CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
12. lis 2009

Asi jo jani,dřív jak v neděli testi asi nebudu,pokud mě manža nepřemluví. Já dala vařit gulášek. Už se těším,mnam.

jarkabilik
12. lis 2009

ahojky holky zdravím všechny a přeji hezký den 😉
jeany a co tu brokolici zamíchat do něčeho ani to nepozná 😀 já konkretně kdysi jedla před pár lety brokolici a nějak na mě nezapůsobila a není tomu dlouho jsem měla doma jeden květák a říkala jsem si že ho není dost tak jsem ho uvařila a můj nějak zrovna volal že mají brokolici v akci tak jsem mu řekla at koupí dvě tak jsem ji uvařila jako květák rozmačkala a pak usmažila placky s brambůrkami přidala jsem tam i mrkev kterou jsme uvařila a na drobno nakrájela a bylo to dobrý

jarkabilik
12. lis 2009

Holky já než zase přelouskám co jste tu napsali tak bude poledne 😀

lucifirek
12. lis 2009

Jary 😵 jsme drbny vid.

jarkabilik
12. lis 2009

lucifírek tak to i my děláváme topinky tak že je nesmažíme na oleji pěkně s česnekem a paštikou 😉 v poslední době jsem po česneku jak šílená hned topinky ted kterýsi den jsem udělala spoustu česnekové pomazánky měla jsem na ni strašnou chut 😀 ale máš pak vidět jak mě je pak se žaludkem tomu se to moc nelíbí

jarkabilik
12. lis 2009

lucifirek ale ne prostě si potřebujem poplkat a odreagovat a to jde jedině psaním 😉

lucifirek
12. lis 2009

No Jary tak to ti věřím,mě právě bývá špatně z topinek. ALe česneková pomazánka to je mnamka. Tu děláváme taky docela často. Moooc dobrá. Na žaludek je to záhul a na žlučník. Ale v pomazánce mi to neva,jen ty topinky.

jeany
12. lis 2009

Jary, mamka dělala brokolici zapečenou s bramborama a se smetanou a sýrem a bylo to výborné. Já to stejně jednou koupím a udělám a když to nebude chtít jíst, tak si bude muset nachystat něco sám. I když to je u něj problém, on by si vzal chleba a k tomu salám. Víc toho nezvládá. 😀
jary a co ta noha? Nepíšeš jak ti je.

lucifirek
12. lis 2009

Ellajoy a vy jste ted byli na druhém pokusu? Kolik ti je? MMožná jsi to už psala.

jarkabilik
12. lis 2009

elajoy děkuji za optání je to v rámci možností sice to ještě pobolívá ale jde to 😉
lucifírek tak guláš bych si dala taky a pěkně hovězí 😀

ellajoy
12. lis 2009

Luci - na druhém a je mě 34 😠 , což je už dost, v tomto případě 🙄

ellajoy
12. lis 2009

a já se naprla škvarků, taky moc zdravé 😝 😀

jarkabilik
12. lis 2009

lucifirek on je pak člověk klidnější když má mrazáčky já vím že loni jsem si to taky tak říkala že kdyby něco tak jsou nachystaní v mrazáčku 😀

jarkabilik
12. lis 2009

elajoy to ještě není tolik co mám já ☹ budu mít v dubnu už 38let a to jsem si říkala tak před šesti lety že bych ráda druhé dítě do 35 a nic

jarkabilik
12. lis 2009

jeany a jak to dělá mamka tu zapečenou brokolici? Taky děkuji za optani tak jak jsem psala je to v rámci možností sem tam to pobolívá tak snad to bude brzy v pohodě 😉

ellajoy
12. lis 2009

😀 😀 naprala

Jaru - přesně tohle jsem říkala taky, no do 35-ti to už teda taky nestihnu

lucifirek
12. lis 2009

Elajoy,škvarky máme taky rádi. 😉 😉 To není tak hrozný věk,prosím tě.

ellajoy
12. lis 2009

Luci - hrozný není, jenže po 35-ti se pozvolna snižuje produkce vajíček a schopnost otěhotnět přirozeně i po IVF, tak si teď nadávám, že i přes všechny problémy, co byly v těhu i potom s malým, jsem do toho měla jít dřív, zbytečně jsem ztratila čas a manželovi se strašně zhoršil SPG, no jo po bitvě ja každý generál, já si myslela, že když to vyšlo napoprvé, mělo by i napodruhé...ale pocit jsem měla při prvním, že jsem těhu a byla jsem a teď jsem takový pocit neměla...já na tu intuici docela dám...jak se cítíš ty?

lucifirek
12. lis 2009

Ellajoy, je to těžké,ale ta šance je tu ještě velká,že se vám zadaří a byla by škoda to vzdát. Já mám pořád sny,dneska se mi zdálo,že test byl pozitivní a snažím se mrnouse myslet,včera jsem měla hrozný bolení na pravém vaječníku a třísle. Strašně moc si přeju,abych byla těhu. Aspon jedno. Cítím se dobře a přestavuju si,jaký by to bylo s bříškem. Manža se taky moc těší. A mám strach ze sklamání. Dáš na intuici? já nevím,co si mám myslet,jednu chvilku jsem těhu a pak mě přepadnou pochybnosti.

ellajoy
12. lis 2009

Luci - sny a ta bolest na vaječníku jsou dobrá znamení, sny teda můžou být i z nervů, ale o těch bolestech mě říkal dr.Frgala, že to je dobré znamení, že se tam něco děje 😉

jarkabilik
12. lis 2009

elajoy já si taky myslím že po 35letech už jde produkce vajíček rapidně dolů pak si myslím nebudou stačit ani 3pokusy ☹

ellajoy
12. lis 2009

Já už mám stejně jenom jeden pokus a jednou na KET (2 kompakt.moruly), jestli vydrží mražení a pak už bychom si to museli hradit sami, mluvili jsme s manželem o tom, že bychom si to jednou zaplatili sami, kdyby bylo potřeba, ale to bych teda musela začít pořádně šetřit 😎

jeany
12. lis 2009

Jary, to jídlo dělá normálně jako zapečené francouzské brambory. Jen říkala, že brokolici trošku povaří a pak naláme na menší části a dávala do skleněné mísy vždy jednu řadu brambor, mezi to brokolici a na to zase brambory a zalila vajíčkama se smetanou a teprve před dopečením se dá nastrouhaný eidam. Výborné, já si k tomu dala ještě tatarku. Jsem na ní závislá. 😀 Smažák bych bez tatarky asi nepožila.

jeany
12. lis 2009

Luci a jaký děláš guláš? Hovězí nebo vepřový, Já dělávám vepřový a někdy k tomu dělám bramborové knedle, ale ze sáčku. To mám raději než normální knedle.

lucifirek
12. lis 2009

Ellajoy,to s těma vaječníkama je pravda,ale já je měla i minule a taky nic,tentokrát mi to přijde trošku jiné a je mi ted nějak blbě i od žaludku. Ale to může být všechno dohromady nervy a tak. Každopádně míláčkům věříme.Manža je ted jak vyměněnej,byl by super táta. Je fakt milej,až z toho mám slzy na krajíčku.
Holky to máte pravdu s těma vaječníkama, a všude je to i psané,ale pořád ta šance je a nevzdávejte to. H
Holky četli jste si někdy ty články na stránkách unicy,tka se na to podívej,je tam i pár videí,hlavně to poslední je zajímavé. Tak si to přečtěte,je to Media o nás,nebo tak něco.
Já letím koupit chleba,abych si mohla dát do nosu. Ještě že máme obchůdek před barákem a koupím si pito

lucifirek
12. lis 2009

Jani já dělám hovězí,táta nám dovezl maso,mám ho moc ráda. Děláte ke guláši br.knedlíky,to se tu nejí,u nás se dělají houskové,ale já ho mám nejradši s chlebem a cibulí.

jarkabilik
12. lis 2009

jeany tak to vypadá moooc dobře ten recept mám taky tatarku ráda ale dávám ji k hranolkům a smažáku hlavně 🙂

jarkabilik
12. lis 2009

lucifirek tak to já mám ráda ke guláši i brambory a asi více než knedlík i když si ho sem tam taky dám 😀

jarkabilik
12. lis 2009

jeany tak jsem dnes potěšena bohužel nemůžu na třídní schůzky a tak jsem volala do školy dcera se učí dobře jsou sní spokojeni a dokonce i doporučili aby si udělala hned po učilišti maturitu 🙂

mrkvicka28
12. lis 2009

ellajoy ,myslím že na věku asi dneska tak moc nezáleží ikdyž po 35 je to ještě horší. Mě je 28 let první dítě jsem měla ve 24 a tak jsem si říkala, že druhé nebude problém a je. Přitom žijeme docela zdravě chodíme na tury nejíme nijak mastné jídlo máme rádi zeleninu i ovoce., manžel přestal před rokem kouřit a stejně ti je to houby platné. Spermio mame sice dobrý,ale moje tělo odmítá jakoukoliiv ovarialní aktivitu a to už asi 18měsíců). Mense mi vymizile při brání AH lyndinette asi tak rok po porodu a když jsem ji vysadila tak už se to nenastartovalo. Nikdo mi nedokáže říct proč a jiná možnost než IVF není a tak se jen děsím toho ,aby stimulace zabrala . A to jsem s maželem chtělí děti tři ted budeme rádi když budou dvě.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru