CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

macinta
17. bře 2009

Taky čekám, jak to Zuzce dopadlo...

jeany
17. bře 2009

Holky, taky nahlížím a čekám. Nějak mě dnes v práci blbne počítač, už mě to štve, nemůžu dělat ani fakturaci, snad to zítra zprovozní. Co ty macinto v práci?

iveta11
17. bře 2009

Hani,
moc Ti přeji, ať všechno dobře dopadne a ať se mimi drží ještě několik týdnů!!!

jeany
17. bře 2009

Holky za chvíli chci jít z práce, tak se budu muset podívat až doma co Zuzka. Tak zatím a já pádím. 😀

zuzuza
17. bře 2009

Brý den děvčata, tak jsem tu, byl to horor, vstávala jsem v 5 a pak 3 hodiny čekala v unice, bylo to dlouhýýý, ale věděla jsem, že pozitivní výsledke nebude, tak jsem byla v klidu.
Takže:mluvila jsem s gogelou, byl milý, byla jsem tam teda sama asi půl hodiny. Řekl, že když se tak dívá, jak to probíhalo, tak že problém byl zřejmě v tom, že byly špatné spermie, protože po 3. dni kultivace 3 embrya odpadla, řekl, že pokud to tak bude i v náledujícím cyklu, tak že bohužel to potvrdí jeho myšlenku, že to ale může být taky tím, že kvůli velkému počtu vajíček tzedy spíš folikulů, co mě rostly, mohla být i vajíčka méně kvalitní, takže s přesností nemohl říct, spermiogram byl v den punkce následující:
množství 48 milionů, pohyb celkem 78%, progresivně 12%(normal 25%), pohyb pomalý 66%, morfologie 18% (patologických hlaviček 42%).
Nabídl buď ket za ty tři měsíce, nebo pak možnost PGD za 38000 heh tak to asi nehrozí a nebo normal cyklus zase, pokud by zase došlo k zástavě, tak možnost dárcovských spermií, tak jak to řekli lucifirkovi, třeba půl na půl.....takže asi tak, hodnota hcg 0,2.

luciiiie
17. bře 2009

jak jako špatný spermie??? Ten Gogela asi nic jinýho než dárcovský spermie neumí, ne?

luciiiie
17. bře 2009

Zuzko mě odpadlo 4.den jedno a 3 měli špatnou kvalitu a nikdo nám nic s dárcovskýma nenababízel a to máme množství 19,6 milcků a vy 48!!!!!!

luciiiie
17. bře 2009

Jak ses rozhodla???

zuzuza
17. bře 2009

No Luci, to víš, že když to řekl a uviděla jsem možnost, že by to vyšlo, tak mě ta možnost taky napadla, při třetím třeba cyklu to zkusit půl na půl, ale výsledek spg se mě nezdá až tak špatný, jelikož byl teda horší v den punkce než v lednu, ale to možná ta chřipka, co měl, tak jsme se bavili, že zatím do dárcovských nepůjdem, možná bychom třeba při 4. pokusu zvážili půl na půl...jsem se ho ptala, jako doktora, čím to může být, že tak mladej kluk 25 má tak špatný spermio a on mi řekl, že zase tak špatný není, že tam jsou a že kdybych měla normální ovulaci tak jako že by se to přirozeně mohlo povést, myslím, že ten spg není tak kritickej, dyť se podívej, někteří chlapi mají spermije na kusy a taky do toho ty páry jdou, ne? A lucii, vy máte jak to spermio? nevíš z hlavy ty počty, abych třeba mohla porovnat?

jeany
17. bře 2009

Ahoj Zuzy, tak to tu pročítám. Když nemá manža tak špatné spermio, tak proč nabízejí dárcovské, nechápu. Najdu jak to měl manža minule, ale teď nám řekli, že to měl daleko lepší než minule. Nejvíc je důležitý údaj o morfologii, vůbec prý není důležitý počet - množství, ale právě ta morfologie. To jediné jsem si zapamatovala z minule.
PGD za 38 000,- je už pěkná pálka, kdyby to aspoň bylo zaručeno, že.
Dnes zase cítím takové mrazení v bříšku, ale nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Ještě týden a už taky testuji. To budou nervy, čím víc se to bude blížit.
Dnes jsem šla do města a udělala si radost, koupila jsem si takovou pěknou žlutou misečku z plastu, má tvar listu a stála jen 45,- a ještě modrou vázu a do toho 5 umělých žlutých tulipánu, připadly mi před tou květoinovkou jako živé. Tak to dnes naaranžuji do vázy a budu ještě dnes mít doma kousek jara. 😀

zuzuza
17. bře 2009

JANI, já si taky udělala radost🙂, utratila jsem skoro tisícovku, koupila dvě košile na leto a tričko, vše koc pěkný, a v pátek valím do práce domluvit se se šéfem co a jak a pevně doufám, že mě dají home office na naurčito, moc bych si to přála!!, no morfologii jsme měli v lednu 25% to je minimum takže ok, ale za měsíc o dost horší:( 18%, ale to mohlo být i po nemoci, že? už jsem každopádně nakoupila selen, zinek a vitamín E, tím se nic nepokazí, akorát má manža zase antibiotika, tak snad do těch 3 měsíců se to zase spraví:(

lucifirek
17. bře 2009

Ahoj všechny 😉
Hani,to mě mrzí,že máš takové komplikace. Držím pěsti,ať to mrňous u tebe ještě chvíli vydrží a vše bude v pořádku. 😉

jeany
17. bře 2009

AhoJ Luci, tak už jsi doma z práce? jAK

lucifirek
17. bře 2009

Zuzy,taky si myslím,že ten spg nemáte tak špatný. Myslím,že je dost dobrý. Ta morfologie mohla být horší po té chřipce. Uvidíš,že příště to bude lepší dopadne to . To,že ma manža antibiotika,mělo by to do těch tří měsíců být v poho. Mě říkali,že po antibioticích tři měsíce nechodit na ivf. Takže to je v pohodě.

jeany
17. bře 2009

Než jsem to napsala, tak se mi to nějak odeslalo. Jak dnes bylo, uteklo ti to?

Hani, já se před chvílí schválně dívala do papírů z roku 1993, kdy se mi narodila malá. Tak je tam napsáno, že to byl 33 tt a malá vážila 1450 g a měřila 41 cm. Jejej to už je let, teď už je skoro vysoká jak já a naštěstí byla vždy zdravá a naštěstí je i hodná. Doufám, že jsi v pořádku a zase nám napiš. Držím palečky ať ti to tvoje miminko vydrží v bříšku co nejdýl. 🙂

lucifirek
17. bře 2009

Jeany,ahojky,jo,jo jsem,tento týden mám ranní,od 6 do 14.30 a byla jse mve městě. Děkuji za fotečky jso uhezký. To si manža pošmákl. Dneska jsem nějaká unavená,teď jsem udělala polívku a musím jít vytřít schodiště,mám službu a pak půjdu asi brzo spinkat. Manža nebude doma,jede pro kámoše do Prahy je odvézt domů,jsou na koncertě AC DC. A zítra si kolega přehodil směnu,tak půjdu pa půl osmou. A odpoledne jdu tančit. Na tanečky chodím už druhý rok a moc mě to baví,je to takové ženské.Moc se mi to líbí.

jeany
17. bře 2009

Zuzy, je potřeba si dělat radost. Určitě budeš kočka v nových věcech. Tak ať ti to v práci vyjde, tak jak chceš a napiš jak to dopadlo.
Já jdu něco dělat, musím doma trošku pouklízet a tak. Luci, psala jsi, že se známý byli dívat u vás na váš byt. Jestli máš nějajé fotečky, pošli. Já miluji zařizování a bavilo by mě dělat architekty interiérů. Moc ráda sleduji server bydlení idnes, skoro denně tam sleduji co je nového a moc mám ráda rubriku na návštěvě. Já doma pořád něco vylepšuji a dozařizovávám a měním.

jarkabilik
17. bře 2009

ahojky zdravím všechny 😉

jarkabilik
17. bře 2009

tak tady je na fotečce malý Daniel od pajinky 🙂 je tak hezounký že to nešlo to sem nedat http://blanensky.denik.cz/miminka/novorozena-mi...

hhaanka
17. bře 2009

Holky, díky za podporu, Jeany, cos napsala, to mě uklidnilo. Mimi má už přes 1,5 kg, ale jsme teprve 31 tt, takže by při nejhorším ven jít mohlo, plíce podpořily kortikoidy, ale já se na císaře fakt necítím, je mi dobře, nic nebolí, jen trochu tvrdne břicho, ale to je dost normální v těchto týdnech. Díky holky, jste zlatý, že mi dodáváte síly, ale myslím, že jsem celkem statečná a ať se stane cokoli, je reálná šance, že bejbátko naše bude v pohodě. Jen se necítím připravená na to, že bych měla mít během pár dní prcka v inkubátoru, ty dva měsíce mi chybí i psychicky a taky bych neměla hned mlíko, což mi vadí dost. Ale na tohle moc nemyslím, prostě jsem si vsugerovala, že budu rodit za dva měsíce a hotovo🙂 😀

jimmy1
17. bře 2009

Ahojte holky🙂
Hani, ať se u tebe bábetko drží ještě pár týdnů, to dopadne 🙂
Zuzy věř, že to za 3 měsíce vyjde, všechny věříme...

Já jsem teď před chvílí dojela z Brna, byla jsem na pohovoru v indikační poradně. Sice jsme byli objednaní k MUDr. Frgalovi, ale vzal nás Gogela. Všechno s náma probral, odpověděl na všechny moje dotazy a všechno jsme naplánovali.
Požádali jsme ho, aby s náma probral celý minulý cyklus, protože jsem byla u auditu sama a byla jsem tak rozhozená z toho, že to nevyšlo, že jsem si vlastně téměř nic nepamatovala.

Spermiogram jsme v den punkce měli taky špatný, hodně špatný (12,2 mil/ml; pohyblivost 55%, progresivní pohyb jen 6% a morfologie 1%, patogenní hlavičky 56% ☹ katastrofa). Takže i nám dávají možnost jít do dárce spermií, ale to zatím nechceme.
Spíš zvažujeme možnost té PGD, ale je to teda šíííílená pálka.

jimmy1
17. bře 2009

Pokračování 🙂

Teď jsme se domluvili na KET, máme zamražená 2 embrya (7B a 9B). Při další MS mám začít brát marvelon, 24.4. v 11 hod jsme objednaní na zahájení KET cyklu, kde dostanu přesný rozpis co a jak a pokud vše půjde tak jak má, tak 15.5. budu těhotná 🙂 teda aspoň do těhotenského testu.
Dlouho jsem s tím KETem otálela, ale teď už se těším a jsem připravená začít znovu bojovat.

Přeju všem krásný večer 🙂

lenulinka21
17. bře 2009

Dobrý večer holky. 🙂
Dnes jsem tady nebyla poněvadž mi vůbec nebylo dobře.vypadalo
to na pohotovost ale nějak jsem to zaspala a už nic nebolí. Ale to nic není
v porovnání s Hanulkou.
Hani držíme Ti pěsti a jak si psala rodit se bude až za 2měsíce. 😉

zuzuza
17. bře 2009

Hhani, at je vše v pořádku!!!!

Jimmy, tebe já ještě neznám🙂

jimmy1
17. bře 2009

Zuzy, já jsem sem toho zatím moc nepsala, ale teď jsem se rozhodla dál už neodkládat KET, takže jdu znovu do boje a bude se mi hodit se tady s váma všema "vypovídat se" 🙂

lenulinka21
17. bře 2009

zuzi ahoj s těma spermijkama my teda měli
100krát horší vlastně katastrofální a vyšlo to.Tak se mi to nějak nezdá
že by to u vás bylo těma sparmijkama.Ale je to jen můj názor. 😉

zuzuza
17. bře 2009

Leni, nezdá se to nikomu, nechápu, třeba je to obliba pana doktora nabízet hned dárcovství, teda, ne, že by to řekl hned, došel na to až jako na třetí variantu, před tím bylo to PGD!!! 😀, ale na to teda mít nebudem jako 38000, jo kdyby ti řekli, uděláme vám to a vyjde to, na 100%, tak do toho jdu, ale takto ne! Leni a jaké jste měli vy hodnoty? nevíš už?

Jimmy, tak tě tu vííítáám!!!Ahoooooj!

jimmy1
17. bře 2009

Mně dneska MUDr. Gogela řekl, že každý kilo, který shodím nám zvýší pravděpodobnost otěhotnění o 1% 🙂 tak s tím začnu konečně něco dělat 🙂 Mám BMI 33 ☹
To PDG nám nabízel taky... je to strašná pálka ☹ takže to musíme hoooodně zvážit 🙂

zuzuza
17. bře 2009

A jimmy co vy máte za problém? nemáš taky nááhodou pco? tam totiž taky váha hraje důležitou roli 😀 , takže já přibrat taky nesmím!!

jimmy1
17. bře 2009

Náš hlavní problém jsou spermije ☹ je jich málo, ljsou íný a mají mizernou morfologii. Pco nemám, u mě zatím žádný problém nezjistili...
Dneska 8. den cyklu mi ukazoval jeden krásnej 10 mm folikul na pravém vaječníku, ale co je to platný, když se pak k tomu vajíčku ty mršky nedostanou...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru