CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
7. pro 2011

Včera jsem řekla už i Elišce, že budeme mít mimi. Je nadšená, že se o něj bude starat, vozit v kočárku a přebalovat. 😉 Jsem zvědavá, jestli jí to nadšení vydrží. 😀

s.nek
7. pro 2011

@betysek tak to je super, to nejhorší je za vámi 🙂 moc gratuluju a jen tak dál!!!

lnk
7. pro 2011

@betysek tak to jsem moc ráda, že jste dobře dopadli 🙂 tak ať to tak pokračuje dál 🙂

lnk
7. pro 2011

@bobecek79 holka, já moc dobře vím, jak ti je... posledních 5 let jsem neustále brečela pod stromečkem, že tam zas není to, co jsem chtěla ze všeho nejvíce... tak doufám, že letos už brečet nebudu... nevím, čím tě utěšit, protože slova nestačí... stejně dokud nebudu mít zdravé dítě v kočárku, tak stejně nemám vyhráno. ale doufám, že to vyjde 😉
mysli na to, že v lednu jdete do toho zase, to mě vždycky udržovalo při životě, že ještě tu možnost mám... drž se a myslím na tebe

lnk
7. pro 2011

tak jsem dneska konečně napochodovala ke své gyn, že teda konečně dostanu tu těhotenskou průkazku.
a zas prd...
prej až ve 13. týdnu, dřív mi ji nedá, mám se snažit 😉
njn, tak v lednu už ji snad vyfasuju a konečně budu mamina 😀
v pondělí zas jednu na ultrazvuk, jak vypadá ten hematom, tak doufám, že už tam mrcha nebude a nebo bude aspoň menší 🙂

ivetule
7. pro 2011

@lnk já jsem taky byla dneska na kontrole na gyndě. Tak je všechno v pořádku a hlavně jsem zase viděla prcka. Průkazku jsem dostala a na kontrolu zase za měsíc. 🙂 Tobě držím palečky at tě ten hematom už netrápí a už dá pokoj.

kiru
7. pro 2011

holky-myslím si,že myslíme všichni jednu a tu samou-dřív bývala nakrátko,ale pak nosila vzadu vlasy do culíku.už tam prý nepracuje

lnk
8. pro 2011

tak jsem si včera koupila coca colu, že teda vyzkouším, jestli mi to pomůže na ty moje nevolnosti, tak ani náhodou... 😠 včera už mi dokonce i manžel říkal, ať se zeptám doktorky, jestli je to normální, že je mi tak strašně zle, prej se furt vykládá o ranních nevolnostech a já je mám celý den 😀 nejhorší je to naopak večer, to svádím boj, jestli rychlejc usnu nebo poletím na záchod 😀

jimmy1
8. pro 2011

@lnk zkoušela jsi zázvor?? mně včera mamka dovezla zázvorový lízátka a u mě teda efekt jen po tu dobu co jsem ho lízala, pak za chvilku zase divno... už to beru jako "normální" stav. Buď je mi divně že jsem nejedla nebo je mi pak těžko když se najím... a mám problém vařit, na nic nemám chuť, hlavně ne na vaření, tak i Martínka jsem už tento týden 2x "odbyla" kupovanou skleničkou, a to jsem včera ještě měla co dělat, když jsem ho krmila, jak mi to "vonělo" 😀 Já teda povídala se záchodovnou mísou jen jednou, ale divně je mi furt.
Pokud zvracíš hodně, tak ti dr. může předepsat léky (myslím, že torecan nebo tak nějak).

lnk
8. pro 2011

@jimmy1 zázvor jsem nezkoušela, zvracím spíše k večeru, přes den se "jen" dávím, navaluje se mi, ale nic ze mě naštěstí nejde... jsem strašně ráda, že pracuju doma, protože si nedovedu představit, že bych měla jezdit do práce, asi bych umřela 😀 včera jsem vezla manžela, v autě se mi navalovalo, si mě dobíral, at si hlavně neohodím přední sklo, že by se mi pak špatně jelo 😉 vtipálek, kdyby byl na mým místě, tak už by dávno umřel 😀 příroda ví, proč to nenechat na chlapech... 😀

s.nek
8. pro 2011

@lnk ten zázvor je fakt dobrý, při první dcerce jsem pila čaj a sem tam lízala lízátko a zabírá to, teď to očekávám ještě bouřlivější, protože na potvrzení těhu jdu až 14. to znamená, že jsem tak ve 4. týdnu teď a už je mi taaak blbě přesně jak píšeš, celé dny a nejhůř večer, zvracet zatím nezvracím, ale jídlo nemůžu ani vidět, což mi teda jen prospěje :D jinak mě vždycky drží myšlenka, co mi řekl můj gynekolog, když jsem čekala dcerku, že ty nevolnosti jsou dobré znamení, že se má mimi dobře, že se ještě nesetkal s maminkou, co by měla velké nevolnosti a miminko by neprospívalo - a to je ta nejlepší medicína 🙂

lnk
8. pro 2011

@s.nek tak to jsi mě potěšila 🙂 mně doktorka včera taky říkala, že je dobře, že mám nevolnosti, ale dál to nerozvíjela 🙂 tak budu věřit, že brouček se má skvěle 🙂

s.nek
8. pro 2011

@lnk já tak těším i sebe, to čekání na první ultrazvuk mi připadá nekonečné, tak jsem ráda, že mi je aspoň takhle zle 🙂 samotné hormony mi to takhle nikdy nedělali 🙂

betysek
8. pro 2011

@lnk Mě bylo úplně stejně blbě jako tobě - celý den. Jen s tím rozdílem, že mi bylo na zvracení zvedal se mi žaludek, ale k zvracení nikdy nedošlo. Když jsem byla před 2 týdny na gyndě, tak jsem si postěžovala a doktor mi řekl, že nemá cenu tak trpět a předepsal mi ten Torecan - jak píše jimmy1. Jenže než jsem si ho za pár dní vyzvedla v lékárně, tak mi bylo líp, tak že na něj zatím nedošlo. Dělala jsem si srandu, že tělo dostalo strach. 😉 Ale koupila jsem si těhotenský čaj a dost mi pomáhá. Tak zkus třeba ten (mám od Lerosu a Apotheke).

betysek
8. pro 2011

@lnk Taky mi sestřenka říkala, že při druhém těhu jí nebylo vůbec špatně a pak potratila asi v 10tt. Tak že něco na tom bude. Čím je Ti blběji, tím je pravděpodobnější, že mimčo je v pořádku. Určitě bude všechno v pořádku. Ale můžu tě potěšit, tak od 12tt už Ti určitě bude mnohem líp, to bude za chvíli a pak si budeš jen užívat, jak Ti roste bříško. Prý je hodně málo mamin, kterým je blbě celé těhu.

lnk
8. pro 2011

@betysek 🙂 děkjuji za povzbuzující slova 🙂 já doufám, že po novém roce už to snad bude dobré a nevolnosti mi dají pokoj 🙂 ten těhu čaj není špatný nápad, ten bych si koupit mohla 🙂

vodni
11. pro 2011

@betysek Mně nebylo celé těhotenství vůbec nic, neblila jsem ani jednou, naprosto žádné nevolnosti, rodila jsem v termínu, porod naprosto bez problémů, rychlý a dokonce bez nástřihu 😝 Myslím, že bezproblémový průběh těhotenství s nevolnostmi vůbec nesouvisí, je to hodně individuální

lnk
12. pro 2011

ahojte holky, je tu jaksi mrtvo. asi všichni pečete na vánoce a nakupujete dárečky 😉
já jedu dnes do nemocnice na kontrolu, jestli tam pořád ještě mám ten hematom.
co se týká nevolností, tak už se to začíná zklidńovat, přes den už je mi fajn, jen k večeru se to vždycky přiřítí, tak chodím raději brzo spát, jen nevím, asi letos zaspím i silvestra 😀

ivetule
12. pro 2011

@lnk tak at ti to dobře dopadne. At už ten hematom je pryč a máš konečně klid. 😉

s.nek
12. pro 2011

@vodni však nikdo nechtěl říct, že když nevolnosti nejsou, tak není něco v pořádku, jen že když jsou velké nevolnosti, většinou je to zpráva, že se má miminko dobře.
@lnk držím pěsti ať je vše ok a čekám na dobré zprávičky 🙂

betysek
12. pro 2011

@vodni Opravdu jsem nechtěla říct, že když někomu není špatně, tak to znamená, že automaticky těhu nevyjde. Myslela jsem tím, že když je někomu hodně špatně, tak to bývá dobré znamení, že je vše v pořádku.

betysek
12. pro 2011

@lnk Držím palečky, ať se na vyšetření dozvíš jen samé dobré zprávy.
Jo, j pečeme cukroví......

jimmy1
12. pro 2011

Ahoj holky 🙂
hlásím se po dnešní kontrole na gyndě, miminko na UTZ tluče a velikostí odpovídá, odebrali mi krev, mám těhu průkazku, další kontrola 5.1. Domluvila jsem se na neschopenku na konci ledna, až mi skončí rodičák.
Málem jsem tam hodila šavli, protože v recepci měli zapálenýho cosi voňavýho a mě to tááááák nedělalo dobře, fujtajbl 😝
Ale snad nejlepší zpráva dne je, že ta protivná sestra na gyndě s koncem roku končí a od ledna tam bude nová sestřička, moje bývalá žákyně supééééééééééér 😵

s.nek
12. pro 2011

@jimmy1 krásné zprávičky 🙂 moc držím pěstičky ať to všechno klape i dál!!!

ivetule
12. pro 2011

@jimmy1 dobré zprávy. Gratuluju. Já to mám taky domluvený,že na konci ledna jdu na neschopenku. 😀 Jen tak dál. 😉

mrkvicka28
12. pro 2011

@jimmy1 super tak si uživej těhulkování

jimmy1
12. pro 2011

@s.nek @ivetule @mrkvicka28 holky díky 😉

@lnk tak jak jsi dopadla?? Jinak na vánoce nepeču, jsem ráda, že jakš takš zvládám domácnost a dítko 😎

betysek
12. pro 2011

@jimmy1 Já peču jen trochu a taky mám malou pomocnici. Vykrajovat už zvládá. 😉 Ještě že už mě přecházejí ty nevolnosti, tak můžu aspoň něco dělat, ale s velkým úklidem moc nepočítám. Pozítří jdeme na trhání těch mandlí, tak že budu až do vánoc lítat kolem Eli.

s.nek
12. pro 2011

@jimmy1 @betysek já peču taky hodně rekreačně, mám zatím jen perníčky a linecké a o moc víc už toho nebude 🙂 ale my toho stejně moc nepojíme, kór když mi je teď pořád blbě

lnk
13. pro 2011

ahojte holky,
tak UTZ dopadl dobře, hematom je fuč... jupííííí 🙂 srdíčko tluče a doktor mi říkal, že mu to vychází o 2 dny víc než mi to stanovili v Unice - asi bude cvalík 🙂
no těhotenskou průkazku furt nemám a myslím, že ji dostanu až tak někdy v lednu. mám jít 4.1. na krev a mám vzít moč, ale prej průkazku mi zas nedaj - tak já nevim, asi budu těhule bez průkazky 😀
akorát jsem přemýšlela, že bych potřebovala jít k zubařce a jak jí mám dokázat, že su těhotná, když průkazku nemám...? 🙂 mám pocit, že těhotný to mají dvakrát zadara, ne?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru