CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
18. říj 2011

@lenceslava musíme se vytouženého miminka dočkat,přece nás osud nemůže tak trestat,abychom miminko neměli. Věřííím,že se jednou obě dočkáme 😲 😲 .

lenceslava
18. říj 2011

@bobecek79 to doufám za nás za všechny co s doted nedočkali.

ivetule
18. říj 2011

@lenceslava díky seš moc hodná. 🙂

ivetule
18. říj 2011

@bobecek79 ano ano blastocysty. Doufám,že bude co říkat. 😀

ivetule
18. říj 2011

Holky musí nám to všem vyjít. Vždyt už jsme do toho tolik dali. Nervy,psychiku a hlavně peníze. Je to prostě těžký.

bobecek79
18. říj 2011

@ivetule 😀 za 14 dní čekám,že mi napíšeš návod.. 🙂 . Drž se a odpočívej,když už máš 2 kulihrášky v bříšku.

drndapetka
18. říj 2011

@sblanch v Reprofitu stojí minimálka 13 tisíc - to je ten základ, kam spadají konzultace, ultrazvuky, OPU, ET,.....za Clostil nedáš nic, nebo fakt nula nula nic, doplácíš za injekce a jelikž ty injekce nejsou hrazeny pojišťovnou jako u klasického IVF, tak jsou i dražší....dám příklad-třeba jedna injekce Menopuru (ampulka) by přišla u IVF na 110Kč, protože je hrazená pojišťovnou, ale u minimálky by stála třeba 800Kč, protože si to platíš ze své kapsy (dávám příklad, ty ceny jsme si vymyslela). Většinou , co jsme se tak ptala holek, co tu minimálku měli, tak za injekce dopláceli cca 2 tisíce (když měli tu druhou variantu minimálky, co jsem uváděla, u té třetí varianty samozřejmě je o ty zastavovací injkece Ovitrele víc, takže se to může třeba prodaržit na 5 tisíc za léky.)pak za ICSI platíš 1 tisíc za jedno oplodněné vajíčko, takže musíš počítat s tím, že když buddeš mít vajíček 10, tak Tě to vyjde na 10 tisíc....to už jsme na 25 tisících hned..... AH v reprofitu nedělají u žen pod 35let, prý je to tahání peněz z pacientek a je to zbytečné 😖 Samozřejmě, když to žena chce tak ji AH dají.....ale když mají dobré výsledky i bez něj, tak proč to nezkusit bez něj . Důelžitější než AH je určitě PK, ale nemá zase smysl, když je málo vajíček.

sblanch
18. říj 2011

@drndapetka dík moc za vysvětlení 🙂 13 tis. se mi zdá docela málo, ne? Myslela jsem nad 20. Chápu, že léky budou hodně velká položka, když nejsou hrazené, ale myslela jsem, že převažují náklady na OPU, konzultace, ET, případné další metody.
ICSI 1 vajíčka stojí jen 1 tis.??? Na obi to stálo myslím 2,5 - nevíš, kolik je to vlastně v Unice? Nějak se mi to vykouřilo z hlavy...
Dost mě zaráží rozdílné postupy CARů - takový ten zlatý standard. V Obi to bylo AH a PK, v Unice navíc ICSI. Chápala bych to u hodně špatného spermiogramu - což zas tak nemáme - nebo kdyby se vajíčka neoplozovala, což se u nás většinou taky neděje, a když ano, tak jsou podle mě málo zralá.
No a co mě nejvíc zaráží, je PK!!! Chápala bych ji jako nezbytnost, protože ukáže na životaschopnost embryí, ne? Samo když je málo vajíček, tak každá jejich ztráta je citelná, ale když by odešly tak jak tak, tak je nemá podle mě smysl ani zavádět a někomu dávat falešnou naději.
Minimálka se mi líbí nejenom proto, že není tak finančně náročná a není to takový nápor na vaječníky, ale že by teoreticky mohly vznikout kvalitní vajíčka, když se jich vyprodukuje tak málo. Nevím, jestli by pro mě byla, kvůli mému zdravotnímu stavu. Bez léků totiž nemenstruuju, neovuluju atd atd. a nevím, jestli by mě ty minimální dávky stačily... Chjo chjo...Přebíhám, třeba se to teď povede, ale jsem pesimista...
Pardon - trochu jsem se rozepsala 🙂

sblanch
18. říj 2011

Doufám, že tady ještě někoho seženu, budu moc ráda za rychlou odpověď!!! Až teď jsem si přečetla, co je zač to doxybene - že je to širokospektrální ATB!!! Pěkné svinstvo, dali nám s manželem každému 2 tablety. Prý je po tom někomu pěkně blbě a rozhodí se trávení... Jsem pěkně naštvaná, nechápu, proč nám to dali - na Obi nikdy nic.
Jaké máte vy zkušenosti? Bylo vám taky blbě??? Kdyžtak si prý nemám brát ráno dávku, na lačno je to prý humus... Fakt mi to hlava nebere.

ivetule
18. říj 2011

@sblanch já jsem to po ránu nezvládla. Minule i ted jsem se po cestě musela zastavit na záchodě a šlo to ven.

ivetule
18. říj 2011

@bobecek79 no to odpočívání moc nejde když mám doma divocha. 😀

sblanch
18. říj 2011

@ivetule takže to myslíš předepisují všem automaticky??? A dík za odpověď - čekám u sebe něco podobného, navíc mám skvělou rýmu a kašel, takže se k tomu přidá ještě rozbouřené zažívání a bude to komplet...

ivetule
18. říj 2011

@sblanch držím palce na zítřek pa a dobrou 🙂

sblanch
18. říj 2011

@ivetule děkuji moc, snad to zvládnu, snad nebude nějaký problém, že jsem nachlazená. Uvidíme taky, jaká bude úroda - snad slušná.

jimmy1
19. říj 2011

@sblanch držíme pěstičky na dnešní OPU. Písni kolik bylo vajušek 😉 doxybene máme taky, budem zobat dneska večer a zítra ráno.

Jsem nervní, musím toho dneska spoustu stihnout, všechno nachystat, aby měla babi všechno při ruce, musím navařit aspoň na 3 dny a chci upéct bábovku a koláč, bude to dneska hoňka 😉
A Martínek nějak vytušil tátu (který přijel včera večer o půl jedenácté) a vzbudil se o hodinu dřív než obvykle a hned volal "táta" 🙂 tak musel k nám do postele a tulil se a tulil 😵

lucifirek
19. říj 2011

@jimmy1 ty děti jsou užasné vid🙂 Kuba si tatky taky moc neužije,tak taky pokaždý s tatky nadšený. Ale pořád je to mamánek,zase ho to chytlo,že jak jdu na krok,tak pláče,takže ho nechce nikdo hlídat 🙂 A on ho zatím nikdo nehlídal,myslela jsem si,že by bylo na čase,ale když vím,že hned řve,tak na to nemám nervy ho někde nechat.
🙂
Držím vám pěstičky. I když teda nestíhám uplně dočítat.

@sblanch mě tedy blbě nebylo,ani manželovi. Asi si sichrují,nějakou infekci.
@ivetule taky držím moc pěstičky 🙂

lnk
19. říj 2011

@jimmy1 zítra ti držím pěstičky 😉

drndapetka
19. říj 2011

@sblanch ano, ten základ je jen 13 tisíc, ty náklady na OPU, ET atd. V Unice je to dokonce 12 tisíc, ale nevím jak to pak je s tím ICSI. V RF opravdu chtějí za jeden oplozený oocyt 1tisíc. Jinak k tomu ICSI-my když jsme při 1.IVF měli 25 vajíček, tak jsme jich schválně 10 nechali oplodnit jen IVF metodou samo na misce a bylo pro nás velkým překvapením, že 5 se jich oplodnilo a vznikla embryjka. Teď si říkám, proč vlastně ne, když jsem 2x otěhotněla přirozeně. Asi bysme to ICSI ani nepotřebovali, ale je to zase větší jistota, že se do vajíčka neprokouše špatná spermijka. Když je horší morfologie (pod 30%), tak je to fakt lepší.
K té kvalitě vajíček - opravdu asi je lepší mít vajíček míň než víc (tím víc myslím počty třeba až nad 20). Podle doktorů je ideál 10-15oocytů získaných při OPU, ALE....když se na to teď podívám zase ze svýho hlediska - když jsem měla při 1.ivf vajíček 25, tak na 5.tý den PK mi jich zůstalo JEN (píšu jen, protože z tak velkýho počtu je to hrozný) 5 dobrých embryjek - 5 blastocyst. Při 2.ivf mi získali při OPU 5 oocytů a na 5tý den PK mi zůstaly 2 krásná embrya. Když jsem se pak ptala na kvalitu vs.kvantitu, sama embryoložka mi řekla, že jsem tentokrát ty oocyty měla kvalitnější (předtím bylo pár nezralých, nekvalitních, měly špatné protoplatzmy a ještě něco). Prý do 5.dne PK dojde jen 20-30% embryjek vzniklých 1.den po OPU. Docela zajímavé.....
Jinak já taky sama neovulovala, nemestruovala, a když už jo, tak ms došla sama po 70ti dnech. Teď po tom, co cvičím Mojžíšku mám cykly 24-38dní, u mě hrozný úspěch 😉 Proto cvičení doporučuji. Dokonce mi byla před 2 měsíci na Unice primářem na utz potvrzena ovulace 😵 S mými PCO vaječníky celkem zázrak 😕 hlavně, že mám v lékařské zprávě napsáno, že ovulaci nemám 😠

vodni
19. říj 2011

@sblanch dávájí to všem, měla jsem všechny 3 pokusy a nikdy mi po tom nic nebylo,m ani manželovi. Je to spíš myslím prevence..

ivetule
19. říj 2011

@lucifirek děkuju moc 🙂

lnk
19. říj 2011

holky, ráno před ET si mám vzít normálně léky jak beru? prednison, estrofem?

drndapetka
19. říj 2011

@lnk jj, před ET můžeš všechno - nasnídat, napít se, vzít léky 😉

lnk
19. říj 2011

@drndapetka děkuji 🙂

sblanch
19. říj 2011

Tak hlásím, jak punkce: prý 33 - a nevím, jestli to bylo punktovaných folikulů, nebo odebraných vajíček... Manžel mě říká slípka 🙂
Ale čekám podle UZV tak 9 zralých, zbytek balast. Zítra volám na embryologii, uvidí se. 8 jsme jich nechali oplodnit ICSI a zbytek normálně.

sblanch
19. říj 2011

@drndapetka To je fakt super, že to stojí tak málo 🙂 Všechno je relativní, ale tohle se mi zdá opravdu málo.
Hodně mě zarazila informace, že tolik embryí odejde před ET... To je fakt strašný číslo. Ale celkem pravdivý, když se podívám zpět - nějak tak to u mě bylo... Na Obi mě nebyli schopní říct, kolik to asi tak je, jen že není moc pravděpodobné, že budou na transfer všechny... Nic neříkající odpověď.
Taky si myslím, že kvantita se nerovná kvalita. Bohužel, protože teď jsem měla 33 folikulů (nebo vajíček, to mi nějak uniklo...). Zase u mě hrozí hyperstimulák, takže musím pít pít a pít a taky se měřit. Je to legrační, boky a záda mám pokreslena fixou, kde má být metr a zadek místo, kde se má píchat agolutin 🙂
Ještě k té mojžíšové: fakt se ti takhle srovnaly cykly??? To je paráda 🙂 Asi bych se do toho - teda kdyby to náhodou nevyšlo - taky měla vrhnout... Jednou jsem to už cvičila, ale ukrutně mě to nebavilo... To jdu radši plavat. Když jsem se ptala doktorky na Obi, jestli by to u mě nemělo cenu zajít k fyzioterapeutovi, tak mě řekla, že asi ne, že u mě je příčina jasná a velký vliv to mít nemůže... Tohle říct od stolu je fakt bomba.

sblanch
19. říj 2011

Nevíte, kdy se má píchat agolutin? Myslím v kolik hodin, nebo to je jedno? Nějak mě to uniklo... Mě ho bude píchat manžel a trochu mě naštvala sestra, která před ním řekla, že tahle injekce bolí... Teď se toho bude bát...

ivetule
19. říj 2011

@sblanch no fíha to je počet. Držím palečky na zítra kolik jich bude. 🙂

ivetule
19. říj 2011

@jimmy1 na zítra tfuj tfuj. 🙂

sblanch
19. říj 2011

@jimmy1 děkuji zpětně za pěstíky a taky přeju, ať zítra všechno dobře dopadne a úroda je optimální - nejlíp co nejvíc vajíček co nejvyšší kvality 🙂

sblanch
19. říj 2011

@ivetule jak jserm psala, nic to neříká o kvalitě. Jsme s manželem radši spíš při zemi, abychom nebyli moc zklamaní

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru