CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
28. lis 2009

Tak to jste si pošmákly,to zní dobře to jídlo. Já ted koukám na Babicovi dobroty jak vaří. Zítra chci dělat knedlo zelo. Manžel je zase na hokeji,tak jsem doma sama. Tak tak,dává ti najevo,že by sis měla trošku odpočnout a šetřit se . 😉

lucifirek
28. lis 2009

Já dneska taky asi usnu brzo,protože jsem si dneska přes den nezdřímla,tak to se mi určitě bude chtít.

jeany
28. lis 2009

Luci, já jsem si taky po obědě nezdřímla, jak jsme zvyklá doma a chybí to. Tam jsme si po obědě povídali a pak kolem 3 jsme vyjížděli. Já chci zítra dělat špenát a brambory. A chci zkusit udělat tu cibulačku. Našla jsem recept, tak to vyzkouším. Já jsem zase nikdy nedělala špenátovou polévku. Tu míváme občas v práci.
Taky se jdu mrknou na Babicovi recepty, občas to sleduji. Takže nahlídnu zase až pak.

lucifirek
28. lis 2009

Já ještě musím uklidit kuchyn a pak už budu jenom odpočívat. Včera mi manža naznačil,že bych měla začít něco pomalu doma dělat. ☹ tak mě naštval. Ale prdím na to.

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci: no to je teda dareba jen pěkně odpočívej.v to měm ažel spíš nadává že neumím nic nedělat a odpočívat.
Jeany: jo jsem klidnější ted alespon vím že se stimulace nezastaví a že budou dobrý vajíčka. Taky jsme měli dneska špenátek s bramborkem a moc jsem si pochutnali.
S tím zdřímnutím po obědě jsem na tom stejně taky se v poslední době cítím unaveně asi to je těma hormonama.

lucifirek
28. lis 2009

No Mrkvička on mi nenadává,řekne,at si to užívám,ale pak jen tak lehce jako naznačí,že už bych mohla něco dělat,že to takhle nejde. Je to pravda a jsem si toho vědoma,ale nemám moc na nic ani chut dělat. Ale už jsem začala trošku vařit a přemýšlet,co budu dělat. Ted těch necelých čtrnáct dní bylo hnusnejch.
Ta únava je opravdu těma hormonama,ono se to nezdá,ale je to záhul.

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci no jo chlapi jak nemají to na co jsou zvyklí tak se jim to nezdá, počkej až budeš v porodnici a bude doma sám to si to teprve užije. a ted je hlavně duležité dělat jen to na co se cítíš práce počká neuteče nemá nožičky. A až se to udělá tak se to udělá.

lucifirek
28. lis 2009

Jo,jo,ono by těm chlapům neuškodilo,kdyby se o sebe museli nějakou dobu postarat sami,aspon by si to uvědomili. Ale toho se asi nedočkáme. Ale jinak si nestěžuju. Je hodnej a stará se. Zrovna mi volal z hokeje,že mi doveze sladkej popcorn 🙂

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci to je pravda když oni chlapi vždycky zůstanou trochu dítětem a o dítě je potřeba pečovat

lucifirek
28. lis 2009

jo tak to je naprostá pravda mrkvička. Já si nestěžuju,občas to skřípe,jako všude. Ale to je normální. Ted jsem občas podrážděná spíš já,že nemám pořád náladu a tak. Ale snažím se být trošku příjemná

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci. to je těma hormonama taky občas nemívam vůbec na nic náladu,to chlapi prostě nemužou pochopit

lucifirek
28. lis 2009

No to určitě ne,občas na něj vyjedu.Někdy se snaží až moc. A asi už stokrát jsem mu říkala,at mi nešahá na prsa,že mi je to strašně nepříjemný a strašně to bolí. Ale on pořád musí a pak si to teprve uvědomí a omlouvá se. Člověk je fakt takový podrážděný. A ještě k tomu ty jiné okolnosti. Fakt jsem neměla na nic náladu a jen jsem ležela v pyžamu a koukala doblba.

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci: ale bez nich by to taky nešlo

lucifirek
28. lis 2009

Mrkvička,tak to by fakt nešlo,bez nich by to byla asi nuda. Já si jinak nestěžuju,ted je to opravdu fajn a těma událostma,co ted byli jsme se tak trošku víc semkli.javascript:addEmoticon(';-(','vBody')

mrkvicka28
28. lis 2009

Luci :jasně někdy se toho prostě moc nakupí , já mám taky super chlapa nikdy bych ho neměnila i když mě občas taky pěkně sere,ale je to moje zlatíčko.

iveta11
28. lis 2009

Ahoj holky,
tak konečně mám chvilku, abych vám napsala. Moc všem děkuji, že jste na mne 16.11.myslely, ale nakonec vše dopadlo jinak.
Tak, jak už jsem vám psala, v pátek 13.11. mi zjistili, že je malá obrácená hlavičkou nahoru. V neděli jsem přijela do porodnice na příjem s tím, že v pondělí o půl dvanácté půjdu na císaře. Sestřička, co mě přijímala, se divila, proč mi dr. řekl, abych přijela v neděli, když stačilo až v pondělí.
Ještě že jsem tam byla v tu neděli. Představte si, že v devět večer se mi rozběhly kontrakce a to hned po 5 minutách. Nejprve jsem to brala jako poslíčky, ale když už to trvalo asi hodinu, tak jsem šla za sestřičkou, ta hned volala doktorku a když mě prohlídla řekla, že není na co čekat, že už mi odtéká i plodová voda. Hned začali chystat sál, než vše připravili, tak jsem už měla kontrakce po 2 minutách. No co vám budu povídat, strach jsem měla hrozný, protože bych normálně malou porodit nemohla- byla dokonce i nohama dolů.
Nakonec vše dobře dopadlo a ve 22.52 v neděli 15.11. se mi narodila Nelinka. Měla 3,62 kg a 52 cm.

iveta11
28. lis 2009

Ještě vám musím říct, že nechápu ženský, které chtějí mít porod císařským řezem. Byla jsem lokálně umrtvená, je fakt, že v tu chvíli jsem žádnou bolest necítila. Ale pak!! Děs a hrůza. Slézt z postele - to byl zážitek. Bolestí ze mne tekl pot proudem. Je fakt, že se bolesti den ze dne o něco mírnily, ale ještě teď to není úplně dobrý. Navíc mi ve čtvrtek trochu popraskaly stehy. Přítel mě musel vézt zpět do nemocnice. Teď si to ošetřuji Framikoinovým pudrem a v úterý mám jet na kontrolu. Vůbec se to nelepší, nesrůstá to. Bojím se, že to budou muset šít.

iveta11
28. lis 2009

Ale abych si jenom nestěžovala. Nelinka je strašně hodná. Pořád jen spinká, papá a kaká. Je moc milučká. Ráda bych dala do alba fotky, ale neumím v PC zmenšit rozlišení fotek. Jsou to velké soubory, které nejdou do alba vložit. Nevíte, jak se to dělá? PC na mě mluví anglicky a s tím si moc neporadím. Moc díky za radu.

Jary, prosím zapíšeš mi malou do tabulky? Díky.

mrkvicka28
29. lis 2009

Ivetko:moc gratuluji k malé ,neboj to bříško ti určitě sroste někdy to jen trvá dýl musiš být opatrná.

elllenka
29. lis 2009

iveta11 : moc blahopřeji k holčičce. Bříško se určitě zahojí, jen by ses neměla moc namáhat, aby se to mohlo pěkně zahojit.

betys
29. lis 2009

Dobré ráno.
iveta-gratuluji k Nelince.
Moje ségra porodila Andulku taky koncem pánevním ale normálně.Bez císaře.A říkala že takhle by mohla rodit skoro denně.Šlo to rychle a hladce.Rodil ji primář Ivančiccké porodnice-Soukal.Všude na něj slyším chválu,prý je to machr.
Jedna kamoška co rodila prvního kluka císařem a druhého normálně tak říkala že se to nedá srovnat.Po normálním porodu byla za pár hodin v pohodě a z císaře se vzpamatovávala 3 dny. 😖

jimmy1
29. lis 2009

Dobré ráno holky,

Ivetko, gratuluju k Nelince, pěkně sis to "zobla" toho císaře 😖 , ale snad už bude jen líp 😉

Já Martínka přemlouvám, aby se pěkně otočil hlavičkou dolů, ale nevím nevím, jak bude poslušný 😕 😝

Dneska už jsem zase sama doma, manžel je v práci ☹ a přijede až v pátek ☹ A to už mi hlásil, že půjde dneska večer po práci ke kamošovi 😠 tak to mu myslím zítra zase bude 😝

Navíc mi ráno přišel kocour domů pěkně dorvaný, tak pojedeme ve 2 na veterinu, chjo, jsme tam poslední dobou každou chvíli, jako by nestačilo, že má epilepsii... Je apatickej, ani jídlo nechce a to je normálně žrout 😖 Ušiska má horký a vůůůůbec nevrňá, ucho natrhlý, packu bolavou a oko zalepený, a snad to nebude ještě něco horšího, no fakt "kocour" ten můj kocour 😝

Ale ložnice teď přes volno prodělala razantní změny, je tam skříň, postýlka, naše postel na novém místě 😵 😵 V úterý zadám u truhláře přebalovací pult a noční stolky a nechám ušít závěsy a to pak bude 😵 😵 😵

lucifirek
29. lis 2009

Ivet moc gatuluji k Nelince,císar teda žádná radost,ale Nelinka ti ty nepříjemnosti určitě vynahradi,na bříško si musíš dávat pozor.

jeany
29. lis 2009

Holky přeji krásnou neděli.
Ivetko gratuluji k Nelince. Mysleli jsme na tebe. Snad se ti to brzy zahojí a bude zase dobře. S fotkama ti neporadím. Já když chci sem dát fotku, tak už to rovnou fotím v nižším rozlišení a to sem vleze, ale zmenšovat to taky neumím. Přeji vám oběma moc zdravíčka a na malou jsem zvědavá. 😉
Sestra rodila před 3 lety císařem a měla to v pohodě, do týdne nebyla jizvička ani poznat . Úplně jsem žasla jak je po císaři fit a pěkně se jí to zahojilo a strašně brzo, takže asi záleží na okolnostech a u každého to jde jinak. Byla v pohodě velmi brzy, to já jsme měla porod normální a rychlý, ale malátná a unavená jsme byla ještě strašně dlouho.

Jimmy, pak to nafoť, jak to máte nachystáno.

Já jsem holky před chvílí dodělala adventní výzdobu a zbytek větviček jsem dala do vázy. Zkusím nafotit a dám do alba. Ale nedělala jsem věneček. Vzala jsem oválný talíř, na to dala 4 svíčky a na talíř dala cypřiš místo smrčku, ten dýl vydrží a dozdobila sušinou. Jestli někdo už máte nazdobeno, hoďte taky do albíčka, ať se pokocháme a nasajeme už vánoční atmosféru.

lucifirek
29. lis 2009

Ahoj Jani,já ještě výzdobu nedělala,manža musí dovézt větvičky,tak asi až zítra. Ale už se do toho pustím. Taky jsem si říkala,že bys mohla nafotit pupík,at vidíme změnu.

lucifirek
29. lis 2009

Jani a v práci zatí ještě nepoznali,že jsi těhulka?

jeany
30. lis 2009

Ahoj Luci, já jsem si větvičky nastříhala včera u mamky, jinak bych to tak rychle taky neměla. Bříško bych mohla nafotit, ale nezdá se mi, že by nějak více rostlo, ale nafotím. 😀 V práci nic nepoznávají. Když mám na riflích svetřík, tak se to pěkně maskuje. 😀

lnk
30. lis 2009

Ahoj Ivet,
ať bylo jak bylo, hlavně že máš malou už u sebe. Mějte se holky, hlavně ať jste zdravý.
🙂

betys
30. lis 2009

Dobré ráno.
Jeany tak to máš dobrý.Já už v riflich nevydržím.Jen v jedněch,ale už začínám nosít těhotenský s "návlekemů na pupík.V riflích se mi dělalo špatně. 😖

lucifirek
30. lis 2009

ahoj holky. Přeji dobré ráno.
Jani tak to je dobré. 😉
Betys by taky mohla hodit fotečku pupíku. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru