CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
4. dub 2011

@vodni Ahojky, OPU byla až odpoledne. My tam byli s manželem ráno. Plánují to tak zřejmě schválně, abychom se nepotkali🙂. No a volat si mám zítra ráno.
@leamax Ahojky, tak mluvit budu jen za nás (mě a manžela) a my spokojeni jsme. Jak po lékařské, tak i po lidské stránce.

misha83
4. dub 2011

@vodni Jéé a dívala jsem se do fotoblogu, krásné bříško!

leamax
4. dub 2011

@misha83 a ako dlho tam uz chodite, ak sa mozem opytat? mate skusenost aj s nejakym inym centrom?ci ste isli rovno sem?

misha83
4. dub 2011

@leamax Šli jsme rovnou sem a chodíme sem něco přes rok. Teď nás čeká třetí pokus. Jinak já bych si z brněnských center vybrala ještě asi Reprofit.

leamax
4. dub 2011

@misha83 my sme prave boli parkrat v Reprofite, mali sme tam jedno IUI a jedno IVF, obidve neuspesne. ale dnes som sa rozpravala s mojim gyndosom a sa mu nepacil cely postup, ktory s nami robili. spomenul mi aj jednu pacientku, ktorej tam raz robili ET v nedelu, lekar ju skasiroval, nedal jej ziaden doklad a potom od nej pytali prachy znova. a on zaprel, ze uz platila. akoze mne sa tiez ten postup trosku nepozdaval, manzel tiez vravel, ze sa mu vidi, ze od nas nejako tahaju peniaze, kedze ako slovaci sme tam samoplatci. tak preto rozmyslam nad UNICou

misha83
4. dub 2011

@leamax No říkám, my máme zkušenosti jen s Unicou. Znám pár holek co chodí do Reprofitu a byly spokojené, ono je to vždy věc názoru. Mně se třeba líbilo, že u druhého pokusu jsem měla maximální dávky hormonů a platili jsme za to hrozně velké peníze. No a tak, když jsem si to píchala u nich při kontrole, tak mi oni umíchali zybtky vrácené od jiných pacientek. Vzhledem k tomu, že nám takto ušetřili 3 dávnky a každá z nich stála 3000 Kč, tak to bylo dost!

kac3nka
4. dub 2011

@leamax Ahoj. Tak já za sebe a manžela můžu říct, že přístup super po všech stránkách. 🙂 Jak doktoři, tak sestry jsou příjemné, vycházejí vstříc, zatím žádný problém. My jsme jinde nebyli, jenom v Unice a jezdíme tam od září 2010, teď jsme absolvovali 2. IVF.

leamax
4. dub 2011

@misha83, @kac3nka mne ten moj dokyno dal takeho chrobaka do hlavy, ze az. ani postupu sa mu nepozdaval.
dievcata, takze podla toho, co pisete, mate za sebou kazda neuspesne IVF? a nenavrhovali vam po nom hysteroskopiu nahodou?

misha83
4. dub 2011

@leamax Jenže počet úspěšných/neúspěšných pokusů není vždy ukázkou kvality CARu. To, že se nepodaří na poprvé je spíše častější. A pokud bych měla posuzovat takto, tak maželova sestřenice má z Reprofitu na první pokus chlapečka. To je těžké. My měli první pokus stornován a zastaven pro nereagující vaječníky, druhý pokus malá reakce - nekvalitní vajíčka. Takže nyní třetí pokus zkoušíme s darovanými. Jen mi dělali dilataci děložního hrdla.

kac3nka
4. dub 2011

@leamax no já jsem měla první IVF neúplné, protože se všechna embrya zastavila 2.den po OPU ve vývoji, takže nedošlo ani k ET a teď zatím nevím, jsem v očekávání, jak to dopadlo, protože jsem 9.den po ET a test si mám dělat v neděli 😕 😕 a přiznám se, že nevím, co je hysteroskopie 😅

kac3nka
4. dub 2011

@leamax a jak píše @misha83 , v úspěšnosti opravdu na CARu nezáleží, myslím, že odborníci jsou většinou všude, ale zázraky neumí dělat nikdo...

leamax
4. dub 2011

@kac3nka, @misha83, nie, nepochopili sme sa asi. viem, ze uspesne hned prve IVF je skor zazrak, ani som popravde velmi neratala s tym, ze by hned prve vyslo. ide mi o tu hysteroskopiu. lebo v repro mi hned po tomto prvom navrhli hysteroskopiu - v narkoze sa pozru kamerou do maternice. moj doky mi povedal, ze u zien, ktore este nerodili sa hysteroskopia robi len vo vaznych pripadoch, lebo je riziko zavedenia infekcie. mna sokovalo, preco mi to hned navrhli takuto metodu, ked neni ziadne podozrenie, ze by mohlo nieco v maternici byt, co by branilo uchyteniu embryjka.

misha83
4. dub 2011

@leamax Aha, tak to opravdu nevím. S tímhle jsem se zatím nesetkala☹. U mě byl velký problém při transferu, zúžené děložního hrdlo znemožňovalo zavedení embryjka a tak to trvalo dýl, než je standardní doba, proto mi nyní udělali to rozšíření.

leamax
4. dub 2011

@misha83 tak u mna v tomto neni vobec problem. to ma mrzi, ze ti toto museli robit. asi nic prijemne, ze? a este mi moj doky vravel, ze by mi mali dat aj fraxiparin na riedenie krvi a v repro to ani nespomenuli. ze v UNICe to davaju hned.

kac3nka
4. dub 2011

@leamax Aha, tak to já taky o tom nic nevím a ani jsem o tom nikdy nic neslyšela. Já jsem měla při ET taky problém, pan doktor nemohl zavést embrya, tak to dost zabolelo (jako že ET jinak nebolí 😉 ), ale žádné jiné takové zkušenosti nemám...

misha83
4. dub 2011

@leamax A ty ho potřebuješ?

leamax
4. dub 2011

@kac3nka nie, veru ET neboli. len je to neprijemne - ved ako kazde vysetrenie so zrkadlami, ze.
tak vlastne vy mate obidve ten isty problemik.

leamax
4. dub 2011

@misha83, no podla vsetkeho zrejme ano. mam trombofiliu, sice tu najbeznejsiu formu, ale ze pri IVF sa ma pichat aj pri nej.

misha83
4. dub 2011

@leamax jj, ono to bývá časté, ten problém při ET, ale vadí, když to trvá hodně dlouho. Tu bolest bych přežila vždycky, ale pro ty embryjka to není dobré, když tak dlouho čekají připravené.

kac3nka
4. dub 2011

@misha83 u mě to teda trvalo asi 2 vteřiny, jenom šílená bolest a pak už to šlo, ale předtím se tam pan primář nějak dlouho šťoural a mi už se to zdálo divné...potom, jak jsem tam ležela těch 15 minut, vedle byla na ET nějaká další paní nebo slečna a u té to bylo hned...

kac3nka
4. dub 2011

@misha83 jo a říkal, že se to stalo letos poprvé, tak jsem si říkala, že to asi moc časté není...

leamax
4. dub 2011

@misha83 ano? a ja som pri ET upozornovala dokynu, ze byvam trosku stiahnute, lebo mam zly zazitok s takymto niecim...tak potom ja som este asi normalne "pristupna"

leamax
4. dub 2011

@kac3nka a to prebieha ET u viacerych pacientok naraz? to akoze ziadne sukromie? ved by som sa bala, ze mi vlozia cudzie embryjko 😕

kac3nka
4. dub 2011

@leamax Ne, tam jsou akorát 2 malé sály vedle sebe odděleny posuvnými dveřmi a když jsem tam pak ještě chvíli ležela s pokrčenýma nohama, vedle probíhal další ET a bylo to akorát slyšet.

leamax
4. dub 2011

aha, @kac3nka, tak to si ma ukludnila 🙂 a este sa opytam - nepamatate sa, hned pri prvej navsteve vam robili aj vysetrenia? a ake? je mi jasne, ze spg a vam?

kac3nka
4. dub 2011

@leamax při úplně první návštěvě mi dělali utz vaječníků, při jakoby první návštěvě u druhého IVF už ne, to pak až těsně před stimulací.

leamax
4. dub 2011

no tak sme sa prave s manzelom dohodli, ze skusime este to jedno IVF v Reprofite 🙂 ale keby nieco, viem, ze v Brne je este jedno dobre CAR 😉
dakujem vam za odpovede. prajem vam vela uspechov a nech uz mate posledne IVF 😉

pampeliska36
5. dub 2011

ahojte a dobre rano holky... ani nemam silu to sem napsat ☹ ☹ ☹ proste NIC...

kac3nka
5. dub 2011

@pampeliska36 Ahoj, no počkeeej, testit máš až zítra ne? Víš to jistě??? ☹

kac3nka
5. dub 2011

Jinak ahoj holky, dneska jsem to prostě nevydržela a tím, že jsem měla doma poslední test, prostě jsem za tu dobu testování konečně chtěla vidět něco víc, tak jo...je tam duch a docela patrný, dokonce jsem si ho vyfotila, ale neraduji se ani trochu, je to určitě Pregnylovka... 😒

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru