CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

raduza2
3. lis 2010

@vodni 😠 jj neboj ,ale s tou ms je to blbý ,co na to říct

raduza2
3. lis 2010

@lenceslava ahojky Lenci ,no já se na to stejně optám nedá mi to 😀 ,přeci jen těch názorů je hodně

lenceslava
3. lis 2010

@raduza2 jasný.At ti řeknou jejich názor.

raduza2
3. lis 2010

@lenceslava no hlavně jestli to má nějakej smyl 😉

pampeliska36
3. lis 2010

KUK 😉

raduza2
3. lis 2010

@lenceslava a ještě dotaz jak jsi zjistila že to stojí 15 tis za 3 oocyty ??

pampeliska36
3. lis 2010

@lenceslava ahoj leni, jak ty se mas?

raduza2
3. lis 2010
lenceslava
3. lis 2010

@raduza2 jj na zítra ti přeju kvanta dobrých spermiek,teda spíš manželovi 😀 @jezulicka a tobě držím palce aby bylo zítra na ultr krásný srdíčko.

raduza2
3. lis 2010

@lenceslava dík no necháme se překvapit 😀

lenceslava
3. lis 2010

@pampeliska36 Ahojky, mám se fajne.Akorát v práci to stojí za prd.Co ty?Naprd že se ti posunul ketík 😒

pampeliska36
3. lis 2010

@raduza2 rady zitra na tebe mooooooooooooc myslim!!!

pampeliska36
3. lis 2010

@lenceslava jj bohuzel ☹ ale je to lepsi, nez bych to hrotila a pak by mela temer nulova sance na uhnizdeni...

teckovanaorchidej
3. lis 2010

ahooooooooooooooj pampel, ahoooooooooooooj leni 😉 😉

lenceslava
3. lis 2010

@pampeliska36 jasný. A jak to že jsi měla špatnou sliznici? @teckovanaorchidej ahojky 😉

pampeliska36
3. lis 2010

@teckovanaorchidej nazdarek mamino 😀

pampeliska36
3. lis 2010

@lenceslava no doktor rikal, ze vysku sliznice ovlivnuje strasna spousta veci. a to napriklad kolik se rodi foliku... po tom prvnim IVF mam pocit, ze jsem tak nejak zensky nastartovana... i ovulku mam "ve velkym" 😀 takze si myslim, ze je to dusledek toho vseho.

raduza2
3. lis 2010

@pampeliska36 děkujuuuuu

lenceslava
3. lis 2010

@pampeliska36 tak ti mohli na ni něco dát. Já se ted pěkně proběhla kolem baráku,ten náš blbec skočil z balkonu a jeden chlapeček mi chtel pomoct ho chiti jenže jak křičel tak se ho minouš bál,až mi ho pak nahnal jeden hafan.Už jsem ho ale viděla jak uteče někam do ...... Fujtajbl.

pampeliska36
3. lis 2010

@lenceslava jeeeeeeeeeejda... to jsi teda mela hodne akcni! 🙂

... no oni me dali marvelon, takze ted to mam uz podchycene 😀 no oni to bohuzel nemuzou vedet takhle dopredu. navic, ja ji mela vzdycky paradni, takze proto i pan F. doporucil KET v nativni cyklu, ale bohuzel moji sliznici se to nelibilo 🙂

lenceslava
3. lis 2010

@pampeliska36 mrška jedna zrovna když je potřeba tak tělo stávkuje.

pampeliska36
3. lis 2010

@lenceslava presne tak... ale co se da delat... nic 😅

kveta
3. lis 2010

@vodni Oretoze predpoklad, ze pekne spermie maju dobru DNA, kym skarede zlu, sa nepotvrdil, takze neuspesnost ivf d PIcsi a bez PICSI bola rovnaka.

jezulicka
3. lis 2010

holky já se pro dnešek s vámi tady loučím, mějte se a zítra mi držte pěstí at je vše v pořádku... 🙂 a jsme další štastný pár...pevně věřím a doufám, že to bude ok...tak páááá a dobrou.. 🙂 😉

raduza2
3. lis 2010

@kveta pěkné nebo škaredé ?? nevím jestli je to ten správný výraz ,ale podle toho co jsem se o této metodě dočetla tak spíš záleží na tom jestli má spermie snahu se dát ku předu k vajíčku a prvádí se to v petriho misce s nějkým roztokem

raduza2
3. lis 2010

😅 @jezulicka jezulííííí to víš že na tebe budeme mylset a včechny držet vše co máme

lenceslava
3. lis 2010

@raduza2 PICSI je modifikace mikromanipulačního ICSI oplodnění, při kterém se k oplodnění používají pouze spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. To znamená, že k oplodnění se používají pouze spermie se schopností specifické vazby na oocytární komplex. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázan výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

raduza2
3. lis 2010

@lenceslava jo tak ty jsi to napsala úúúplně přesně 😀

lenceslava
3. lis 2010

@raduza2 😀 😉

lenceslava
3. lis 2010

@raduza2 nebo toto PICSI je zatím jediný reálně v laboratorních podmínkách fungující test, který umožňuje vybrat zralou spermii. V návaznosti na teoretické poznatky lze říci, že zralá spermie má velmi pravděpodobně nepoškozenou genetickou informaci. Oplození vajíčka touto spermií dává vysokou pravděpodobnost vzniku kvalitního správného vývoje schopného embrya. Taková spermie nemusí být nutně ta nejrychlejší a ani nemusí z pohledu embryologa vypadat nejlépe. Nemusí tedy při spontánním oplození uspět, nemusí ji embryolog vybrat k injekci do vajíčka. Metoda PICSI ji ale nalézt dokáže..
Principem metody je vazba zralé spermie na speciálně ošetřený povrch Petriho misky. Hlavička zralé spermie nese totiž specifický receptor, který umožňuje její vazbu na hyaluronan. Tato látka je důležitou součástí mezibuněčné hmoty obalů vajíčka, a právě vazba spermie na hyaluronam má pro oplození zásadní význam. Při metodě PICSI se zralé spermie vážou na gel s hyaluronanem, což umožňuje embryologovi vybrat ty nejvhodnější a oplodnit jimi pomocí intracytoplasmatické injekce (=ICSI) vajíčka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru