CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
10. bře 2010

Květy, gratuliji k dobrému výsledku.
Betys, já jdu příští týden také na UTZ a jsem také zvědavá jakou má malý polohu. Můžu jít buď v úterý nebo ve čtvrtek, ale asi to nechám až na čtvrtek. Taky se těším, že ho po tak dlouhé době uvidím.
Jinak už mám doma postýlku a manža už ji i smontoval. Je moc pěkná a stabilní. Dnes jsem si koupila i modré prostěradlo, tak až to operu, i mantinely a nebesa, tak to pak nafotím a dám do albíčka.

betys
10. bře 2010

jeany-no vidíš to.Já jsem přibrala 12 kilo a cukr mám malinko zvýšený.nemusím se omezovat,jen nesmím zdlábnout celý balík sušenek naráz.Prostěradlo jsem si koupila na netu,čekám až ho pošta přinese.Pověsila jsem další várku malých věciček a trošku si odpočinu.

lucifirek
10. bře 2010

Ahoj Jani,to je teda mazec,myslela jsem si,že to budeš mít v pořádku. Ta dědičnost teda u vás funguje,máte to u vás všechny ženy stejné vid. Bohužel tahle cukrovka prý nesouvisí ani s tím kolik jíš sladkého a kolik přibereš. PRostě je to dáno. Copak sladké člověk omezí,ale že nemůžeš moc ani ovoce,to je blbý.Tak hlavně aby ti ta dieta stačila a nemusela si brát nějaké léky nebo injekce. Tak se drž at jste s Martínkem oba v pořádku.
Já si myslím,že na to půjdu při další kontrole a tam jdu příští týden. V mamince píší,že na cukrovku se má chodit myslím po ukončené 24.tt. Musím se na to ještě kouknout.
To se těším na fotečky postýlky,jaký to budeš mít načančané. 😉

lucifirek
10. bře 2010

Kvety to ses treda projela,když jsi musela až na Veveří. Jak jsi jela,vlakem? Hlavně,že jsi v pořádku. Odpočívej a šetři se.

kveta
10. bře 2010

Lucifirku, odviezol ma exmanžel autom, aj bol pri ultrazvuku... Celkom sranda, keďže ho dr. oslovoval "tatínek". Občas život robí psie kusy... 😀

lucifirek
10. bře 2010

No tak to muselo být teda něco Kvety. Muselo to být zvláštní. 🙂

lucifirek
10. bře 2010

Autem to je určitě lepší,než vlakem. Jak jsem jela na sraz,tak to občas bylo nepříjemné. A ty máš být v klidu a šetřit se,tak si udělala určitě dobře. 🙂

jeany
10. bře 2010

Luci, no musím se už omezovat. Dr mi říkal, že ovoce nejíst každý den, ale jen občas. Přejdu na bílé jogurty a zeleninu a budu si véce dělat zeleninové a těstovinové saláty. Co mi zbývá. Taky se těším až budu postýlku čančat. Chci to nachystat a pak to přikryji velkým prostěradlem, aby se na to ještě neprášilo.
Luci, už zítra jedeš na UTZ, pořád na tebe myslím a držím palce. Ale věřím, že všechno bude o.k.

Květy, tak to je dobré, že tě vezl tvůj ex a jetě k tomu byl i u UTZ. Ano, život opravdu někdy dělá psí kusy. U tebe to dost sedí. 😉 Opatruj se.

lucifirek
10. bře 2010

Jani nenaděláš nic,co by člověk pro toho prcka nevydržel. To opravdu po porodu nebudeš muset nic hubnout 😀
Já jsem dneska strašný lenoch,nic se mi nechce. Ted musím na nádobí,alespon to musím udělat.
Já doufám,že zítra to bude v pořádku a pak budeme moct nakupovat konečně výbavičku. 😉

jeany
10. bře 2010

Tak jsem teď hodila do albíčka dnešní fotku v 30 tt.
Luci a taky jsem zvědavá co budete mít. No záleží, jestli se to vaše miminko umoudří to ukázat, že. Abych pak věděla co ti mám koupit, v jaké barvě. 😀

jimmy1
10. bře 2010

Ahoj holky 😉

povedlo se mi vyfotit Martínka s úsměvem na líci, tak jsem vám to hned šoupnula do albíčka 😵

Jeany to je blbý s tou cukrovkou, chce to hodně hlídat co jíš a hlavně jíst často, tak po 3 hodinách jako miminko 😉 držím pěsti, aby se to vyřešilo jen dietou bez inzulínu...

jdeme si s prckem chvilku lehnout do dalšího papání za tátou, spí po noční 😉

Mějte se všechny krásně a opatrujte mimíska v bříškách 😵

betys
10. bře 2010

jimmy-no to je smíšek 😀.Lehítko máš od Fisher Price-takový to do 18 kg?To si chci taky poříd.Takový krásný vysmátý miminko hned člověka líp naladí a povzbudí.
Holky určitě se mrknětě

lucifirek
10. bře 2010

Jani hezky se ti bříško kulatí. 😉
Jimmy martínek je krásně vysmátý. 😉 a spokojený.

weny
10. bře 2010

Ahoj, vy jste toho napovídaly. nali23- já beru listovku, C, nějaký tablety s rybím tukem (takže asi A,D) a zinek. Jestli to pomůže nevím, a třeba ani neuškodí. A občas si udělám kontryhelový čaj. A manža dlabe selen. Kveta- ty jo, a jak se na to tvářil ex? 😉

lucifirek
10. bře 2010

A že s tebou šel dovnitř Kvety?

jimmy1
10. bře 2010

Holky díky,
Marťásek je prostě zlatíčko, všechny ty peripetie, který jsme museli podstoupit a podstupujeme určitě stály za to 😎

Betys, je to přesně to lehátko, později houpací křesílko. Teď se do toho dá přikurtovat pásama a až bude "velkej" tak to bude mít jako houpací křeslo. Doporučuju 😉

Jeany, ty toho Martínka máš někde v kapse asi, ne? Takový malinkatý bříško 😉

Luci, ty už máš taky pěknej pupíček 😵 Jsem zvědavá, jestli tam schováváš kloučka nebo holčinu 😉

Dneska odpolko nám babička donesla tašku různejch hraček (kousátek, štěrchátek a různejch udělátek), že mi to posílá kolegyně z práce. Zítra to všechno umyju a to bude Martínek koukat 😉 už ho začínají hračky zajímat, kouká na ně, otáčí za hračkou hlavu a směje se a na hrazdičce do hraček tříská 😀

Těšte se holky, je to fakt paráda 😉 Ale odpočívejte do zásoby a spánek ukládejte někam do šuplíku asi na horší časy 😅

kveta
10. bře 2010

Weny, ex nevedel od monitora odtrhnúť zrak, vôbec ma nevnímal.. No musel to byť pre neho pri jeho neplodnosti záhul... ale statočne to nesie, pomáha mi... stali sme sa v podstate kamarátmi a pomáhame si navzájom v núdzi...

Volali mi z Brna, aj výsledky z krvi sú v poriadku... Pravdepodobnosť Downa je 1 ku 10 000. Ďalší míľnik je za mnou... Takže dnes som správou o bábätku dojala širšie príbuzenstvo... Je troška blbé, ako každý automaticky počítal s tým, že sa vydám alebo že spolu s biootcom aspoň žijeme... ale čo už... Vysvetlila som, že sa chystáme byť spolu rodičmi a že to nám nateraz stačí... tak snáď to rozdýchajú... ale boli fakt dojatí a nadšení... 😎

jeany
10. bře 2010

Jimmy, krásný úsměv nám Martínek posílá. Moc pěkná fotečka. No já teď budu muset dodržovat dietu a nejíst nic sladkého a žádné cukry a nic nesladit. Jen nevím, čemu by to mohlo škodit. Musím si najít nějaké informace o těhu cukrovce, ještě jsem se nedívala.

kveta
10. bře 2010

Jeany, môžeš mať priveľké dieťatko, s veľkou váhou... Môžeš sa horšie hojiť a v ťažkých prípadoch bezvedomie, kóma... zabrániš tomu tak, keď budeš mať vždy niečo sladké po ruke pre prípad problémov, veľkej únavy, spomalenia - pouč rodinu, aby Ťa strážili...

Drž sa, holka... /ten nácvik injekcií pri IVF sa teraz môže ukázať ako celkom dobrá príprava na prípadné pichanie inzulínu... a nebudeš mať z toho taký strach ako iné tehule... všetko zlé je na niečo dobré.../

betys
10. bře 2010

jeany-pokud by sis cukrovku nehlídala tak může mimčo mít poruchu s poporodní adaptací,nemá dokonale vyzrálou plicní tkáň,častěji jim hrozí hypoglykémie-závažný stav,kdy poklesne hladina cukru v krvi a mívají v těle méně vápníku.To jsem vyčetla v moudrý knize.Ale fakt píšou že je to v případech kdy se těhu cukrovvka nehlídá nebo neléčí.Píšou že ve většině případů stačí jen dieta a úprava stravy.Po porodu by měla cukrovka zmizet.
Já jdu chrnět.To ranní buzení v 6 mě unavuje.Nechám si namazat bolavý záda a pádím do pelechu.Dobrou noc 😉

luccatko
11. bře 2010

Dobré ráno... 🙂 u nás teda napadlo sněhu..sákra a furt sněží.já už bych tak chtěla jaroooo,zimu moc nemusím,když tak na horách,ale totok néééé.

bobbule09
11. bře 2010

Ahojky všem 🙂
Jeany,to je mazec. Ty taková štíhlá,skoro nic jsi nepřibrala a máš cukrovku 😠 To fakt nechápu. Vůbec si neumím představit,že bych nesměla sladké,já jsem hrozná čokoholička 😀 ,ale já nemusím takové věci řešit.
Ten sníh venku,to už mě fakt přestává bavit 😠

jeany
11. bře 2010

Dobré ránko 🙂
Květy, když mi Dr dal ten glukoměra ptal se mě, jestli mně s tím vylekal, tak jsem mu řekla, že ani ne. V duchu jsem si říkala, že už jsem toho zažila víc a nějaké píchání do prstu mi vůbec nevadí. Proti tomu co máme za sebou při IVF je toto vyloženě sranda. Musím si 3 x denně píchat do prstu a pak se to měří glukoměrem. Jen mně štve, že mně moje Dr na tento test cukrovky neposlala jak má, tzn. v 25 tt. Mohla jsem už od té doby držet dietu a nejíst sladké. Musím mít hodnoty do 7.5 maximálně a teď co se hlídám a měřím, tak mám třeba dnes ráno 4,7. Což je v normě. Však jsem si taky dala neslazený čaj a rohlík s máslem. Jinak po vypití toho nápoje na testu jsem měla až 9,4, což je strašně moc.

Holky, díky za rady. Taky jsem už četla, že nejhorší je, pokud je tato cukrovka neléčena, no a já to už vím, takže sladké nebudu, tak by to mělo být v pořádku.

jeany
11. bře 2010

Bobule, to mě ráno naštvalo, probudím se, odtáhnu okno a zase sníh. Pořád si říkám, kde je to jaro? Čekám na něj a nic. 😠
Lucka dnes jela na Veveří a ten veletrh, tak sjem zvědavá s čím přijede.
Betys, ty jedeš na veletrh myslím v sobotu, že.

betys
11. bře 2010

jeany-jo my jedem v sobotu.U nás je taky sníh ale už to leze dolů.Chci se stavit v sobotu ještě do Baumaxu-mají v akci takové ty plastové boxy tak je chci vzít.Ségra je má na ukládání oblečení a jsou super.
Je to divný že Tě Dr. na tu cukrovku poslala tak pozdě,já už ji mám dávno za sebou.Ale určitě nemusíš mít nervy o mimčo když se budeš trošku hlídat a omezovat.To co všude píšou se týká neléčené a zanedbané cukrovky 😉

bobbule09
11. bře 2010

Jeany,jaro příjde příští týden. Na konci týdne by mělo být až 15 stupňů 🙂
A taky jsem moc zvědavá na pondělí na ten nový seriál Zázraky života.

betys
11. bře 2010

bobu-já jsem na ten seriál taky zvědavá ale mám strach aby to nebylo takový přeslazený a zkreslený jak oni to umí udělat.my to můžem posoudit.
Pořád sněží ale hned to taje,už je těsně nad 0.Jsem dost unavená,špatně jsem zase spala.Dneska jsem čučela do tmy už v 5,pak jsem zase usnaula ale už to není ono. 😠

mrkvicka28
11. bře 2010

holky na twen serial jsem taky fakt zvědavá co vytvořili.

jeany
11. bře 2010

Musím se podívat kdy ten seriál dávají, ráda bych to také viděla. Jsem na to zvědavá. Teď si jdu zalehnout k tv. Dnes vařil manža, je vyjímečně doma a tak navrhl, že uvaří. Dělal zapečené brambory se šunkou a koupil si na to omáčku od Vitany na zapečené brambory. Bylo to moc dobré. 😝

hanulinecka
11. bře 2010

ahojky jsem doma....bylo to děsny miminko už bylo fakt velký se vším všudy akorát to jedno mu nejduležitější mu chybělo bijící srdíčko dr. na utz se ptal jestli má vypnout tu plazmu přede mnou já řekla,že ne
nějak se oklepu to je jasný

ale prostě jsem toto těhu brala tak jako samozřejmosti u marečka jsme se bala každého dne a každého utz a ted si říkám budu se chovat jako moje kámošky co otěhotní napoprvé a hned po testu div né kupujou kočár nic si nepřipuští a ví že za 9 měsicu porodí chovala jsme se tak taky nic si nepřipuštěla prostě jen to že v řijnu porodím a ejhl......
nechápu takovou práci to dá než to dostaneme dovnitř a pak toto
taky si říká jestli je lepší najít sněhobílej test nebo toto třeba co jsme zažila je hrozny jěště ty hormony jak s tebou cloumají nechceš brečet a bulím jak žellva i na sále jsem se probrala a bulela až se zalíkala a nebadlo se to zastavit všichni v těch rouškách mě konejšili já je viděla jěště rozmazaně byla jsme uplně v tranzu hrozny hrozny hrozny uklidnila jsme se asi za 45 minut ale všichi byli moc hodni asi jsem toho byla plná a muselo to ven a dost ve velkým ted slyším pisníčku země pohádek a taky bulím chjooo ty hormony

dneska jsem si šla pro marečka ani ten se smnou nechtěl jít jak si zvykl na babičku tak další slzavé udolí on řval když jsme ho táhla domu já řvala no děsny

všem gratuluju k super kontrolám

natálko nepozoruj se my už jsme si to tady vybrali to špatný a na tobě je to štastný neboj bude to dobrý 😵 😵 😵 😵

ted hlavně musím vymyslet plán B abych se mohla upnout na nějaký cíl do uniky asi na poslední pokus nepujdu a zkusím asi reprofit s minimální stimulaci sice je menší šance,ale zase levnější no uvidíme otěhotnět asi není u mě problém musím to prostudovat sednout si s markem a zjistit všechna pro a proti

zatím se mějte a určitě budu načuhovat jak se vám daří
snad už začne to sluníščko a bud líp prosím

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru