CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
2. kvě 2011

@durma Klasika vitamíny, E, profertil, před tím už zinek a mateří kašičku. Po zinku a mateří kašičce se mu zlepšilo ale jen množštví, tak nevím. Omezil některé nezdravé věci a nepil tvrdý alkohol (jako ne že by normálně pil nějak moc 😀 , ale prostě to vyloučil úplně i na různých akcích).

durma
2. kvě 2011

@misha83 představ si,že mi to nedalo a koukla jsem na ten test,co jsem si dělal ráno a byl tam nádech druhé čárky.Tak jsem to teď zkusila znovu a ten nádech tam je zase,tak jsem zvědava,co mi zítra řekne krev.Ty testy jsem si dělala 25 mlU/ml.Šanci tomu nedavám,ale překvapení by to bylo milé.

misha83
2. kvě 2011

@durma No tak uvidíš na krvi a nezkoušela jsi jiný test nebo třeba i desítkový? Tak něco tam je ne?

vodni
2. kvě 2011

@durma Ahoj, to imuno ti nejspíš řeknou, že nemá smysl dělat - stejně by ti totiž při problému nasadili prednison, a ten v unice dávají preventivně všem, takže tak ☹ SPG máte špatný, ale pořád ne tak zlý jako my 😉 Takže mrkni do mého fotoblogu: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/vodni/clanek... Mám tam i srovnání (dole) jak se to vyvíjelo. A taky všechno, co manža poctivě bral. Výsledek byl znát až po té silné "kůře" 😉

vodni
2. kvě 2011

@durma noooo ovšem, to ale nemusí být zase tak marný... Uvidíš zítra, někomu to fakt jede pomaleji, ale zase je lepší počítat s horší alternativou... I kdyby to ale bylo biochemické, tak to ber pozitivně - aspoň já jsem se to tak snažila brát. Říkala jsem si, že si to tělo prostě potřebovalo vyzkoušet a příště už to bude se vším všudy... A bylo 😉

vodni
2. kvě 2011

@jezulicka Ahoj Jezulko, daří se mi dobře, akorát se ten potvůrka pořád ne a ne ozývat. Ve čtvrtek jdu na velký utz, tak se už nemůžu dočkat 😉 Ty jo, tobě už to zase tak poskočilo ty týdny. Pořád mi to připadá všechno neuvěřitelné, i ta má 22 v profilu 😵

durma
2. kvě 2011

@misha83
@vodni nějakou šanci tomu nedávám,jen jsem zvědava,kolik budu mít Hcg. 😉 Teda jestli tam vůbec něco bude. 😅 Ale když si matně vzpomínám 12 let zpátky,když jsem čekala Karol(dcera),tak test jsem si dělala až za hodně dlouho po vynechání menzes.Nechám se překvapit. 🙂

jezulicka
2. kvě 2011

@vodni no to mi povídej..letí to šíleně taky nestíhám...už se začínám obávat z porodu , at to není dříve atd..
pomalu chystám tašku do porodky ve středu se jdu tam s manžou podívat a poptat co vše mám mít...ty jo uteklo to..a ty jsi nedávno testila mi příjde a už jsi 22tt..neskutečné... 😀 neboj já cítila taky až tak první slabounké vlnky až tak v tom 22tt..skoro nic a až ve 26tt. to začalo být více..a ted jeden den šíleně kopká včera až do půl 11večera a celý den jela...a dnes jen slabé jen se vždycky vybulí na jednu stranu boule se mi udělá a pak zase pohoda...to je tak norma..neboj to příjde...vodníček je spokojen u tebe tak je hodný...ale takové to bulení určitě máš a cítíš jak jdeš ne? 😉

jezulicka
2. kvě 2011

@durma držím ti pěstíky na hcg třeba se ještě něco objeví...a kdy vlastně jdeš na tu krev?zázraky se někdy dějí...

durma
2. kvě 2011

@jezulicka zítra ráno 😉 Děkuji za podporu

ivetule
3. kvě 2011

Gábince i mamince přejeme hlavně zdravíčko a at malá krásně roste. 😀 Gratulujeme

sblanch
3. kvě 2011

Zdravím všechny snažilky i ty, co mají štěstí. Potřebovala bych od vás poradit a nějaké vaše názory. My s manželem chodíme do CARu na Obilňák, ale jelikož se nám to stále nedaří, tak uvažuju o změně. A Unica je prý v republice druhý nejlepší CAR - první je nějaký pražský, aspoň myslím. Takže uvažuju tímto směřem.
Vím, že chyba není v CARu, ale na mé straně, ale potřebovala bych to aspoň zkonzultovat s jiným doktorem. Už takhle jsme tomu věnovali přes 2 roky... Začali jsme IUI, 2 IVF, 1 KET a teď nedávno IUI s přechodem do nativu... Dokonce jsme zkusili i PICSI. Ale včera jsem dostala MS a je po nadějích.
Jak jste spokojeni s Unicou? Věnují se vám individuálně? Mají snahu řešit problém, nebo jen používají obligátní schémata?
U nás je problém na mé straně. Mě nefunguje od narození hypofýza, netvoří se mi hormony. Takže ani bez léků nemám MS... Endokrynolog mě řekl, že mě bude muset pomoct CAR - ale že by na IVF dojít nemuselo... Na Obi hned první info že bez IVF to nevidí... Naštěstí to byla lékařka, se kterou jsme se pak už neviděli, ale rána to byla značná. Loni jsem kvůli neúspěchům podstoupila laparku, kde bylo vše ok, takže možná zkusíme znovu i IUI. Ale vadí mě ta nízká úspěšnost. Taky jsme byli na genetice, vše v pořádku, a vydupala jsem si ještě imunologii. Nevím, jak to bylo komplexní, takže možná si to nechám udělat ještě jednou. Dělali vám ještě jiné testy? Jinak manžel je v pořádku, aspoň tak...
Při našem posledním pokusu mě zarazilo, že ač jsem měla strašně moc folikulů, odebrali při punkci jen 12 vajíček. A embrya pak rychle šla do kytek. Pátý den při transferu zbyla jen 2, ta oplodněná PICSI... Nevím, kde je chyba... Strašně mě to deptá.
Zkrátka: Obi mě vyhovuje, mám to blízko, znám je všechny, jsou příjemní, myslím, že se i snaží - jen prý embryologie není moc kvalitní... Ale možná by to chtělo změnu.
Budu ráda za vaše zkušenosti a názory...
Blanka

durma
3. kvě 2011

@jezulicka
@misha83 Ahoj,tak z krve je to negativní.V pátek máme audit. 😒

misha83
3. kvě 2011

@sblanch Ahojky, my jsme s Unicou moc spokojení. Myslím, že dle toho co popisuješ vám budou taky navrhovat především IVF, ale záleží na tom jak se domluvíte. Nám navrhovali víc možností, mezi nimi např. i nativní cyklus (IUI u nás nelze). Bohužel je to celkem běžné, že vydrží tak málo embryjek, je to dáno právě to kvalitou vajíček (ve vašem případě, když píšeš, že spermie máte ok). Spíš asi napiš, jestli Tě zajímá něco konktrétního. Na druhou stranu tam můžete jít jen na konzultaci a uvidíte.

@durma Ach jo, tak to mě moc mrzí☹, doufala jsem... Tak jsem zvědavá na ten pátek, co vám řeknou.

jezulicka
3. kvě 2011

@durma tak to je mi moc líto...ach jooo.. 😒 drž se holka...příště to musí vyjít..

durma
3. kvě 2011

@misha83
@jezulicka měl by tam být v pátek dr.Frgala,tak už si začínám psát poznámky 🙂 Někde ten zádrhel bude,ale doufám,že se nám jednoho dne ho podaří porazit. 😉 Horší to bude v práci,myslím si,že vedení už by mě mělo rádo z krku,protože to je chození a nechození do práce.Chápu je. 😒

vodni
3. kvě 2011

@sblanch Ahoj, já jsem spokojená, napíšu ti IP.

vodni
3. kvě 2011

@durma ☹ S dr.F to pořádně prober a na práci nemysli, v životě jsou prostě důležitějští věci a někdy člověk musí myslet jen na sebe! A bereš to za správný konec - jednou se to povede všem, já tomu věřím 😉

vodni
3. kvě 2011

@sblanch A ještě jak to v unice probíhá můžeš mrknout sem: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/

vodni
3. kvě 2011

@jezulicka Díky, no asi nejvýstižnější jsou ty vlnky ale neviditelné - prostě jako kdyby uvnitř občas proběhla jakoby bublinka - nebo jako kdyby se mi chtělo na malou 😝 Ale žádné boule, žádné pocity opravdových "pohybů" zatím ne, žádné boulení břicha... Už aby byl konec týdne a ten ultrazvuk... Už jsem načetla spoustu článků, že to prostě později být může, ale i tak jsem trochu nervozní 😅

durma
3. kvě 2011

@vodni zítra se jdu do práce domluvit co a jak.Nechám si zkrátit pracovní úvazek atd. Taky to říkám,že peníze a práce není všechno 😀

misha83
3. kvě 2011

@durma Chápu, že to je v práci těžké, ale prostě člověk to přeci nedělá schválně, jak píše @vodni , věřím, že to vyjde.
@vodni Jéé, tak to jsem moc zvědavá jaké napíšeš zážitky z UTZ🙂.

lenceslava
3. kvě 2011

Ahoj.@durma to je mi moc líto.Pan doktor Frgala Vám určitě v pátek řekne co jak bylo a co by se příště mohlo udělat jinak nebo zkusit.Já osobně věřila že ti to výjde když jste měli PICSI.Ale tohle je už potom právě na té přírodě.

durma
4. kvě 2011

@lenceslava ahoj,tak to já jsem taky doufala,že tato metoda už bude pravá. ☹ Příroda asi nechce.Uvidíme v ten pátek.Dám vám holky vědět 😉

misha83
4. kvě 2011

@durma Jsem zvědavá, co vám doporučí, do pátku to uteče.

durma
4. kvě 2011

@misha83 to jsem taky zvědavá 😀 Nevím proč,ale můj vnitřní hlas mi říká,že je problém ve spermiích.Prostě to v určitou dobu ten vývoj zastaví. 😒

kac3nka
4. kvě 2011

@durma Ahoj, je mi líto, že ti to nevyšlo 😒 Nám se při prvním pokusu zastavilo všech 7 embryí, které byly druhý den po OPU a nebyli nám schopni říct, proč se tak stalo. Teď nám to taky ubývalo a na ET zbyly jen 2 😒 Manžel má špatný spermiogram a i přes naše problémy nám dr. F. dodal odvahu a že prý to sice zní jako paradox, ale 3-6 měsícu po stimulaci se to může podařit i přirozeně, tak nevím...asi by to byl velký zázrak 😕

durma
4. kvě 2011

@kac3nka Ahoj,přirozenou cestou sme se snažili téměř pět let. 😠 Taky tomu nevěřím,že by to najednou šlo 😨 Máme ještě 3 embrya zamražené,tak to je akorát na jeden pokus.Do posledního IVF se mi moc už nechce 😢

kac3nka
4. kvě 2011

@durma Právě, mi se taky nechce věřit, že by se to podařilo, když to pořád nejde a ani 2 vložená embrya se neudrží, ale oni asi ví, proč to říkají...Chtějí dodat člověku odvahu a naději a tyhle případy se asi stávají, jinak by to neříkali. Ale věř tomu, že? 😒

durma
4. kvě 2011

@kac3nka Já věřím tomu,že pokud si to strašně moc přeješ,tak to většinou nevýjde. 😖 Jakmile na to přestaneš myslet a máš starosti s něčím jiným,tak to příjde a ani nevíš jak. 😀 Ale jak na to nechceš nemyslet,když víš,že tam ty embrya máš? 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru