CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobbule09
12. dub 2010

Ahoj všem 🙂
Tak jsem vás zpětně přelouskala.
To je dobře,že jsi Jani doma. Tak hlásím,že v pátek jsem totálně odpadla a na miminku už jsme nepracovali 🤐 Jsem byla prostě mooooc unavená. Ale teď už je mi líp a ani se mi už moc hlava netočí,jen mám pořád velký hlad,asi se tělo snaží dostat hodně živin na obnovu krve nebo co 😀
Dneska je tu nějak mrtvo,holky kde jste? 😨

lucifirek
12. dub 2010

bobul to by mě taky zajímalo,kde všichni jsou 😀

bobbule09
12. dub 2010

Ahoj luci,
to jsme tady jen my dvě? 😀
U nás je zase ošklivo,zamračeno a zima 😖

lucifirek
12. dub 2010

už to tak vypadá. 😀

lucifirek
12. dub 2010

já už do sebe tlačím oběd. Douklízím a jdu ven,je tam nádherně.

jeany
12. dub 2010

Ahoj, já jsem byla ráno u své dr. Už mám ukončenou neschopenku a vyplněné papíry na peněžitou pomoc v mateřství, ještě to musím dopravit do práce, ale asi to pošlu poštou, nechce se mi tam jet. Jinak u dr dobré, jen mi dala ještě magnesium. Do města mně hodil manža, ale zpátky jsem jela městskou a musím říct, že se mi v autobuse dělalo špatně, mdlo a tak si teď půjdu lehnout. Nějak mně to bříško tlačí, no spíš malý mi pěkně tlačí na vnitřnosti a z toho je mi špatně.
Jinak zima je holky fakt pěkná, už, aby se zase oteplilo a vysvitlo sluníčko.

mrkvicka28
12. dub 2010

Jeany to je dobře že jste Ok já už holky polehávám v posteli,u nás je taky hnusně a trochu prší.
A jak malý leží?

jeany
12. dub 2010

Ahoj mrkvičko, malý leží už hlavičkou dolů. Ty už raději taky polehávej, je to bezpečnější. Já už toho také moc nezvládám a polehávám čím dál častěji. Za chvíli jdu na porodní kurz, máme to na 13 hod., tak vám pak sdělím dojmy. A kdy se přesně narodila malá, to už nevím, bylo to v 7 měsíci a mohlo to být počítám asi kolem 30 tt.

lukza
12. dub 2010

jeany to je super že je hlavičkou dolu je šikulka tak pěkně polehávej at už tak pěkně zustane

lucifirek
12. dub 2010

Jani tak to je bezva,že malý je hlavičkou dolů. Já jdu dneska taky na předporodní kurz. Tak tu pak také napíšu dojem. Máme to asi na šest lekcí a je to až do půlky června. Jinak bych tak brzo nešla.

betys
12. dub 2010

jeany-mě včera přidal Dr. v porodnici magnesium na 8 tablet denně.Taky polehávám.Teď udělám nádobí a zasednu do křesla a nohy hodím nahoru.Taky tady poprchá,je hnusně.Pověsila jsem prádlo a hned jsem zase šla pro ně 😠

lukza
12. dub 2010

Betys ty bereš ještě magnezium co vím že se má brát jen do 36týdne pak už né ale asi co doktor to jinak

lucifirek
12. dub 2010

taky jsem to s tím magnezime slyšela,že se může brát jen do určitého týden. PRotože pak prý ženy přenáší a nemůžou porodit.Ale fakt nevím,vím,jen že mi to někdo takto říkal.

lukza
12. dub 2010

Licifirku jj je to tak bere se jen do 36týdne pak už nená pro tělo žádný přímos a tlumý činost dělohy takže nedochází k stahum a proto sepřenáší

lucifirek
12. dub 2010

Tak jsem to asi slyšela dobře,ale asi jak píšeš,každý doktor jinak. Mě křeče přestali,tak jsem si ted zase to magnezko nebrala a poradím se s doktorkou ve čtvrtek na poradně.

betys
12. dub 2010

Dr.říkal že to nemá vliv.Že když porod začne tak ho ani kilo magnesia nezastaví.Myslím že jimmy ho taky brala až do konce.Říkala mi to i moje Dr. i Dr. v porodnici.Tlumí to křeče v nohách i děloze a břiše.Takže já ho určitě brát budu protože jinak bych se asi vůbec nevyspala.
Holky máte zkušenost s plenkama Happy?Teď je mají v Makru za dobrou cenu tak přemýšlím jestlije mám nakoupit-balík za 130 Kč.

lucifirek
12. dub 2010

Asi je to opravdu na doktorovi. Oni musí vědět,co a jak.

jimmy1
12. dub 2010

Ahoj holky,
Jeany, fajn, že se Martínek umoudřil a otočil se na netopýra 😉
Betys, máš pravdu, já brala magnezium celou dobu 8tbl. denně, takže ho klidně pěkně bašti 🙂 a když má porod začít tak začne i přes magnézko. Navíc ty tbl. ještě nejsou pořádnej kalibr 😉 to co dávají v kapačkách je větší síla.
Happy plenky jsme neměli, používáme papmers a huggies a s těma jsem teda spokojenoučká. Zatím jsme nakupovali jen v akcích, tak to i finančně žíly netrhalo 😉 a většinou jsme pro plíny vyslali dědu cestou z práce a on to od nás zaplatit nechtěl 😎

Pěkně si ty těhu kurzy užijte, musí to být fajn 😉

Lukzi, koukala jsem na fotky jak Lukášek "pase" na balóně a asi to taky zkusíme 😉 Jo a Lukzi, kolik tak vytáhneš při jednom odsávání?? Já závidím těm, kdo mají mlíka, že neví co s ním, já bojuju o každou kapičku 😖

Martínek teď objevil, že se nemusí dudlat jen dudánek, ale dá se cumlat ručička a nejlíp se snaží narvat si do papulky celou pěstičku nebo ještě líp obě a pěkně se rozčiluje, že se mu to tam nechce vejít, ale nevzdává to 😝 😀

lucifirek
12. dub 2010

Jimmy to je prča s těma dětma co. Jak zjištují,co k čemu mají. 😀 Já se musím vždycky řehtat,když dává ségra malé prso. To ji malá pořád někde hladí, šimrá,takhá za vlasy a taky dělá,že si v ručičce drží dudklík,a střídá,chvíli prso,dudlí,prso,dudlík. Prostě prča.
Tak z vycházky sešlo,je tam hnusná zima 😀 začalo pršet. A já se těšila na vycházku.

jeany
12. dub 2010

Tak jsem doma z kurzu. Jsem ráda, že jsem tam byla a všechno jsme si pěkně s manžou prošli. Je to lepší pocit nejít úplně do neznáma. Sestřička nám vysvětlovala jak probíhá porod a kdy jet do nemocnice, prý je ideální až když jsou kontrakce po 5 minutách. My máme porodnici asi 2 minuty cesty autem, takže bych nechtěla jet moc brzo. Spíš si říkám, že snad ty kontrakce poznám. U dcerky jsem to bohužel nepoznala, neměla jsem je silné a vůbec jsem v tom 7 měsíci netušila, že už mi vlastně začíná porod. Uvidíme jak to bude tentokrát. I manža byl rád, že na ten kurz šel se mnou. Pár párů tam bylo, jinak tam byly holky samotné. Mám z toho dobrý dojem a doufám, že pak vše půjde dobře. Stejně nikdy nevíme, zda to bude dobré nebo s komplikacemi, to předem neovlivníme.
Luci, my jsme měli jen jedno sezení o porodu a další jen o kojení. Na to nepůjdu, protože to prý stejně všechno pak vysvětlují i jednotlivě až se miminko narodí. Taky napiš jaks e ti kurz líbil. A těch 6 sezení, to je dost, to budete mít asi obsáhlejší. Pak podej zprávičky. 😉

jeany
12. dub 2010

Jo a ještě jak jsem tam stáli u toho, kde se čistí, váží miminko, udělalo se mi zase nevolno - mdlo, že sama setřička mi řekla ať si jdu sednout do křesla. Všichni byli v pohodě, jen já zase musela sedět a odpočívat. 😀

Betys, jen odpočívej. Za chvíli nás to už čeká. Když jsme procházeli pokoje na porodním pokoji a viděla jsem na chodbě, jak vezou miminko, chtělo se mi i brečet. Říkala jsem si, že budu šťastná až bude malý na světě a já budu vědět, že je v pořádku a zdravý.

Jimmy a Lukzo, díky za podporu. 😉 Snad tak malý už zůstane a nebude se vrtět. 😀

lucifirek
12. dub 2010

Jani tak to máš super,porodka dvě minuty,to můžeš strávit celou dobu doma a tam jet na poslední chvíli 😀 Aspon budeš ve svém prostředí. no a k těm lekcím,ted mi psala známá,že tam byla a že jí to přijde někdy až moc podrobné a zdlouhavé,takže na tu péči v šestinedělí,péči o miminko a pod. asi ani nepůjdu. Ještě uvidím.Ale dneska je konec těhotenství a příprava do porodnice,tak třeba poradí něco,co ještě nevím. 😀 Určitě pak dám vědět,ale asi to stihnu až zítra.

mrkvicka28
12. dub 2010

jimmy my na malého pleny happy použivali a vyšly nastejno jak pempersky i ted je budo pro kluky kupovat protože jsou už od 2 Kg

betys
12. dub 2010

mrkvicka-myslíš na stejno jako kvalitou?Pprotože cenově jsou trošku někde jinde a ještě se z nich můžou sbírat kódy.
jeany-já jem taky byla na měko když jsem v porodnici potkala tatínka jak si v košíku veze mimčo

kveta
12. dub 2010

Betys, kdesi som čítala, že drahé plienky sú kupodivu rovnako kvalitné, ako lacné, napríklad aj ako tie z Lidlu..

lukza
12. dub 2010

Betys já měla happy a jsou dobré jediné sčím zatím nejsem vubec spokojená jsou pampers sleep and play na to jak je propagují tak málí když je hodně pročurá myslím tím za 3hodiny tam pak má všude ty gelové kousky jak to ta plenka pouší 😠 já bych je už nekoupila jen nevím proč když někdo příjde tak prostě donese tyto pleny 😒 .jinak používám huggys nevím jak se to přímo píše a pampers ty žluté ale tedka jsem koupila huggys 3 a když je malí pročurá tak váží strašně moc a má uplně
hrču mezi nohama takže povalím dál jen v pamper žluté , happy .a ubrousky taky kupuji pampers mě se vyplatí si radči připlatit než kupovat ty levné a pak mě naštve když držím malému nožičky a potřebuji utřík kotyše a najednou se vytáhne třeba 10ubrousku to uplně šílím 😒 a huggys ubrousky jsou pro nás moc pevné a připadne mi že ty kotyše pak furt jen roztírám
jo ještě k tomu magnésku já jen napsala co jsem věděla já magnésko brala jen chvíly a jak mi křeče přestaly tak jsem si ho sama vysadila

Jimmy já vytáhnu tak 150-180 na jedno odsátí s obou a odsávám přes den co 3hodiny a v noci po 5 a pak 4 hodinách odsávám tak celou dobu tak jsi ty prsa tak zvykly že když je nechám přes den dýl tak je mám už moc nalitá a je to už nepříjemné.ale malí mě odpoledne jí třeba po dvou hodkách takže stále jsem ve cházi že jednou děnně dám 130 UM jinak je ale stále na mém mlíčku a valíme jen s lahvičky.

mrkvicka28
12. dub 2010

Betys myslela jsme kvalitou a jak píše Lukaz my s těma sleep and play měli stejný problém rýchle protekly a malý byl celý mokrý, už bych je nechtěla.

natalka28
12. dub 2010

Taky mohli Ti pitomci na Primě uděla reklamu místo na "zázraky života", tak třeba na "podvody života"! Je to hnusnej seriál, vůbec není o naději na rodinu, ale o tom, jak ti co ju mají, ji dokážou ničit a rozbíjet!

kveta
12. dub 2010

Hej, tiež mám obrovský problém to pozerať... Chcela som pozerať seriál o umelých oplodneniach a namiesto toho som stále konfrontovaná s manželskou neverou... Tú usmievavú blonďatú doktorku nemôžem ani cítiť, chvíľami mám pocit, že je to bezcitná psychopatka...

Inak všimli ste si ako sa vždy priblblo usmieva keď hovorí pacientkám zlú správu? /napr. keď hovorila žene, že ju neoplodnia, lebo zákon to neumožňuje... tak bola tiež usmiata... však v bežnom živote by ju už niekto za ten úsmev zložil k zemi.../

misi.21
12. dub 2010

Ahoj.můžu se vás zeptat co sebou na ET? Sestra mi to říkala na OPU,ale byla jsem nějak mimo 😀 tak si nejsem jistá,ale myslím že říkala jen přezůvky a sukni?? A dělají to nahoře jako punkci? Nějaký podrobnosti jestli budete některá tak ochotná podělit se se mnou?(jak to probíhá,jak dlouho atd) Předem moc děkuji 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru