CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
29. čer 2010

holky vy jste za takovou chvilku popsali 3 strany,my jsme byli venku,manža má svátek,tak nalil po pulečce našim a bráchovi švagrové a tak,jdu vás dočíst,ale než to dočtu,taky vy napíšete další dvě stránky 😝

jinak nám právě dr Malý řekl,že za léky nebudeme doplácet nic,ještě jsme se divili a on nám řek,že vážně nic a ted nám začal vysvětlovat ty jednotky a kolik jichu budu mít já,že prý srašně málo,tak nevím podle čeho to oni regulují ,jestli podle prognozy,nebo já nevím 😒 ,a ted vás jdu dočíst,tak za hodku jsem zpět 😀 😀

pampeliska36
29. čer 2010

@natulaaa neboj, uz jsme si dopovidaly... takze "jen" ty tri stranky 😀 😀 😀 a manzel je petr nebo pavel? 😉 ja jdu koukat na fotbal, takze se tady ukazu zase treba o prestavce 😀

natulaaa
29. čer 2010

holky já to jen proletěla,tak už ani nevím,na co jsem chtěla reagovat 😀 ,
jen mám teda jeden vaječník,tak jsem se ho ptala,jestli teda budu mít menší šanci,že těch vajíček bude logicky mín a on mi řek,že néé,že ten jeden vaječník vyprodukuje i 15 vajíček 😕 😕 ,to si nedovedu představit 😀 ,asi budu mít na pravo v břichu bouli 😀 😀
jinak manža má 150mil spermii a jen 4%vadné 😕 ,i přesto doporučili ICSI,a my to furt zvažujeme 😒
jinak holky já si musím ty léky vyzvednout jen tam v té lékarně,to já jen kdyby jsme neměli tolik prašulku ssebou,že by to třeba nevyšlo,kdyby jsme nakonec fakt museli doplácet,i když nás ujistil,že néé 😒

natulaaa
29. čer 2010

Pampel petr,já jdu hodit spršku a Pampel já před chvíli polkla první piluli 😀

natulaaa
29. čer 2010

joo petko tak já měla před dvěma měsicí prolaktin 67 normál je do 35 😝 ,brala jsem dostinex a 15 června v unice mi ho nabrali znovu a od té doby nikdo nevolal,tak doufám,že už je to v pohodě,jinak by mi dali určitě vědět néé,kdyby byl vysoký,tak by mě informovali aspon mi dali nějaké léky nebo něco 😒 néé?

lukza
29. čer 2010

@drndapetka tak je možné že si dají třeba tyto svátky voraz tak to tak naplánovaly.a neboj manža ti neuteče to přece nepřibereš najednou nejvíc se příbírá ke konci a to se bude už těšit na mimi a po porodu to pujde dolu jak se bude běhat kolem mimča 😀

lukza
29. čer 2010

@natulaaa ty prášky si budeš muset vyzvednout tam jinde bych nespolehala že je budou mít a když jo tak o hooodně dražší a nedá se v té lékarně třeba platit kartou ?já se teda divím že se tam nedá celkově platit kartou člověk tam musí jet s tolika penězi v hotovosti.zkus si tam schválně zavolat do Unici a oni ti řeknou zda se v lékarně nedá platiti na kartu.
a určitě by i daly vědět já když měla vysoký prolaktin a testosteron tak mě volaly že mě posílají recept na léky a at to beru tak a tak a vysvětlily co to znamená a čemu to vadí to mít vysoké takže to máš určitě v pohodě.já teda na ten testosteron brala léky pořád dokud prý neotěhotním no brala sem je rok a pak se to spravilo takže sem už byla bez nich a pravidelně mě posíly recept já vždy poslala obálku ze známkou napsala co potřebuji a oni mě odeslaly recept 😀

drndapetka
30. čer 2010

@lukza Dneska jsem si vyzvedávala v lékárně na recept Marvelon a ptala jsem se pro jistotu lékárnice, jestli se tam dá platit kartou a říkala, že ano 🙂

Takže Natul, na léky si nemusíš brát hotovost 😉

Jinak se hlásím, že dneska ráno jsem si byla zároveň pro včeličku Agolutinu, aby došla mrška, tak si přeji, ať dorazí co nejdřív, chci už začít papat Marvelon 😵

Holky, když jsem se dívala na harmonogram léčby, kterou mi dal pan doktor, tak tam mám napsaný začátek stimulky na 30.7. a poslední tabletku Marvelonu na 2.8. Ale když by mi dorazila mrška např. za týden ( což s tím počítám ) tedy 7.7. a začala bych 3DC tedy 10.7. papkat Marvelon , tak v balení je přeci 21 tabletek a dobrala bych ho 31.7., a stimulka začíná 3 dny před dobrání antiko, takže bych si musela volat do Unicy, aby mi předělaly datum začátek stimulky podle toho jak budu dobírat tabletky, že ano? 😅

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa Bereš marvelon večer? Já přemýšlím kdy ho budu brát.....jsem celkem zapomětlivec a antiko neberu už 3 roky , tak nejsem na nějaký přesný harmonogram zvyklá 😖 Ale asi to nechám na večer, před spinkáním 😉

drndapetka
30. čer 2010

Moje mamka třeba anitko bere ráno po čištění zubů 😀 To bych asi zapoměla, když bych spěchala do práce 😅

natulaaa
30. čer 2010

Petko ahojj já mám napsáno,že brát večer .Já volala do UNICY,že jak mi brali ten prolaktin,tak mi to nedalo,tak jsem tam brnkla a prolaktin je v normě,tak jsem zavolala své endokrinoložce,že jestli mám k ní ještě chodit,že prolaktin je v normě a ona se dívala do mojí karty a uplně se dívila,že mi chtějí dělat IVF,když jsem měla tak vysoký prolaktin ,že to se nesmí dělat do tří měsícu od dobrání dostinexu a že když mi dělali ten kontrolní odběr,tak ten dostinex ještě pusobil a tudíš byl v normě,ale že se musí udělat další odběr za tří měsíce,a teprve pak se uvidí,jaký je 😢 ,tak já to nechápu,na klinice mi nic takového neřekli,a endokrinoložka mi řekne zase takhle,že já bych to mohla potratit a že to stojí hruzu peněz,se mi omlouvala,že to přirovnává k penězum,ale že to tak bohužel je ☹ ,tak jsem zavolala do UNICY a dr. Malý tam není,je na nějaké konferenci a jiní doktoři nemají čas,tak ted kruci nevím co dělat,protože kdybych měla čekat ještě jeden měsíc,tak nebudu brát antiko a pokusíme se ještě normálně že, i když tomu nevěřím,ale i tak 😒

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa Ježiš Natul, to je teda na nasrání ( promiň mi ten výraz ) 😒 To teda nechápu. Ale raději si tam zavolej ještě jednou a konzultuj to klidně i s více doktory, protože jistota je jistota....A to jsi volal na výsledky rovnou na recepci a řekli Ti to sestřičky ten výsledek? Já tam asi taky zavolám, se začínám bát, že bude něco taky špatně 😖 Dneska tam byla na recepci ráno taková starší sestra, ta byla trochu nepříjemná, tak snad mi to neezme ona 😠

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa A ty jsi ten dostinex dobrala kdy? před dvěma měsíci?

natulaaa
30. čer 2010

tak jsem se dovolala Frgalovi,on by v to problém neviděl,když mi takhle nárazově klesl,že mi ho ještě jednou vemou,ale že když tak nasazují jiný přípravek,který se muže počas programu brát,ale mi to leží v žaludku,když endokrinoložka mi řekla tak a oni zase tak,aby to v CARU nebrali jako,že jim to je šumák,oni oplodní a dostanou za to zaplacené a co se děje pak už je jim jedno,já to napsala hnusně jo,ale tak víte jak,člověku se už honí hlavou všechno možné ☹

natulaaa
30. čer 2010

Peto 16 června a krev mi brali 15 června,takže mi ji brali ještě během léčby vlastně ,takže to bude do zákroku 2 měsíce od dobrání a ona mi říkala,že to má být až po 3 měsicích,tak ted mám z toho hlavu jako balooon,a sestřička se mi dívala na ty výsledky a říkala,že to mám v normě 😒 a byla příjemná

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa Tak abych byla upřímná ) i když to fakt vyzní hnusně ), tak je jasný, že když je to soukromá klinika, tak o peníze jim jde, ale myslela jsem si, že když je tam tam fajn přístup ( alespoň na mě to tak působí ), že tam doktoři trochu myslí hlavou .....No nevím, určitě ať Ti ten prolaktin ještě jednou vezmou. Ale je to na Tobě. Já bych asi trošinku strach. Důvěřuješ své endokrinoložce hodně? 😖

lucifirek
30. čer 2010

drndapetka,nejsem si jista,ale mám pocit,že léky na ivf chtěli v té lékárně v hotovosti,nevím teda proč. A sestřičky nám říkali,vzít si peníze s sebou i na léky.Tak nevím,jestli už se něco změnilo.
Jinak s tou antikoncepcí,mě pak dávali asi dvě tabletky navíc,aby to vycházelo,jak oni potřebují. A aby mrcha přišla jak je třeba.
Jinak já brala antikoncepci a všechny ostatní léky vždycky ráno ve stejnou dobu. Den předem jsem si to všechno hezky nachystala,pak i injekce,abych na něco ráno nezapomněla.

natulaaa
30. čer 2010

Petko já vím,že te klinice jde svým zpusobem o prachy ,ale mi řekli,že kdyby byly hodnoty špatné,že se ozvou,takže si nemužou dovolit oplodnovat přes špatné hodnoty a endokrinoložka no nevím,je to taková paní duležitá,já ji viděla jen jednou ,vyšetřovala mi štítku a nabrala tu krev,a to bylo vše,pak jsem si šla jen pro recept na dostinex a dneska jsem ji volala a ona na mě tohle,tak nevím co si mám myslet,ale Frgala mi řek,že je to dobré,že pokud mi to takhle kleslo,že je to ok,protože kdyby to nemělo být dobrý,že prolaktin by neklesl takhle rychle,ale byl by zvýšený i přes dostinex a to ted mluvím o lidech,kteří mají vysoký prolaktin a tudiš nezhoubný nádor na mozku a takoví lidé musí brát leky třeba roky aby jim to kleslo a já ho brala jen 6 týdnu a to tabletu týdně 😒 .Takže si myslí,že to bylo u mě jen nárazové a že to je velice běžná věc ,Tak zítra zavolám Malému ještě ,to každopádně,Manža mě zdrbal,že si dělám zbytečné nervy,že mám být štastná,že je prolaktin v normě a nemám zase řešit a co když,tak já nevím,ale myslím,že by doktoři na klinice měli vědet co a jak,no zeptám se ho zítra na rovinu

drndapetka
30. čer 2010

@lucifirek Děkuji za info, takže pokud chápu správně .....dostanu ještě jedno balení Marvelonu, aby mi to vyšlo na tu stimulku? Já jsem totiž myslela, že mám mít jen jedno alení a šmitec 😲

drndapetka
30. čer 2010

@lucifirek Jen ještě tak ze zvědavosti, abych věděla co mě čeká 🙂 .....injekce budu píchat jen 1x denně nebo i víc? Mám to totiž naprd s prací, dělám 12tky, sama píchat určo nebudu, to nechám na manžovi a ráno on vstává do práce o 2 hodiny dřív než já, tak jedině, že by mě vždy vzbudil, píchnul, a nebo mě píchal večer, to jde?

drndapetka
30. čer 2010

@natulaaa Jako kdybych slyšela svého manžu 🙂 On mi taky vždy nadává, ať ubytečně nestresuju, že ty bludy mám z koníka 😠 Ať věřím doktorům a nechám je pracovat. Jenže člověk si chce být na 100% jistý, to chápu. Ale asi když je to tak, jak Ti povídal Frgala, tak to bude o.k. Myslím si taky, že kdyby se Ti např. na začátku stimulky nebo i později prolaktin zase zvýšil ( např. i v těhu ), tak se může brát dál, aby těhu prosperovalo, nebuuuj..... 🙂 I když, chápu Tvé obavy, taky bych si to raději ověřila....Ale určitě u jiného doktora, ne od doktora z Unicy, ať máš trošku i jiný názor a obraz nemáš třeba někoho známého ve zdravotnictví - kdo dělá na gyndě nebo tak? )

natulaaa
30. čer 2010

petko já volala do Zlína ona mě nechtěla přepojit k žádnému dr,já ji řekla,že zvažujeme IVF a že bych potřebovala jen poradit a ona už šla na mě se schuzkou,tak jsem ji řekla,že se ještě rozhodujeme,že se ozvu 😀

kveta
30. čer 2010

@drndapetka Skús ešte zvážiť, či si aspoň injekcie do bruška nebudeš pichať sama.. budeš tak oveľa flexibilnejšia.. Inak plne súhlasím s tým, čo o 11.12 písal Lucifirek, tiež sme to tak mali..

Na predpisované lieky si dajte aj v Unice pozor... ja som sa napríklad pri čítaní letáku k jednému lieku dozvedela, že ho nesmiem brať, lebo pri endometrióze spúšťa rakovinu... takže sme jeho branie po dohovore s Otevřelom zredukovali z jedného mesiaca na štyri dni..

natulaaa
30. čer 2010

Květi a co si myslíš o tom mém prolaktinu 😢

kveta
30. čer 2010

@natulaaa V tom sa bohužiaľ vôbec nevyznám... Viem, že všeobecné pravidlo je nezačínať IVF skôr ako tri mesiace po dobraní akýchkoľvek liekov, ale či sa to týka aj prolaktínu a ako, to netuším..

lucifirek
30. čer 2010

drndapetka,nene celé balení.Dají třeba jen jednu dvě tabletky,jak budou potřebovat,aby sis nemusela kupovat celé balení.Neboj,oni ti ho teda naučtují v koncovém vyučtování. 😀
A píchat budeš ze začátku jednu injekci, pak přibude další. A párkrát to vychází,že pícháš i tři injekce denně,do pupíku. Ty ale budeš muset asi píchat ráno,ve stejnou dobu,tak je třeba si to dobře rozmyslet. A po punkci budete píchat ten agolutin do zadečku a ten budete možná moct píchat i večer.
§

drndapetka
30. čer 2010

@lucifirek Ježíš, aj do zadečku? 😲 No to si teda nejsem jistá, jestli to můj manža zvládne 😀 není třeba možnost, že bych dojížděla na píchance ( apoň toho Agolutinu ) do Unicy?

natulaaa
30. čer 2010

petko já taky nevím,jestli to muj manža zvládne 😀 ,ten kolabuje i když jen jehlu vidí 😀 ,ale říkal,že se určitě pokusí 😵
no nic jdu ven.je tam sice na umření ,ale doděláváme plot,manža je dneska doma,tak se na to vrhnem 😵

drndapetka
30. čer 2010

@kveta A když jsem teď 2 cykly brala Duphaston, bude to vadit? Nebo jsme měli také počkat?

drndapetka
30. čer 2010

@drndapetka Ještě jsem se chtěla zeptat - všechny injekce, co si budu píchat jsou ve formě pera? Ty bych totiž asi zvládla, ale ty klasické injekce bohužel ne ☹ I když bych pro mimi udělala vše, píchnout si obyčejnou injekci bych asi nedala 🙄 . Ještě mě napadlo se přestěhovat k mé sestře na dobu stimulky, ona je zdravotní sestřička a píchala by mi to levou zadní, ale to by znamenalo dojíždět denně 35km tam a zpět nebo si vzít dovču v práci, ale dýl jak 14dní v kuse dovču v létě nedostanu ☹ Stimulka předpoklídám trvá 28 dní ( 4 týdny ), že jo? Ach jo, já nevím jak to udělám ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru