CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

zuzuza
4. bře 2009

Lucifirku a už jste se nějak rozhodli?Už se vám to nějak rozleželo? nebo to teď ty tři měsíce necháte nějak vyčistit ovzduší a pak o tom budete teprve jednat?

lucifirek
4. bře 2009

Každopádně teď si to chceme v klidu promyslet,otázky,postupy,možnosti....... A pak bychom si domluvili schůzku asi ještě před stimulací.

Ahoj Sloneček 😉 ,moc tě zdravím a dojalo mě,že jsi to obrečela.Jsi opravdu hodná. Vy prostě víte,co si prožíváme a proto tak podpoříte. Já jsem dneska větší pesimista,než včera,obrečela jsem to a připadá mi to strašně nespravedlivý. Ale já se z toho nějak zmátořím a budeme muset jít dál a bojovat za svoje miminko.
My měli teda horší spermio. Vám nezbyli žádné mrazáčky? My měli taky 23 vajíček,13 oplodnili a zbyli 3 a 2 zavedli.
Necháme se překvapit,jak dopadne příští spermio,i kdyby se to zlepšílo třeba na 10% tak y to bylo super.
Ten kontrolní spermiogram pro nás bude asi stěžejní.Zatím vůbec nevím.
Ještě moc děkuji za podporu,jsi milá. Co prcek v bříšku,nezlobí? Moc všem přeju,aby jim to vyšlo co nejdříve a bez komplikací. Tobě pohodové těhotenství a ať ti ty poslední měsíce,rychle utečou a máš miminko v náručíl 😉

teri81
4. bře 2009

¨Luciferku,tak to teda nechápu,právě nám Frgala říkal,že stačí i mín než 3% ☹

lucifirek
4. bře 2009

Luciiie po krev mi vzalí ve čtvrt na osm a na krev jsme čekali něka do půl,nebo do deseti,rovnou nás zavolali do ordinace.
Zuzy určitě to necháme chvilinku rozležet,nejvíc jsme to řešili včera,dneska mi napsala Wrtulka a ještě to řešit budeme. Rozhondě to nenecháme tři měsíce být. Budeme kolem toho dělat co půljde. Možná to skonzultujeme jinde. uvidíme. Času je teď dost.

teri81
4. bře 2009

Lucif,a co kdyby si manzel nechal s'pg udelat nekde jinde? Hodne holky pisou,ze se to na jinych mistech
lisi.

lucifirek
4. bře 2009

Já vím Teri,nám to říkal taky,ale prý se ty embryja vyvíjela pomaleji a zbylo jich z těch13 málo. Zbyli jen tři a to prý je nejspíš špatnými spermiemi. (nevím při ET Gogela říkal,že embryo je v pohodě,že mimi mají i ze čtyřbuněčných). Asi to byla jen útěcha,nebo nevím. Nechci dělat nějaké unáhlené závěry.
Ta varianta půl dárce,půl naše spermie by ukázala zda se budou s dárcovskými vyvíjet rychleji,tak je to našimi spermiemi. A pokud by se vyvíjeli stejně jak s našimi,tak že je špatné moje vajíčko.
Určitě se zkusíme zeptat na tu genetiku. Wrtulka mi napsala,že jim dělali fragmentaci spermia to prý stálo 2500,to jsme samozřejmě schopni investovat. A ta metoda PICSI stojí 3000,-

luciiiie
4. bře 2009

Luci jsi strašně silná, víš to? Obdivuju tě. Nechci tě pořád litovat, chápu, že to musí být strašně těžký. Všechno si nechat projít hlavou a nedělat ukvapený závěry. To je správný. Tohle nás nesmí položit, musíme bojovat dál. 😠

lucifirek
4. bře 2009

Teri to zvažujeme udělat kontrolní spermio jinde,to uděláme asi každopádně a jen tak informativně se zkusíme zeptat i na názor jinde. Třeba mají pravdu a to spermio je fakt špatný. Ale počet je v normě,ostatní teda ne,ale pořád tam 1% je. A při té PICSI metodě prý dokážou vybrat geneticky správné spermie. Ještě o tom nic moc nevíme,musíme se informovat.
Luciie já nejsem silná,já když mi dneska Frgala volal,tak jsem měla co dělat,abych neřvala. Potěšilo mě to.A ořvala jsem to tadycelé odpoledne. Manža je na mě naštvanej,že to zase vidím tak špatně. Ale bohužel nám nezbyde nic jiného,než bojovat. A já opravdu nejsem silná. Jiné holkyjsou na tom hůř a jsou silnější,Lucen,Lenpes. Před těmi smekám. Teri,Haaanka,Jary.
Ale prostě ta představa,že bychom neměli nikdysvoje mimi a já nikdy nebudu těhu je pro mě teď strašná.
Opravdu se nechci litovat,jsou na tom lidi hůř.

lucifirek
4. bře 2009

Jinak Gogela říkal,že do dárce nás nutit nemůžou,že rozhodnutí je jenom na nás. Ale pravděpodbnost úspěchu malá.

lucifirek
4. bře 2009

Jinak k tomu,jak jsem silná,byla tu ségra s mamkou a manža jím to říkal. K dárcovství se vyjádřil,že to je jak kdyby dal kámošovi peníze a on se o to postara. To mě naštvalo a dotklo se mě to. A jsem z toho podle něja asi víc na nervy,než bych měla a vidím to všechno moc černě.

luciiiie
4. bře 2009

Nám řekli při prvním sezení, že my dva spolu mít děti přirozenou cestou nikdy nebudem. Jsi měla vidět tu bombu která přilítla. Od té chvíle si nepamatuju absolutně nic co nám tam říkal. Stejně si myslím, že je to přehnaný verdikt a povíst se to může. Všechno je to psychikou, člověk se za tím žene jak magor a neuvědomuje si, že tím si to vlastně kazí.
Lucajs pro mě silná jsi a tím to hasne, jasný?!

zuzuza
4. bře 2009

Lucifirku, pro mě jsi taky hrdina, už vidím sebe. když se mi to ted nepovede tak už ted vím, že se stáhnu do sebe a minimálně několik dní ani na konika nebudu mít náladu psát, seš dobrá už že o tom jenom mluvíš a okážu pochopit jak ti je když ti to řekla mamka...já jsem se zase dneska přesvědčila, některý věci už jí taky nemůžu říct, psala jsem totiž smsku sestřence a ona mě odepsala a nezapomněla dodat že jedna naše kamoška je těhotná a bude v září rodit, je to sice kravina ale já už jsem i na to tak vysazená že to není možný, jako by mě to zajímalo kdo je kde těhotnej a tak mě matka sprdla, že fakt nejsu normalni a ze je normalni to, že mě to napsala, tak už taky nemám slov...

hhaanka
4. bře 2009

Luciie, jestli to vydržíš až do dne D, tak budeš borka. A vy všechny ostatní taky🙂)) Říkala jsem si to čtyřikrát a nikdy jsem nevydržela. Vždycky po transféru mi bylo skvěle, hrozně jsem tomu věřilo. Pak přešel 10, 11 den a já věděla, že už by mohlo být něco vidět, a nikdy jsem nevydržela čekat. Třikrát se mi to nevyplatilo, po čtvrté jo, a to jsem pak testila den co den (i dvakrát denně), abych se přesvědčila, že tam mršky jsou🙂)) No nejsem blázen?
A ještě v jednom s Luciiiií souhlasím. Lítost nám nepomůže. Já si naopak stále říkala, že jsou na tom holky mnohem hůř než my a taky bojují. To mi pomáhalo – být vděčná i za nedokonalá těla, která na tom ovšem nejsou nejhůř a potřebují „jen“ pomoci. Podívejte se na holky, co to zkouší po sedmé, poosmé, mají za sebou časné potraty (co je proti tomu zamlklé těhu?), jsou zadlužené, vztah jim trpí, neví, kde je chyba a přesto to zkouší pořád dál....
Luciiiie, nám taky prof. Malý řekl, že je jen malá pravděpodobnost, že bychom měli dítě přirozeně. Nevěřím tomu. Myslím, že kdybychom tomu dali dostatek času, vitamínů, alternativní medicínu .... tak se dočkáme. Ale kolik času? To mě děsilo. Bude mi 29 let, a chtěla bych aspoň 3 díťátka... Nemám už tolik času. Myslím, že po prvním porodu se tělo dá dost dohromady a mohlo by fungovat normálně, takže věř tomu, co ti říká intuice.

Luciferku, chápu, že se tě to dotklo, ale chlapi se s tím potřebují nějak vyrovnat, tak to zesměšňují nebo zlehčují. Déle jim trvá, než se s tím srovnají. Přece jenom jsou to naši milovaní ješiťáci🙂

Jeany, neděláš v novinách? My měli v krajské redakci také každé úterý velkou poradu🙂)

Macinto, plodné dny bývají tak 12 – 16 den, pokud máš normální cyklus. Já si bazálku měřila asi půl roku a ze mých záznamů se zjistilo, že žádnou ovulaci nemám, takže úplně zbytečný🙂

Teri, přidávám se k tobě. Těhotenství je krásný i se všemi pidiproblémky. Nějaká zácpa nebo křeče v nohách, pocit hrocha a podobně – to jsou fakt prkotiny🙂

lucifirek
4. bře 2009

Zuzy to řekl manžel,asi jsem to špatně napsala. Mě je to taky líto,když vidímvšude miminka a těhule. Připadá mi,že my snažilky je snad přitahujeme.

luciiiie
4. bře 2009

Lucifírku tak s tímto s tebou souhlasím. Mě totiž taky připadne, že je přitahujem. Ať už kamarádky, spolužačky, v rodině, jako mě připadne, že teď je to všude, tím větší mám depky..ať přepnu televizi kam chci, pořád se tam řeší děti nebo těhotenství.

luciiiie
4. bře 2009

Hani, ale já psala, že už jsem testovala. 7 den a 10 den, teď na to dlabu, já pak bulím, přítel mi to vyčítá.

lucifirek
4. bře 2009

jj, Luciiie. Tak manža se se mnou nebavi. ☹ Asi nemám právo,nebo důvod brečet a vidět to tak černě,nebo nevím.

hanulinecka
4. bře 2009

kráásný večer

lucif píšeš krásně já to ani tak neumím vyjádřit podporu oporu,ale vím že ted se ti honí černé myšlenky já je měla taky a vím co se ti honí hlavou ,alevěř že časem se na to člověk bude dívat jinak a jak píšeš nedělat ukvapené závěry a vše si promyslet a uvidíš ono to pujde 😵 😵 moc moc vám to přeju

a jestli si to čtou je jen dobře alespon muže dojít k zlepšení co se vám nelíbí

teri já přenášela dlouhých 12dni 😒 😒 😒 😒 tech 12.dni bylo asi nejhorších z celého těhotenství a rodila jsem taky 3dny 😝 😝 😝 ale ted z odstupem času nádhera a těším se jestli to zažiju ještě jednou 😵 😵 a já po porodu spíš když se mě něco pomlelo v břiše tak jsem byla štastná že cítím pohyby a miminko už spinkalo v postýlce 😀 😀 😀

luciii to s váma souhlasim já když byla snažilka najednou mě všichni oznamovali svoje těhu ☹ ☹ strašně těžce jsem to neslo asi jako všechny tady i v práci jsem byla poslední všichni mě předběhli a některé ani těhu nechtěly 😖 😖 ale dočkala jsem se tak jako vy všichni se dočkáteeeeeeeeeee a néé že ne 😵 😵 😵
pak když jsem byla těhotná jsem si říkala to jsou snad všechny těhotné samé těhule 😀 😀 😀 že se po mě opičí 😀 😀

jinak dneska to očkování dopadlo dobře mareček nestačil ani plakat a pak všem říkal že má bebíííííííííí ☹ 😵 😵 😵

hanulinecka
4. bře 2009

Lucif u nás to bylo tak,že když jsem byli na pohovoru a řekl nám verdikt manžel hrozný SPG a já bez ovulace,ale to jsme věděla už od svého dr.že vánoce jsou možná častěji než moje ovulace,ale co si budeme povídat dneska nemít ovulaci není zase takovýproblém jako špatný spg takže MM to pochopil jako že je to u nás 50 na 50 tak to i malej podal ,ale myslím si že spíš kvuli MM jinak MM je trašný optimista takže pořád vykládal jak to vyjde já mu brečela že ne aon že jo no bylo to u nás hroznýýýý a nepovedlo se a já mu říkám vidíš to nikdy nebudeme mít svoje mimi a pořád jsem mu bulela a taky byl na mě naštvaný jak to všechno vidím černě u 21.IVF taky měpořád utěšoval,ale já si to nenechala vymluvit a nakonec se povedlo a skoro celý těhu jsem měla na talíři ,že on to přece říkal ,že to vyjde 😠 😵 😵 😵

jeany
5. bře 2009

Ahojky,
holky tak jak Dr Frgala volal Lucifírkovi, tak mě taky první napadlo, že si to čtou. Ale bylo by to jen k dobré věci. Aspoň by měli přehled o tom, co na kliniku říkáme a jaký máme názor a co se nám tam nelíbí. Já jsem teď při 2 pokusu moc spokojená, všichni jsou moc fajn.
Luci, buď silná. Chlapi se nakonec ještě naštvou na nás, že pořád brečíme. Víš, on je taky určitě vyřízený a možná by potřeboval uklidnit, ale ty jsi taky nešťastná a tak je to těžké. Ale ber to tak, že máte za sebou teprve 1 pokus. Ten neúspěch člověka hodně zasáhne, člověk se na to nemůže předem připravit. Uvidíš, že i další spg bude lepší, manža nebude kouřit, bude brát vitamíny a dělat něco pro svou životosprávu. Příště máte větší šanci na úspěch.
Zuzi, já taky poslední dobou hned vyletím. Jsem v klidu a pak dcerka třeba něco řekne a já po ní vyjedu, i po manžovi, ale berou mě s rezervou. Upozorňovala jsem je na to. Včera dcerka říkala, že snad nebudeme mít dvojčata, že by se zbláznila. Řekla jsem jí, že to není její věc. Taky je u nás občas dusno a to právě kvůli mým měnícím se náladám. Já sama sebe štvu s těma náladama, ale nejde to ovlivnit. Pořád se ještě necítím dobře a bříško pobolívá. Už se to táhne moc dlouho a těším se až mi bude zase dobře.
Hani, nedělám v novinách. Velké porady míváme každé druhé pondělí, jen teď se to přesunulo na úterý. Dělám v kanceláři fakturaci, částečně účto apod. Co mimi, kope?
Zdravím osaaaatní 😀

jeany
5. bře 2009

Luci, ale když tu už nebudeš po ráno a budeš v práci, budeš mi tu chybět. Vždycky první píšeme my dvě. A čekám kdy se zase ozveš. 😀

jeany
5. bře 2009

A holky teď jsem se opravdu pěkně nasmála. n 😀 Našla jsem tu nově založené téma: Tatínkové-snaživci. Neměli bychom ty naše drahé polovičky informovat o to, že by si taky mohli dopisovat jako my? 😀 Nedovedu si toho mého představit, že si tady dopisuje o takových věcech. Ale, aby mě nepřekvapil, že.
😀

lucifirek
5. bře 2009

Dobré ránko,nebyla jsem tu blbne nám připojení.
Ještě k tomu,jestli nás čtou. Aspoň vidí,co si myslíme. A za svoje názory se nestydíme a stojíme si za nimy. Pokud by Dr. Frgala nezavolal,tak bychom jim náš názor stejně napsali a nejspíš Prof.Malému. Takto si domluvíme schůzku přímo s Dr. Frgalou a všechno s ním probereme.Vyplňovali jsme ten dotazník,ale tam člověk je jak opařenej a nechce se mu to napsat v jedné větě,ta to nevyjádří.

Hanulinecka,já jsem momentálně taky v takovém rozpoložení,že tu pořád brečím a tomu,že jednou budeme mít svoje mimi moc nevěřím.Mhla bych se zeptat,jaký jste měli spermio,možná jsi to tu někde psala. Ale nechci to házet ještě za hlavu.UVidíme,jestli se tem spermio třeba trošku nevylepší.

Ahoj Jeany,ještě že vás tu mám,moc mi to pomáhá. Dneska m manža řekl,že jsem na tom netu závisla.Musíme teď počkat,jestli třeba zaberou ty vytaminy. Dneska musím zavolat k gyndr. kvůli neschopence. Uplně je divný,že už mi manža nepíchá žádné injekce. Mám teď hrozné rozpoložení,nechce se mi nic dělat,nikam chodit,do práce semi nechce,k doktorovi se mi nechce.....

Holky ale vy,co teď čekáte na ET a testíky to neházejte za hlavu a buďte v klídečku. Pořád pozitivně naladěné. 😉

jeany
5. bře 2009

Luci, mně to teď ani nějak nepřijde, že jdu za chvíli na transfer. Tak nějak to teď rychle uletělo. Jen si říkám, že by to už mohlo vyjít. Po 10 hod. mám zase volat jak se oplodnily ty naše embryjka. Tak jsem o tom přemýšlela, jestli si dát 1 nebo 2 a nevím. Najednou se mi ty dvojčátka zdají taky i dost, že si myslím, že by nám stačilo i 1 miminko. No ještě mám na přemýšlení dnešek a zítřek. Dnes by mi taky měli říct, kdy bude ET, tak jsem taky zvědavá.

lucifirek
5. bře 2009

Tak tak,takyjsem měla takový pocit,to pak byla taková rychlovka. Určitě tam máte silné bojovníčky. Tak pak dej vědět. My jsme pro změnu rozhodnuti,že příště dáme 3 embryjka,pokud budou,je to větší pravděpodobnost.. Et bude určitě brzy. To uteče jak voda a budeš doma odpočítav a mít miminka u sebe.

lucifirek
5. bře 2009

Teď mi volal kolega,psala jsem mu,že příštítýden dorazím do práce,ptal se,jestli už jako není žádná šance,nebo jak to vypadá. Uplně mi to zase vehnalo srzy do očí. Nedokážu se o tom zatím s nikým bavit. A ani se mi neche.

Jeany a holky už se moc těším,až tu budete hlásit // 😉

jeany
5. bře 2009

Luci prostě a jasně řekni všem v práci, že se o tom nechceš bavit a hotovo. Řekni to jasně a stručně. Je to jen tvoje věc, ale lidé jsou zvědaví. Oni to třeba nemyslí špatně, ale nedokáží se vcítit do toho člověka, který tím prochází.
Zkus se nad to povznést a těš se, že příští pokus už vyjde a už budeš těhu. Já jsem myslela tenkrát, že do dalšího pokusu už nepůjdu a vidíš, už mám před druhým ET. A kdoví co bude dál.

lucifirek
5. bře 2009

jj,teď to vidím hodně pesimisticky. Jsem strašně zvědavá na ten mažův kontrolní spermiogram.

jeany
5. bře 2009

Nedivím se ti, že jsi pesimistická. Kdo by nebyl? Jen ti chci říct, že to byl terpve 1 pokus. Kydyby jsi měla za sebou 4 nebo 5, bylo by to horší. Tím tě chci povzbudit a víš, že Terezka psala, že se jim to povedlo až potřetí nebo počtvrté, teď nevím.

lucifirek
5. bře 2009

Pořád zvažuji,jestli nezajet ještě na nezávislý pohovor někam jinam,na spermiogram a konzultaci této situace. Ale nevím. Z unicy se mi nechce. Všude píšou,že i z jedné spermie je možné otěhotnět. ☹ Asi to zkusíme ještě jednou tak,jak teď. Od včerejška je u nás hustá atmosféra.
Dneska musím za chvíli zajet na nákup,teď už to tahat můžu. A v pondělí jdu na kontrolu a půjdu do práce. Aspoň na to nebudu tak myslet. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru