CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

luciiiie
8. dub 2009

"takže závěrem jsem chtěla jen říci, že jestli někdo tady ještě bude někdy uvažovat, jestli má v práci říct, co podstupuje, tak vám radím, držet hubu, držet hubu a držet hubu pač vaše dobrá vůle nedělat ze zaměstnavatelů voly se obrátí jen a jen proti vám, takže na další kety a ETy si beru marodku třeba na dva měsíce a už na firmu nehledím....."
Zuzo rada na zlato 😎

ivculka
8. dub 2009

Holky...,tak jsem byla v pondělí na zahájení a 27.4. v po mám Ket, jestli ovšem vše bude probíhat v pořádku a pokud ani tohle nevýjde, tak jsme se s dr. Frgalou dohodli,že při čtvrtém ICSI oplodníme polovinou našimi spermijkami a polovinu darovanými 😉
Přítel byl moc smutný protože mu dr.Frgala řekl,že problém může být i v jeho spermijkách, poněvadž já jsem prý zdravá a nevidí ve mne absolutně žádný problém. Prostě je možné, že jeho spermijky nás sice oplodní, ale pak se prostě zastaví protože nejsou dostatečně silné 😔

jarkabilik
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

vladis
8. dub 2009

ahojte holky ja bych se k vam taky rada pridala na ten srazík

zuzuza
8. dub 2009

Vladi, nazdárek, jasně! Přidej se budem všechny určo rády!

teri81
8. dub 2009

Vladis,super. pokecame na skype jo?

vladis
8. dub 2009

jo teri ozvi se

kveta
8. dub 2009

Zuzuza, to je strašne nefér ako sa zachovali. Je mi ľúto, že väčšina ľudí nechápe čo prežívame. Niektorým by som to priala... 🤐

jarkabilik
8. dub 2009

Holky jsem zvědavá kolik se vás na srazíku sejde 😉

jeany
9. dub 2009

Ahojky,
Vladis přijeď. To bude bezva, když nás bude víc.A byli byste tam už 3 maminky. 😀 ¨
Zuzy, to je tedy děs běs. Na srazík přijdi, přece si to nenecháš ujít. 😀 Už se těším taky jak popovídáme, jsme se viděli jen jednou. Určitě si to v práci zařiď, aby ti to vyšlo!!! A máš pravdu a já to říkám pořád, neříkejte holky v práci o tom co podstupujete atd. Já jsem neřekla nikomu nic a je to paráda. Nedovedu si představit, kdybych to řekla, co by tu bylo.
Lucifírku a co ty, jak se máš? Už se nám to do srazíku blíží a uteče to. Teď velikonoce, pak mám další víkend zase akci a pak další pátek už hurá do Brna. A co manža, drží se se zdravým životním stylem? Pozdravuj. 😀
Jary, škoda, že to tobě nevyjde. Ty jsi zrovna v práci, co? Nešlo by si vzít volno? Nebo vlastně si to necháváš na Uniku, že. Na to je potřeba dovča. Já minule vybrala 4 nebo 5 dní. Už si to přesně nepamatuji.
Ivculko, tak ať ti to dobře dopadne a máš ten ket 27.4. Jsi první s kým to budeme znovu prožívat a doufat, že to dopadne dobře a snad to tady prolomíš a budeš hlásit pozitivní zprávičky. Je to už nutné, že holky?
Zdravím 😉

jarkabilik
9. dub 2009

ahojky holky přeji všem hezký den 😉
jeany bohužel přijet opravdu nebudu moci i když bych ráda, máme sice dovolenou ale ta mi sotva pokryje celozávodku a vánoce ☹ myslím že máme 14dní a zrovna to potřebuji na ty volna co budem mít všichni a po pravdě si nahrazování nedokáži představit když chodím na 12 😖 ani nevím až bych měla jít na ten další pokus jak to vůbec budu dělat až náhodou návštěva výjde do dne kdy budu v práci a to jsem si říkala jak to bude jednoduché a že dokonce jsem měla spočítáno že ta celozávodka by vyšla těch 14 dnů na to jít na punkci i transfer a být i chvíli doma ale stále to přehazují a ani se neví jak to bude s letní dovolenou. Tady ty dny dovolené mají podivně když se chodí 12 protože je počítáno s tím aby ti to pokrylo směnu proto není asi tolik dní dovolené jako jsem měla běžně v drogerce 😠

jarkabilik
9. dub 2009

jeany tak si tak říkám jestli vůbec to dítě mme mít když je stále něco v cestě ☹

jeany
9. dub 2009

Jary, ono v cestě pořád něco stojí. Buď finance, nebo nějaký zdravotní problém nebo nová práce atd. To je život. Mně včera chytla pěkná bolest břicha, když jsem šla na malou tak mě to potom hrozně píchalo a bolelo. No volala jsem zrovna se sestrou a ona říkala, že je to z nachlazení a taky to už měla. Tak manža jel ještě večer kolem 8 hod. do lékárny a koupil mi na to nějaké léky a urologický čaj. Určitě jsem se nachladila, jak jsem v sobotu seděli venku u mamky na dvoře. Ono bylo odpoledne teploučko, ale k večeru mi už byla zima a tak to mám z toho. Musím na sebe dávat velký pozor. Nikdy jsem žádné problémy neměla a vidíš už zase toto. Včera jsem i řvala bolestí, vzala si 2 ibuprofeny a ten lék a dnes už je to lepší. Tak doufám, že se to zlepší.
Jary, nevzdávej to, uvidíš třeba nám to vyjde. 😀 Já si to taky říkám, jestli se nám to vůbec někdy povede. Budeme se tu navzájem aspoň psychicky podporovat, jo. Já se na další pokus vůbec netěším. Snad se časem začnu těšit.

jarkabilik
9. dub 2009

jeany vím že už je život takovej jen jsem si říkala jestli tím třeba něco nenaznačuje že by se měla cesta ubírat jinudy 🙂 mít po kontrole a peníze tak bych šla hned a vím určitě že v klídku a pohodě jen by asi byli nervy z toho pak jak bych to musela kombinovat s prací 😀 je fajn že už je ti líp ono se spodkem není radno si zahrávat a hlavně se opatruj 😉

ivculka
9. dub 2009

Děkuji moc. 😵
Moc si přeji, aby to vyšlo 😉

jarkabilik
9. dub 2009

tady ale dnes bylo nějak mrtvo jak svítí sluníčko každý je venku 🙂 jsem dneska konečně po dlouhé době i vytáhla kolo 😀

jarkabilik
10. dub 2009

ahojky přeji všem hezký den 😉

jarkabilik
10. dub 2009

holky kdepak jste všechny 🙂

jarkabilik
10. dub 2009

Přeji všem hezký a hlavně sluníčkový víkend 😉

jeany
11. dub 2009

Ahooj. Nikde nikdo. Já jsem se sem v pátek nedostala, měla jsem volno a uklízela jsem doma, konečně mám umyté okna. Hned to vypadá líp. 😀 Jsme moc ráda, že je venku tak hezky.
Tak vám všem přeji krásné sluníčkové velikonoční svátky. 😀

luciiiie
11. dub 2009

Ahoj holky, přidávám se k Jeany a přeju všem krásné velikonoční svátky 😉

zuzuza
12. dub 2009

Ahoooj holky, dýl sjem se tu neukázala, to víte, sluníčko, teplo tak pořád někde lítám, včera jsme dali na kole 35 km, vím, že to moc není, ale na mě na první vyjíždku je to až až a dnes jsem z toho nachrmlaná, včera mě to tak zmohlo, že jsem myslela, že bude po mě.......

Jinak přeji pěkný zítřek, užívejte si volno nepamatuju, že by někdy na velikonoce bylo tak krásně.
Už se mě to pěkně krátí, už jenom týden a valím do práce.....ale, holky, ten čas tak letí, teď jsem to tak nějak počítala a někdy začátkem června bych měla začít s ha a kolem půlky července nebp dřív by pak měl být KET, to je hrozný, když nepočítám duben, který uteče jak voda, tak za dva měsíce a něco už v to zase budu lítat, ale bojím bojím:(

A už se mooooc těším na srazík🙂

lucen
autor
12. dub 2009

Ahojky holky všem vám přeji krásné velikonoce a at moc nedostanete na zadeček jen tak zdravotně mějte se krásně

ivculka
13. dub 2009

Veselé Velikonoce 😅

jarkabilik
13. dub 2009

ahojky holky zdravím všechny 😉 dnes jsem ani neměla práci se čtením jak je tu mrtvo 😀
Přeji hezké Velikonoce 🙂

jeany
14. dub 2009

Ahoj a dobré ráno holky.
Tak už jsem zase v práci, vůbec se mi nechtělo vstávat a tak jsme s manžou leželi o půl hodinky dýl a přišla jsem do práce až na 7 h. Jinak přes sřes svátky bylo nádherně a tak věřím, že jste si to všechny pěkně užili. 😀

zuzuza
14. dub 2009

Ahoj jani, jsi tu první, já už dneska taky babouňám🙂, jedu do brna ke kámošce mrknout na mimi a na návštěvu, mimi je měsíc staré 😀 , jinak se mi to krátí, bohužel:(, v pondělí mažu do práce a jestli se mi bude chtít vstávat každý den tak jako dneska tak to potěš koště🙂

jeany
14. dub 2009

Ahoj Zuzy,tak to budeš mít pěkný výlet do Brna. Ještě si tento týden odpočiň a už tě to taky čeká. V kolik budeš vstávat do práce? Já mám dnse od rána frmol a nebaví mě to. Zítra to snat bude lepší.

jarkabilik
14. dub 2009

ahojky holky koukám že nám to tu oživlo 😉 jak se obě máte?

lenulinka21
14. dub 2009

Holky zdravím Vás všechny 🙂

-tak jak jste přežily velikonoce? Mě každý šetřil asi kvůli bříšku 😀
takže jsem moc nedostala a polít mě mohli jak chtěli.

taky jsem měla pěkné setkání s ivčulkou 🙂 je taky z Opavy a hezky
jsem si povídaly.
Jdu plnit slib co jsem si dala: to je vyprat věcičky pro kluky.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru