CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hhaanka
3. bře 2009

Luciiie, na začátku si zaplatíš zamražení všech, které jsou k zamražení vhodné. Nevím, kolik to přesně dělá, ale my měli zamraženo 12 embroušků ve 3 pejetách a nic moc navíc jsme neplatili. A pak už platíš jen pár korun (oproti stimulce a et) za léky před ketem a za ket samotný 3850, takže to je pohodička.
Asistovaný hatching jsme řešili jen po punkci, u kolika jsme ho měli a u kolika ne ani netuším, nenapadlo se nás na to zeptat. Platili jsme ho před et a pak už o něm nebyla řeč, takže fakt netušo.

Mě brali 31 vajec a to byl celkem mazec. Břicho mě bolelo ještě když jsem lezla na kozu na ET🙂)) Jenže ta úroda za to prostě stála. Před OHSS mě už ani moc nevarovali, ohlídali to lékama (moji první stimulku mi stopli asi 3 dny před opu kvůli OHSS, pak už mě znali a věděli, jak reaguju).

jarkabilik
3. bře 2009

Tak jak tady bylo řečeno dárcovství se bere jako poslední možnost jak dítě mít aby si ho člověk mohl odnosit porodit kojit nad tyto pocity není co se týče mateřství a taky si říkám že každá ještě nějaké možnosti jak mít miminko máme jsou i takové které to štěstí nemají ☹

lenpes
3. bře 2009

Ahojky všichni, my dnes byli v unice 14.30, tak jsme se pěkně minuli. Nicméně my řekli, že by mi doporučovali darovaná vajíčka a půlku oplodnit spermiemi manžela a půlku darovanými. Problém je ve mně, ta endometrioza ovlivnuje kvalitu vajíček. Původně nám doporučili celé darované embryo, ale prý manželovi spermie nejsou tak špatné. Při další ms nás zapíší do čekatelské listiny a budu brát nonstop antikoncepci, abych nedostala ms. Prý najít dárkyni může trvat měsíce, ale i třeba půl roku. Ale půjdeme do toho. Ted se musím dát psychicky do pořádku a zase to zkusíme. Lucifírku, je mi to moc líto. Nám minule frgala doporučil úplně jiný postup než dnes novotná.

jarkabilik
3. bře 2009

lenpes takže už ro jde jen řešit tako?Jen mě nějak zaráží že každý mluví jinak že pak člověk neví co si z toho vzít a pak je člověl zmatený ☹

prcekpet
3. bře 2009

ahoj devcata,

luci - ☹ drz se holka, urcite jeste nechod po prvnim neuspechu do darovanych spermijek, podivej se na Terku, jim to vyslo a maji ted nadhernou holcicku 😉 😀
lenpes - psychika hraje urcite velkou roli...myslim na Tebe a drzim pesticky... 😉

teda aby to holky nepochopily spatne, drzime vam vsem pesticky at se co nevidet dockate pupiku 🙂 a je pravda, ze kdyz uz si zena jedno tehotenstvi, kojeni a vychivu prozije, tak to bere uplne jinak...i kdyby se nam nepodaril KET a uz se nam nepodarilo otehotnet, jsem vdecna za Petrika a miluji ho celym srdcem...dneska jsme spolu valeli sudy 😀

jo a jste strasne pisatelky 😀

ivetule
3. bře 2009

No holky vůbec vás nestačím číst.
Luciferik je mi to moc líto.Opravdu jsem věřila že ti to vyjde. Ale do darovaných bych taky nešla aspon zatím ještě bych to zkusila.
Teri jak se daří? Jak Nina už vyrostla?
Lucen ty to taky nemáš jednoduchý. Ale ty to zvládneš jseš moc statečná. A jak pokračuješ s přípravama na svadbu?
Mějte se malí se už začíná budit jdeme kojit. Pa pa

prcekpet
3. bře 2009

inuno - prejeme pohodovy porod 😀
lucen - ahoj broucku, teda az ted jsem precetla, co se stalo ☹ drzte se... 🙂

teri81
3. bře 2009

Ahoj Ivetule,
dari se nam fajn az na vyrazku 😠 . Mala je den ode dne jina,uz na nas kouka a otaci hlavickou za nami,je to nadherny ,a co Vy??? Co Mila? 🙂

teri81
3. bře 2009

Lucen,muj pritel mel poprve 12 % dobrou morfologii,potom 4% a pri tretim pokusu jsem se moc bala,aby byly
vubec nejaky a byly ty 3%,tak nemej strach.

jeany
4. bře 2009

Dobré ránko holčičky,
tak už jsem v práci. Večer jsem si dala ibuprofen, ale v noci jsem se ještě budila bolestí břicha, ani teď to není o moc lepší, ale však to holky znáte. Dala jsme si i ráno ibuprofen, abych to vydržela a pomažu po obědě domů. No nepomažu, chůze mi dělá problémy, spíš budu se plížit.
Po 10 hod. budu volat a pak vám napíši kolik bude oplodněných embryjek. Po ET si vezmu dovču a budu lenošit doma. Teď si říkam, že to ještě nějak vytrpím, mám v práci uzávěrky a předávat pokladnu za minulý měsíc atd..
Říkám si, že toto ještě není tak důležité, jako po transferu, to opravdu budu pár dní polehávat. Chci, abych udělal vše pro to, aby se to konečně zdařilo.
Lucifírku, je ti líp? Zkuste napsat ten dopis a domluvit si schůzku. Já jak jsem si při auditu stěžovala, co mě tam všechno vadilo, bylo to i kvůli ostatním holkám. Taky jsem chtěla ať si dají na některé věci pozor a znovu jsem jim říkala, že je hrozně důležitá psychika, takže by to jejich jednání mohlo být lepší. Teď co chodíme na další pokus, nemůžu si všechny vynachválit. Přístup je ukázkový, jsem tam teď moc spokojená. Myslím, že by se člověk neměl bát říct svůj názor. Luci, moc na tebe myslím a přeji ti pěkný den, snad ti bude líp než včera. 🙂
Zuzy, ty těhulko jak se cítíš? Odpočíváš?
Luciiie a jak ty? Jak to zvládáš do testování? Testuješ myslím příští úterý, že. Přeji ať uvidíš 2 //.
Ahoooj 😀

lucifirek
4. bře 2009

Dobré ránko.
Ahoj Jeany.

lucifirek
4. bře 2009

Jeany u je to o něco lepší. Přijde mi divný,že půjdu do práce,že budeme muset zase čekat,že další pokus je tak daleko. Ale včera jsme to probírali s manžou a budeme bojovat a máme dost času na to,abychom zkoušeli jiné metody. Je to tak nespravedlivý,ale nic s tím nenadělá. A o to víc nás štve,že to bylo nejspíš tou operací. ☹
Ale pro manžu to byla taková sprcha,že se rozhodl se sebou něco dělat,včera už ani nekouřil,bere vitamínky,chce chodit do práce pěšky.... Rozhodně do dárce nepůjdeme. Chceme svoje mimi a budeme za něj bojovat.

lucifirek
4. bře 2009

Jeany ať bojuje co nejvíce svalovečků 😉
Zuzuzi a Luciiie,jak je? Jak to čekání zvládáte?

lucifirek
4. bře 2009

Jeany, jak vám dopadl včera spermio,říkali vám?

lucifirek
4. bře 2009

Jeany dá se to vydržet v práci? Ještě,že jdeš tak brzo domů,že. 😉 Manža je simpaťák,tak máš super,že ho máš a užívej se,že tě bude rozmazlovat. 😉

jeany
4. bře 2009

Po punkci mi řekli, že vajíček bylo dost - těch 11. Prý je to dobrý počet a řekli mi, že spermio se výrazně zlepšilo. jenže já jsem se ani nezeptala na hodnoty. Měla jsem z toho velkou radost. Manža jedl vitamínky, taky selen, vit. E atd. a nekouřil. Sice on je i tak byl slabší kuřák. Taky měl z toho radost. Až zjistím o kolik se mu to zlepšilo, určitě ti to napíšu. Zkusím se zeptat jak tam budu volat v 10, no a kdyby to nevěděli, zkusím to zjistit při transferu.
V práci se už rozčiluji. Mám toho dnes dost, ale už jsem si řekla, že se nebudu vzrušovat a budu si to dělat v klidu. Rozčílilo mě, že každý po mě něco chce a pořád mě otravujou. Pěkně si v klídečku dodělaám fakturaci, pak pokladnu a pak už půjdu domů.

lucifirek
4. bře 2009

Jeany nám ty hodnoty taky neřekli a taky při opu řekli,že se hodně zlepšil,ale včera to zdůvodnili zase jinak. Jj to je v pohodě Jani. Je zajímavý,že se to každýmu při OPU většinou zlepší. Tak tohle z práce taky znám. Ale řekla jsem si,že až půjdu do práce,tak budu v klidu a budu se znažit se nestresovat. Ono to někdy nejde a já taky startuju na jedno našlápnutí. Ale jestli nám to za to stojí,viyď.

lucifirek
4. bře 2009

Mě se teď pořád nechce nic dělat,žehlení plánuju od víkendu a ještě jsem to neudělal. Ale musím jít uklízet,protože pak jedu zase za kámoškou,aspoň mi děti zlepší naladu.
Vůbec si nedokážu představit,že bych nebyla těhotná a neměli děti. Včera po té návštěvě,mi to připadalo nedosažitelné. Ale holky mi tu zlepšili náladu.
Tak budeš doma krásně odpočívat,škoda,že je teprve polovina týdne. Musím taky zajít k mojí gyndr. jak to vidí s tou neschopenkou. Jestli už mi ji ukončí. A vůbec se mi tam nechde.

jeany
4. bře 2009

Luci, klidně si nech neschopenku ještě prodloužit. Do práce bys měla jít až budeš v pohodě. Jestli můžeš, ještě si doma odpočívej, v práci to znáš.
Luci, vy budete mít určitě děti. Vždyť to byl teprve 1 pokus a ten každému nevyjde. Však víš, že ani mě. Manža bude brát vitamínky adpod, a bude vše lepší. Těš se na další pokus. Ty 4 měsíce relaxujte a uvidíš, uběhne to. Já vím, jak je to těžké, taky jsem si to prožila. Věř, že tu na tebe všichni myslíme a že tě chceme podpořit.
Pak za ty 4 měsíce se tu budeme zase povzbuzovat. Kde máme zaručeno, že nám ostatním to vyjde? Nikde. Luci, jen musíme tomu pořád věřit, nic jiného nám nezbývá. Naděje umírá poslední, ne?

lucifirek
4. bře 2009

jj Jeany,já to tak beru,ale štve mě,jak tě během pár minut jsou schopni položit na lopatky. Nechápu jejich politiku,zde jim zřejmě jen o prachy. Ale proč nenabídnou po nějakém neúspěchu nějaká vyšetření,nějakou jinou variantu,nějaký postu. Ale oni radši rovnou řeknou jít do dárce.
Musíme věřit,já tu s vámi zůstanu i nadále,jsem tu mezi vámi ráda. A budu sem psát poznatky,co vše zjistíme a podstoupíme během těch 4 měsíců. Ať mají i ostatní informace.
Já vám moc držím pěsti,ať to vyjde.

LUcen neměj strach ze spermio,uvidíte,nebude to tak hrozné,nesmíme to vzdávat.

Lenpes a jaký postup vám navrhnul Frgala? Tu Doktorku,u které jste byli,jsem nikdy neviděla.

lucifirek
4. bře 2009

Holky tady dneska nikdo,kromě nás dvou není?

Až vyrazím do práce,tak na vás budu mít čas taky jen večer. ☹

hanulinecka
4. bře 2009

kráásný den 😵

lucif jak píšeš ty pocity jaké máš uplně vidím sebe po prvním ivf ... 😒 😵 😵 a ty 4 měsice jsou sice ted pro tebe dlouhá doma,ale až se zapojíš do kolotoče práce domácnost uteče to jako voda
hlavně by mě zajímalo kdyby nozor Malého,ale myslím že ten by vás do dárce nehnal jak by obhájil Gogelu,že ten jo gogela je myslím nějakým procentem spolumajitel 😒

my teda byli u malého jen na ten vstupní pohovor a ten nám dodal tolik optimismu 😵
u gogely jsem byla jednou asi na UTZ jinak vždycky otevřel

macinta
4. bře 2009

Dobré ráno holčiny. Včera jsem koukala do těch papíru,abych jukla na ten spg. Moc tomu nerozumím, ale asi to není dobré. Ale nic mi při auditu neříkali, jen to, že spg. byl horší než při přijetí na Unicu.

hanulinecka
4. bře 2009

my jdeme za chvilku na očkováni tou živou vakcínou tak z toho vubec nemám radost 😒 😒 a netěším se doufám,že mareček bude bez reakce 😔 😔

tak se jdeme oblíkat kráásný den u nás je děsně mlha zataženo a mrholí já chci jaroooooooooooooooooo

macinta
4. bře 2009

a audit dělal prof. Gogela

lucifirek
4. bře 2009

Hanulinecka,neměj strach,určitě vás tu budu informovat o průběhu a pokud nám odpoví,tak o jeho verzi....
Já nemám ani nic proti Gogelovi,doposud jsme byli spokojeni,ale tento přístup by měli změnit.
Hanulinečka tak ať vakcína dopadne dobře 😉 Tak ty se k nám brzo taky přidáš,viď. Tak nás bude bojovat zase více.

Macinta,jaký jste měli spermiogram?

jarkabilik
4. bře 2009

ahojky holky přeji hezký den i když venku je tak zamračeno 😉

lucifirek určitě minimálně do konce týdne zůstan doma hodně ti to pomůže se dát dokupy,taky jsem tehdy dokončila ten týden na neschopence abych se zvetila

jeany tak jak to vidím jsi pěkně bolava by jsi si potřebovala dáchnout a poležet si aby jsi byla trochu fit na transfer 😉

lucifirek
4. bře 2009

Ahoj Jary,hoď se m fotečku,jak ses nechalaostříchat 😉
Budu doma určitě.

jarkabilik
4. bře 2009

lucifirek zatím jsem nefotila,ale pokud jsi neviděla to moje háro předtím tak nebudeš mít jak porovnat 😉

jeany
4. bře 2009

Tak holyk, volala jsem na Uniku a máme dnes 8 oplodněných, zítra budu volat znovu. Transfer bude asi v pátek nebo v sobotu, zítra mi to řeknou.
Kolik jste měli holky embryjek první den?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru