CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
20. bře 2010

kveta-ta únava Ti ještě nějakou dobu vydrží.A pak až to přejde tak už budeš mít pupík a s tím pohybem to nebude žádná sláva 😀 .A stěmi léky se taky moc neraduj.Já jsem si taky myslela že s nimi končím-pak přišlo Magnesium na křeče,železo na chudokrevnost a ještě něco na křečový žíly a proti otokům.Třeba Tě to nepotká,ale to Magnesko berou skoro všechny.
My jsme dneska s naší starostkou chstali sál na zítřejší vítání občánků.Budu číst projev-už vidímjak u toho bulím.Ale staršně se těším že tam budu příště sedět já a někdo přivítá našeho Matýska.

jeany
20. bře 2010

Květy, tak už nebudeš muset jen ležet, ale myslím, že únava bude už pořád. Já jsem unavená čím dál víc. Každou chvilku si musím sednout a odpočívat, kondička žádná. Do kondičky se dostaneme rychle, jak budeme běhat kolem miminka. 😀 Hlavně, že je u tebe všechno v pořádku, pořád ti držím palce.

Betys, taky se už těším až budeme mít Vítání občánků. 😀

kveta
20. bře 2010

Ďakujem, Jeany.

Holky, boli ste na amniocentéze? Mne to môj dr. dôrazne odporučil kvôli veku.... mám takmer 35 rokov. Čo Vy? Absolvovali ste to?

jimmy1
21. bře 2010

Dobré ráno holky 🙂

přidala jsem pár fotek, abyste mohly kouknout jak nám Martínek roste 😎

Kveta, já jsem byla na amniocentéze. Ne teda kvůli věku (i když taky nejsem nejmladší, mám 33), ale vyšlo mi z krve na triple testech hodně blbě riziko M. Down 1 z 13 a předtím NT+ screening nám vyšel hraniční. Pokud ti vyjdou dobře testy, tak bych se na to být tebou vybodla. Přece jen je to riziko a jít jen kvůli věku... Ale to si budeš stejně nakonec muset rozhodnout sama.

Jeany, Betys vy už to máte skoro za pár 😉 tak se držte, holky.
Luci, ten test na cukrovku není příjemnej, ale dá se to vydržet, tak držím pěsti, ať do dobře dopadne.
Mrkvicka, opatruj prcky 😉
Všechny vás moc zdravím. Marťas se ozývá, jdeme papat 🙂

luccatko
21. bře 2010

Dobré ráno....holky jak vy to máte s vycházkama?já jsem chtěla delší,ale prý to nejde....ty čtyři hodiny mi přijdou málo...venku je hezky a člověk musí být zavřený doma 😠

tevi
21. bře 2010

Ahojky holky, zítra testuju, tak mi, prosím, držte pěstíky pro štěstí. Asi to budu potřebovat!

jimmy1
21. bře 2010

Luccatko, já měla vycházky neomezené, napsal mi je primář v nemocnici, když mě propouštěli v 8tt, ale je pravda, že mojemu gyndařovi se to moc nelíbilo, ale nechal mi je tak. Záleží to na ošetřujícím lékaři.
Máš pravdu, že zrovna teď, když začíná být konečně pěkně musí být otrava nemoct jít ven. A navíc, když má těhulka vyhrazené hodiny, kdy může jít ven je pěkně naprd. Co když je zrovna unavená a chtěla by jít jindy? Fakt postavený na hlavu 😠

mrkvicka28
21. bře 2010

lucato já mám taky jen 4 hodky ,ale moc si s tím hlavu nelámu al za chvíli ti budou 4 hodky stačit. na těhulky chdí kontrola jen na udání.

mrkvicka28
21. bře 2010

luci a co ty jak se máš jsem zvědavá kdo nakonec porodí dřív jestli ty nebo my

betys
21. bře 2010

Holky a já mám od zítra vycházky na pořád-nastupuju na mateřskou.To tak uteklo 😉

jeany
21. bře 2010

Holky přeji krásné nedělní odpoledne, spíš navečer 🙂 Já jsem po obědě usnula a před chvílí jsme se vzbudila. Jsme sama doma, ale za chvíli přijede manža a jedeme na návštěvu.
Jimmy, hned musím mrknout na fotečky malého.
Betys, letí to a už jsi na mateřské. Moje dr mi řekla, že buď můžu jít 31.3. nebo 14.4. Asi půjdu až ten druhý termín.
Luccatko, já naštěstí mám vycházky neomezeny a jde to, ne, že by to nešlo. Já jsem svojí dr řekla, že sjem si našla na portálu minosterstva zdravotnictví, že vycházky povoluje ošetřující lékař a dává je na základě svého uvážení. Takže každý doktork je může dát tak, jak sám uzná za vhodné. No a moje dr mi to tak dala. Přece nebudu sedět doma a nebo, když budu někam chtít jít, tak nebudu sledovat hodinky. Přesto vím i tady dle holek i dle mých známých, že takové vycházky dávají dr jen neradi, ale fakt na to mají právo. Takže, jsetli ti to tvůj dr nebude chtít dát, stejně s tím nic nenaděláš. Zkus si s ním normálně promluvit a takto mu to říct a uvidíš.
Květy já na plodovce nebyla. Mám tedy 37 let, ale sreening mi vyšel velmi dobře a trippl testy taky. Já sice přesto chtěla jít, pro jistotu, ale moje dr mi řekla, že to nemám riskovat a nemám na to chodit, vůbec mi to po výsledcích nedoporučovala. Prý mě také prve na to chtěla poslat, ale přes dobré výsledky nechtěla. To pak v mém případě je větší riziko právě při odběru plodovky než při výsledcích testů. Protože opravdu u toho odběru se může stát, že dojde k potratu, uvádí se 1/100. No a já měla screening 1:/8800 a tak jsme se rozhodli s manželem dle rady mé lékařky. Ale pokud je riziko vysoké a vyjdou testy špatně, stoprocentně bych na to šla.

jeany
21. bře 2010

Jimmy, Martínek je moc pěkné miminko, musíte být velmi šťastní. Jak s krmením, je to lepší? Určitě ano, když je takový pěkný, napapaný. 🙂
Já se tak na malého strašně těším. Už mám vše nachystáno a za chvíli může přijít. Už jsem nachystala postýlky, veškeré věcičky a tento týden dokoupím poslední potřebné věci, už mi chybí jen pleny. Teď od pondělí budou v Rossmannu pleny Pampers new born, to jsou ty nejkvalitnější za cenu 249 /pův.cena 369,-/, mají i další pleny active baby a sleep. Holky, které chcete kupovat pleny, využijte této nabídky. 😉

lukza
21. bře 2010

Ahojky holky
ty jo Betys ty už nastupuješ na mateřskou to opravdu uteklo za pár budeš mít mimi u sebe 🙂))) ber že za č týdny od tebe jsem už rodila.

Jimmy Martinek je krásnej.já vubec nevěděla že jsi měla takové A.skore nebo spíš Martínek.

Tevi budu držet moc pěstičky i s Lukáškem.

Lucifirku jak se ti vede chtěla jsem se zeptat zda jsi na Facebooku nejsem si jistá zda tu co jsem našla jsi ty?

Mrkvičko ty se halvně opatruj a hlavně mimiška.

jinak všechny moooc zdravím

lucifirek
21. bře 2010

Lukzi píšná ti do IP.

Ahoj Jani,jak se máte?

Mrkvička,to jsem taky zvědavá,jestli jsi teda tou luckou myslela mě. 😉 Ty m ě asi určitě předběhneš. 🙂

Já vás teda taky nemohla najít a až potom mě napadlo se podívat do Nedobrovolně bezdětné,teda víc se mi líbili snažilky,i když už z nás většina není snažilka.

lucifirek
21. bře 2010

Tevi držím pěstičky 😉

lucifirek
21. bře 2010

Betys teda to je mazec,jak to uteklo

betys
21. bře 2010

jeany-no nevímjestli jsouPampersky zrovna nejkvalitnější.Oni taky některým dětem nemusí dělat dobře.A taky mi přijdou zbytečně drahý.Já zkusím víc značek.
Dneska jsme měli to vítání občánků,bylo to dojemný.Za rok budu na jejich místě já.Snad...Jsme malá vesnice takže se vítání bude dělat jednou ročně pro všechny děti.Opět jsem se utvrdila jak je život nespravedlivý.Jedna holčina od nás je těhotná v 18,nemá ani dodělaný gympl.Přecházela z jedné antikoncepce na jinou a už to bylo.Bude mít holčičku a má stejný termín jako moje ségra.No jo někde se holt daří.... 😒

mrkvicka28
21. bře 2010

Luciferku to víš ,že jsme myslela tebe. Betys my jsme u malího pužívali z počátku pemprsk nebo Happy a tak okolo půl roku už jsme kupovali bežné co jsou v albertu a byly bez problémů. Pemprsky sou fakt drahý

tevi
21. bře 2010

Náš Víteček se z Pampersek vždycky oprudil. Nejsou tak prodyšné, jako Huggies Premium. Ty nám seděly nejlíp. Ale pak jsem zkusila pleny z Lidlu a fakt super!!! Stojí 229,-Kč a vyrovnají se i drahým značkám. Prodyšné, nepročůrají se... Chce to fakt vyzkoušet. Holky díky za podporu, ale s tím testem fakt nevím. Poslední dobou mi taky připadá, že se doma dost hádáme. Hlavně kvůli penízků. Ale všechno zlé přebolí. Hrozně moc bych si přála, aby to naše druhé miminko vyšlo.

tevi
21. bře 2010

A taky jsem přidala konečně pár našich foteček. Jsou sice z podzimu - jedna Vánoční, ale aspoň víte, jak vypadáme.

kveta
21. bře 2010

Tevi, držím palce.

lucifirek
22. bře 2010

Dobré ránko holky, já se chystám žehlit a k obídku budu vařit zelnačku. Tak se jdu do toho pustit,at to mám za sebou.

bobbule09
22. bře 2010

Ahojky všem 🙂
Tak konečně prohlížím nové stránky a pomaloučku si na ně zvykám 😨
To to utíká,betys už nastupuje na mateřskou 🙂 Za chvilku budete na mateřské všechny a já pořád nic. ☹

lucifirek
22. bře 2010

kde jste kdo? Já mám vyžehleno a vařím,už mám hlada,tak jsem si dala banán a moc se těším na oběd.

bobbule09
22. bře 2010

Ahoj Luci 🙂
To je tu pořád takové mrtvo? Holky,kde jste? To až porodíte,tak už si tu nebudu mít vůbec s kým psát. Nebude sem chodit už nikdo ☹

lucifirek
22. bře 2010

taky jsem si sedla,že si pokecám a nkdo tu není.
😒

jimmy1
22. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Já jsem se teďkaj vrátila z gyndy z prohlídky po šestinedělí. Vstávala jsem po páté a tak tak jsme to stihli na půl devátou :D
Prý je všechno dobře zahojené zespodu i zvrchu a udělal mi stěry, ble 😎 už jsem zapomněla jak je to "příjemný".
Mám teď antikoncepci cerazette co se může při kojení (musím to dneska pořádně nastudovat) a po roce se prý můžeme začít snažit o brášku nebo ségru.
Ještě jsem pak přehodila Martínka z autosedačky do kočárku a jeli jsme nakoupit, konečně je venku krásně tak to se to kočárkuje 😵 😵 😵 Pospíchala jsem dom, že bude mít mrňous hlad a ono prdlačky ještě teďkaj spinká, nechala jsem ho v kombinéze a otevřela na něj okno a šla jsem odsávat mlíčko k počítači.

Zítra by nám měl snad přijet táta na 6 dní, vzal si 2 směny volno, tak jestli mu to dneska na noční nezruší... to by mě asi piclo 😝 to by byl dárek k narozkám... Se na něj těším 😵 tak držte pěstičky ať nám to volníčko vyjde 😉
Mám v plánu nachystat nějaký chlebíčky a něco upíct i když žádná "oslava" se konat nebude tak abysme měli aspoň něco svátečního 😎

mrkvicka28
22. bře 2010

Jimmy teda to letí malej už má přes měsíc

mrkvicka28
22. bře 2010

holky zítra jdem na kontrolu budou nám dělat UTZ tak držete palečky at jsou naši broučci v pořádku .

betys
22. bře 2010

Já courám po venku.Dneska je nádherně.Dala jsem prát další pračku-povlečení do postýlky a prostěradla.Akorát se netěším na to žehlení.Dám si oběd a zase půjdu ven.Koupila jsem v Bauhausa nádherný prvosenky jen za 13 kč tak je chci dát do truhlíků ať je to zase trošku veselejší.
Moc už toho teď nezvládám.musím každou chvilku odpočívat,hned cítím když to náhodou s aktivitou přeženu.No holt už jsem tlusťoch na rozsypání 😀
mrkvicka-zítra držím palce.Kam jdeš do Krumlova nebo do Brna?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru