CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
12. črc 2011

@bobecek79 Ahoj, určitě se neboj!!!! Nakonec se mi poo těch injekcích snad bude i stýskat 😀 Během těch 3 pokusů se ze mě stal hotový závislák 😝 Je to jen ten začátek, kdy se člověk trochu přece jen bojí do sebe píchnout, ale ono to jde lehce a nebolí to. Dokonce i po transferu, kdy do zadku píchá manžel agolutin, jsme to nakonec zvládli (u prvního pokusu manžel při pohledu na injekci, kterou mi měl dát omdlel, u třetího pokusu píchal líp než sestřička 😉 )
U nás je to tak, že jsem měla ve 30 v diagnoze napsáno předčasné ovariální selhání (teď je mi 36), a prostě FSH šlo pořád nahoru a přidávaly se další a další problémy. Takže i na extra vysoké dávky (až 375 jednotek, oproti běžným 150 na den) jsem měla vždy mizivé reakce (2-3 vajíčka, oproti "běžným" 10-15, u někoho i 20), No a manžel stejně jako u vás - správný tvar, tedy morfologie se pohybovala kolem 0,5 - 1%, k tomu pouze pomalé (a ještě jen málo z nich), a taky malý objem.
A přece se to povedlo. Je je potřeba tomu věřit, nečekat zázraky (ani doktorři, i když jsou vynikající nemohou odhanout všechny reakce atd. holt něco si ta příroda musí nechat pro sebe...), ale prostě bojovat do poslední chvíle 😵
Přidám ti práva do mého blogu, ať se můžeš podívat, jak to všechno probíhalo. Před posledním pokusem jsem manžela přesvědčila, aby taky zkusil nějaké větší dávky vitamínů, jestli zabralo toto nevím, ale každopádně před posledním pokusem se spermiogram pro nás výrazně zlepšil (morffologie 5%) - mám to taky popsané v blogu. třeba by to mohlo pomoci trochu i vám, ale vše chce čas..

krataskovi
12. črc 2011

@bobecek79 Ahojky...my zacali ted nedavno, byli jsme i v Sanatoriu Helios, ale tam se mi to nelibilo, ale tady jsem moc spokojena. Prijemni doktori, fajn prostredi, vsechno ti vysvetli uplne dopodrobna, obcas vaham a nepochopim, ale jsou ochotni to vysvetlit znovu. Vcera jsem si poprve pichala injekci, strach byl, ale ta radost, ze vim co vsechno prijde to vsechno predci 🙂
Preju moc moc stesti a treba se tam nekdy potkame...

bobecek79
12. črc 2011

@krataskovi a jste už rozhodnutí kolik embrií si necháte dát,my uvažujeme o dvou... 😉

bobecek79
12. črc 2011

@vodni souhlasím s Tebou,manžel říká,že co se má stát se stane,protože to máme tam nahoře namalovaný,chce to hlavně trpělivost.Já teď už odpočítávám dny,kdy přijde menses,aby to vše mohlo začít. Těším se na ní,jak nikdy......S manželem jsme si naordinovali 🙂 vitamíny Centrum,tak je baštíme a k tomu přidáváme ovoce a zeleninu a ještě jsme si koupili čaj - 😕 detoxikační na vyčištění organismu. Až ten kolotoč začně určitě dám vědět co a jak a jak to prožívám.......

krataskovi
14. črc 2011

@bobecek79 neuvazuju jinak, nez dve..pokud by to byla dvojcatka, budu nejstastnejsi na svete..hlavne kdyz se to podari 🙂 premyslime dokonce i o zmraceni..uvidime, jak se to bude vyvijet..

vodni
14. črc 2011

@krataskovi @bobecek79 Na unice vždycky doporučují 2 (teda nevím, kdy začne platit ten šílený omezující návrh jak se tuhle objevil mezi poslanci...). Jen když je ženská třeba moc hubená, drobná apod., nebo byly další komplikace, tak doporučí jedno. Pokud je kvalita vhodná k zamrazení, tak určitě mrazit. KET je mnohem "šetrnější" než podstupovat celou stimulační anabázi znovu (a třeba s nejistým výsledkem). Prostě pokud jsou embrya dobré kvality, přece je "nevyhodíte"... U nás to bylo tak, že jsem se vzcelku dvojčat bála, ale když jsem u prvního pokusu měla zisk jen 1 vajíčko, tak mi bylo až líto, že se transferuje jen jedno. V obou dalších jsem už transferovala 2. Na mražení jsem nikdy nic bohužel neměla, takže jsem každý pokus musela podstupovat znovu stimulaci (tj. i víc peněz atd. atd.) - ale nelituju 😉

lena5
14. črc 2011

@vodni Ahoj tak jak si užíváš těhu?Jinak mě se už dvojčátka narodila,holčička Lucinka měla 2,7kg a 45 cm a chlapeček Petříček měl 2,7 a 48 cm.A dobrá perlička,císař mi dělal pan doktor Otevřel z unicy 😀Jak si stáhnu fotečky do pc tak sem jednu dám.

bobecek79
14. črc 2011

@vodni 😉 chtěla bych se prosím ještě zeptat????? Když začnu užívat Marvelon(mám 21 tabletek),kdy si začnu píchat injekce,už v průběhu,nebo až je vyberu?????? Děkuji za odpovědˇ.... 🙂

andilek01
14. črc 2011

@bobecek79 to záleží na typu protokolu 😉 u dlouhého je první injekce v den "zahájení" a u Antagonisty je 1.inj. 3. den menstruace (takže až po vysazení antiko.) 😉

brusle
15. črc 2011

@krataskovi Ahojky, tak nevím, jestli na Unice všem doporučují zavést dvě embyjka, ale asi to záleží na případu, U nás bylo hodně embyjek, a docela dobré kvality, no a já jsem takový chrosut, nikde nic, tak nám třeba doporučovali zavést jenom jedno, aby nevznikly komplikace, protože kdyby to náhodou nevyšlo, tak další možnost byla KET. Tak nám to aspoň říkali. No a nám to nedalo, a nechali jsme zavést dvě a děti se krásně upekli a teď už nám dělají jenom radost. Sice těhu bylo těžký, ale ten výsledek stojí za to. 😉
Jo vážila jsem před těhu 56 kg, přibrala 22, a dalo se to. Všechny kila jsou dole 😀

teckovanaorchidej
15. črc 2011

Asi případ od případu, já taky vážila 50kg a kde nic tu nic, nechali nám zavést dvě a upeklo se jedno.
Otázka je, jestli to druhé bylo vhodné k zamražení 😵

luciiiie
15. črc 2011

@lena5 jééééé moc Ti gratuluji...přeju do života jen to nej a hlavně zdravíčko pro vás pro všechny 😵

bobecek79
16. črc 2011

@andilek01 ... 🙂 takže prosím ještě jednou,kolem 22 července mám dostat menst.,2 až 3 den se mám dostavit na Unicu k odebrání krve a potom večer začít užívat antikonc.Marvelon,mám dlouhý protokol...a tak nevím, 😒 když budu na odběru,jestli mi sestřička hned dá instrukce a začnu píchat,nebo až po skončení Marvelonu.....????? Moooc děkuji za odpovědˇ........ 😉

elllenka
16. črc 2011

@bobecek79 : Pouze ti vezmou krev a budeš brát Marvelon, sestřička Ti jen řekne kdy máš přijít na kontrolu a teprve po kontrole ti dají injekce a vysvětlí píchání. Myslím, že píchali první injekci. U mě to učili manžela, já bych si sama injekci nepíchla :(

andilek01
16. črc 2011

@bobecek79 🙂 až přijdou měsíčky, tak 1.-3. den MS bez objednání lze přijít na Unicu, odeberou se hormony, a sestřička vydá recept na antiko. Ode dne odběru se začnou zobat pilulky a sestřička spočítá den "zahájení", kam je potřeba dojít s partnerem a mít nějaké ty peníze na zálohy (dle domluvy v indikačce). Tam proběhne UZ, lékař vydá recepty na léky (dle protokolu) a poté sestřička v konzultačce vysvětlí průběh, způsob, co a jak a píchne 1.inj. Dipherelinu do břicha. Tyto injekce se píchají až do 1.FM - 1.kontroly, která je 3 týdny po zahájení. 6 dní před 1.FM se začnou apl.ještě i druhé injekce do břicha Puregon/Gonal.
Není zač, držím pěsti 😉

lenceslava
17. črc 2011

Ahoj děvčátka.Zdravím nově příchozí.My se dnes vrátili z krásné dovolené plni sil a chuti do dalšího boje.Čekám na mrchu abych mohla začít baštit marvelon(má jako na potvoru dva dny zpoždění).Dělali nám i genetiku ale výsledky budu vědět v po.Doufám že bude vše ok. @drndapetka že bysme to zase mohli prožít spolu 😉

bobecek79
17. črc 2011

@lenceslava jejé,tak to jsme na tom skoro stejně,já to mám dostat kolem 22.července a 2 až 3 den na krev a Marvelon.....a dlouhý protokol.....

lenceslava
17. črc 2011

@bobecek79 tak budem bojovat spolu. Moje oblíbená značka je antagonista(opět s puregonem).

durma
17. črc 2011

@lenceslava
@bobecek79 ahoj holky,budu oběma držet palečky 🙂 🙂 Já už mám // a příští pondělí už jdeme konečně na ultrazvuk.Podle toho jak mi je každý den špatně,tak musí být vše OK 😉 😀

lenceslava
17. črc 2011

@durma i já tobě držím palce aby bylo vše tak jak má.A ono určitě bude.A taky ti přeju aby ti to do toho pondělka rychle uběhlo,to čekání je strašně nepříjemná věc.

misha83
17. črc 2011

@durma Samozřejmě, že bude všechno ok, jinou variantu ani nepřipouštím 😀 .

krataskovi
18. črc 2011

holky, chci se zeptat..vaham, jestli si priplatit i ten asistovany hatching...mela jste to nektera?? a narezavaji teda obe vajicka, nebo v tomto pripade zavedou jen jedno? Nejaka sem se zapomela toho doktora zeptat...
uz si konecne picham injekce a pristi tyden i puregon, tak su zvedava...jen kdyby me tak nerostly prsa ☹strasneee

lenceslava
18. črc 2011

@krataskovi Ahoj. Určitě si připlat.Nic se tím nezkazí ba naopak to může pomoci. Dělají ho všem zavedeným embryím.

vodni
18. črc 2011

@krataskovi ahoj, taky jsem AH měla - vždycky

vodni
18. črc 2011

@lenceslava Ahoj, tak co genetika, už máte výsledky?

lenceslava
18. črc 2011

@vodni ahojky. Nemáme. předpokládala jsem že dneska přijde mrcha tak že budu volat a ona pořád nikde.Tak čekám dál.

vodni
18. črc 2011

@lenceslava Klasika, viď? Potvora jedna si vždycky umí dát na čas... Moc na tebe myslím, výsledky budou určitě OK, a hlavně, budete moct podle nich postupovat dál...

lenceslava
18. črc 2011

@vodni jak říkáš.Břicho mě už bolí skoro týden a pořád nic.Ale na druhou stranu jsem ráda že mě mrcha nezastihla po cestě z dovo,protože těch 20 hodin v autě bylo opravdu drsných.

drndapetka
18. črc 2011

@lenceslava ahojek, nooo já nás teprve budu objednávat na unicu do indikační poradny,takže Marvelon budu baštit až v srpnu, budeme to mít tedy měsíc po sobě 😒 budu Vám držet pěstičky, a´t se podaří 😉

misha83
18. črc 2011

@krataskovi Dělají ho všem, taky jsme si připlatili.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru