CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

inuna
3. bře 2009

Teri 81 máš krásnou holčičku 🙂 🙂 Přeji hodně zdravíčka 😉

jarkabilik
3. bře 2009

macinta taky se v těch hodnotách nevyznám ale nějak doktoři nenaříkali i když v papíře se to jasně od první návštěvy zhoršilo první návštěvu odběr byl: (opis z papíru) 48mil/ml, pohyb 67, pohyb progresivní 22, pohyb pomalý 45, morfologie 18(pat.hl.35%) druhý odběr v den punkce: 19,9mil/ml, pohyb 65, pohyb progresivní 20, pohyb pomalý 45, morfologie 22(pat.hl.40%) TAK HOLKY A TED KDO TOMU ROZUMÍ PROSÍM PROSÍM VYSVĚTLENÍ 😉že bych manžu vystrašila aby přestal hulit,protože ty hodnoty mi připadnou nic moc

jarkabilik
3. bře 2009

teri ahojky tak jak se mate holky 😉

lenulinka21
3. bře 2009

ještě k mému manželovi jak jsme zjistili to špatné spermio tak jsem denně brouzdala
na netu a hledala jak blázen co na to, tak jsme koupili Eregmu, selen, zinek a hlavně vitamín C
ten je na tvorbu spermií!! Pak jsme si nechlali udělat ten kontrolní v Ostravě a ejhle???
No a pak byla punkce a spermio bylo horší jak poprvé v Unice.a pak se v tom vyznejte. Halvně že všude
vám řeknou, že jde zvýšit počet, pohyb ale morfologie néééé!!!! No a vidíte my ji měli v Ostravě
302procent a hned na to v Unice jen 2procenta.

teri81
3. bře 2009

Inuna děkuji moc 🙂 pak taky hod fotku mimi 🙂

Jaru,máme vyrážku,ale jinak dobře. Ted malá usíná 😉

jarkabilik
3. bře 2009

macinta a to tam některé hodnoty mají pěkný rozdíl 🙂

jarkabilik
3. bře 2009

teri z čehopak se malá osypala?

lucifirek
3. bře 2009

Inu my měli teda horší.
kontrolní koncentrace 12,4mil.,pohyb celkem 47%,pohyb progresiv. 0, Pohyb pomalý 47,morfologie 3% (pat.hl.55)
v den punkce koncentrace 26,2mil,pochyl celkem 37%,pohyb progresiv 2, Pohyb pomalý35,morfologie 1(pat.hl.50%)

Jary já vím,že uplně vše ne,ale sladký klidně,ne? 😀 A k tomu kouření,toho mýho donutil až ten dnešek,byla to studená sprcha,pro něj ☹

jeany
3. bře 2009

Ahoj holky, trochu jsem to tu prolítla a pročetla. Domů jsme z Uniky přijeli asi kolem 15 hod. a já jsem si šla lehnout. Moc dobře mi ještě není, bříško pobolívá. Tak nakonec jsem měla 11 vajíček a zítra budu volat jak to dále vypadá.
Luci, jsem moc ráda, že jsem tě poznala. Moc mě to mrzí, že vám to nevyšlo, ale nevěš hlavu, bude líp. Určitě zkoušejte ještě vaše spermijky. Vždyť půjdete teprve na 2.pokus. Moc ti děkuji za dáreček, doufám, že mi přinese štěstíčko v podobě mimi. Já ti chtěla aspoň udělat radost a tak mě napadly ty kvítečka. Ppověsila jsi si to? Dnes asi na nic nemáš náladu, že. Luci a pozdravuj manžela a že přeji vám oběma hodně optimismu.
Moc zdravím ostatní 🙂

lucifirek
3. bře 2009

Teri,my si říkali tak nějak v dubnu,ale ještě to není na pevno,takže se můžeme nějak přizpůsobit,aby se vám to hodilo.

jeany
3. bře 2009

Holky, sraz by mohl být v dubnu. Musíme si dohodnout termín a místo. Navrhněte místo. Já to v Brně zas tak neznám. Chtělo by to někde u centra a třeba cukrárnu a aby se tam dalo posedět dlouho, protože když se setkáme, budeme mít všichni o čem povídat.
Na sraz se už teď těším.

stazina
3. bře 2009

Teri - my jsme tu genetiku taky neplatili , ale říkali , že to možná pojištovna neuzná a budem to muset zaplatit - záleží asi na diagnóze. V papírech to ale mají, že je to výkon hrazený pacientkou.
Luci - ale pokud by ten spermio byl fakt tak špatnej, že byste potřebovali dárce, tak vám tu genetiku taky snda udělaj zadarmo. no , to se uvidí.
Luci - dvojčátka jsou snad v pořádku , min týden jsem byla na utz ve 20tt. Já bych určitě potom ještě chtěla - no, uvidíme. V Unice máme ještě 3 embryjka ,tak si pro ně rozhodně někdy pojedem.Dneska když jsem listovala v těch papírech, tak tam je naspáno, že máme zamražená 3 embryjka na přání. Copak o velikostech 6B a 5B už nezamrazujou? Jsem z toho jelen
Tak zatím

jeany
3. bře 2009

Luci, teď si vzpomínám, že nám po prvním neúspěchu pak dělali taky nějaké testy, mě i manžovi. Myslím imunitu a ještě něco. To vám nenabídli? A už nic za tyto vyšetření jsme neplatili. Výsledky prý dopadly dobře.
Někdy tomu taky nerozumím. Vím, že říkali, že i s 1% jde otěhotnět.

jarkabilik
3. bře 2009

jeany ahojky tak to je fajn ted aby byli všecky chlapáci a bude to fajn 😉 , jinak duben tak to bych na srazíku mohla oslavit narozeniny 😀

jarkabilik
3. bře 2009

stazina zmrazují já měla zmraženy dvě 6B tehdy došli do 8B než je zaváděli

lucifirek
3. bře 2009

Teď jsem to napsala a všechno se mi smazalo. Takže znova.
Jeany,taky jsem strašně moc ráda,že jsme se s vámi seznámi,jste oba milí. Dáreček už visí na okně.Udělal mi velkou radost.HOdí se mi k té ostatní výzdobě. Dala jsem ti jen takovou drobnůstku pro štěstí,snad ti ho přinese. Holky mě tu hodně povzbudili,rozhodně do dárcovského nepůjdeme,dost mě to naštvalo. Manža chce psát malému,chce se na něco ještě zeptat a napsat mu nějaké výhrady.
Jen se chci zeptat,manža má děti? nebo jenom ty máš dceru?
Srazík bude super,já to v Brně taky neznám,takže aby to asi bylo blízko od nádraží.
Stazi,nám zaváděli 2 šestibuněčná. Jedno 5B zbylo,tak to nezamrazili. A jsem z toho taky jelen,protože při ET nám říkal Gogela,že je to v pohodě. A dneska,že jsou pomalý.

lucifirek
3. bře 2009

Jeany,já jsem z toho taky jelen a nerozumím tomu a právě proto mě to štve. Teď se o tom s manželem bavíme,že nechápu,proč nám to nenabídnou,však jim o nic nejde,buď jim to zaplatí pojišťovna,nebo si to zaplatíme my.
Vám to nabídli sami a kdo? Frgala.

jarkabilik
3. bře 2009

lucifirek taky by jsme do darovaných nešli už jsme o tom s manželem mluvili,připadne nám že už by to nebylo o nás dvou my to tak aspon cítíme,ale to je na každém tento názor

lucifirek
3. bře 2009

Jary my do dárcovských fakt jít nechceme. Myslím,že pro ženu,je darované vajíčko něco jiného,než pro muže sperma. Ta žena i tak to dítě 9 měsíců nosí a porodí. Ale tohle je u chlapa jediná věc a když mu řekneš,že by to mělo být cizí. Nevím,manža říkal,že by nad tím asi pořád přemýšlel a měla bych strach,že by ho neměl tak rád,nevím,co se stane. Prostě do toho nepůjdeme. Pokud by to opravdu nešlo jinak,tak zkusíme v Heliosu to PICSI.

jeany
3. bře 2009

Luci, já mám dcerku z prvního manželství. Můj nynější manža děti nemá.
Jinak ty různá vyšetření nám navrhl Dr Frgala. Mně se zdá ze všech nejlepší. Zkuste si dát schůzku s ním. My když jsme šli na audit, tak jsme měli jednu podmínku a to, že chceme sezení jen s Dr. Frgalou a tak nám to posunovali na jiný termín. Dokonce mi řekl, ať mu kdykoli zavolám a zdá se mi, že má nejlidštější přístup a že opravdu poradí.
Dnes jak za mnou přišla embryoložka a ptala se kolik chceme oplodnit, řekla jsem, že se musím ještě domluvit s manžou a pak jsem se ještě ptala na názor právě Frgaly a on mi řekl ať necháme oplodnit všecny. Že stejně, kdyby bylo nějaké ještě z těch 11 špatné, tak že to platit stejně nebudeme.

vladis
3. bře 2009

ahoj holky
luci na uvažování o darovaných spermijkach mate ještě dost času příště to určitě vyjde
mě když Malý řekl že s mými vajíčky nikdy neotěhotním, tak se mi zhroutil svět a řekla jsem,že radši děti mít nebudu,ale s odstupem času se mi to rozleželo a ted bych davídka nedala za nic na světě
v okolí to nikdo neví a všichni říkají že je celej po mě 🙂 je se v duchu pousměju a myslím si svoje
kdyby to nešlo kvůli manželovi tak ten by neváhal a šel by do toho
ted si dejte oddech vyjedte někam treba jen na víkend užijte si nám to vždycky hodně pomohlo
jinak na srazík s vama bych taky rada sla

jarkabilik
3. bře 2009

lucifirek tak to já pronesla že než darovana nebo adopce tak raději počkám na vnoučata od dcery 🙂

jeany
3. bře 2009

Luci, zkus si zjistit všechny dostupné informace a vůbec ještě nepřemýšlejte o dárcovských spermiích. Zkuste ještě sezení s Frgalou. Škoda, že jste ho dnes u toho auditu neměli. I když on byl zrovna nahoře a dělal punkce, já jsem ho dnes u zákroku měla a byla jsem moc ráda.

jeany
3. bře 2009

Tak holky, já si už jdu lehnou. Jsem unavená a zítra už zase vstávám do práce. Když mi bude blbě, ještě ráno slupnu ibalgin a musím to nějak vydržet. Ale asi půjdu dřív domů a zase budu ležet. Ještě, že v práci jen sedím a nemusím chodit, dělalo by mi to problémy. Manža se o mě dnes dobře starala a slíbil, že bude i zítra a pak i po ET. Prý bude přes víkend i vařit. Dnes dělal na véču smažený hermelín, brambory a oblohu. Povedlo se mu to. Jinak on nevaří, strašně ho to nebaví, ale teď se přemáhá.
Tak holky dobrou a ahojte zítra 😔

zuzuza
3. bře 2009

Jeany dobrou a at to zítra přežiješ v práci a dej echo, jak to vypadá s embryjkama kolik jich je a tak, držíme pěsti🙂

hanulinecka
3. bře 2009

kráásný večer
tak jset mě nahlodali a jdu se podívat po těch našich SPG 😝 jaký byli

a k tomu Frgalovi za mě tam ještě nebyl,ale minulý rok měla Unica vyročí že se jim narodilo tisící dítko tak jsem dostali pozvánku do brna do ZOO jeli jsem i s holkama a smimčama co jsme tam otěhotněli a bylo tam moooc děti bylo to fajn a byl tam i Frgala já si šla pro něco napití i s marečkem v náručí bylo mu asi 5 měsicu a on se mě ptal mužu a vzal si marečka do náručí a dělal sním kravinky 😵 😵 😵 vubec jsem nevěděla kdo to je až potom seděl vedle nás Otevřel a ten nám řekl že je to nový dr. a musím říct že mě byl moooc sympatickej 😵 😵 😵

teri81
3. bře 2009

Luciferek,
muj pritel to tenkrat vzal skvele,kdyz rekli,ze mozna budem muset vyuzit darce.
Rekl,ze otec je ten,kdo dite vychova a da mu lasku a to je velka pravda. Take rekl,ze pro nej to proste bude jeho dite a hotovo. Samozrejme ted,kdyz ma svoji biologickou dceru,je za to moc stastny a vdecny a ja taky,ale kdyby to neslo, darce bychom byvali vyuzili.
Dokonce kdyz to nevyslo podruhe,kdyz videl,cim si musim projit a jak jsem znicena a utrapena,sam rekl,ze uz nechce,abych se tak trapila a trpela a ze zkusime darce. Ja chtela zkusit jeste jednou s jeho spermiemi a taky to profesor doporucil ,no a vyslo to 🙂
Nepremyslej tedy zatim o darcovskych spermiich a jak pise Jeany,pokecejte s Frgalou.
On nam rekl,ze staci 1% a jde to 😉
Mne delal OPU i ET,takze ja mu vdecim za otehotneni (a samozrejme embryolozkam) a uz se tesim,jak mu tam pujdu malou ukazat 🙂 Je to bezva clovek,hodny a lidsky,sympatak a zaroven profesional.

Jarkabilik,vidis,kazda jsme jina,ja bych si adoptovala urcite.
A kdybych musela,vyuzila bych i darovana vajicka. Dikybohu jsem nemusela,ale proste bych to dite "nejakym" zpusobem mit musela.
Ty uz dceru mas,tak to assi taky beres trochu jinak nez ten,kdo zadne ditko nema,to chapu 😉

Na sraz se tesim,snad to vyjde, Brno znam dobre,popremyslim kdyztak kde se sejit.
Nebo neco navrhnete ,kdo to tam taky zna 🙂
Minulej sraz dopadl tak,ze jsme se sesly tri s brichama a jedna maminka,tak snad bude ted ucast vetsi 🙂

hanulinecka
3. bře 2009

lucif a dobrej nápad ten meil Malému fakt super napiště a uvidíte jsem zvědavá co vám odepíše 😵 😵

já teda místo adopce bych šla radši do dárce a to jsem říkala i před marečkem prostě jsem chtěla mít to bříško a být těhotná 😵 ,ale kamarádka má adoptovaného klučíka 3 měsice a to je sluničkooooooo nádherný

jdu na ordinaci zatím páá

inuna
3. bře 2009

tak se holky držte a buďte statečné.
Lucifírku taky jsme věděli,že do dárcovství nepůjdem.Asi každý to cítí jinak ale jak píše Teri,když už jedno dítě máš tak to je jiné.Souhlasím,že Frgala je fajn.Pá.

lucifirek
3. bře 2009

Taktak Jeany,manžovi jsem řekla,že půjdeme za Frgalou a vše s ním probereme ze všech stran. Akoukám,že je jedinej,který dobrovolně navrhne to vyšetření. A nás se taky ptali kolik z těch 23,co odebrali budeme chtít oplodnit,ktak jsme řekli všechny. Nakonec jich bylo 13 Škoda,sestřička zuzka říkala,že bychom měli k němu,protože převážně chodíme k němu,ale bohužel dělal zákroky. Manža má v plánu napsat Malému,ne jenom kvůli nám,ale že by měli u kvůli všem ostatní změnit nějaké věci,protože člověk k nim přijde pro pomoc,že chce svoje dítě. A dárce bere jako krajní možnost.
Vladis,já to chápu,tak žena to bere jinak,i když je vajíčko darované,tak těhotenství a porod si ta žena prožije svůj,pro ní je to dítě,které si nosila pod srdce. u toho muže je to jiný,už takhle to je pro ně těžký a když by to dítě nebylo jejich,ne každý by do toho šel.
Hanulinekca asi tomu Malému napíšeme,nejenom kvůli nám,ale i kvůli ostatním.
A když už ta žena jedno dítě má tak je to jiný,než když nemá žádné. Myslím,že každá z nás si přeje mít aspoň jednou bříško,porodit a kojit,se vším všudy.
Tak holky dobrou noc a pa zítra

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru