CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
8. srp 2011

@lenceslava to je mi líto,drž se a uvidíš,že to uteče jako voda a budeš zase bojovat a pak už to vyjde. Moc Ti to přejííííííííííí 🙂 ......Já se taky nemůžu dočkat až půjdu pro injekce,od čtvrtka za týden začínám.....

lenceslava
8. srp 2011

@bobecek79 no vidíš a já je mám doma a můžu se na ně akorát chodit dívat.

drndapetka
8. srp 2011

@lenceslava beruško, nebu´d smutná, nebudeš na to aspoń sama...pokud to zítra dobře domluvíme, tak začnu píchat za 4-5týdnů, tak bysme to rozjely spolu 😉 A nezapomeń na jedno-že všechno zlé je pro něco dobré, takže je to dobré znamení, určitě! A děkuji moc za radu s tím PICSI, budu muset nějak pana doktora naladit, aby přesvědčil manžela , a´t do toho jdeme, protože já sama ho nepřesvědčím jako laik ☹

misha83
9. srp 2011

@lenceslava Ach jo, tak to mě mrzí. Já taky byla na dilataci a při příštím pokusu zase ☹ .

drndapetka
9. srp 2011

Ahojek, tak jsem z Unicy zpět. Vše domluveno a naplánováno a jdeme do toho! 🙂

Jinak záhada se špiněním před 14dny vyřešena...byla to , prosím, velmi slabá mrcha. Vím to proto, protože mi dneska doktor při ultrazvuku řekl, že včera nebo předevčírem byla ovulka 😵 A to prý podle doktorů neovuluji 😠 Prostě Mojžíška mi pomohla ve všech směrech a budu cvičit dál, až do stimulky.

Co se týče Marvelonu, tak s tím začnu až dorazí mrcha takže cca za 14dní. Začátek stimulace cca 12.září. A budu mít antagonistický protokol s nižšíma dávkama, protože jsme se s panem primářem shodli, že 25vajíček nepotřebujeme, bude nám stačit bohatě polovina, třeba budou i kvalitnější a navíc se vyhnu hyperstimuláku, kterej bych už vážně prožít nechtěla 😒 Takže máme naplánováno, že vyprodukuju 10-15vajíček, aby to bylo optimální 😀
Co se týče našeho spermiogramu, tak je cca stejný jako před rokem, takže manžel spokojený jak želva 🙂 Morfologii máme teda krapátek horší než vloni 23% (vloni 32%), ale dohodli jsme se na metodě PICSI, která by nám měla pomoct vybrat ty správné mršky 😵

Takže spokojenost na všech stranách, tak doufám, že nás bude štěstí provázet dál....doufám.....

lenceslava
9. srp 2011

@drndapetka Super.Takže manža na to PICSI kývnul v pohodě? A Peti mojžíšku cvičíš sama doma nebo někam chodíš?Já na ní taky právě uvažuju.

misha83
9. srp 2011

@drndapetka Mám stejný dotaz jako @lenceslava , cvičila jsi sama? Já mám doma od kamarádky knížku, tak chci taky začít.

lenceslava
10. srp 2011

Ahojky.Tak jsem dneska byla mile překvapena. Dopoledne mi volal pan doktor Štelcl(ten nový z unici) a ptal se mě jestli je všechno v pořádku a jak se cítím.A domluvili jsme se že jak ted přijde mrcha tak nasadím marvelon a pak se mám ozvat kvůli rozpisu.Taže budeme mít skluz jenom měsíc.hurá 😀

vodni
10. srp 2011

@lenceslava Jé, Štelcl byl v reprofitu ne? Kočky si ho dost chválily... Tak všem držím moc pěsti!!!! Já mám před sebou poslední měsíc (neuvěřitelný jak to letí) a na mém megabřichu se usídlil pásový opar ☹

lenceslava
10. srp 2011

@vodni hi to je jinej Štelcl,už jsem si ho vygooglila.Ale vypadá opravdu velice mile.Však už se těším až nám vodníček vykukne na svět,aby si gábinka tečkovaná měla s kým hrát 😉 Hele já taky měla tu čest s pásovým oparem na hodně nepříjemném místě(třísla) a dostala jsem na to taků jakůsi mastičku,ale neřenu ti jak se to jmenovalo,vím jen že v tom byli nějaký atb a teda bylo to super.za dva dny jsme zase v klidu mohla pohodlně chodit a po týdnu nebylo vidu že bych někdy něco takovýho měla.jen si vzpomenout jak se to jmenovalo.

vodni
10. srp 2011

@lenceslava Jo ahááá, tak to bude dobrej maglajz s těma jménama 😀
Já na to vyfásla v lékárně míchaný lihový roztok (s čím to je netuším) a taky nějaký míchaný zásyp. No mažu a sypu to jak blbec a prd ☹ Teda prd - vypadá to líp, ale spíš je problém v tom, že každý ráno najdu další flek zase o kus dál, bleee ☹ Herpesin tablety mi dávat kvůli vodníčkovi nechtějí, no uvidím. Kdyby sis čirou náhodou vzpomněla, budu vděčná, optala bych se, jestli bych to nemohla taky dostat 😉

lenceslava
10. srp 2011

@vodni hele spíš si nevzpomenu,je to už tak šest sedum let. ale tak se zeptej jestli není něco jiného,ale zase si říkám že mudři ví co tobě pomůže a vodníkovi neublíží.

durma
10. srp 2011

@drndapetka budu na tebe mylset a přeji přiměřené množství kvalitních vajíček 🙂
@lenceslava tak to vypadá slibně,takové překvapení s posunutým termínem začátku vypadá slibně.přeji mnoho štěstí a kvalitní vajíčka 🙂 🙂

durma
10. srp 2011

@drndapetka budu na tebe mylset a přeji přiměřené množství kvalitních vajíček 🙂
@lenceslava tak to vypadá slibně,takové překvapení s posunutým termínem začátku,určitě to dopadne dobře.Přeji mnoho štěstí a kvalitní vajíčka 🙂 🙂

lenceslava
10. srp 2011

@durma no hned mám lepší náladu. děkuju.

drndapetka
10. srp 2011

@lenceslava jojo, já manžovi o tom PICSI předtím nic neřekla a poprosila jsem až v ordinaci pana doktora, jestli by to manželovi nevysvětlil...trochu vychcaně 😀 A co se týče Mojžíšky. Začala jsem cvičit v květnu, cvičila opravdu poctivě 2měsíce, teď už jsem asi měsíc vůbec necvičila(dovolený, návštěvy atd. tak se to nedá). Chodím v Brně-Lesná k fyzioterapeutce, pí. Volejníková-je to starší paní(cca 70let), která se přímo s pí.Mojžíšovou znala, takže má všechno z pravé ruky. Je moc příjemná, milá, vše vysvětlí,....jediná nevýhoda-nemá smlouvu z pojiš´tovnami-za jednu návštěvu chce 300Kč, ale opravdu to za to stojí !!!!! Mám za sebou teprve jednu mobilizace(rovnání kostrče přes konečník), měla jsem jít už na druhou, ale byla jsem nemocná,tak jsem to musela zrušit. Doufám, že ještě 1-2mobilizace před IVF stihnu, protože před IVF se doporučují 3mobilizace-prý údajně (ale není to prokázaný na 100%) se stávalo, že když žena cvičila Mojžíšku kratší dobu než 3měsíce a pak otěhotněla, tak "mohla" potratit. takže doporučují otěhotnět až ten 4.měsíc cvičení tj. po těch třech mobilizacích. Jinak je to super, mě to pomohlo opravdu ve všech směrech-bolesti bederky ustoupily, mrcha se srovnala (chodí po 40dnech) a dokonce včera jsme zjistily na ultrazvuku s panem primářem, že ovuluju 🙂 Navíc je to super protažení a před IVF si posilníš dělohu a připravíš ji na uhnízdění embrya....takže doporučuju 😵

drndapetka
10. srp 2011

@misha83 Jinak co se týče cvičení sama doma, tak to nedoporučuju, protože ke cvičení jsou opravdu nutné ty mobilizace, samotné cvičení je jen půl úspěchu a mohlo by naopak i třeba ublížit. Paní fyzioterapeutka Ti pečlivě vysvětlí, jak máš který cvik cvičik, některé cviky vypadají sice lehce, ale nejsou tak lehké na provedení. Kdyby Ti bylo líto peněz, tak třeba u Sv.Anny jsou také fyzioterapeutky, které Mojžíšku dělají (jednu dokonce učila moje fyzioterapeutka), a tam se nic neplatí-hradí pojišťovna-po potvrzení gynekologem.

drndapetka
10. srp 2011

@lenceslava No vidíš, nakonec to bude jen měsíc skluz, to uteče jak voda 🙂 Unica nikdy nezklame, jejich přístup je fakt úžasný 😉 takže začneme skoro stejně spolu - to bude jízda 😀
Prosím Tě-Ty máš taky krátký protokol že jo? Který den cyklu se začíná píchat a jak dlouho? Mě bylo jen řečeno, že budu píchat o polovinu injekcí míň, než u dlouhého protokolu,a že nebudu píchat před mrchou, ale až po, ale zajímaly by mě detaily 😀

misha83
10. srp 2011

@drndapetka Děkuji moc za info. Nn, já bych chtěla právě taky někam chodit, ale tu knížku jsem chtěla abych věděla co mě čeká. Za prvé doma je těžší se donutit 😉 a za druhé si nemyslím právě, že bych to doma sama zvládla. Já teď už dochodím tu reflexologii, takže pak můžu i penízky přesunout tam. Na tu Sv. Annu jsem měla taky od někoho doporučenou přímo fyzioterapeutku, musím najít to jméno. Mohla bys mi ale poslat kontakt i na tu paní z Lesné prosím do IP? A jak na tom je časově, má to hodně plné?

lenceslava
11. srp 2011

@drndapetka píchá se třetí den ms.Píchala jsem celkem 9 dní.

anelka001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drndapetka
12. srp 2011

@lenceslava jj, děkuji, tak to je opravdu velmi krátké píchání, to se na to i těším, třeba si konečně troufnu a budu si píchat sama, abych pořád neotravovala manžela 😀

drndapetka
12. srp 2011

@misha83 Já mám tu knížku o cvičení podle Mojžíšové doma už 2roky. Celou jsem ji přečetla, asi týden cvičila , a pak jsem ji dala pod postel a dál necvičila. Takhle se nedonutíš, a navíc je to opravdu lepší být pod kontrolou zkušeného člověka. Mě navíc při té první návštěvě paní tak namotivovala, že jsem 2měsíce opravdu 2x denně poctivě cvičila, a to mi vzalo půl hodinky ráno a půl hodinky večer, normálně bych se na to už dávno vyprdla, kdybych se k tomu odhodlala jen sama (takhle to mám i s hubnutím-vydržím chvilku a pak nic, ale když je motivace, tak to jde). " Moje Mojžíška" jak už jsem psala je už starší paní (tipuji kolem 70let), a cvičí s pacientkami jen 2x do týdne. navíc toho má opravdu moc. Dostala jsem se k ní opravdu s velkým štěstím (psala jsem jí na emai jestli i cvičí nebo jen dělá kurzy) a ona mi na sebe napsala tel číslo , a´t zavolám a domluvíme se. Objednala mě poprvé za 3týdny, ale myslím si, že to není zas až tak dlouhá čekací doba. Pak chodíš podle mrchy, vždy okolo 10DC na mobilizace, takže záleží jak Ti mrcha chodí, pokud pravidelně, tak to vychází 1x za měsíc. Číslo na paní jsem Ti poslala v IP, tak to zkus, třeba Tě ještě vezme, za to nic nedáš 😉

drndapetka
13. srp 2011

Ještě mám na Vás holky jednu otázečku, protože si to už nepamatuju 😅 První UTZ vaječníků při stimulce je po týdnů píchání Puregonu, že ano? A kdypyk můžu na neschopenku? Už od tohoto UTZ nebo až od toho druhého?děkujíí 🙂

lenceslava
13. srp 2011

@drndapetka čauky. šest dní pícháš,sedmý jdeš na ultr a od prvního ultr máš nárok na nesch.

drndapetka
14. srp 2011

@lenceslava jj, déky, já jsem si to tak myslela 😀

drndapetka
16. srp 2011

Kde jste kdo? 😲

@vodni Ségra, ty už rodíš?

@lenceslava Kdypak Ti má dorazit ta mrška? Mě by "měla" cca za týden.....doufám, že začne, společně, ať to můžeme prožívat spolu jako minulé léto 🙂

Holky, mám další otázečku - týká se ohledně testů (krevních), které berou před OPU (i partnerovi). Vím, že se bere na HIV, na syfilis, na hepatitidu a a B, ale bere se v Unice i krev na chlamydie, nebo ne? 😕 Protože jestli ne, tak já si chci nechat ještě před stimulkou udělat na ně testy. Vím, že způsobují potraty, výtoky, bolesti v podbříšku, což vše mám, tak pro jistotu, abych byla klidná....

lenceslava
16. srp 2011

@drndapetka pochybuju že dělají testy na chlamydie. A u mě mrška došla už v neděli takže už zobu marvelon,ale teda takhle slabou jsem ji snad v životě neměla.Tak promin že jsem o trošku vepředu🙂 😉

drndapetka
16. srp 2011

@lenceslava No ani se nepochlubíš, že došla 🙂 Já už se jí nemůžu dočkat.... 😒

krataskovi
17. srp 2011

Holky, jak víte na co všechno dělají ty krevní testy?? To je neuvěřitelné..jde vidět, že v tom umíte už chodit 🙂
Hele chci se zeptat, dělala si některá z vás těhotenský test dřív než měla??

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru