CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
23. kvě 2012

@radule21 moc ti přeju, aby se ti OHSS vyhnulo. Já ho měla před 3 nebo 4 rokama, ale pamatuju si to, jako by to bylo včera.. 😒 tak hodně štěstí 🙂 jojo, mně už se to krátí 🙂

jimmy1
23. kvě 2012

Ahojte holky 🙂 hlásím se po kontrole, dneska první CTG, Klárka kopala jak zběsilá 😝 tep jí lítal 150-160 tak snad OK 😉 Jo a včera mi dělala takovej virvajs v břiše, že jsem si říkala, že to není možný (zrovna to bylo ve frontě ve školce, kde jsme 2 hodiny!!!! čekali na rozhodnutí o nepřijetí) a ona se mi tam otočila 😵 jsem si to myslela a dneska mi to Dr. potrvdil, že je hlavičkou dolů 😎 má to načasovaný stejně jako Marťula.
No a po kontrole jsem dobíhala na bus 😝 fujtajxl... řeknu vám, veškerá kondička je v prd.eli 😀 😖 aspoň, že pan řidič mi zastavil, páč jsem tam málem vypustila duši 🤐

lnk
23. kvě 2012

@jimmy1 🙂 ahoj, tak hlavně, že jste v pořádku, a co to je to CTG?

jimmy1
23. kvě 2012

@lnk CTG je kardiotokograf, monitor 😉 za chvíli tě to čeká taky 😎

betysek
23. kvě 2012

@jimmy1 To jsi šla docela brzy na monitor. Já bych měla jít poprvé až zítra - 3 týdny před termínem.

betysek
23. kvě 2012

A taky začal tvrdý boj o jména. Manžel si chce prosadit jméno pro kluka po sobě, což já rezolutně odmítám. Dokonce je ochotný přistoupit i na to, že případný kluk bude mít 2 jména - a to po něm bude jako druhé. No bude to ještě terno. 😉

lnk
24. kvě 2012

@jimmy1 aha, no tak to já na CTG asi hned tak nepůjdu. na gyndu mám přijít zase až za 4 týdny a mezitím nikam jít nemám, takže počítám, že až za ty 4 týdny mi asi řekne, abych šla do nemocnice na monitor, třebas ho před porodem aspoň jednou stihnu 😉

lnk
24. kvě 2012

@betysek hmmm, tak to ti holka nezávidím... ☹ možná bys mu mohla vysvětlit negativa spojená s tím, že se budou oba jmenovat stejně - např. dopisy na stejné jméno, nebo když zavoláš, tak nebudou vědět, na koho voláš a tak... já tohleto taky nemám ráda ☹ naštěstí můj manžel je rozumnej a vůbec nad tím neuvažoval. ale kamarádka moje bohužel taky u manžela narazila a to dokonce tak tvrdě, že s ní nemluvil, že nechce pojmenovat kluka po něm, že stejně v porodnici uvedla jeho jméno... chlapi jsou prostě divní... 😉 no a o tom, že by měl mít dvě jména, to ani nebudu komentovat... 😀 tak držím pěsti, abys boj vybojovala - ono to totiž není na chvilku, ale na celý život... 😉

jimmy1
24. kvě 2012

@lnk teda to máš dlouho do další kontroly... intervaly mezi poradnama by se měly zkracovat, ne?
Já teď chodím co 14 dní. A do porodnice mě prý pošle cca 37tt, abych si mohla domluvit tu sekci.

jimmy1
24. kvě 2012

@betysek držím pěsti, aby se ti povedlo manžela "zlomit" 😉 u nás to bylo jasné hned, že jméno nebude po nikom z nás, i když pro holčičku bych si Petra dovedla představit 😵 ale táta byl zásadně proti. Překvapivě jsme se na jménu pro Klárku dohodli rychle, sedli jsme k tomu a během snad hodiny bylo rozhodnuto 😵

jimmy1
24. kvě 2012

@radule21 držím pěsti, ať všechno klapne a OHSS se ti vyhne 😉

lnk
24. kvě 2012

@jimmy1 no já jsem si to taky myslela, že intervaly se zkracují, ale u té mojí doktorky očividně ne, pořád chodím po 4 týdnech... já už to ani nebudu komentovat, doktorka stojí za prd... pokud mě příště nepošle do nemocnice na monitor, tak se jí na to už zeptám, protože to už bude přeci jen před porodem a myslím si, že by se to asi mělo hlídat, jestli je prďolka v pořádku nebo ne... ☹

durma
24. kvě 2012

@betysek nezávidím ti ten boj.Nebude mu vadit,že jim budou říkat starej a mladej? 😀

durma
24. kvě 2012

@lnk já jsem začala chodit do porodnice až 10 dnů před termínem porodu a malá se narodila až 9 dnů po termínu.Myslím si,že doktoři poznají,kdy už předat raději maminku do porodnice.Ale za zeptání nic nedáš. 😉

lnk
24. kvě 2012

@durma aha, no tak vidím, že opravdu záleží na doktorovi. moje švagrová rodila teď začátkem května a chodila taky už poslední měsíc každý týden na monitoring do porodnice a po termínu každý druhý den. takže ono to je asi opravdu pokaždé jinak. tak já asi budu na tom jako ty - půjdu až před termínem. jinak to asi doktorka řešit nebude.

betysek
24. kvě 2012

@lnk Já jdu na monitor nakonec až v pondělí, tak že necelé 3 týdny před porodem. Do poradny jsem chodila od 30tt každé 3 týdny a od 36tt každý týden. Ale asi to fakt záleží na doktorovi.

betysek
24. kvě 2012

Manželovi právě připadá strašně výhodné, když se syn bude jmenovat po něm. On se jmenuje stejně jako jeho táta a prý je to strašně výhodné, že mu může vyzvedávat dopisy...... Dnes jsem se o tom bavila s jednou známou, jejíž syn se taky jmenuje stejně jako manžel a říkala, že je to strašné. Že zavolá a nepřijde ani jeden, že jako si každý myslel, že volá toho druhého. No, uvidíme, jak to dopadne. Když jsem rodila poprvé, tak jsem lístek na jméno vyplňovala až při porodu a podpis manžela se nechtěl. Teď mi dala lístek na jméno sestra už před měsícem v poradně a musíme ho oba podepsat. Přestěhovali jsme se, tak jdu do jiné porodnice.

durma
24. kvě 2012

@lnk v porodnici mi řekl doktor,že monitoring by měl být 2x do týdne a porodit musíš do 10-ti dnů po termínu,jinak porod vyvolávají.Pokud serozhodneš dřív porod vyvolat (tím myslím nečekat těch deset dnů),tak respektují přání maminky a porod vyvolají.Po termínu jsem jezdila do porodky každý 3.den.

lnk
25. kvě 2012

@betysek také jsem teď dostala v poradně lístek na jména a máme ho oba podepsat. asi si tam maminky dřív uváděly co chtěly a tatínci s tím nesouhlasili... 😀
tak jestli tvůj manžel to sám zažil v rodině a zdá se mu to výhodné, tak pak už nevím, čím ho přesvědčit... ☹
nám stačilo, když jsme jednu dobu bydleli u našich i s bráchou, který se jmenuje stejně jako můj manžel, byl v tom pěknej hokej, nakonec jsme každýmu z nich začli říkat jinak. a to ještě můj manžel uvažoval, že by si po svatbě vzal moje jméno, což jsme nakonec zavrhli právě z důvodu dopisů atd. tak ti fandím, at ho nějak přemluvíš... 😉

lnk
25. kvě 2012

@durma monitoring 2x do týdne jak dlouho před termínem?? mojí švagrové taky dávali 10 dnů, pak že jí to vyvolají, nakonec porodila 5 dnů po termínu. já určitě taky nebudu chtít porod vyvolávat, doufám, že se mi podaří porodit normálně

betysek
25. kvě 2012

@lnk V prvním těhu jsem chodila na monitor 1x týdně před termínem a 2x týdně po termínu. 6 dní po termínu si mě už v porodnici nechali, že budou porod vyvolávat. Večer mi zavedli nějaké globule a ráno, že mi něco píchnou a prý se to rozjede. Začala jsem mít první stahy ve 2 hod v noci a malá se narodila v 9 hod ráno. Rodila jsem v okresní porodnici (mají tak 1200 porodů ročně). Prý nechají přenášet max. 1 týden. Asi to spíš záleží na porodnici. Teď jdu do ještě menší porodnice (mají kolem 600 orodů ročně - horký kandidát na zrušení), tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

betysek
25. kvě 2012

Doktor mi říkal, že by se mělo chodit na monitor poslední měsíc před termínem. Ale že si myslí, že když není žádný problém, jako že netvrdne břicho a pod, že je to zbytečné a ty 3 týdny před termínem stačí.

vodni
25. kvě 2012

@lnk Já byla na monitoru 1x, a to den před porodem. A to jsem rodila v termínu (resp. 3 dny dřív) 😉

lnk
25. kvě 2012

@vodni
@betysek
tak vidím, že to je opravdu všude jinak. mně teda břicho tvrdne už asi dva měsíce, ale jelikož se neotvírám, tak to asi nikdo neřeší. no budu doufat, že to ještě zvládnu tři týdny a pak už prý můžu klidně porodit, že to už prý vadit nebude.

betysek
25. kvě 2012

@lnk Jo, jo taky mi to říkali při prvním těhu v porodnici, že když je to po ukončeném 36tt, že už je to v pohodě. Oni si tě hlavně do toho 36tt ani v menší porodnici nenechají. Mě by např. poslali do porodnice 60 km daleko, jsou tam lée vybaveni.

radule21
27. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsem po punkci . Ve čtvrtek mě odebrali16 vajíček a momentálně mám 5 embryjek,které pokračují ve vývoji. Na transfer jdu v úterý tak doufám,že některé vydrží. Jinak OHSS mám ,ale jen mírné tak musím hodně pít.Dá se to zatím vydržet. sice vypadám jak v 6 měsíci,ale o proti těm předchozím je to brnkačka.Mějte se 🙂

betysek
27. kvě 2012

@radule21 Držím moc pěsti, ať vydrží co nejvíce embryjek a máte i nějaké na zmrazení. 😉

jimmy1
27. kvě 2012

@radule21 taky držíme pěsti, ať se zadaří 😵 a třeba vyjde i do mražáku 😎

lnk
28. kvě 2012

@radule21 taky moc moc držím pěstičky, aby vyšlo i do mrazáčku a hlavně OHSS aby se ti nerozjel.. 😉

lnk
28. kvě 2012

@betysek já bych taky musela do nemocnice jinam, kdyby to bylo dřív, taky to mám 60 km 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru