CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

durma
17. říj 2011

@betysek vidíš,já mám 11ti letou dceru přirozeně a teď jsem otěhotněla až po téměř 6ti letech snažení (poslední rok na Unice) na KET z 2.PICSI - 4.pokus. 😉

durma
17. říj 2011

@bobecek79 nám Dr. F řekl,že špatná kvalita vajíček odchází do prvních třech dní a špatná kvalita spermií má za příčinu to,že embrya nevydrží mezi 4.-5.dnem.A u nás to bylo především o spermiích.

ivetule
17. říj 2011

@drndapetka Ahoj minule jsem ti už psala ,že vydželo 5. 2 my dali a tři mrazáčci. A bohužel ani že jsem riskovala a dala si všechny tři tak se nepodařilo. ☹

lnk
17. říj 2011

@drndapetka ahoj, je mi to moc líto... 😢 každopádně bych byla ráda, kdyby ses pak ozvala, jak to proběhlo v reprofitu, ať máme inspiračku... měj se hezky a ať se z toho co nejrychleji oklepeš...

bobecek79
17. říj 2011

@lenceslava jak jsi dopadla na Unice??? Vymysleli něco?? Jak se k Tobě chovali po neuspěšných IVF???...Myslím na Tebe............ 🙂 🙂

betysek
17. říj 2011

Byla jsem dnes u gynekologa, mám zase pěknou zásobičku léků. 😉 UTZ ani jiné vyšetření se nekonalo, prý je brzy na to, aby tam bylo něco vidět a nechce prý zbytečně do mě vyšetřením zasahovat. Prý když mě břicho nebolí, tak by raději žádné vyšetření nedělal. Tak že musím počkat na UTZ na Unice za 2 týdny. 😉

ivetule
17. říj 2011

Tak holky zítra na půl devátou máme přijet na transfér. začínám být nervozní.

vodni
17. říj 2011

@ivetule Moc držíme vše co můžem!!!! 😵 😵 😵

lenceslava
17. říj 2011

@bobecek79 Ahoj.Měli jsme F.bylo tam lidí neskutečně.Audit dobrý.Minimálku nám dr schválil,ale prý pan Profesor o tom nerad slyší.Samozřejmě byl problémový transfer.Tak nějak jsme to probrali všechno popovídali si.A až se rozhodnem tak se máme ozvat.

jimmy1
17. říj 2011

@ivetule držíme palečkýýýýýýýýýýýýý 😉

My dneska 2.UTZ vpravo (19,18,16,15,14) vlevo (20,20,18,18,14,9) píchli jsme poslední puregon, menopur a diphereline, zítra v 23:00 píchám pregnyl a ve čtvrtek 8:30 nástup na OPU. Tím čtvrtkem se nám to malinko zkomplikovalo, ale už jsme to pořešili, babi si vzala dovolenou a pohlídá Martínka, na OPU pojedem ráno busem a odpo nás vyzvedne děda autem.
Holt s tím jedním dítkem už je to fakt logisticky náročnější 😉

@lenceslava tak jak ten audit?? měli jste myslím Dr. F?? Jsem ráda, že jsme se potkaly 😉

jimmy1
17. říj 2011

@lenceslava jééééé zrovna ti píšu.

bobecek79
17. říj 2011

@lenceslava tak jestli chápu dobře,když jsi v Unice po 3 neúspěšných IVF,nabídnou Ti minimální stimulaci??? JInak ji myslím nenabízí,nebo jo?? Mluvili jsme s manželem o minimálce,ale nechce ani slyšet,prý je lepší dát víc peněz a jít na IVF,tak nevím. Třeba bych do toho šla ale bojím se že bych měla málo vajíček. A ještě nevíš za jak dlouho nejdřív na tu minimálku můžeš jít?? Musíš mít taky 3 měsíce pauzu? Přeji hodně sil a drž se !!!!!!!

bobecek79
17. říj 2011

@jimmy1
@ivetule tak hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ivetule
17. říj 2011

@vodni děkuju moc. A co vodníček? 🙂

ivetule
17. říj 2011

@jimmy1 děkuju a tobě taky držím palečky at je to bez problémů. Máš pravdu s tím prckem je to složitější. Já jsem to tentokrát musela řešit,že dvakrát museli hlídat sestřičky. Naštěstí se to zvládlo. 🙂

ivetule
17. říj 2011

@bobecek79 děkuju moc. 🙂

lenceslava
17. říj 2011

@bobecek79 ahoj. To nebylo o tom že by mi ji nabídli. Prý to pan profesor malý nerad slyší protože právě kvůli nízkému počtu vajíče má ta stimulace nižžší úspěšnost.Pak prý to špatně působí když paní co byla 6x na minimálce řekne že už byla po šesté na umělým na Unice a pořád se nedaří(ale to že je u této stimulace nižší pravděpodobnost už neřekne).V rámci peněz je to pro nás schůdnější řešení.A pro mě: nikdy jsem nebyla bůh ví jaká nosnice,ted naposledy to byla úplná tragédie,a proto myslím že stačí minimálka a z ní 2-3 vajíčka(předpokládám že by mohla být kvalitnější) než 7 ,,vyhoněných antagonistou ale použitelé jen 4(a i ty nevalné kvality).Když jsem měla clostylbegyt nasazený od mojí mudry měla jsem v každém cyklu 2 vajíčka(tedy folikly),pokud bych měla větší dávku mohlo by jich být i více.

lenceslava
17. říj 2011

@bobecek79 Vždy je dobré počkat ty tři měsíce po stimulce aby si tělo trochu odpočalo.Ještě další varianta kterou mi pan doktor nabízel byla ta že by mi při čtvrtém pokusu mohla platit léky pojištovna(prý 20000) Takže by nás to vyšlo místo 75000 na 55000. Musím říct že bylo vidět že je panu doktorovi líto že nám to nevyšlo.Ale vtipkovali jsme abychom odlehčili atmosféru. Dneska jsme potkali i pana profesora( za tři roky co tam chodíme to bylo po druhé)Působí přísně.

lenceslava
17. říj 2011

@jimmy1 🙂 Martínek je celej tatka.A tatka má velikou trpělivost. 🙂 Vidíš jak jste to vyřešili.Hlavně v klidu.Přeji ti abys měla krásný vaja.

lnk
17. říj 2011

@jimmy1 prosím tě, kamarádka se mě ptala, jak často jsou návštěvy při umělém oplodnění na klinice, já už si to nepamatuju, ale ty jsi teď na tom "čerstvě", dokázala bys mi spočítat, kolikrát jste byli od začátku tohoto cyklu v unice?

jimmy1
17. říj 2011

@ink zkusím to tady zrekapitulovat 😉
1. indikační poradna
2. odběr krve na hormonální profil (1.-4. den MS cyklu)
3. zahájení stimulace
4. 1. UTZ
5. 2. UTZ
6. OPU
7. ET
8. UTZ po pozitivním těhu testu, nebo krev při negativním + audit

durma
17. říj 2011

@ivetule posílám hodně štěstí a těhu bacilky !! 🙂 🙂 🙂 🙂

ivetule
17. říj 2011

@durma děkuju moc. Tolik pěstiček tak to musí vyjít. 🙂

bobecek79
17. říj 2011

@lenceslava víš co mě tedˇ s odstupem času štve ??? Že mi neudělali žádný vyšetření,jestli nemám nějaký problém. Než mě gynd. napsala doporučení na CAR,tak mi taky zkoušela clostylbegyt a píchla mě i pregnyl a výsledek se nedostavil. Zase bych nejraději něco zkusila ale mám strach z neúspěchu. Do 1 IVF jsme s manželem šli,že se to podaří a byli jsme strašně smutní a zklamaní. Pro miminko člověk udělá všechno,ale až se z toho otřepe a podívá se nazpátek,tak zjistí,co to stálo,úsilí a peněz a výsledek nulový. Ale Ty tohle určitě víš,a stálo Tě to 3x více všeho než mě. V poslední době se tak často přistihnu,že se dívám na každý kočárek co vidím,svět je hrozně nespravedlivý.Já když jsem byla na auditu,tak jsem brečela a manžel mě říkal,že se dr. F na mě díval s lítostí,asi to taky s námi prožívají...Já měla 11 oocytů a 8 oplodněných a to říkal,že počet dobrý. navrhl mě krátký protokol,s vyššíma dávkama. U toho 1 pokusu opravdu asi neví,jak člověk zareaguje. Pořád přemýšlím co dělat,jestli 1/2 roku to nechat být nebo hned po 3 měsících to zkusit,každý den jiné odhodlání. Ale věřím,že něco s manželem vymyslíme......Už půjdeš do práce,nebo jsi na PN??? Já u svojí gynd,ještě do konce měsíce,musím si všechno srovnat v hlavě a vědět co chci,abych mohla normálně fungovat.....

bobecek79
17. říj 2011

@ivetule hned bych si to s Tebou vyměnila,chjoo!!!!!!!!!!!!

sblanch
17. říj 2011

@betysek děkuji za přání 🙂 Hlavně aby byly kvalitní... Uvidí se ve středu.
Zaujala mě moc ta minimálka, jelikož tohle je můj poslední placený pokus, tak kdyby to nevyšlo, abych měla něco v záloze... Nevíte, jestli to na Unice taky dělají? Nebo v Brně jenom v Reprofitu? Nevím, jestli by to bylo pro mě, jestli bych dostatečně reagovala.

sblanch
17. říj 2011

@ivetule Držím na zítřek moc pěsti 🙂 V jaké jsou kvalitě, to ti řeknou až zítra?

ivetule
17. říj 2011

@bobecek79 zatím není co. Doufám,že se to podaří. Máme poslední pokus. 😒

ivetule
17. říj 2011

@sblanch děkuju moc asi jo zatím mi nic neřekli. Minule to hlásili a tentokrát jenom počet.

lenceslava
18. říj 2011

@bobecek79 AHOJ. Ono je to pokaždé zklamání. My kterých se to týká v tom věříme a máme obrovskou naději že se nám díky Ivf podaří to co nám příroda(jako taková) nedopřává. A je to obrovský zklamání když se to nepovede. Oni v Car potřebujií zjisti příčinu(bohužel jim většinou stačí spg) a pak nějak jednají. J á chci taky vědět jestli mám průchodný ten jediný vejcovod a tím pádem jestli je šance(sice mizivá ale aspon něco) na přirozené početí.Nevím s těmi léky musíš to tělo nechat odpočinout. Pokud do toho půjdete za půl roku znova tak bych se na clostyl vykašlala. Já jedu právě dneska ke své mudře doufám že se s ní domluvím aby mě nechala do konce října doma.Kdybych měla nescho z unici už bych byla v práci. Tvoje mudr ti ji nechala v pohodě? Já měla při prvním pokusu dlouhý protokol- vysoké dávky a nic moc reakce. Při druhém jsem měla antgagonistu- dobrá reakce(sice 7 vajíček,ale všechna použitelná)na transfer jsme měli pěkná embrya blastocysta(zbyly nám 2 moruly ale nebyla prý vhodné k zamražení) asi se chytli ale bohužel jinde než měli.Obrovský smutek,poznala jsem jaké to je najít na testu // ale bohužel jsme o to štěstí přišli.Obrovská naděje ve třetí pokus že už se to určitě povede,celou dobu jsme byla přesvědčená že jo že se povedlo a podívej na to jak to dopadlo.A ted sedím u počítače a z představy že se budu muset vrátit do práce je mi na zvracení.Ale bohužel jinak to nepůjde. Proto doufám že mi mudra ještě tu nesch nechá,abych se psychicky připravila zase na jiný boj.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru