CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

apolla
14. črc 2015

@lnk ale jde to, snad ta zácpa už povolí. Máme už skoro koupenou postýlku, jméno vybráno, budeme malovat pokojík - pomalu se začíná vše připravovat na příchod 🙂

lnk
14. črc 2015

@apolla tak to docela brzo. 🙂 já to začla řešit až tak nějak kolem 24tt, do tý doby jsem nic nekupovala a nezařizovala 🙂 jaký máte jména?? na zácpu já naštěstí nikdy netrpěla, v obou těhu přesně naopak, několikrát denně a na řídko 😀

apolla
14. črc 2015

@lnk co bych za to dala...no já chci radši už teď předtím, než budu mít pořádný pupek. Bude to Eliáš

lnk
14. črc 2015

@apolla tak to určo jo 🙂 bez pupka se líp zařizuje 🙂 a pro holčičku jméno nějaké máte?

apolla
14. črc 2015

@lnk čekáme chlapečka ;)

lnk
14. črc 2015

@apolla no to nikdy nevíš, dokud neporodíš... takových už bylo 😀 😀 a holku tam stejně taky musíte uvést... já tentokrát taky vybírala pro kluka i holku. pouze jednou nám totiž řekli, že to je holka a víckrát už nám to nikdo neřekl. nejdřív se nechtěla ukázat a pak už se nechtěl dívat doktor, že to mám prý stejně jedno a uvidím to na sále, že šel zrovna z císaře a byť několikrát měli potvrzenou holku, tak to byl kluk 😀

apolla
14. črc 2015

@lnk no já myslím, že u nás je to fakt jednoznačné 😉 viděla to už ráno na utz, ale to mi jen řekla, že už si myslí, co to je, ale zatím mi neřekne a popřípadě mi to potvrdí a ukáže na screeningu...a byl tam 😀

lnk
14. črc 2015

@apolla ten náš se tam taky krásně rozcapil a nebylo pochybností, ale jeho mi potvrdili během těhotenství několikrát. tentokrát jsem pro jistotu vytáhla oblečky po synovi a nachystala i od kamarádek na holčičku. a pak se uvidí 😀 😀

apolla
14. črc 2015

@lnk no mně právě během jednoho dne potvrdili chlapečka z utz a screeningu 2x, takže fakt ani moc nepochybuju

lnk
14. črc 2015

@apolla tak hlavně, ať je vše OK a doběhnete do zdárného finiše!!! 🙂

apolla
14. črc 2015

@lnk jj, už se nemůžu dočkat, až ho budu mít v náručí. Teď se moc těším na pohyby, ale vím, že je na ně ještě brzy

lnk
14. črc 2015

@apolla jojo, ještě pár týdnů vydrž! 🙂 pak zas budeš ráda, když se ke konci už nebude tolik hýbat, protože to zas bolí 😀 ale já už se taky těším. ten první okamžik na porodním sále se nedá ničím nahradit 🙂 proto je mi strašně líto maminek, které musí na císaře a doufám, že i tentokrát to bude bez komplikací a přirozeně 🙂

apolla
14. črc 2015

já bohužel budu muset na císaře, ale nevadí, nechám si dát jen lokální anestézii a aspoň na půl si to užiju

andela01
14. črc 2015

@misenaf přesně jak napsaly holky. Nejdřív agolutin a pak do konce 1.trimestru utrogestan 🙂 Jj, olejové injekce jsou bolestivé, ale opravdu záleží, jak se to píchne - pak nebolí 🙂

lnk
14. črc 2015

@apolla a pročpak musíš na císaře??

apolla
14. črc 2015

Mám bohužel vrozenou nemoc a s tou rodit přirozeně nemůžu, protože by šlo miminku o život, ale nechci to tu rozpytvavat

lnk
14. črc 2015

@apolla aha, tak to jo..někdy to prostě nejde. pokud budeš mít možnost aspoň té lokální a nebudeš muset na celkovou, tak i to je výhra 🙂 dneska jsem to řešila s manželkou mýho bratrance. ona má také nějaké zdravotní problémy, tak už šest doktorů jí řeklo, že bude rodit císařem. akorát že oni se už mnoho let snaží o miminko a nejde to, a zatím jim teda nikdo neporadil, jak docílit toho, že bude rodit tím císařem, když zatím stále ani neotěhotněla... tak v takovým případě je úplně šumák, jak se bude rodit, hlavně, že se bude rodit... 🙂 tak přeju moc moc štěstíčka!!

andela01
15. črc 2015

@apolla no, asi tě trochu zklamu, jestli si myslíš, že spinální anestezii si nějak užiješ. Rodila jsem taky na císaře a nechala si spinál. Naivně jsem si myslela, jak budu mít o všem přehled, že budu poslouchat, co si vypráví doktoři 😀 ale nenene. Anestezioložka nade mnou na mě pořád mluvila, aby upoutala mou pozornost a malou mi ukázali jen na chvilku, zabalenou v pleně. Směla jsem ji pohladit po tvářičce a hned s ní šli pryč ☹ Přítel teda už mohl s nima, když ji umývali a vážili a měřili 😉 Pak mi ji nosili na jipku každý tři hodiny na kojení. Ale kdybych musela znovu na císaře, tak jedině zase spinál 🙂 Bude to znít asi divně, ale bylo to super 😀

apolla
15. črc 2015

@andela01 teta byla taky na spinalni, ale já už jsem si o tom dost nacetla a záleží dost na nemocnici a jak moc respektuje porodní plán. Já totiž chci pak bonding a doufám, že to nebude problém. Neměl by být, ale jak budeme v porodnici,tak se ještě zeptám.

andela01
15. črc 2015

@apolla to se určitě poptej. Mně rovnou řekli, že ne, protože je na sále dost zima, proto mimi hned odnáší pryč. A já rodila ve FNOL 😉 Držím palečky

apolla
15. črc 2015

@andela01 FNOL? Fakultka v Olomouci?

andela01
15. črc 2015

@apolla jojo 🙂

misenaf
15. črc 2015

@apolla vdaka, od ET si mala agolutin a po 3 tyzdnoch utrogestan?
Tak?

apolla
15. črc 2015

@misenaf ano, myslím,že tak to bylo

lnk
15. črc 2015

tak holky, jsem zpět z kontroly a začíná se to pomaloučku chystat. nejpozději do dvou týdnů je tu prdelka s náma... to tak strašně rychle uteklo 😀

andela01
15. črc 2015

@lnk No vidíš 😉 člověk se na to tolik let těší a než se naděje je těhotenství za náma 😀 co? A co teprve s prďolkou, jak ten čas neskutečně letí

lnk
15. črc 2015

@andela01 jojo, to mi povídej. teď jsem rodila a už jde od září do školky a co hůř, začíná mít své názory, za kterými si tvrdě stojí 😀 ve třech letech 😀 to je mazec 😀

iponek
17. črc 2015

Ahoj holky , jak se maté ? U nás vše při starém, jen jsem si pořídila stěněcí miminko Německého ovčáka. Dneska mám druhý den zpoždění , ale nemyslím si , že by se zadařilo. Přejí krásný slunickovy víkend. Petra

lnk
17. črc 2015

@iponek ahoj zlato, pořád na tebe myslím, jak to u vás vypadá... je fajn, že sis pořídila někoho, o koho se můžeš starat a mazlinkat 🙂 a miminko už jste definitivně vzdali nebo nějaká změna??? měj se krásně. papa

iponek
17. črc 2015

@lnk Bohužel můj protějšek řekl, že už v to nevěří tak jsem si proti jeho vůli pořídila štěně a dala jsem si cíl , že chci s ním dosáhnou nějaký úspěch. V to že by se zadarilo přirozeně moc ne doufám a tak jsem se upla jiný směrem. Ale toužit po tom uzličku štěstí jsem toužit nepřestala. Tobě se to už krátí tak dávejte na sebe v těch hycech pozor.Doufám , že pak dáš fotečku uničátka.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru