 😵 😵 😵 zase je otočený hlavou nahoru, ale to jsem tušila podle toho jak do mě kope 😒 no snad si to ještě rozmyslí a přetočí se 😕
8.12. mám přijet ukončit neschopenku a pak 17.12. na kontrolu a to už mi prý budou dělat i monitor 😵
Teď si půjdem odpočinout, jsme unavení, spát jsme šli až kolem půlnoci a vstávali jsme o půl šestý a na tak málo spánku nejsme zvyklí 😝
No a o půl druhé drandíme zase směr Ivančice kouknout do té porodky, docela nabitej den 🙂

Koukám, že tady rozebíráte neschopenky, já mám na místě pro vycházky napsáno "neomezené" 😉

jarkabilik
25. lis 2009

Ahojky zdravím všechny a přeji hezký den
jimmy děkuji za vysvětlení to víš my co to máme už dlouho za sebou 😀

jarkabilik
25. lis 2009

jeany musím reagovat na vycházky myslím si že ženy v těhu ty vycházky potřebují vždyt přeci se musí hýbat nemůžou se přeci většinu čásu dusit doma,nevím proč to trochu nepřispůsobí těhotným vždyt si myslím že každá se chová podle toho jak se cítí 😉

jeany
25. lis 2009

Lenpes, když to čtu, je mi z toho smutno. Někdo má tolik starostí a problémů, že na jednoho člověka je toho až přespříliš. Asi bych v tvé situaci také zvažovala adopci a můžu ti říct, že znám i lidi, kdy si první dítě adoptovali a pak ještě měli 2 děti své. Pořád jsi mladá a máš ještě čas. Taky myslím, že tady někde na jiné diskuzi by toto téma mohlo být. Věřím, že ti není nejlépe. Ono, když se to tak komplikuje, není se čemu divit. Přeji hodně sil, ale nevzdávej to. 😉

Jimmy a jsem zvědavá, jak jste to zvládli s tou postýlkou? Měli jste na to včera čas? Je pěkná, jsi spokojená? To je dobře, že Martínek je v pořádku, třeba se ještě obrátí, má na to čas.

jarkabilik
25. lis 2009

ink je fajn že tu máme takovou poradkyni 😉 protože kolikrát je moc těžké hledat někde radu 😉

jeany
25. lis 2009

Jary, já si myslím, že v těhu je to asi neomezeně, pouze před tím u stimulky to asi dají omezeně, ale to je něco jiného. Bylo by to nelogické, být těhu a jen sedět doma a čekat na vycházky. Jak se máš?

jarkabilik
25. lis 2009

lenpes tak jak píše jeany je to moc smutné že musí jeden člověk snest takové problémy ☹ třeba když zkusíš adopci tak ti to změní život k veselejšímu 😉 asi to bude cesta trnitější ale určo bude stát za to

jarkabilik
25. lis 2009

jeany tak pokud v těhu je to neomezeně tak je to fajn u stimulky je to pochopitelné protože tam musí být přeci jen každý opatrnější 🙂 ,no jak se mám je to v rámci možností

elllenka
25. lis 2009

lenpes : Je moc smutné co prožíváš. Také je mi 26let a když jsem se dozvěděla, že mít klasicky dítě mít nemůžeme chtěla jsem dítko adoptovat, manžel bohužel adoptované dítě nechce. Tak mě přemluvil k umělému oplodnění.
Věřím, že časem až se tvůj zdravotní stav zlepší, že se Ti mimuško podaří. Vím, že teď doktoři hodně říkají, že v našem věku máme ještě času dost. Ale vím jak se cítíš. Držím palce, aby se operace podařili.

elllenka
25. lis 2009

jimmy1 : Ten tlak moc nechápu, sestra má stále mrtvolný tlak 😀, vždy jí to měří několikrát a nechtějí tomu lékaři věřit 😀

elllenka
25. lis 2009

lnk : na neschopence bych si nepřivydělávala, to ne. Jsem moc ráda, že mám klid, ale třeba na mateřské. Sem tam třeba jako zástup bych se chtěla vracet do práce, abych to nezapoměla a občas byla i mezi lidmi.
Ale kdo ví jestli by to bylo výhodně, beztak by to muselo být ošetřené nějakou novou smlouvou a nerada bych přišla o smlouvu co mám teď.

lnk
25. lis 2009

Ellenka, vidím, že s tou adopcí to máme stejné... Já chtěla také dítě adoptovat, ale manžel o tom nechce ani slyšet. Tak jsem ho přemluvila alespon na to umělé, ale obávám se, že se k adopci ještě budeme vracet. A upřímně nevím, co budu dělat, když manžela nepřesvědčím. Já si prostě nedokážu představit, že nebudeme mít žádné děti, že celý život budeme pořád jen sami dva. Mně v tom životě prostě něco chybí...
Když půjdeš si přivydělat při mateřské, musela bys na to mít právě jinou smlouvu, nemůžeš mít mateřskou a pracovat na tu stejnou smlouvu. Nejlépe uzavřít jen nějakou dohodu, ze které neplatíš pojištění, jen se zdaní. O smlouvu co máš teď bys nepřišla, ale musela bys uzavřít další.

jarkabilik
25. lis 2009

ink bez dětí je život bohužel takový prázdný ☹ já sice mám dceru ale už jí je 18let a více není doma než je tak mi bývá smutno navíc manžel pracuje v jiném městě než v kterém bydlíme a jezdí domů na víkendy nebo když má volna za služby

jarkabilik
25. lis 2009

jeany něco jsme ti napsala do IP

betys
25. lis 2009

lenpes-tak to se Ti toho sešlo opravdu hodně-složilo by to i vola (s prominutím).Ale pokud se Vám podaří adopce tak si časem ani nevzpomeneš že to dítě není Tvoje.
Jimmy-tak co Ježíšek včera?Jaký byl balík?
ellenka-naštěstí v tomhle se s manželem shodneme,on mě sice od začátku přesvědčoval že umělé opl.určitě vyjde ale probírali jsme všechny možnosti-dárce i adopci a jemu by ani jedno nevadilo.Zastává názor že rodič je ten co vychovává ne ten od kterého je ta "důležitá" součástka nebo kdo mimčo porodil.Naštěstí nám to vyšlo a pořád za to děkuju osudu. 😉

jeany
25. lis 2009

Jary o.k.
Ahoj betys. Jak jsi psala o těch legínech, to se nosí k delší halence nebo svetříku? To je uplé, že. Já jsem kdysi legíny nosila, to se před x lety nosilo, ale teď vím, že někdo to nosí i k sukni. Z jakého je to materiálu? Dívala jsem se na těhu rifle i na internetu, ale přes web bych se to bála objednat. To se první mrknu někde v bazaru.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru