CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

zuzuza
25. bře 2009

Jani, moc pěkně jsi to napsala, u mě je to taky tak, prostě jednou člověk přijde na to, že mu už nestačí běžné věci, co v životě prožívá a chce nějaký nový smysl, my jsme s manžou spolu už 7 let, už to začíná být speteotypní, už bychompotřebovali změnu, něco, co by nám vyplnilo i volný čas, každý říká, at si ještě užíváme života, jooo, kdyby tak existovala nějaká křišťálová koule, která by nám ukázal, že za rok, dva bude to dítě, tak to člověk bere jinak, ale takhle je furt v nejistotě, pořád si dělá naděje, nc ho nebaví, přijde mu to vše zbytečný a vidí pořád jen ten jeden nedosažitelný cíl:( Mě drží nad vodou zatí to, že mám před sebou ještě KET a tři další pokusy a možná kety, ale pokud se nám nezadaří, tak nevím, čím pak budu žít:(, asi si nějaké dítko budeme chtít adoptovat i když na to se člověk taky musí hodně psychicky připravit......tak asi tak ode mě...

kveta
25. bře 2009

Ahoj, Jeanny, ja chodím do Unicy. Mám za sebou jedno IVF+ICSI s OHSS a biochemickým tehotenstvom. Mesiac po ňom nám na audite odporučili ísť do darcu, o pol roka nám odporučili neísť do darcu, zahraničné výskumy hovoria ísť do darcu. V manželovi mám oporu, ale pri vyrovnávaní sa s mojou situáciou stále narážam na to, že musím zmeniť môj zmysel života, aby nebolo zmyslom môjho života materstvo a to nejak nedokážem/nezvládam.

Rodičia? Mama má stále depky, že nám to nevychádza a bolí ju, keď jej jej rovesníčky ukazujú fotky vnúčat...

zuzuza
25. bře 2009

Květuško a co máte za problém a kolik ti je let? A jak to, že teda můžete na další pokus až za rok??

kveta
25. bře 2009

Zuzuza, my máme takmer všetko: nepriechodné vajíčkovody, anovulačné cysty, endometrióza a oligoasthenoteratozoospermia s veľkými hlavičkami spermií u manžela. V decembri 2008 som mala mať KET a namiesto toho som bola na operatívnom odobratí časti vaječníku kvôli cyste. Teraz ja doliečujem hormonálnymi injekciami endometriózu, ale pre zmenu sa ukázalo, že dg. môjho manžela by mohla byť zapríčinená varikokelou a ak sa ukáže, že je to pravda, pôjde na operáciu a potom budeme musieť rok čakať, či sa mu nezlepšili spermie a či sa tak nepodarí vyhnúť darcovi. Darca je momentálne aktuálny preto, lebo pri tejto špecifickej dg. manžela /oligoastheno... s veľkými hlavičkami/ je enormne vysoká šanca na dieťa s ťažkým až smrteľným postihnutím a na druhú stranu úspešnosť IVF+ICSI pri tejto dg. je podľa zahraničných výskumov blízka nule. A aby sme to nemali nejak jednoduché, tak ešte je dôležité vedieť, že ak budeme dlhšie váhať s IVF môže sa zase mne rozrásť endometrióza, čo znamená ďalšiu operáciu pre mňa a ďalšie mesiace zdržania... S trochou irónie sa mi žiada dodať: dobré, že?

jeany
25. bře 2009

Kveto, myslím, že jen tak nezměníš smysl života, protože toužíš po dítěti a to se nezmění. Může se vám to vaše vysněné miminko podařit časem, jen by to chtělo to mezidobí čekání, žít a ne přežívat, že. Jenže jak? Chápu to. Myslím, že jediné co pomůže je se s tím vyrovnat, ale zase vyplývá otázka jak? A v tom neporadím, já to sama nevím. Když jsem tu začala psát, tak si tu s holkama dopisovala i jedna holka Lopka a nedařilo se jim to. Po čase jsem tu narazila na diskuzi, kterou založila ona a diskuze se jmenovala "Proč mít děti?". Tuto diskuzi jsem si četla a to je asi už poslední fáze, kdy se člověkovi nedaří a potřeboval by právě změnit smysl života, protože co potom, když se to fakt nikdy nepovede? Ta diskuze je až na několikáté stránce a pak už do ní nikdo nepřispíval, ale zkus si to třeba přečíst. Zkusím to najít, kde to je a napíšu to sem.

zuzuza
25. bře 2009

Květuško, to co jsi popsala, je neuvěřitelné, tolik problémů, chce se mi říct, že to snad ani není možné, aby jedna žena měla všechno, co způsobuje neplodnost, ale jak říkám, ještě je jiná možnost a to adopce, kolik párů si děti adoptovalo a pak byli ti nejšťastnější, já sama mám v okolí několik lidí, kteří mají adoptované děti a vůbec by jsi neřekla, že nejsou jejich, u jedné paní sjem to ani nevěděla, až mi to pak někdo řekl, ale ty děti jsou jako její, my jsme už teď rozhodnuti, že do adopce půjdem, pokud se nám to nepovede, dejme tomu do dvou let, protože život bez dítěte si fakt nedokážu představit, klidně bych měla i dítko tak řoční, nemuselo by být zrovna od miminka a tak na roční děti se v ČR čeká prý tak dva roky, což není tak hrozný. Takže nad adopcí jste nepřemýšleli vůbec??

kveta
25. bře 2009

Nie, adopcia pre nás vôbec nie je, to vieme iste.

jeany
25. bře 2009

Holky, nevím jak kopírovat ty stránky a odkaz. To téma - Přoč mít děti je teď na stránce 18. Taky si to ještě pročtu.

luciiiie
25. bře 2009

Jani, tak tohle je teda zajímavej odkaz...tak to si přečtu, až budu mít klid a čas...teď jsem to jen tak prolítla v letu a musím říct, že v některých větách nacházím sebe samu.

jeany
25. bře 2009

Já jsem to teď holky dočetla. Je to moc zajímavé a myslím, že právě my, které jsme prošli neúspěšným pokusem si tuto otázku možná taky pokládáme. Možná, že některé holky ne, ale řekla bych, že holky po několika neúspěších asi jo. Ale po přečtení všech příspěvků jsem opět došla k závěru, že bych naše mimi fakt chtěla, jen mi nějak dochází síly. Možna, že to je normální a uvidím časem.
Někdo to má v životě těžší, ale co naplat, asi se budeme muset zvednout, načerpat síly a jít dál.

kveta
25. bře 2009

Tiež som to práve dočítala, len ma naštvala tá optimistka na záver, čo počala nečakane a urobila Lopke prednášku, aby to nevzdávala. Sakra tú holku by som chcela vidieť po neúspešnom IVF ako to v pohode nevzdáva... 😠 😀

jeany
25. bře 2009

Přesne tak, Kvety, to se mi tam taky nelíbilo. Jinak ty názory byly zajímavé. Protože já po tomto druhém neúspěchu mám chuť to vzdát. A asi mi bude trvat pár dní, ne-li týdnů než se z toho vzpamatuji.

kveta
25. bře 2009

Jeany, úprimne: ja som to po IVF tiež chcela vzdať a bolo to to najsmutnejšie obdobie, čo som kedy prežila. Ešte dnes o tom nedokážem hovoriť bez sĺz a to je už takmer rok odvtedy... Ale ten najväčší strach z neúspechu prešiel a skúšať to chcem ďalej. Dúfam, že sa k tomu ďalšiemu pokusu časom aj reálne dostaneme.

jeany
25. bře 2009

Kveto a holky, vy jste taky jediné s kým o tom můžu mluvit, jinak nemám sílu s nikým nic řešit a povídat. Bohužel i když jsem ráno mluvila s manžou, slzy se mi draly do očí. S vámi o tom mluvím tak nějak volněji. Je mi pak líp, když to tu probíráme.
Kvety a nechceš pak za námi přijet na srazík, Holky tak kdy? Bavíme se o tom a zatím nejsme domluvené. Co říkáte po velikonocích, třeba 17.4 to je pátek nebo raději 18. v sobotu? Kdo chcete přijet, napiště svoje názory na čas a místo setkání, jo. A jsem zvědavá kolik se nás sejde. Kdo znáte trošku Brno, napište třeba i místo, tak aby to nebylo daleko od nádraží.

kveta
25. bře 2009

Ja som si dnes urobila malý audit myšlienok a prišla som na zaujímavú vec: zo všetkých manželstiev čo poznám /a všetky majú malé deti/, máme zrejme najlepší a najpohodovejší partnerský vzťah. Kto vie, či to nie je vďaka tomu, že nelietame okolo plienok a máme čas na seba...

Mne predbežne vyhovujú oba termíny - aj piatok aj sobota a keby to bolo blízko nádraží, tak by mi to tiež vyhovovalo, keďže dôjdem vlakom.

zuzuza
25. bře 2009

Já nemůžu, ani pátek, ani sobota:(((((, máme víkend v krkonoších, tak jedině beze mě:(

iveta11
25. bře 2009

Ahoj Jeany,
je mi mc líto, že Tito nevyšlo. Fakt jsem si myslela, že to tu konečně rozjedeš. Úplně chápu, že si chceš dát pauzu. Možná pak změníš názor. Každopádně Ti přeji hodně štěstí.

iveta11
25. bře 2009

Holky,
dnes sem tedy byla u mého dr. Takže jsem stopro těhotná. Viděl tam už váček - jsem 5 týdnů + 5 dní těhu. Srdíčko ale ještě neviděl. Říkal, že když si není stoprocentně jistý, že ho vidí, tak nic neříká. Že v tomto ranném stadiu mnohdy ještě ani není vidět ten váček, natož pak srdíčko. Ale prý to vypadá nadějně. Mám přijít za týden - to už tak snad to srdíčko bude. Doufám teda, že tam bude. Moc se bojím opakovaného zamlklého těhu.

Taky mi zjistil, že se mi tam objevila cysta. Tak doufám, že to nezkomplikuje.

iveta11
25. bře 2009

Kvetko,
je mi moc líto, že máš takové problémy. Nevím, jak bych Tě těšila nebo poradila, kde hledat smysl života. Já jsem si taky říkala, že je v dětech. Když se mi po dlouhých 7 letech /při tom i 1 samovolném potratu/ narodila dcera, byla jsem ta nejšťastnější. Jenže když jí bylo 9 měsíců, tak mi tragicky zemřel manžel. Tehdy jsem se taky ptala, co to má za smysl, že se malá narodila, když on ji neuvidí vyrůstat. Moc se mi tenkrát chtělo za ním. Je to nepochopitelné, ale i přes to, že bych tady nechala malou samotnou. Pak jsem se z toho nějak dostala a teď jsem šťastná, že ji mám. Dělá mi samou radost - někdy si říkám, že je to asi kompenzace za to všechno.

Někde jsem slyšela, že člověk je tady proto, aby splnil svůj úkol, a když ho splní, tak odejde. Možná to tekrát už můj manžel splnil....

A možná to Kvetko máš taky tak. Jsi tady proto, aby jsi byla se svým milovaným manželem a třeba vás čeká nějaký společný "úkol". To možná bude ten smysl.

lenulinka21
25. bře 2009

Takže hážu sem pozitivní zprávičku... 🙂

Kdo tipoval KLUKY JAKO BUKY tak vyhrááááál. 😀 Jsem tak štastná ani to
neumím popsat. Oba mají všechno co mít mají. Viděli jsem všechny orgány, počítali
prstíčky na rukou i nohou. Holky nepopsatelný zážitek.

lenulinka21
25. bře 2009

haloooooo je tu někdo???

jarkabilik
25. bře 2009

lenulinka tak to je super že je vše v pořádku 🙂 aspon už můžete nachystat jména 😉

jarkabilik
25. bře 2009

iveta11 neboj určitě bude vše v pořádku nevěřím tomu že by se ti zamklé opakovalo 😉

jarkabilik
25. bře 2009

iveta11 napíšu tu zprávičku zrovna do tabulky co ty na to... 🙂

hhaanka
25. bře 2009

Květo, smysl života se hledá lehce, pokud nestavíš to mít či nemít dítě na absolutní božstvo a nic jiného nevidíš. Na tohle dno jsem se nechtěla nikdy dostat. Proto jsem se pořád zabavovala spoustou jiných věcí – hrála divadlo, zkusila trochu komunální politiky, dálkově vysokou školu, stěhování s manželem, intenzivně se věnovala práci – když máš kolem sebe spoustu práce a spoustu lidí, nenechá tě to klesnout na dno.

A taky je potřeba si uvědomit, že někteří lidé jsou na tom v životě mnohem hůř než jsme my – mají raka, umírá jim dítě – to je strašný. To, že teď hned nemůžu otěhotnět, je proti tomu jen slabý čajíček. Já mám naději, můžu zkoušet jiné alternativy, hledat jiné možnosti, ale oni třeba už ani naději nemají... Nenechte se neúspěchem převálcovat, ono to pak dvojnásobně nepůjde, právě proto, že vy budete strašně moooooc chtít, aby to šlo!

Květo, nenech v sobě toho rebela působit. Nezničí tě neplodnost, ale právě tenhle tvůj pohled na život. Otráví tě to jako jed zevnitř, v duši. Já v Boha věřím dál a říkám si, že mě zkouší, jestli si to dítě fakt zasloužím, jestli mě to nezlomí. Vím, co píšu, mám za sebou 1IVF,3xKet, biochemické těhu a teď jsem těhu. Ty máš problémů taky požehnaně, ale když budeš ještě pesimistka, bude to tím horší, fakt. Ale jestli máš pocit, že trapně moralizuju, tak mě klíďo pošli někam, neurazím se, právě proto, že jsem tím prošla taky.

hhaanka
25. bře 2009

Holky, ta „kavárna“ je pouze ten automat se dvěma stolečky poblíž ordinace – týjo, už mi vypadlo číslo. Prostě tam vlevo za rohem úplně vzadu. Opravdu nečekejte kavárnu🙂)) To jste mě fakt pobavily.

Jeany, ty stavy bez sil znám. A schvaluji ti, jak to plánuješ. Ona psychika je velmi, velmi důležitá, ale nehraje roli jen ona... Vykašlete se na to, hoďte se do klidu, zameťte ve vztahu a v rodině, aby vás to vzájemně neodcizilo nebo vztah s manžou nebo dcerou nenarušilo a co víš, těch případů už bylo – že doktoři řekli, že to není reálně možné a ono to pak šlo. Ta naděje je tu podle mého vždycky. Drž se! – Před posledním pokusem jsme odjeli jen na víkend – opili se, vypli, procházky, ležing a za tři dny jsme zadělali na naše mimčo, který už brzy uvidím... Co víš? Nebudete s tím vůbec počítat, nijak to řešit, nemyslete na to a jen si užívejte...

Jojo, ještě jsem v nemocnici, ale je mi pořád stejně dobře. Mohla bych už domů, ale kvůli lékům proti kontrakcím tu musím zůstat asi do úterý nebo do středy. Negativně ovlivňují srdeční činnost, takže k tomu beru ještě prášky na srdce, no fakt sranda. Ale to je fuk, hlavně když to pomůže. Ale už plánuju, jak to budu všechno doma organizovat z postele🙂

prcekpet
25. bře 2009

jeany - ☹ nevím, co napsat, je mi to nesmirne lito, drz se 😉

lenulinka21 - a coze jsem to vyhrala? 😀

holky, ja jsem tak ochromena, ze nevim co napsat...Kvetce, Ivet... ☹

k sraziku, preferovala bych patek...a v kolik hodin? misto: asi na nadrazi - vlakovem a odtud pak pesky treba k "Mensikovi", pockat tam se ale odpoledne kouri, a co takhle zajit k tem "jeptiskam"? Je to tam fajn, akorat nemaji bezbarierovy pristup, tak bych nekoho poprosila, kdo mi pomuze s kocarkem...tam delaji vyborny steak 😉

jarkabilik
25. bře 2009

hhaanka vidím že to nemáš jednoduché ležení v nemocnici je vždy nic moc ale aspon si tě pohlídají tak aby bylo vše v pořádku 😉

lajcikova
25. bře 2009

ahoj jaruš,co paja jak se ma?moc ji pozdravuj jo? 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru