CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
17. led 2011

@croyance No to já musela, páč ten vyšší nadřízený schvaluje dovolenky, neschopenky atd. a tedy i neúčast na těchto akcích (jsou v pracovní době).

misha83
17. led 2011

@vodni To je jasná věc. Ale máme v práci fajn vztahy, tak právě se to snažím řešit tak, aby to bylo v poho pro všechny strany🙂.

brusle
17. led 2011

Ahojte holky, už od podzimku si čtu pravidelně vaše stránky, ale teprve teď jsem sebrala odvahu a napsala. Jsem po 1. IVF a ET, čekáme dvojčátka. Ze začátku to bylo děsný, zvacela jsem asi 30xdenně, ale teď už se to pomalu uklidňuje.
Píšu hlavně kvůli tomu Agolutinu, celou dobu jsem si ho píchala sama, ale jenom díky tomu, že jsem přesně věděla, kam píchnout, aby se nestal průšvih, nebezpečí, že si napíchnete sedací nerv nebo cévu je velké. Já sama to riskla, protože jsem zdravotní sestra a takových inj. dala stovky, ale jinak to rozhodně patří do rukou jiného, nejlépe ošetřovatelky nebo setřičky. Ošetřovatelky se na to dají zaplatit, stojí to kolem 20-50Kč za jeden pichanec. Přeju Vám všem, co jste ve fázi čekání, aby to dobře dopadlo, a těm, co to nevyšlo, nevěšte hlavy, není všem dnům konec!!!! 🙂

lenulek
17. led 2011

Ahoj kočky, tak se k Vám po 4 měsících přidávám znovu. Dneska si zobnu první prášeček Marvelonku 😅.

croyance
17. led 2011

@brusle Ahojky, mě taky trvalo dlouho než jsem se přihlásila, ale jsem moc ráda, protože holky jsou super 🙂 a vám se zadařilo hned napoprvé 😎 , to je príma povzbuzení 😵 moc gratuluji a přeji ať je vše OK a už jen přibíráte 😉

croyance
17. led 2011

@ami33 spolubojovničko moje, chci se zeptat jestli je OK, že ještě stále špiním 😒 myslela jsem, že už to v sobotu skončí a zatím stále špiním, možná to bude těma injekcema 😠 jak jsi na to ty? jo a jak jsem dnes psala, že nic necítím, tak dnes večer je vše jinak, pěkně mě tam dloube a tahá, tak asi je vše v poho 😀 😔

misha83
18. led 2011

@brusle Gratuluji a máš pravdu. Kdybych si to měla píchnout sama, tak to by dopadlo blbě a to mám sedací plochu, jak přistávací ranvej 😀 .

misha83
18. led 2011

@lenulek Tak to přeji hodně sil, do dalšího boje!

ami33
18. led 2011

@croyance čáu parťačko...mě MS normálně skončila jak vždycky, ale při těchto hormonech bych se ani nedivila,buď v klidu, zítra stejně máme utz tak se zeptáš, ale já četla na jiných dizkusích že ženské to měli delší či kratší než normálně , prostě ty hormony dělají své...nebo zavolej na Uniku. Mě bylo včera taky první den nějak hůř, to že mě tam dloube to se dá přežít,ale dost mě bolí v zádech v křížích to mívám i při ovulaci a hlava pobolívá ale taková sekundové narázy, taky nic hroznýho, nejhorší je ta únava, pořád bych spala, už v osm mě to bere a ráno se budím brzo sama,ale nevím čemu to přikládat, najela jsem na bezkofeinový kafe, tak možná i to.

evakim
18. led 2011

@vodni @croyance pri prvnim IVF jsme byla doma pouze po ET 14dnu, ale vzhledem k tomu, ze mam problem s tvorbou vajicek tak jsem si rikala, ze byt vklidu prave pri te stimulce by bylo mozna lepsi, listek nemocensky by mi napsala moje prakticka doktorka, neco by se urcite naslo, je to znama🙂 uvidime po ctvrtku co na to jeste doktor, ale diky za rady

vodni
18. led 2011

Čau kočeny, vítám nové a staronové 😉

@ivetule jak je čekatelko?

@ami33 @croyance Tak zítra je náš den!!! 😵 😵 😵 Jste taky tak napjaté jako já? Myslím, že dnes ani nedospím 😝

@evakim Taky tvořím minimum vajíček (při supradávkách max 3). Myslím, že ten klid na to vliv nemá, ale je pravda, že teď když mají zase začít řádit ty chřipky, bude lepší to pojistit co to půjde 😉

@brusle gratuluji ke dvojčátkům 😉 Je jasné, že zdravotní sestra si injekci píchne líp, ale určitě jak píšeš, nepíchat to sama, a zajistit si to jinde. Jedna kočka mi říkala, že našla nějaké ošetřovatelky, co přijdou píchnout domů, sice je to určené spíš pro seniory a těžce nemocné, ale když tam volala, popsala jim co a jak, tak že prý říkali, že kdyby to neměla jinak vyřešené, že se jde domluvit...

ami33
18. led 2011

@vodni Ahoj 😀 no zejtra to vypukne, chci tu vidět samej úsměv, nic jinýho nepřichází v úvahu. Já se před chvílí dovolala k dr. co mám jít na ten utz zítra a sestřička, že mi zavolají, na kolik hodin mám přijet, protože pan dr. musí dojet z nemocnice, protže se to o ten jeden den posunulo kvůli MS. No snad to bude nějak dopoledne, kvůli tomu abych si nepíchala pozdě léky. Ráno si nemám píchat Puregon že ne? to až asi v ordinaci ne? v plánu ho teda napsaný nemám. Vím že říkali že mám sebou vzít léky...už nevím který, tak vezmu radši celou tu moji lékarnu. Nevadí že nebude Puregn v lednici, když to budu převážet?

vodni
18. led 2011

@ami33 jj zítra nepícháš nic, puregon (pero+náplně), menopur a možná i ten cetrotide si vezmi s sebou (co z lékárny nosit nemusíš je listovka a prednison, ty si normálně ráno polkni).
Podle velikosti folíků je totiž možné, že ti dávku sníží/zvýší, tak proto si to ten den nepíchá. Až potom po prohlídce - to nevadí, že to bude mít pár hodin zpoždění. Taky jsem píchala v 7 ráno a v den utz jsem se jednou dostala na řadu až v 11. To je asi v rámci nějaké tolerance pro jednou (tj. ne že se to tak liší každý den, ale jen jednou, nebo dvakrát po utz). Přenášení taky nevadí, zvlášť v takovém počasi jaké je teď. Vem si, že jsem stimulovala v létě, kdy bylo 30st. Pořídila jsem si teda termoobal, ale i jsem se na to ptala, a tu chvíli to prostě nevadí... Takže teď jsem to nosila normálně jen v té krabičce.

ami33
18. led 2011

@vodni jesus já sem napnutá jak malý gatě 😀 , no nad tím jsem přemýšlela včera jak by se to dělalo s tím puregonem v létě...teď je aspoň zima, leda autolednici zapojit,ale v lednu sem si říkala taky že je to ok. Jinak od rána mě pobolívá hlava, mám takovej pocit, že to všechno mám z tý bezkofeinový kávy, holt absťák 😀 a zejtra je to 14 bez cigarety, mám ze sebe radost a co teprv manžel.

vodni
18. led 2011

@ami33 wow, gratulka, to jsi to vzala za správný konec 😉 Taky jsem celáí roztěkaná, nemůžu se soustředit, pořád "nenápadně" pokukuju po břichu, co jako "dělá"... 😀
Hormony s náma během stimulky (a po ní) cloumají prostě dost, takže ty pocity, to bude tak nějak všechno dohromady 😉

jezulicka
18. led 2011

@vodni takže na zítra ti držím moc pěstíky at tam vidíš to co máš...a at jsou dvě zdarvá mimiška se srdíčkem...už se těším až nás budeš zítra referovat jak si viděla srdíčko... 😉 držím pěstí...

vodni
18. led 2011

@jezulicka Ahoj a díky... I když... já se modlím za jedno 😉

croyance
18. led 2011

Ahoj holky @vodni, @ami33, tak jsem volala do Unicy a prý se zítra uvidí, nemám se plašit 😅 já vím, že ne, ale .... 😅 se to lehko říká 😉 tak nám držím všem pěsti, ať nám řeknou samé dobré zprávy 😉 @ami33 gratuluji k nekouření, tak se drž 😉 Mě je dnes taky nějak divně, měla bych něco dělat, ale vůbec se mi nechce a bolí mě dnešní píchnutí 😀 no , ale hlavně jsem nervózní ze zítřka 😀

ami33
18. led 2011

@vodni Právě mi volali, tak zítra v 8:30 tam mám být, všechny léky co se podávají injkečně sebou a rozpis. Tak to tak vidím, že zejtra do kanclu už nepojedu, pojedu si dát domů puregon do lednice a hups na koníka čekat na další zprávy od vás. 🙂 Jinak ty hormony, sem si včera akorát říkala, že jako nic nepociťuju a pak sem jako u tv bečela skoro kvůli ničemu, ještě, že nebyl manžel doma a tak sem si říkala, tak už nám to začíná. 😀

ami33
18. led 2011

@croyance mě dnešní píchnutí nějak zabolelo taky, sem si říkala, že bude asi druhá modřina, měla sem chvilku červený flíček,ale pak to zmizlo. Tovíš pícháme už 6.tý den , tak si myslíme jaké už nejsme profesionálky, holt musíme s citem no. Neboj zítra to všechno dobře dopadne, nemusí jich být moc, stačí pár ..hlavně kvalitních. Seš taky tak unavená příšerně a nebo to mám fakt z té kávy? a co to špinění...už dobrý?

evakim
18. led 2011

@vodni moc drzim pesti na zitrek 🙂

vodni
18. led 2011

@evakim Děkujííííí 😵

vodni
18. led 2011

@ami33 😀 já jsem na to manžela upozornila už před první stimulací, že to nejspíše bude se mnou dělat divy 😎 Takže je celkem v pohodě, spíš se jen tak potutelně usmívá když vidí, jak začínám natahovat u zpráv apod. 😀 (včera mě dostala ve zprávách chudák stará paní v zaplaveným domě 😔 )

vodni
18. led 2011

@croyance To se lehko řekne, ale trojčení se prostě nikdo nevyhne, prostě to s náma cloumá 😝 Ale uvidíš, bude to ok a ty superzprávy budeme čekat i od tebe. Stačí jich klidně míň, ale budou to bojovníci, jako ti moji 😉

croyance
18. led 2011

@ami33 no špinění pokračuje, ale uvidíme zítra, co na to pan doktor 😉 Unavená jsem taky, na vaše doporučení jsem taky vypustila kafe, tak piju jen meltu 😝 takže absťáky ukázkový 😀 zítra se k PC dostanu až k večeru 🙄 , ach jo, to se všechno dozvím až tak pozdě 😅 😀 @vodni zítra moc moc držím pěsti, to bude dnes dlouhá noc,viď? Přeji na zítra minimálně jedno krásně blikající srdíčko 😵

ami33
18. led 2011

@vodni jo tu paní sem viděla ve zprávách, je to hrozný, jenže to co ty popisuješ to já brečím běžně u tv, i u pohádek a tak, u pošty pro tebe, takže můj se mi takhle směje běžně, jestli to se mnou nebude ¨dělat nic víc, tak já budu vlastně v normálu 😀

vodni
18. led 2011

@croyance jj, moc bych si to JEDNO blikající ♥ přála... 😵 Dnes jsem zase počůrala test. Ale nefotila jsem ho - byl už stejný jako ten poslední z fotoalba, tj. testovací silnější než kontrolní, ale když jsou ty hladiny už vysoký, tak se nedá poznat jestli se to nějak mění... Tak mě to jen nabudilo k tomu být na zítřek ještě zvědavější a napnutější 😝
Jejej, ty nás teda budeš napínat až do večera? 😅 😝

vodni
18. led 2011

@ami33 😀 😀 😀

croyance
18. led 2011

@vodni neboj vše bude zítra OK a přepíšeš si týdny těhotenství místo "snažíme se" 😎 😅

croyance
18. led 2011

@vodni @ami33 budu zítra spěchat co nejvíc to půjde, protože budu moc napnutá jak to všechno dopadlo u vás 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru