CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

luciiiie
6. bře 2009

Leni já vím...nesmím bulet.. uf uf, ale je to těžký.
Mě připadne, že si musím u všeho zkusit každej vedlejší účinek 🙂 Ale pořád si říkám, jsem zdravá ženská, když to nevyjde teď, vyjde to příště. Přítel je mi velkou oporou, bez něho bych to asi nezvládla..

lenulinka21
6. bře 2009

škoda že tě nemohu ted vidět a popovídat si s tebou. ☹ Ale snad bude ten
srazík ajá se pokusím nějak dorazit. Ikdyž až z Opavy no snad to nějak vyřeším.

luciiiie
6. bře 2009

Leni jsi moc hodná, já počítala se vším, ale tohle mě teda dorazilo. Ta krev.
Půjdu si lehnout, sním další broskvovej kompot a bude mi fajn 😉
Ty pozdravuj prcky a buď veselá 🙂
Otestuju se v neděli a doufám, že už nebudu muset běhat s lupou 😎

lucifirek
6. bře 2009

Luciiie,ty jsi silná,ty to zvládneš,joooo. buď v klídečku

luciiiie
6. bře 2009

Lucif jooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 🙂 😀

lenulinka21
6. bře 2009

To je řeč Luciiie lehni si nožky nahoru nic nedělej a odpočívej. Budu se za vás modlit
ikdyž to moc neumím ale určtě na vás budu myslet. 😉
Jak říkam já tu 1 čárku hledala jak šílená ale den co den byla silnější.
Přeji ti a všem pěkný večer jdeme posedět s přáteli do naší hospůdky a taky
hodit nějaký ten drb 😀

luciiiie
6. bře 2009

Holky já jsem tak ráda, že tady jste...fakt, že jo 😉 Mám vás ráda 🙂 Jdu se natáhnout 😉

lucifirek
6. bře 2009

Já jsem tu s vámi taky strašně ráda. ještě že se tu máme 😀

iveta11
6. bře 2009

Ahoj Luci,
zkus se fakt uklidnit. Jak už tady psala spousta holek, krvácely - a byly těhu. Myslím, že je to pozitivní. Kdy jsi dělala test? Odpoledne? Pokud tam ta čárka fakt je, tak z ranní moči by měla být silnější. Držím moooc palce!!!

hhaanka
6. bře 2009

Luciiiie, máš pravdu, teď jsem ve 30 tt a na nějaký injekce do břicha nebo do zadku si ani nevzpomenu. To byla prkotina na cestě za mimčem. Horší bude poslední překážka, ale i ta se musí přežít – porod🙂
Při agolutinu je téměř nemožné, abys dostala ms, tak klííííd.

hhaanka
6. bře 2009

Luciferku, přesně tak, věnuj se manžovi, musí si to v hlavě přežvejkat a smířit se s tím🙂 Musí mít pocit, že je opravdu nejdůležitější „věc“ v tvém životě. A ono se to poddá. Pro vás jsou i tři embryjka variantou, ale nech si to ještě někde posoudit a probrat s odborníky, osobně bych neměla odvahu bez toho jít do další akce. Vždyť pořádně nevíte, na čem jsou. Třeba odborná konzultace v jiném centru určitě nebude tak drahá....

Jeany, no nevím, melíry a barvení se v těhu moc nedoporučuje, i proto, že barva chytá úplně jinak než by měla. Ať budeš nebo nebudeš v tom, budeš nadopovaná léky, které budou vyvolávat v tvém těle situaci, že jsi těhotná, a můžeš být po melíru celkem překvapená. Jinak první tři měsíce se barvení taky moc nedoporučuje. Já vydržela barvení až po třech měsících a stejně mi barva chytla úplně jinak než normálně. Naštěstí to nebylo moc dramatický rozdíl, ale znát to bylo....
Jeany, vidíš, možná jsme měli kvalitní embryjka, ale stejně jim trvalo, než se uchytila, takže ono je to fakt spíš zázrak než matematická rovnice🙂)
Jeany, můj manža taky nebyl pro tři, a pokud ti je nenabízeli před tím, tak si myslím, že tě budou zrazovat. Říkalas jim o té variantě dopředu, že se rozhodnete pro tři?

hhaanka
6. bře 2009

Holky, omlouvám se, jestli někomu píšu s velkým zpožděním, ale fakt toho píšete každý den strašně moc a já – i když pořád doma – se k pc dostanu tak jednou dvakrát denně🙂

Zuzuzo, tak ti jich dali málo a zkus si je sehnat jinak – od gyndr nebo tam zavolat, jestli by ti poslali recept. A nebo tam zajet... Většinou jsem si všechny léky spočítala hned doma, taky se mi stalo, že jsem měla o dva marvelony méně, tak mi je dávali zvlášť sestřičky, abych nemusela kupovat celou krabičku... A počty jehel, stříkaček a agolutinů mi NIKDY neseděly přesně, tak si z toho nedělej hlavu, hlavně musíš mít podle rozpisu všeho dost, o nic jiného nejde.
Zuzuzo, nevím, odkud jsi, ale já bych jich tu měla ještě tak pět mít, kdyby se ti to vyplatilo zajet k Havlíčkovu Brodu, nebo to můžu zkusit poslat🙂
Zuzuzo, zahnízďování probíhá u každé jinak, takže to prosím tě nepočítej. Špinění je normální, vůbec si ho nevšímej, já si na něj vždycky nasadila půl nebo celý ascorutin a přešlo to. Vevnitř je vše prokrvené a je to normálka. I po pozitivní testu po sexu se nám stalo, že šla růžová krev, ale to je taky normální... A mezi 4 a 8 tt ze mě odcházelo druhé embryjko a to jsem nešpinila vůbec, ani trošičku, tak si vyber. A to mě doktor strašil, že mám ležet (myslíš, že jsem to vydržela?🙂 )

iveta11
6. bře 2009

Kvetko,
mám před sebou rozpis z Unici a já jsem měla vývoj takový:

OPU úterý - 17 vajíček
1. den středa - oplodněno 15
2. den čtvrtek - 4x 5B, 11x 4B
3. den pátek - 4x KM, 8x 8B, 1x 6B, 2x 5B
4. den sobota - den transferu - 2x ČB, 5x KM, 1x 10B, 5x 8B, 1xKM/C kvalita, 1x zástava

Zavedli mi 2 ČB /časné blastocysty/ a 5 KM /kompaktovaných morul/ mi zamrazili. Nevím, proč se nás třeba nezeptali, jestli necheme zamrazit i ty ostatní, myslím, že byly docela vyvinuté /10 a 8 buněčné/. Na to jsem se zapomněla zeptat, ale určo se zeptám příště, protože nám těhu nevyšlo a v dubnu nebo v květnu půjdem na KET.

jeany
6. bře 2009

Hani, já se asi na ten melír vykašlu. na oslavu si to natočím a načešu sama a bude to. Jinak s manžou jsme se domluvili, že zítra necháme zavést asi 2 embryjka. Uvidíme kolik jich bude, ale nechce se nám riskovat ty 3, i když je to větší šance. Říkala jsem jim to předem a říkali, že jsou to naše embryjka a záleží na nás, ale opravdu oni doporučují jen 2.
Tak holky a zítra už to budu mít za sebou a snad budu taky těhule.
Chci jít brzo spát a tak vám už teď popřeji dobrou noc.

zuzuza
6. bře 2009

Lucii, ty jo tak super, že tam je ta čárečka, třeba krvácení fakt nic neznamená, nemůžeš ten test vyfotit? jsem strašně zvědaváááááááá!!!!!!!A co máš za typ testu? Jakou značku?

teri81
6. bře 2009

Ahoj holčičky 🙂

Luciiiie , já 9. den po ET zjistila,že krvácím,okamžitě jsem volala prof. Malému - ten mě uklidnil,že to ještě nemusí nic znamenat,že může odcházet jedno embryjko nebo jenom prasklá cévka.
Pak mi sestřička řekla,že musím jenom ležet s nohama nahoře. No ustalo to asi za dva dny, a pak to začlo zase.
Tak jsem to obrečela,ale poctivě jsem ležela a test byl POZITIVNI 🙂
Ležet jsem musela další měsíc, pořád jsem špinila.
Takže to fakt nic nemusí znamenat,i když já jsem se taky pěkně nervovala. 😠

Jeany,tak to máte pardání počet i kvalitku. Budete mít ještě mrazáčky na sourozence , to abyste koupili větší barák ne???? 😀 😀

zuzuza
6. bře 2009

Ahoj teri, teda to jsi si taky pekně užila nervů co? Já dneska volala s mojí mudr., gyndr., tak jsem ji informovala o mých křečech, pač mám asi už tak 5x 6x denně jakoby ty menstruační křeče, při změněn polohy ale i bez ní, jakobych měla dostat krámy a říkala, že je to dobré znamení, ale moc si to neberu k srdci, ale domluvily jsme se, že pokud budu mít náááhodou pozitivní test tak že bych k ní zajela na krev, aby bylo jasno. Ale co mi vrtá zase hlavou, tak ona mi říkala, že za pozitivní test se bere, až když jsou na testu dvě stejně silné čárky, já vám holky nevím, ale přece jinak roste každému hladina hcg, přeci když mám tu druhou slabší, tak to neznamená, že je test negativní, nebo snad joooooo? Měla bych jí věřit, je to doktorka, ale tomu se mě nějak věřit nechce....

teri81
6. bře 2009

cožeeee? co je to za blbost? na každým testu píší,že i slabá čárka znamená pozitivní test.
mně dokonce den před utz na srdíčko zeslábla,tak jsem to ořvala úplně strašně a když mi Gogela řekl, že je to dobrýat kouknu na srdíčko,málem jsem z tý kozy spadla 😀 😀 😀

zuzuza
6. bře 2009

No teri, mě to taky nejde do hlavy, jestli ona totiž nemyslela, že už 17. den po ETU by ta čárka měla být stejně silná!, každopádně i kdyby byla slabá, tak bych k ní na tu krev stejně jela!!!!

teri81
6. bře 2009

já jí měla silnou a pak slabou, dodneška nechápu proč. Ale je fakt,že jsem zkoušela různý testy .
Tak pa, dobrou noc, já jdu vlítnout do sprchy a pak krmit a pak si číst do postele,až malá usne 🙂

luciiiie
7. bře 2009

Zuzi mám mamatest, to kdybych vyfotila, tak to tam stejně neuvidíte, je fakt moc slaboučká...doufám, že tam bude i zítra, po tom krvácení ☹ Ale dneska už zas dobrý, nic neteče, tak já nevím, co se to tam dole děje 😉
No jestli tam zítra nebude, tak mě škrabne.

jeany
7. bře 2009

Ahooj holky, až doteď mi nešlo se dostat na stránky MK. Jsem ráda, že se to už povedlo. Chci informovat, transfer jsem měla nakonec až v 9.45 a mám u sebe 3 embryjka. Dnes nám embryoložka řekla, že máme 4 kompaktované moruly, 2 8buněčné a 1 x byla zástava. Nachystali si k přenosu 2 a řekli nám, že ostatní nejsou k zamražení, že by to asi nevydrželi. proto jsme se rozhodli pro ty 3. Takže teď jsem 4 v 1. Nevěřím, že se uchytí všechny, ale je aspoň větší šance na úspěch. Transfer dělal Dr Gogela, byl velice fajn. Taky nás předtím přesvědčoval, ať jdeme do 2, ale my se rozhodli už předtím, že pokud bude na mrazáčky, necháme zavést 2 a zbytek zamrazíme, ale v tomto případě jsme chtěli 3. Jinak testovat mám 24.3.
Jinak manža dělal oběd a kupodivo to bylo dobré, no přímo vynikající. Jen, aby ho to nepřestalo bavit. Za chvilku si lehnu k televizi a budu ležet. Budu lenošit až do úterka. Jsem ráda, že jsem si vzala tu dovču.
Holky děkuji za vaši podporu, jsem ráda, že vás tu mám. 😀

jarkabilik
7. bře 2009

ahojky holky přeji všem hezký den 😉
jeany tak nakonec jsi šla do třech 😉 asi to tak taky udělám pokud bude možnost 🙂 Tak odpočívej a šetři se at se pěkně zavrtají 😉

jeany
7. bře 2009

Zdravím tě, Jary. Mě včera ani nenapadlo, že by nebyli mrazáčči a tak jsem moc ráda, že aspoň máme větší šanci při transferu 3 embryjek. Sice oni to nedoporučují a myslím, že opravdu je lepší zavádět asi ty 2, ale v našem případě sem řešila 3. Je to náš už druhý pokus a tak jsem to riskla, i když si nemyslím, že zůstanou 3. Budu šťastná za jedno.
Odpočíváš po včerejší noční, že. Užívej si víkend.

luciiiie
7. bře 2009

Jeany, tak to embryjka pěkně povyrostly, viď? Takže tam máš 3 morulky? To je super, uvidíš, že se to povede 😉 Takže testuješ taky za 17 dní 😉 Odpočívej, válej se, lenoš, ať mají miminka pohodu 🙂

hhaanka
7. bře 2009

Holky, taky jsem měla nejdřív silnější čárku a pak slabší. Přičítám to pregnylu, který se vyplavoval z těla a ještě trochu působil na pozitivitu testu. Na klinice se ptají i na stín druhé čárky – ptali se mě při každé krvi, takže intenzita barvy nehraje roli!

Luciiie, jakákoli druhá čárka na testu je obrovský zázrak. Jestli se ti tam objevuje slaboučká a po časovém termínu zřejmě to znamená, že máš v moči hcg velmi málo, ale na těhu to ukazuje!!! Já měla opravdu silnou čárku až nějaký 25 den po ketu! Hlavně zkus být v klidu a špinění neřešit. Klíďo si vem ten ascorutin, běžně ho lékaři předepisují, i když se na příbalovém letáku píše, že v těhu by se neměl. Měla ho většina mých kamarádek...

Jeany, tak to blahopřeju. Šance je větší, že se ti uchytí dvě a jedno z nich se ještě rozdělí, než že se chytí všechny tři zavedené. Tak mi to říkali na klinice – myslím, že Otevřel. Ale zase u ET je obecně větší pravděpodobost úspěchu – tak uvidíte, hlavně odpočívej a zkus být v klídku.

luciiiie
7. bře 2009

Hani přítel ji tam sice nevidí, ale já jo. Já tomu prostě věřím a tím to hasne 😉

jarkabilik
7. bře 2009

jeany já už včera na noční nebyla jen st a čt,včera jsem šla s manžou na disku on v práci a já se bavila 😀 přišli jsme po 5hod. domů,jinak mě bylo řečeno že při druhém pokuse se zavedou 3 kvůli úspěšnosti takže s tím počítám

yummick
7. bře 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Ozývám se pod delší době, ale příspěvky pravidelně čtu.

Lucifirku, moc mě to mrzí, hrozně jsem ti držela pěsti. "Vyhlídla" jsem si tě, protože jsem taky brala Langerin.

Vím, jaké to je, prošla jsem si tím nedávno. Na Nový rok jsem testovala - a nic.
Navíc nám už při prvním pokusu řekli, že máme jít do dárce (ale vajíček) a při druhém se to jen potvrdilo. Poprvé to byl šok, protože jsme tam původně šli kvůli velmi špatnému spermiogramu.Takže teď čekáme na dárkyni a doufáme, že při dalším pokusu nevyplave na povrch ještě další problém - třeba spermie geneticky vadné natolik, že by ani vajíčko dárkyně nepomohlo.

Jeany, neřekli ti více podrobností k tomu, proč zbytek embryí nebyl vhodný k zamražení? Vždyť jsi je měla pěkné.

yummick
7. bře 2009

Jinak Vladis, mrkla jsem na malého - je nádherný.

Jsem ráda, že se tady objevil někdo, kdo má za sebou oplodnění s pomocí dárkyně. Určitě z tebe budu tahat rozumy.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru