CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
20. srp 2015

@andela01 ahojky, očička máme tři měsíce prokapávat a masírovat a pokud to nepomůže, tak potom teprve na protažení kanálků. uááá. se synem jsem to neměla a doufala, že ani podruhý to nebudem muset absolvovat. no bohužel no... ☹ bráška si zvyknul, ale posledních pár dní začíná být potížista. tak už je to asi tu... uvidíme co z toho bude... já už jsem OK. už se začínám zas zapojovat do běžného života 🙂 za chvilku už ti bude doma běhat 😀 tak si to užívej 🙂

venuse80
20. srp 2015

@andela01 Tak to jsme možná na tom stejně těma km,do Čes.Budějovic to od nás bylo 100km.Mě už to pak ani nepřišlo,že je to tak daleko,takže tohle by bylo pro mě ten nejmenší problém.Já bych jezdila klidně i dáleji,jenom kdyby už se nám to taky povedlo 🙂 .Musím říct,že jsem hodně naladěná pro Unicu po tom,co tu čtu.už,abych mohla něco konat,ale bohužel ted musím počkat,ještě nejsem ani v půlce 6ti nedělí,který musím dodržet,ale děkuji ti za povzbuzení. 🙂

apolla
21. srp 2015

@venuse80 to nevadí, už se klidně můžeš objednat, ať vidíš, že se to někam pohybuje a hezky se pozitivně naladíš 😉

venuse80
21. srp 2015

@apolla A jak objednávají v Unice dopředu?Ted by mi stejně asi řekli,že musíme počkat do konce 6ti nedělí.

apolla
21. srp 2015

@venuse80 to by ti možná řekli, ale termín si myslím by ti dali už jistě. My jsme čekali snad asi jen dva týdny, možná míň, jenže my jsme měli tlačenku...

andela01
22. srp 2015

@venuse80 nás se zeptali, kdy by se to tak hodilo a pak navrhla sestřička termín, že první volný za týden 🙂 Však si tam zavolej a určitě se domluvíte 😉

andela01
22. srp 2015

@apolla my týden i bez tláči 😀 😀

apolla
22. srp 2015

@andela01 já už si to poradne nepamatuju, ale moje mamka dela s doktorem,který je spolužákem Malého z vysoke. Takže mamka byla z práce dřív informována než já 🙂

nikaa666
24. srp 2015

Ahojky holky, maminky i snažilky 🙂 po dlouhé době jsem nakoukla a chci vás pozdravit. Dneska začínáme 9měsíc....uteklo to jako voda a přeji všem, koho ten celý kolotoč teprve čeká, ať se zadaří a máte u brzy u sebe také jedno "Uničátko" Nám se podařilo na 1.IVF - 2.pokus. Šlo to tam vše rychle a s přístupem jsme teda oba s manželem max spokojeni. Každému se někde něco nelíbí, nebo si s někým nesednete...to je jasné. Ale já nemůžu říct půl slova. Držím vám všem palce a @lnk opožděně gratuluji 🙂 Závidím, že už TO máš za sebou 🙂

venuse80
24. srp 2015

@apolla
@andela01 Ahoj holky.Tak jsem dneska byla u gyn.na kontrole a říkal,že je vše v pořádku 🙂 a že by mi příště to je za 14 dní napsal doporučení do Unicy 🙂 .Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli náhodou nevíte,jestli Unica dělá minimálky a nebo nativy? 😉

lnk
24. srp 2015

@nikaa666 no ahooooj. děláš si srandu??? devátý měsíc??? je to vůbec možný, že to tak letí?? ale ano, je. naše princezna bude mít měsíc. booože, vždyť jsem před pár hodinama jela do porodnice... tak jakejpak měsíc??? se ten čas zbláznil nebo co?? 😀 😀 mimochodem, já jsem taky ráda, že TO už mám za sebou a definitivně. už nikdy víc nemusím být těhotná, rodit a mít šestinedělí 😀 moc ti přeju, aby ten poslední měsíc utekl co nejdříve, protože ten je nejhorší. porod proběhl hlavně bez komplikací, rychle a bezbolestně 😀 😀 těším se na další Uničátko 🙂

lnk
24. srp 2015

@venuse80 nevím jak teď, ale dřív tam minimálky ani nativy moc nefrčely. ale třeba se to změnilo. držím pěsti, aby to vyšlo co nejdříve!

venuse80
24. srp 2015

@lnk Díky 🙂 .Za zeptání nic nedám,to mi hlavu neutrhnou,jenom jsem si říkala,že se tu zkusím zeptat.Poradila mi to jedna paní,která to postoupila,ale né v Unice,říkala,že to tak nezatěžuje tělo a že to nestojí tolik peněz. 😉

venuse80
24. srp 2015

@lnk Ted jsem četla jinou diskusi o Unice a píše tam jedna paní,že měla ted někdy minimálku a že jí to stálo 15-20 000kč,sice prý měla jenom 3 vajíčka,ale z toho se 2 zavedli a podařilo se.Tak to vypadá,že to tam asi také dělají.Teda hned mám lepší náladu 🙂

andela01
25. srp 2015

@venuse80 doporučení mít nemusíš 😉

andela01
25. srp 2015

@nikaa666 to neeee, uuuuuužžžž 9 měsíc????? A jakých bylo těch 8 předchozích? Tak hlavně, ať to rychle uteče a už můžeš mít u sebe mimíska. Přeji krásný krátký porod a hlavně zdravíčko oběma 🙂

nikaa666
25. srp 2015

@lnk no letí to jak blázen, pořád mám v živé paměti, jak jsme před rokem byli na první konzultaci v Unice a za chvilku jim budu posílat dopis o porodu 🙂 Četla jsem, jak si statečná 😉 ty sis teda taky dala, jak těhu, tak porod 🙂 Hele myslíš, že mimi z ivf jsou větší než normální? Mě pořád straší ty váhy, co mi mudra říká na kontrolách. A to moc nepřibírám ani břicho obrovský nemám. Celé těhu mám nechutenství jak sviňa, žáha mě pálí, jen se na jídlo podívám, malej se chce asi prokopnout pravým bokem, nebo nevím co jiného tam uvnitř nacvičuje 🙂 v noci nemůžu dýchat a ještě celou dobu klidový režim, no faaaak nejhezčí období v mém životě 😎 Kde si rodila, že si měla tak super asistentku? To se jen tak nevidí. Já byla včera v porodce na monitorech a měli tam takovej zmatek, že jsem trochu dostala strach, jestli to při náporu dvou rodících mamin, pár dalších příjmů na sekci a zástupu mamin na monitory některou nepoloží. Do teď jsem chtěla rodit ve dne...ale měním na noc 🙂

nikaa666
25. srp 2015

@andela01 nedá se říct, že by to bylo něco úúúža 🙂 od začátku jsem měla být doma na rizikáči, ale vydržela jsem to jen druhý měsíc, to mi bylo faaakt hrozně zle a po troše krvácení z hematomu jsem to nechtěla ani pokoušet 🙂 Pak já hrdinka chodila do práce že, zle mi bylo pořád, nejím moc do teď a to jsem se těšila na ty všechny chutě 😀 Jenže pak zase krvácení a tentokrát jsem si už poležela v nemocnici, protože nevěděli odkud to teče. Beru v těhu léky na tlak, tak aby to prý nebyla placenta. Naštěstí v pořádku a to už jsem teda zase zůstala doma a po měsíci přešla na mateřskou 🙂 A hurá už odpočítávám, chci být zase všeho schopná a normálně se najíst 😎 Sice už mi víc jak měsíc hrozí předčasným porodem, ale rvou mě kde čím, tak mám pocit, jestli to nebude mít opačnej účinek ☹ Děkuji za přání, já malého přemlouvám, ať je to rychle za náma 😀 a ať se tak za 14dní nachystá 😀

nikaa666
25. srp 2015

@venuse80 já bych šla do minimálky, kdybych na to měla na vše ještě věkově čas 🙂 Takhle jsme se na to ani neptali, ani by to u naší diagnózy moc nešlo ☹ Chtěli jsme co nejdříve uspět a tak jsme šli do všeho, co nám doporučili. Na první pokus to nebylo cenově až tak moc jinde než tu píšeš 😉 nevím teda jak teď. Ale nejspíš věděli co dělají a z druhého mrazáčka se zadařilo 🙂 Asi bych počkala, co ti poradí, samozřejmě ti dají na výběr, nemusíš mít vše, co ti doporučí 😉

andela01
25. srp 2015

@nikaa666 tak to mě mrzí, žes měla takový problémy. Ale už se blížíš ke konci a neboj, já když kojím, tak mám větší chutě než když jsem byla těhotná. A to jsem si to těhotenství jako fakt užívala 😀 Takže neboj, chutě tě neminou 😉 A miminku můžeš domouvat jak chceš, ono má stejně svoji hlavu. Prostě až se mu bude chtít, začne se klubat ven. Jen mu vyřiď, že není kam spěchat, ať se u maminky pěkně dopeče 🙂

lnk
25. srp 2015

@nikaa666 ahojky, nemyslím si, že po IVF jsou větší miminka. důležité je, jak velká jsi byla ty a tvůj manžel... jinak teda těhu jsem měla stejně skvělé jako ty 😀 😀 rodila jsem v Kyjově. neměnila bych. pro mě porodnice na jedničku s hvězdičkou. obě děti jsem tam rodila v noci. jestli je to lepší nebo ne, to nevím. ale oba jsou červencový a ve dne byly šílený vedra, tak jsem za noc byla přešťastná 😀 😀 ale u obou jsem měla narváno, porodní sály obsazené 🙂 hematom jsem měla s prvním a placentu s druhým. tys to vzala jedním vrzem 😀 😀 tak už jen pár dní. hlavně vydržte, ten konec je fakt náročný. tak tfuj tfuj tfuj, ať všecko dobře dopadne!!!

apolla
26. srp 2015

@lnk taky budu rodit v Kyjově 😉

lnk
26. srp 2015

@apolla joo?? tak to je supeeer!!! moc ti přeju, abys natrefila na někoho dobrého. já poprvý měla primáře a podruhý Denisu Barátovou. oba skvělí 🙂 odkud teda jsi?? já myslela, že ze Znojma..

apolla
26. srp 2015

Jo ze Znojma,ale ke zdejší nemocnici nemam vůbec důvěru. V Kyjove má zname gynekolog,se kterými pracuje moje mamka. On tam byl dlouho léta primarem.

venuse80
27. srp 2015

@nikaa666 Děkuji za radu.Hodně mě nalákala ta minimálka,ale chlap chce jít do ifv,ale stejně až tam pojedeme,tak řeknu,aby nám poradili.A stejně to asi nechám na nich,co nám všechno doporučí. 🙂

venuse80
27. srp 2015

@andela01 Já vím,že nepotřebuji doporučení,my už jsme tam jednou byli na konzultaci,ale díky. 🙂

nikaa666
27. srp 2015

@andela01 @lnk no holky...dneska na kontrole mi mudra řekla, že jsme pěkně připraveni, ale že bychom se měli ještě příští týden potkat a že nám prý už trochu pomůže. Malej je velkej a tlak mi stoupá, tak to asi taky nechce nechat moc náhodě 🙂 Shodli jsme se, že do 10.9 by bylo fajn mít už "drobka" u sebe. A mamka mě dneska říkala, že mě spadlo břicho, který už i tak jsem měla celou dobu dole. Tak nevím 🙂 ještě ten týden....10dní bych vydržela a 28tt začínáme ve středu, tak by mělo být již vše OK.

@venuse80 oni tomu rozumí, takže bych poslechla odborníky 🙂 ví co dělají 😉

andela01
27. srp 2015

@nikaa666 a jakou má prďousek odhadní váhu? A s tím týdnem, to je asi překlep, co? Neubírej si a vkroč do toho 38tt 😀 😀 Já neměla bříško spadlý, ani když jsem šla na sál. Ale to jsem byla na císaře, asi o 6 dnů dřív, než termín. Tak palečky mačkám, ať je vše v pohodě ❤️

lnk
27. srp 2015

@nikaa666 tak držím vše co mám 🙂

nikaa666
29. srp 2015

@andela01 jj 38tt 😉 Mudra nám teď podle řekla, že podle hlavičky by měl mít 3200 a podle bříška míň, tak prý mám brát cca 3000g...no že drobek to nebude ale zas to mám brát s rezervou 🙂 Můj taťka měl při porodu 5kg, ségra 4, manža je dvoumetrovej chlap a já taky nejsem tintítko 😀 počítala jsem s větším mimí.
@lnk díky holky, myslím že do toho 38 to dáme, zatím nepozoruju žádné příznaky, ale do těch 14ti dnů bych to chtěla mít za sebou 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru