CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
19. zář 2011

@vodni ani nevíš jak ti závidím tu mlíkárnu 😉 já bojovala o každou kapičku 😕 odsávala jsem jak magor 15 měsíců 😝 , aby měl Martínek MM, protože sám se papat z prsu vůbec nenaučil ☹

andinecka
19. zář 2011

@drndapetka
Posílám kámoščinu odpověď.
MTHFR heterozygot je v ČR cca. 40% populace...takže skoro každý 2. člověk. Není to nic tragického, nic, čím by se měla znepokojovat (i když pacientky některých opatrných hematologů a gynekologů taky píchají v těhu heparin). S listovkou je to pravda, lidem s mutací na obou chromozomech chybí enzym, který umí listovku rozštěpit úplně, u heterozygotů je ta schopnost pouze snížená, funkční alela na druhém chromozomu by to měla zabezpečit. Přesto se důrazně (kor u plánování těhu a I. trimestru) doporučuje raději pro minimalizaci rizika rozštěpových vad užívat ten Femibion s metafolinem...a obecně pro celý život žít zdravěji, určitě nekouřit, víc se hýbat. Měřit hladinu homocysteinu není u Hz potřeba.

drndapetka
19. zář 2011

@andinecka jéééé, jsi zlatá 🙂 Tak to se mi ulevilo. Strašně moc děkuji. Dnes jsem se na to ptala mé gyndr a řekla mi to podobně, takže jsem hned klidnější 😉 A jakpak se daří? Co malá?

drndapetka
19. zář 2011

@bobecek79 malinký špinění může klidně být ještě po OPU. Já tedy nešpinila, ale vím, že se stát může. Mělo by to být ale jen trošku a přestane to. Kdyby to trvalo dýl, tak si zavolej na Unicu a raději se optej, ju.

@vodni tak to je príma, že kočičky jsou tak toleratní 😉 Podle toho co píšeš, tak Ti nemůžou stačit ani vložky do podprdy, že? 😲 To je fakt mazec, že Ti to tak teče samo. Ale je to dobře, aspoň vodníček má hodně 😉

andinecka
19. zář 2011

@drndapetka
není zač, ráda pomůžu. Takže budeš-li něco potřebovat, napiš mi to a já to obratem pošlu na konzultaci 😀 😀

malá je skvělá. Spinká, papá, povídá si a hned potom zase usne.
Brzy ale už malá nebude, pan doktor mi řekl, že vypadá jako 3.měsíční miminko a zatím má "jen" 8týdnů. Prostě správně kojený miminko 😵 😵

vodni
19. zář 2011

@drndapetka přesně tak, vložky do podprsenky jsou k ničemu, občas toprostě cáká jako vodotrysk 😀 😀 😀 fakt mazec. Na to, že to nejdřív vypadalo, že snad mlíčko ani nebude 😎

drndapetka
19. zář 2011

@andinecka
@vodni holky kojte kojte dokud můžete, budete mít zdravý dětičky, což je hrozně moc důležité 🙂

drndapetka
19. zář 2011

@lenceslava Tobě přeji na zítřek tfuj tfuj na UTZ 😉

lenceslava
20. zář 2011

@drndapetka díkky. dneska teda to břicho zatím moc necítím,tak snad nepopraskali.

durma
20. zář 2011

@vodni ahoj,já kojila holku do 2,5 let.Začátky jsem měla jako ty,že jsem mohla klidně kojit trojčata,ale ono se ti to časem upraví,podle toho,jak a kolik bude malý pít.Pro začátek byly lepší takové čtverečky gázy,dávala jsem si jich tam víc.Nebo někdo používá plenku.Začátek je boj 🙂 ,ale neboj,časem se domluvíte 😉 😉

drndapetka
20. zář 2011

@lenceslava houbelec , nepopraskaly 😠 Já cítila břicho první 2dny, asi jak se to rozjíždělo, od té doby ho necítím, jen když ležím na boku v posteli, tak mě to trochu tlačí, jinak nic. Myslím si, že mi budou muset zítra zvednout dávky, budu asi nastimulovaná málo. Když měl včera největší folík jen 13mm a rostou v průměru 2mm za den, tak zítra bude mít největší jen 17mm, takže mi budou muset holt přidat 😖

ivetule
20. zář 2011

@lenceslava držím palečky na dobré zprávy. 🙂

drndapetka
20. zář 2011

@lenceslava tak nenapínej 🙂

lenceslava
20. zář 2011

@drndapetka čauky tak levá strana 8 folíků. 7 má kolem 21-23 mm. Pravá jen jeden ten má 17. Pan primář říkal že budu mít tal 7 vajek(moje číslo) Ale tedy ve vší úctě k panu primáři,ultr je s ním teda krutej,pěkně sem se mu tam svíjela. jo a opu je ve čt.

teckovanaorchidej
20. zář 2011

@lenceslava gratluji ke snůšce a budem na tě ve čt myslet 🙂 🙂

lenceslava
20. zář 2011

@teckovanaorchidej jj díky. před chvíli jsem se dozveděla že jsem počtvrté tetou. tak jsem na měko.

teckovanaorchidej
20. zář 2011

@lenceslava klid, a to budeš ještě k tomu mámou 😀 poprvé 😀 😀 😀 😀 drž se 😀 😀

lenceslava
20. zář 2011

@teckovanaorchidej no mezití, budu tetou ještě popáté a pak snad už i tou mámou 😉 Díky orchidejko

bobecek79
20. zář 2011

@lenceslava tak to je super,gratulace veliká 🙂 ,ve čtvrtek budu držet palečky.... 🙂 Já dneska naposled volala ohledně naších embryjek a embryotransfér je zítra v 8.30. A zbyli nám 3 bojovníčci.......

bobecek79
20. zář 2011

@lenceslava dneska mi neřekli kolikabuněčný jsou,jen že se pěkně kultivují,tak uvidím 😒 😒 . Myslíš že může ještě nějaké odejít????

lenceslava
20. zář 2011

@bobecek79 Děkuju, já tobě budu moc držet palečky od zítra.A předpokládám že v pondělí se k tobě přidám do čekárny.

jimmy1
20. zář 2011

@lenceslava to máš ten pravej vaječník pěěěěkně lenošnej 😉 ale třeba zrovna to jedno vajucho na něm bude ten "favorit" kterej to dotáhne až do kočárku 😉 Takže teď už pícháš jen pregnyl? Já už si taky prdlačky pamatuju jak to jde po sobě 😝 no ale v pátek dostanu svůj rozpis, tak budu zase chytřejší.
Tak ve čtvrtek budem držet palce, ať je všechno OK, vajucha zralý a hezky se oplodní 😵
@bobecek79 na zítra se hezky vyspi, od zítřka totiž budeš těhotná 😵

bobecek79
20. zář 2011

@lenceslava no jasně,že se přidáš 🙂 ,s tím počítám a @drndapetka taky,takže budeme 3 čekatelky.

jimmy1
20. zář 2011

@bobecek79 bohužel je možný, že to ještě některej embroušek do zítra vzdá ☹ ale tím se netrap, stačí jedno kvalitní 😉

jimmy1
20. zář 2011

@ivetule heleď, jak ty to vlastně teď máš???

bobecek79
20. zář 2011

@jimmy1 jen aby to nevzdali všichni,ale to si myslím,že by mě je zavedli dřív,ne???

jimmy1
20. zář 2011

@bobecek79 věř jim 🙂 kdyby to vypadalo bledě, tak by nedělali PK, ale šoupli by je k tobě dřív. Ví co dělají 😉

bobecek79
20. zář 2011

@jimmy1 díky za podporu,já to všechno podstupuji poprvé,tak jsem ze všeho tak vyplašená... ☹ víš??

lenceslava
20. zář 2011

@bobecek79 jetli to nějaký vzdá,to je ve hvězách, snad ne.Kdy jsi měla punkci(jsem to nějak zapoměla)? JJ budem s @drndapetka v čekárně a pak budem všichni drndat kočárky 🙂 @jimmy1 joj já si popletla strany,pravej je výkonější než LEVEJ(tam je jen ten jeden,ale to mi říkala i moje mudra když jsem tam chodila na ultr po stimulaci clostylbegytem(říkala že ten levý možná mín funguje kvůli tomu že nemám levý vejcovod,takže to dohání ten pravý vaječník)Ale já měla levou stranu línější už při prvním pokusu.Jsem nefalšovaný pravák.

lenceslava
20. zář 2011

@ivetule díky díky díky.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru