CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

zuzuza
9. bře 2009

Lucifirku, je mi to strašně líto, ale musíte věřit, že všechno zlý se časem jistě v dobrý obrátí, na tvém místě bych ještě zkusila ten helios, co tak může normální gyndařka o neplodnosti a genetice vědět? Vždyť ta moje neví pomalu ani nic o ivf!! Nenech se rozhodit, jsitě se nějaké možnosti najdou, já bych to udělala asi tak půl na půl, jak ti radili, kdby bylo jasné, že se zase vyvýjí ty dárcovské, tak bys aspoň neztratila druhý pokus jen s vašimi, kdby se v půl na půl vyvýjeli embryjka s vašimi spermijkami dobře, tak byste se třeba rozhodli pro ně, ne?

luciiiie
9. bře 2009

Luci mě je to moc líto, ale já tomu si vůbec nerozumím... jakou získanou vadou?

jeany
9. bře 2009

Luci, jak může ta Dr vědět, že je to získanou vadou? Já bych rozhodně šla ještě na Uniku nebo někam jinam a nechala bych udělat genetické testy.

luciiiie
9. bře 2009

Souhlasím Luci se Zuzkou, ale to už jsem ti psala. Oni tomu rozumí víc než normální gynekolog.

lucifirek
9. bře 2009

Holky já zatím nevím,my to prostě zatím s tím dárcem nechceme,hlavně manža. Je to ještě strašně čerstvé. Musíme schladit hlavu,hlavně teda já. Protože já jsem z toho na prášky. A rozhoudnout se podle kontrolního spermia.

lucifirek
9. bře 2009

Holky,tady je zase tak hnusně,když jsem ráno vstávala a viděla,jak zase chumelí,tak jsem myslela,že mě snad klepne. Teď pro změnu prší. Ať už je krásně a s hezkým počasím přijde i lepší nálada a síla. 😀

lucifirek
9. bře 2009

Luciiiie,ty už jsi dneska netestovala? Až zítra? Budu držet pěstičky. Zuzce v sobotu. A Jeany příští týden.
😉

lucifirek
9. bře 2009

Jeany,je ti opravdu lépe? Musíš se šetřit a být silná. My půjdeme taky do tří a budeme si to hájit. Ta šance je velká. Nebo že bychom šli do čtyř 😀 jak jsi říkala 😀 😀

lucifirek
9. bře 2009

A jak se máte vy ostatní? Jary,Marci19, Teri, Haaanka a ostatní?

jeany
9. bře 2009

Sedím Luci u počítače a dívám se na emaily. Perfektně si to doma užívám, jsem moc ráda, že budu doma i zítra. Dopoledne jsem si uvařila kafíčko a mrkla se na časopisy a pak už sedím tady. Je mi líp, ale rozhodně ani zítra ven nepůjdu.
Macinto a co ty? A ostatní?

lenulinka21
9. bře 2009

Ahojík holky moje. 🙂
No luciiie asi dostane na zadek a na holou. Měl by se držet odstup testování
at je pak lépe rozpoznat rozdíl.Neboj mimoděložní oni poznají já se taky stachovala
jestli je to v děloze takže chápu tvoje obavy.

Yeany: tak jak se cítíš? No jména máme Pavel a Tomáš Eliška a Terezka.

Lucifírku: je fakt že v práci budeš mít úplně jiné myšlenky.

lucifirek
9. bře 2009

Jeany je to doma fakt pohodička,jak jsem zůstala doma,tak jsem dlouho nebyla v takové psych.pohodě. Beru si dost i problémy v práci,takžemě to vždycky zbytečně rozhodí. Takže jsem taky byla doma ráda a v pohodičce.
JJ Lenuli,aspoň tak. Máte vybraná hezká jména. 😉

luciiiie
9. bře 2009

Leni já vím, že jsem hrozná..ale to se nedá prostě.
Dneska ji tam ale už viděl i přítel a to je co říct, doufám, že to neřekl, aby mi udělal radost 😉
Doufám, že to tam ve středu v té krvi bude, sakriš 🙂

lucifirek
9. bře 2009

LUci,určitě to tam bude,když je to na testíku 😉 Neboj. Ty máš doma teda zásobu těch testíků 😀

jeany
9. bře 2009

Lenulinko,kromě mírného nachlazení se cítím velmi dobře.Někdy mám strach, že se uchytí všechny mimi, někdy zase, že žádné. Ale moc se těším na testování a věřím, že to budou 2//. Neúspěch bych asi nesla těžce. Předtím jsem říkala, že počítám i s tou možností, že to nevyjde ale nevím, nevím, jak bych to zvládla. Trošku si tu možnost připouštím. Ale teď si hlavně užívám pohodičku a je mi moc fajn. Zítra asi nechám doma i dcerku. Chtěla, že bude se mnou a prý by i něco snad uvařila. doma jsou všichni milí a tak jsem spokojená.
A jak se cítíš Lenulinko ty? Nemáš fotečku s bříškem?
Luci, v práci zapomeneš na starosti a čas to zahojí. Hlavně se nenechej v práci rozhodit, mysli na sebe a svoje zdraví. Budu na tebe myslet a čekat jak napíše, jak jsi to zvládla.

jeany
9. bře 2009

Luciiie, kolik těch testů máš? Abys za to nedala majlant 😀

jeany
9. bře 2009

Lenulinko, to jsou pěkné jména. Mně se líbí taky Terezka, ale to zas nechce manža. Ještě se mi líbí Helenka a o tom vůbec nechce slyšet. Dcerce se líbí zase Natálka a to taky neprošlo. A na kluka se mi líbil taky Tomášek. 🙂

yummick
9. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem si dnes vyzvedla od gyndařky Norethisteron a hned jsemi jeden slupla. Ještě mě dnes čekají dva. Mám dobrý pocit z toho, že se začíná něco dít.

Návraty do práce jsou dost děsný. Já jsem první pokus absolvovala o letních prázdninách (abych nenarušila běh školního roku - já kráva uvědomělá) a 2 týdny před přípravným týdnem jsem ředitelce oznámila, že se CHYSTÁM na umělé oplodnění. Řekla, že to čekala, a do dvou dnů za mě měla částečnou náhradu a chtěla, abych si vyklidila stůl. Neměla jsem ještě ani punkci, ke které nakonec nedošlo. Byla "zklamaná", že jsem nastoupila, protože jsem tím narušila to nové uspořádání. Nicméně mě v podstatě odepsala. Jsem teď neperspektivní.

Druhý pokus jsem absolvovala před vánočními prázdninami, chyběla jsem týden a půl (na dálku připravila 5 studentů k obhajobám prací z praxe) a po novém roce hned nastoupila. Někteří aktivní kolegové mezitím stihli studentům říct, že je už mít nebudu. Docela se divili, když mě 5. ledna uviděli ve třídě. Ředitelka už zase někoho měla, myslím, že nepřestala hledat a neustále má někoho v rukávu. No, opět jsem nesplnila úkol a neotěhotněla. Jsem já to ale lehkomyslná zaměstnankyně. Prý "co má tomu dotyčnému říct"? Horko těžko jsem jí vysvětlovala, že fakt nevím.

Teď ví o tom třetím pokusu a doufám, že se z předchozích nezdarů poučila. Prý nikoho hledat nebude, dokud jí neoznámím, že jsem těhotná. Doufám, že je to dobré znamení.

luciiiie
9. bře 2009

No Jeany ani nemluv, já jak to mám doma tak to nevydržím. Ještě, že jsme na vesnici a lékárna tady má jen jeden druh a divnou otevírací dobu, jinak musíme až do Blanska 😀
Proto souhlasím s tím, že lepší je nemít doma nic, protože pokušení je fakt sviňa

lucifirek
9. bře 2009

Jeany,neměj strach, i kdybyse ujali všechny,tak můžeš podstoupit redukci a i kdyby ne,tak se ti splní sen a určitě to nějak zvládnete.Člověk se s tím nějak porve. Uvidíš,ale pravděpodobnost je velikán,že to vyjde. Tak tomu musíš věřit. A těšit se 😉

lucifirek
9. bře 2009

yummick,v té práci je to děsný,člověk v dobré víře jim to řeklne a pak to dopadne takhle. Takymámsstrach ,co mě tam čeká ☹ Příště jsem se rozhodla,že vydám informační embargo a nechci o tom nikomu říkat.

yummick
9. bře 2009

Téma "jména" je u nás poměrně populární. Dokážeme s přítelem blbnout hodiny - Čuk a Gek, Niva a Hermelín, Šimon a Matouš, Lolek a Bolek, Jak a Tak, Pat a Mat... 😀

Ale jinak je docela jasno - kluk bude Richard a přes to nejede vlak - bohužel - a pro holku vybírám já, takže se to mění jak aprílové počasí.

Léta letoucí se mi líbila Nela, ale jsem asi jediná, Sára je pes tchánů, Miriam nepřipadá v úvahu, protože přítelovo příjmení začíná na "M"... Touto vylučovací metodou mi zůstalo asi 5 jmen, jejichž pořadí se mění podle toho, jak se vyspím (Tamara, Andrea, Irena, Gabriela, Judita). Hlavně ta s "r", aby "ladila" s tím Richardem. 😀

Jo a kdyby to byli dva kluci, tak opět k Richardovi - Patrik.

My budeme každopádně dávat jména bez háčků a čárek. Já mám hodně přátel v zahraničí.

luciiiie
9. bře 2009

Yummick koukám, že jsi z okresu Blansko, kde bydlíš?
S tím zaměstnáním...to je strašný...já mám pocit, že už jsem taky odepsaná. Psala jsem si s kamarádkou z práce, co je novýho, moje místo už zastoupil někdo jinej a celkově mi připadne, že už tam se mnou nějak nepočítají.

luciiiie
9. bře 2009

Yummick a co takhle - MAXIM A MINIMA?

yummick
9. bře 2009

😀 😀 😀 Luciiiie, to je super nápad - hned ho předám k posouzení
My máme ještě Giga a Mega - přítel je informatik
Bydlím v Boskovicích a učím v Blansku

luciiiie
9. bře 2009

Ojoj, teď jsem si naběhla...když je tvůj přítel informatik a navrhl Giga a Mega, tak proč můj navrhl Maxim a Minima? 😀 😀 😀

teri81
9. bře 2009

Ahoj holky!

Luciferek,nenech se rozhodit gynekolozkou,myslim,ze zase tolik o asistovane reprodukci nevi,na to jsou specializovani odbornici .
Memu priteli taky genetiku dělali, prostě pro náš klid a pocit,že jsme udělali všechno.
Je pravda,že prý ve většině případů gen. testy nic neprokáží ,ale dělají se,tak nevím,co tě straší 😠
Bud v klidu,mimísek bude 😉

Jeany, Tobě to taky moc přeju a Luciiii a Zuzuze taky,prostě Vám všem 🙂

Zuzuza,to špinění je dobrý znamení,já špinila ve stejnou dobu po ET jako Ty 🙂

Holky máte krásný jména namyšlený pro dětičky. My když jeli do porodky (to už jsme měli mockrát z UTZ jistou potvrzenou holčičku),tak jsme koukali jak puci,když na nás vybafli,že musíme o prohlášení o jménu uvést i kluka. Tak jsem tam frkla Sebastiana,což je moje oblíbený jméno,příteli se moc nelíbí,tak jsem fakt doufala,že to
ten kluk nebude,ještě bysme se na por. sále pohádali 😀

lenulinka21
9. bře 2009

Yeany já si to právě vůbec nepřipouštěla spíše jsem počítala se dvěma
a nakonec fakt byly tři. Břicho mi stále občas tvrdne ale co se dá dělat
už jsem si zvykla v noci nespím stále je to záchod 😀 a bolesti. Je zajímavé
že přes den nic jen v noci. Beru to magnézium alke že by nějak výrazně pomohlo
to se říct nedá. Jinak když se ujmou 3 tak to je fakt málo případů Loni se na Unicce za
celý rok dělaly podle Gogely 4 redukce letos já byla první.

jeany
9. bře 2009

Yummick, tak už se to hýbe.Blíží se ti to. Držím palečky. Jinak já nikomu nic neříkala a tak by o případném neúspěchu nikdo nevěděl. Je to tak lepší. Dcerka se pořád vyptává, ale řekla jsem jí, že nic nevím, jestli jsem nebo nejsem těhu, ale o umělém oplodnění to neví. Jen asi dle našich debat něco tuší, ale vyvracím jí to. Mám v plánu to oznámit až jako hotovou věc. Nechci riskovat to, že mě pak každý bude uklidňovat a litovat. To fakt ne. Takže to ví jen částečně sestra a velmi mlhavě mamka. Vůbec nikomu to nebudu muset vysvětlovat a jsem tomu moc ráda.
Luci, rozhodně pak taky nic neříkej, zkus to jak já a pak se tě nemůže nikdo vyptávat. Mně to připadne i takové tajemné, když se bavím s lidma kdekoli, třeba v práci nebo se známými, říkám si, možná jsem těhu, ale absolutně ani nic nenaznačuji.

teri81
9. bře 2009

Lenulinka ahoj 🙂
já brala magnésko taky,ale kvůli bolesti na levé straně, tvrdnutí ani stahy jsem nepocítila za celý těhotenství
ani jednou,zato u porodu jsem si to vyžrala, možná právě proto,že jsem tu bolest a ty pocity neznala to pro
mě bylo tak strašný. To Ty už budeš zvyklá a odrodit si dojdeš jen tak mimochodem 😀
Hlavně bud v klídku a odpočívej.
Dneska jsem si říkala,jak obdivuju ty,co mají dvojčátka. 🙂 Ale musí to být krásný!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru