CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

elllenka
17. srp 2010

@vodni : něco málo o tom vím. Kamarádka hlídala děti, kromě svého měla ještě 3 děti na hlídání na trvalo. Některé dávala do školky, do školy, pak s nimi dělala úkoly a mezi tím se věnovla těm nejmenším. No, ale vůbec si nevydělala, spíš se jen honila, občas měla děti i přes noc. Musela investovat do postýlek a do jídla a to co pak dostala tak jí tak tak pokrylo náklady :(

Co si budeme povídat, snad všechny maminky hledí na peníze a chtějí mít hlídání co nejlevnější. A starání o dítě něco stojí- je to jídlo (svačinky, oběd, třeba i večeře,...) pokud se hlídají malé děti tak plínky, ubrousky a nějaká kosmetika pro děti (např. mýdla) Je větší spotřeba vody, možná i elektřiny ... jsou to sice malé položky, ale když se to posčítá tak už je z toho pěkná suma. Ale nikoho tím neodrazuji. Nejspíš proto když se dívám, kolik chtějí "tety" za hlídání tak si berou cca 100Kč/hodinu, to se jim vyplatí, ale za 8hodin je to už 800Kč a to mě se třeba nevyplatí :(

Proto já jsem ochotná hlídat zadarmo s tím, že až já budu potřebovat tak zase oni pohlídají dítko mě.

A založit školku nebo oficiálně říct ano přivydělávám si hlídáním dětí, tak na to je potřeba pedagogické vzdělání nebo alespoň zdravotní vzdělání.

Navíc pokud se hlídají děti úplně cizím lidem tak nikdy nevíte jak budou reagovat, že si jejich dítko odřelo kolínko, nedejbože, kdyby se stalo něco vážnějšího- z toho by mohly být pěkné komplikace :(

mufinka0
17. srp 2010

@drndapetka Podle mě jsi udělala dobře, že jsi jim neřekla že jdeš na umělko!!!!! Účetní by neměla nic říkat, pokud si rozlouskne ten kod! Já jak se vrátila, o mě to tady věděli, tak se na mě fakt koukali jak na chuděru, div mi čokolády nenosili... Bylo to už tak nepříjemný a ještě ten soucit kolem!! Já pokud možno už bych to neřekla! 😒 Ale každý máme asi kolegy jiný... 😉

lenceslava
17. srp 2010

Achoj holki. 😀 @drndapetka všechno nejlepší k svátku a gratulace celiká k úrodičče. Moc pěkná.Já musím vydržet ještě den. Ale zítra jdu naposled do práce a to mě moooc těší. Holky já už jsem tady z toho tak zmatená že vůbec nevím kdo co s kým a jak. Taky jsem si já debža udělala pěknej monokl na špíčku a pěkně to bolí. @drndapetka brala jsis sebou dneska pero s puregonem?A zeptej se jich radši na ten menopur,protože já se dozvěděla až při auditu že ho musím zaplatit,ale měla jsem vysoký dávky takže jsem měla vyčerpaný limit.

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava ahojky pero si sebou určitě vem ,určitě ti tam něco zbylo a jinak koukám ,že bydlíme kousek od sebe 😀

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 já už si právě nepamatuju jak to bylo minule,jestli jsem ho brala nebo me. A kde bydlíš? nechceš se stavit na kafo když to máš ten kousek? 😀

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava kolik jsi proímtě měla toho menopuru já měla 6 ampulek ,tak ted nevím jestli taky nebudu platit ,na auditu jsem zatím nebyla

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava já jsem z blanska,joklidne na kafo dojedu

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava a ty chodíš na unicu taky nebo si jinde ??

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 já měla 7 ampulek(vlastně osum protože jednu jsem blbě namíchala).Dohromady jsem měla 2325j puregonu takže o 325 j nad limit,ten poslední 300j puregon jsem platila(přes 3000) plus tedy ten menopur. Záleží kolik jsi vyčerpala jednotek.JJ chodím na unicu.

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava puregon jsem taky doplácela ,na začátku jsem měla 600 a 900 kontejner a pak jsme jště dokupovali

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava druhý kolo budeme apsolvovat v říjnu -stimulka

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 já měla ted 900 (to jsem dneska dopíchla)a načala jsem 600.Mám obavy že s dávkami které mám budu potřebovat ještě 900 a to se pak v lékárně po....(mam ještě 500j na pojištovnu a zbytek budu muset doplatit) A audit vám dělat nebudou,nebo jak to že jsi neměla vaja?

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava jo tak to taky nechápu proč vaja nebyli zralá tak aby byla použotelná ,ze začatku jsem blbě reagovala tak meě postupně dávky zvyšovali až jsem skončila na 300 .Takže po OPu mě akorát řekli že bude krátký protokol a na audit jedu 6.9 dneska jsem se objednala jelokož jsem teprve včera dostala mrchu

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava chtěla jsem to tak aby to nějak vycházelo prostě před mrchou

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 tak já minule taky špatně reagovala,ale ne až takto. Ale to ti vyjde na další pokus až tak prosinec ne??

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava no to se uvidi Otevřel mě řekl že by se v říjnu mohlo začít stimulovat a v listopadu OPU atd.Ale jsu na audit k Frgalovi tak se uvidí

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava takže ty más ted taky 2 pokus a jakej protokol??

miki.mikulasova
17. srp 2010

ahojte, prosim vas, ma niekto z vas skusenosti s tym, kedy sami uz konecme zmensia tie vajecniky_? som uz 2. tyzden po punkcii, mala som aj HSS, teraz som zase napuchnuta a to bruco sa nezmensuje...neviete o t om nieco? dakujem.

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 jj mám druhý pokus,první byl v listopadu klasický dlouhý protokol I přesto že jsem měla HP v pořádku špatně jsem reagovala a měla méně foliků(9 z toho 7 vajíček).ted mám protokol Antagonista,rozdíl je ten že se neblokuje hypofýza,tudíž moje tělo normálně produkuje hormony a ještě se mu uměle dodávají.Předpokladem je že tělo bude lépe reagovat když není blokováno.Jsem moc zvědavá jak bude vypadat ultr,myslím že to bude dobré,je mi tak jak mi minule bylo ke konci stimulky,a to mám v sobě teprve čtyři injekce.

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava aha tak to děkuji za vysvětlení ,tak jsem zvědavá jak budu reagovat já.Měla jsem jen 4 foli 😠

lenceslava
17. srp 2010

@miki.mikulasova ahoj,a co ti řekli v caru? Já měla břicho po stimulce taky dlouho nateklé,hlavně před první ms to jsem byla tak 7 měsíc 😀

raduza2
17. srp 2010

@miki.mikulasova ahoj bohužel s tímto problémem nemám zkušenost,ale o čem se tady kočeny bavili tak prý pomáhá hodně pít a jinak bych radši zavolala dr .

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 ja zas nevím v čem spočívá krátký protokol.

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava kdy máš jit na UTZ

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava vysvětlovala mě to vodní ,že nebudu mít diphereline a jen na podporu růstu foli ,ale nevím čím jestli puregonem nebo něčím jiným to se vše teprve dovím

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 jdu ted ve čt.No tak potom nechápu jaký je rozdíl mezi krátkým protokolem a tím co mám já.

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava no to já taky ne ale mylsím že to bude stejný 😀 😀

raduza2
17. srp 2010

@lenceslava když mě to dr.říkal tak jsem byla ještě v limbu a ani jsem pořádně nevěděla kdy se mám objednat 🙂

lenceslava
17. srp 2010

@raduza2 TOTO JSEM NAŠLA.
Krátký protokol
1. den menstruace se začne užívat nosní sprej (jedna dávka do jedné nosní dírky po 12 hodinách). Třetí den se společně se sprejem začnou aplikovat injekce FSH. Ty se píchají podkožně, nebo do svalu podle typu léků, obvykle 2 – 3 ampulky denně (150 – 225 IU). Průběh hormonální stimulace vaječníků se sleduje opakovaným ultrazvukovým vyšetřením a vyšetřováním hormonálních hladin v krvi. V léčbě pokračujeme tak dlouho, dokud největší folikul ve vaječnících nedosáhne průměru 16 až 18 mm. Pak se aplikuje třetí hormonální přípravek (lidský choriový gonadotropin – hCG), který způsobí „dozrání“ vajíček. Ten se podává nejčastěji na pohotovosti (nitrosvalově 2 ampulky).

Dlouhý protokol
Od 22. dne menstruačního cyklu se začne užívat nosní sprej (1 dávka po 12 hodinách). Aplikace nosního spreje se nepřerušuje a v dalším cyklu se pátý den provede ultrazvukové vyšetření. Jestliže je normální nález na vaječnících a děložní sliznice je nižší než 4 mm, mohou se současně s nosním sprejem začít aplikovat injekce FSH.
Další postup je stejný jako v krátkém protokolu.

Protokol s antagonisty
V protokolu s antagonisty začínáme podávat injekce FSH druhý nebo třetí den mense. Denně aplikujeme obvykle 3 ampulky (225 IU). Po čtyřech až pěti dnech léčby se provádí ultrazvukové vyšetření. Jestliže jsou ve vaječnících již folikuly větší než 12 mm, začne se aplikovat jedna podkožní injekce GnRH antagonistů (0,25 mg) denně.
Další postup je totožný jako v protokolech předchozích.

vodni
17. srp 2010

@raduza2 @lenceslava čau holky, jsem zpět 🙂 rozdíl mez krátkým a krátkým antagonistickým protokolu je v lécích co se dávají. Myslím raduzo, že ti taky možná namysleli ten antagonist, protože my ho taky dostali kvůli slabší reakci...
Jak jsem tu dávala ty obrázky z GESTu, tam je vidět, že jsou si ty protokoly hodně podobné, ale dávaj se tam asi jiné typy léků (první obr antagonist, druhý obr krátký)

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru